درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

سایپا قهرمان بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سایپا قهرمان بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو شد

بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو با قهرمانی سایپا به پایان رسید و تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی و نفت امیدیه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ استخر سه‌گانه مجموعه ورزشی شیرودی تهران، عصر امروز (سه‌شنبه) میزبان رویارویی تیم‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی و سایپا در فینال بیست‌ و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو بود. تیم سایپا توانست در یک دیدار برابر و جذاب حریف خود دانشگاه آزاد اسلامی  را با نتیجه ۷ بر ۶ شکست دهد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را بدست آورد. دانشگاه آزاد با شکست در این دیدار بر سکوی دوم ایستاد.

پیش از این بازی و در دیدار رده‌بندی هم نفت امیدیه با نتیجه ۸ بر ۶  حریف خود رعد پدافند را شکست داد و به عنوان سوم رسید.

در مراسم اختتامیه این رقابت‌ها از حسین توکلی بعنوان پیشکسوت ارزنده واترپلو تقدیر و قردانی شد. همچنین استان‌های زنجان و یزد بعنوان هیات های استانی برتر، در امور توسعه ورزش واترپلو انتخاب شدند.

 

نتایج روز پایانی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو:

سه شنبه  (۰۷ اسفند ۱۳۹۷) – استخر بین المللی ۹دی مجموعه ورزشی شیرودی

  • رده بندی: نفت امیدیه   ۸ –  ۶ رعد پدافند هوایی ارتش
  • فینال: دانشگاه آزاد اسلامی ۶ – ۷ سایپا

 

نشان برنز لیگ برتر واترپلو به نفت امیدیه رسید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نشان برنز لیگ برتر واترپلو به نفت امیدیه رسید

نفت امیدیه با غلبه بر رعد پدافند هوایی به مقام سوم بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دیدار رده بندی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو از ساعت ۱۷:٠٠ امروز (سه‌شنبه) بین دو تیم نفت امیدیه و رعد پدافند هوایی ارتش آغاز شد. این دیدار که به قضاوت دراگان اشتامپالیا داور بین المللی از کشور کرواسی و امیر حسین صفابخش در استخر بین المللی ٩دی مجموعه ورزشی شیرودی برگزار و در نهایت با حساب ۸ بر۶ به سود نفت امیدیه به پایان رسید.

با این نتیجه، تکلیف یکی از سکوهای قهرمانی لیگ برتر واترپلو در سال ۱۳۹۷ مشخص شد. در ادامه این مسابقات، از ساعت ۱۸:۳۰ دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و سایپا دیدار فینال را برگزار می‌کنند تا پرونده این دوره از رقابت ها بسته شود.

 

 

نتایج روز پایانی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو:

سه شنبه  (۰۷ اسفند ۱۳۹۷) – استخر بین المللی ۹دی مجموعه ورزشی شیرودی

  • رده بندی: نفت امیدیه ۸   –  ۶ رعد پدافند هوایی ارتش
  • فینال: دانشگاه آزاد اسلامی –  سایپا    ساعت ۱۸:۳۰

 

 

سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر مبارک باد

سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر مبارک باد

میلاد فرخنده و با سعادت صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر بر همه مادران ایران زمین مبارک باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بیستم جمادی الثانی مصادف با میلاد پربرکت سرور بانوان جهان از آغاز خلقت تا پایان روزگار، در کشور ما به عنوان روز زن نامگذاری شده است.روزی که به برکت و حرمت بزرگ زن دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) دلیلی است برای قدردانی از همراهان همیشگی زنانی که در کنار نقش پر اهمیت خود در خانواده دوشادوش مردان در جامعه تلاش می‌کنند.

حضرت زهرا(س) بها دادن به اندیشه و فکر و دین و دیانت را همواره مد نظر داشتند و این گونه خصلت‌های اخلاقی چارچوب‌های اساسی و باورهای ذهنی حضرت را تشکیل می‌داد. این گونه خصلت‌ها است که حضرت زهرا(س) را برجسته می‌کند و لقب «سید النساء العالمین» بودن را به حضرت می‌دهد و به حق که ایشان می‌تواند الگوی زنان در دو جهان باشد.

 

این روز را باید گرامی و پاس داشت، زیرا بهانه‌ای است برای تکریم تولد دخت نبی اکرم (ص) که با قدوم مبارکش شادی و شعف را به قلب مهربان پدر میهمان کرد و الگویی الهی برای زنان جهان شد، دوم روز بزرگداشت زن و به ویژه مادران این مرز و بوم است. آنان که با پیروی از آداب اخلاقی و منش زندگی حضرت زهرا (س) محیط خانواده و اجتماع خود را نظام می بخشند و با مشارکت در امور مختلف سیاسی و اجتماعی در تلاش هستند و برای آینده ای بهتر گام بر می دارند.

سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان و روز مادر بر همه زنان عالم مبارک باد.

ملی پوشان کشورمان برای حضور در کمپ TIP و مسابقات آزاد اسلالوم به تایلند اعزام شدند

اخبار قایقرانی



ملی پوشان کشورمان برای حضور در کمپ TIP و مسابقات آزاد اسلالوم به تایلند اعزام شدند

2 ورزشکاران تیم ملی اسلالوم کشورمان جهت حضور در برنامه کمپ استعداد شناسی (TIP) و حضور موفق در مسابقات آزاد در دو بخش آقایان و بانوان به تایلند اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، کمپ استعداد شناسی فدراسیون جهانی (TIP) همزمان با برگزاری مسابقات آزاد اسلالوم از 5 تا 13 اسفند ماه به میزبانی شهر ناخون نایوک تایلند برگزار می شود.
نیروانا اسد بیگی در بخش بانوان و امیر رضا نژاد در بخش آقایان با هدایت سمیه فلاح پورعسگری به عنوان نمایندگان کشورمان در کمپ TIP و رقابت در مسابقات آزاد به تایلند اعزام شدند.
برنامه TIP جهت توسعه اسلالوم زیر نظر فدراسیون جهانی قایقرانی با آموزش و هدایت مربیان فدراسیون جهانی انجام می شود. پیش از این، کمپ TIP همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا اسلالوم که 9 تا 12 آبان ماه به میزبانی فدراسیون قایقرانی کشورمان بوده است، در رودخانه کرج و دریاچه آزادی با حضور پیریک گسلاین انجام شد.

نتایج جشنواره‌ ادواری شنا دختران آکادمی ملی فدراسیون شنا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج جشنواره‌ ادواری شنا دختران آکادمی ملی فدراسیون شنا

اسامی نفرات برتر دور دوم جشنواره ادواری شنا آکادمی ملی فدراسیون شنا ویژه دختران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روز جمعه(سوم اسفند ۱۳۹۷) دور دوم جشنواره ادواری شنا آکادمی ملی فدراسیون ویژه دختراندر رده های سنی زیر ۱۲ سال با حضور ۴۵ شناگر در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد. کمیته فنی شنا اسامی نفرات برتر این جشنواره را بر اساس هر رده سنی اعلام کرد.

 

نتایج نفرات برتر جشنواره شنا دختران آکادمی ملی فدراسیون – ویژه استخر ۹دی – جمعه سوم اسفند  ۱۲۹۷

شناگر برتر در ارائه تکنیک شنا: آرشیدا کریم خانی (رده سنی ۸ سال)

رده سنی ۷ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ مهرابه زوالوری ۱ مهرابه زوالوری
۲ هلیا چراغی ۲ ملینا زارعی
۳ مهاسادات سیدعلیخانی ۳ مهاسادات سیدعلیخانی
۴ ملینا زارعی ۴ هلیا چراغی
۵ یسنا ایسوندی ۵ یسنا ایسوندی
۶ هانیه وفاه خواه ۶ هانیه وفاه خواه

رده سنی ۸ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ آرتینا عالمی ۱ آرتینا عالمی
۲ آرشیدا کریم خانی ۲ آرشیدا کریم خانی
۳ رزیتا مقدم ۳ هستی توکلی
۴ دلارام مولایی ۴ رزیتا مقدم
۵ دیانا یعقوبی ۵ ترنم زمانی
۶ ترنم زمانی ۶ دیانا یعقوبی

رده سنی ۹ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ مائده ماندگاری ۱ مائده ماندگاری
۲ مریسا تسبیحی ۲ مریسا تسبیحی
۳ آوینا کرباسی ۳ آوینا کرباسی
۴ ملیسا فروزنده ۴ کژال برهمند
۵ سارینا نامجو ۵ سارینا نامجو
۶ کژال برهمند ۶ ملیسا فروزنده

رده سنی ۱۰ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ فاطمه لاله سیاه ۱ فاطمه لاله سیاه
۲ سارینا فراهانی ۲ سارینا فراهانی
۳ ساحل میرزا رضایی ۳ هستی صفایی قادری
۴ هستی صفایی قادری ۴ رونیکا عرب زاده
۵ رونیکا عرب زاده ۵ هستی خزایی
۶ ستایش رباطی ۶ ساحل میرزا رضایی


رده سنی ۱۱ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه ۵۰متر کرال پروانه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ فاطمه ثقفی ۱ مهتا مظهری ۱ فاطمه ثقفی
۲ مهتا مظهری ۲ فاطمه درجایی ۲ پارمین خوش زبان
۳ پارمین خوش زبان ۳ فاطمه ثقفی ۳ بهار پیراسته
۴ بهار پیراسته ۴ بهار پیراسته ۴ مها سهرابی
۵ فاطمه درجایی ۵ مها سهرابی ۵ کیانا پارسا معین
۶ آیدا دانایی ۶ پارمین خوش زبان ۶ ———

رده سنی ۱۲ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه ۵۰متر پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ پریسا مرتضوی ۱ ملیکا صفا ۱ پریسا مرتضوی
۲ سپیده جعفری ۲ پریسا مرتضوی ۲ سپیده جعفری
۳ الهه ماندگاری ۳ تینا شوندی ۳ ملیکا صفا
۴ مهسا خان فرجی ۴ الهه ماندگاری ۴ الهه ماندگاری
۵ ملیکا صفا ۵ مهسا خان فرجی ۵ تینا شوندی
۶ تینا شوندی ۶ ——– ۶ مهسا خان فرجی

 

 

 

photo_2019-02-24_12-56-13 photo_2019-02-24_12-49-53

 

گزارش تصویری (۱) – مراسم اختتامیه قهرمانی کشور شیرجه ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری (1) - مراسم اختتامیه قهرمانی کشور شیرجه 1397

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رقایت های قهرمانی کشور شیرجه ۱۳۹۷ با معرفی برترین ها و اهدای مدال و کاپ به پایان رسید.

برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب

مسابقات لیگ دراگون بوت بانوان با قهرمانی تیم سکان تهران به پایان رسید

اخبار قایقرانی


مسابقات لیگ دراگون بوت بانوان با قهرمانی تیم سکان تهران به پایان رسید

در پایان مرحله برگشت اولین دوره لیگ دراگون بوت به میزبانی کمپ قایقرانی دهکده گردشگری بندر بوشهر تیم سکان جوان تهران قهرمان شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دور پایانی لیگ برتر دراگون بوت بانوان کشور با حضور 14 تیم از چهارشنبه 1 اسفند ماه به میزبانی کمپ قایقرانی دهکده گردشگری بندر بوشهر برگزار شد.
این رقابت ها در دو مسافت ۵۰۰ متر و ۲۰۰ متر برگزار شد تا قهرمان اولین دوره لیگ دراگون بوت بانوان مشخص شود.
در مسافت ۵۰۰ متر سکان جوان تهران در جایگاه نخست قرار گرفت، تیم لاهیجان دوم شد و آوش نیلگون خلیج فارس سوم شد.
در مسافت ۲۰۰ متر نیز سکان جوان تهران اول، تیم های آوش و ملوان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
بدین ترتیب تیم باشگاه سکان جوان تهران با مجموع ۵۰ امتیاز از دور رفت و برگشت قهرمان اولین دوره لیگ برتر دراگون بوت کشور شدند و سهمیه حضور در مسابقات جهانی 2019 تایلند را در بخش بانوان به دست آوردند. باشگاه های آوش هرمزگان با ۴۵ امتیاز، ملوان بندر انزلی با ۳۹ امتیاز، هیات لاهیجان با ۳۶ امتیاز، مشعل دریای بوشهر با ۲۷ امتیاز، آینده سازان تهران با ۲۳ امتیاز، آذرخش هرمزگان با ۱۳ امتیاز، ایران خودرو کردستان با ۱۲ امتیاز، دولاب بوشهر با ۱۰ امتیاز و شهرداری ساوه با ۶ امتیاز نیز به ترتیب در جایگاه های دوم تا دهم جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفتند.
در رقابت های کاپ کشوری رده سنی بالای 40 سال نیز تیم سکان تهران در جایگاه نخست قرار گرفت و مجوز حضور در رده مستر مسابقات جهانی را کسب کرد، پس از آن تیم های آوش نیلگون خلیج فارس و هیات قایقرانی بوشهر دوم و سوم شدند.
به این ترتیب اولین دوره لیگ دراگون بوت بانوان با قهرمانی تیم سکان به پایان رسید.
این رقابت ها فردا صبح 3 اسفند ماه با برگزاری مسابقات دور پایانی لیگ آقایان در مسافت 500 متر و 200 متر ادامه خواهد داشت.

 

پیروزی سایپا و دانشگاه آزاد در دور رفت نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیروزی سایپا و دانشگاه آزاد در دور رفت نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو

تیم های سایپا و دانشگاه آزاد اسلامی به ترتیب با پیروزی بر رعد پدافند هوایی ارتش و نفت امیدیه دور رفت نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو را با برد پشت سر گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دور رفت رقابت‌های نیمه نهایی این مسابقات از امروز(پنجشنبه) آغاز شد. در دیدار نخست مرحله پلی آف دو تیم سایپا و رعد پدافند به آب زنند که در پایان بازی با نتیجه ۱۲ بر ۸ به سود سایپا تمام شد. در دیدار دوم نیز دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه ۸ بر ۶ نفت امیدیه را شکست داد.

 پنجشنبه دوم اسفند ۱۳۹۷-  استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی

بازی تیم تیم نتیجه محل برگزاری
۱ سایپا رعد پدافند هوایی ۱۲_۸ استخر ۹ دی
۲ دانشگاه آزاد اسلامی نفت امیدیه ۸_۶ استخر ۹ دی

 

برنامه دور برگشت نیمه نهایی:

جمعه سوم اسفند ۱۳۹۷:  استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی

بازی تیم تیم ساعت محل برگزاری
۱ دانشگاه آزاد اسلامی نفت امیدیه ۱۷:۰۰ استخر ۹ دی
۲ سایپا رعد پدافند هوایی ۱۸:۳۰ استخر ۹ دی


جدول رده بندی گروه
  A تا پایان مرحله چهارم بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور:

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده  تفاضل گل امتیاز
۱ سایپا ۱۲ ۱۲ ۰ ۰ ۲۴۹ ۵۹ ۱۹۰+ ۲۴
۲ نفت امیدیه ۱۲ ۸ ۰ ۴ ۱۳۰ ۱۱۷ ۱۳+ ۱۶
۳ استخر شهید نوفلاح ۱۲ ۴ ۰ ۸ ۹۸ ۱۵۱ ۵۳- ۸
۴ نفت و گاز گچساران ۱۲ ۰ ۰ ۱۲ ۶۵ ۲۱۵ ۱۵۰- ۰

جدول رده بندی نهایی گروه  B تا پایان مرحله سوم بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور:

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده  تفاضل گل امتیاز
۱ دانشگاه آزاد اسلامی ۶ ۵ ۰ ۱ ۶۹ ۲۶ ۴۳+ ۱۰
۲ رعد پدافند هوایی ۶ ۴ ۰ ۲ ۵۷ ۳۹ ۱۸+ ۸
۳ زنجان ۶ ۰ ۰ ۶ ۲۰ ۸۱ ۶۱- ۰

انتهای پیام

آغاز مرحله پایانی لیگ برتر واترپلو زیر ۱۷ سال از هشتم اسفند

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آغاز مرحله پایانی لیگ برتر واترپلو زیر ۱۷ سال از هشتم اسفند

مرحله سوم و پایانی چهارمین دوره لیگ برتر واترپلو زیر ۱۷ سال کشور از هشتم الی دهم اسفند ۱۳۹۷ به میزبانی استخر بین المللی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مرحله سوم و پایانی چهارمین دوره لیگ برتر واترپلو زیر ۱۷ سال کشور هشتم الی دهم اسفند ماه ۱۳۹۷ در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود. دور دوم این مسابقات با حضور ۱۰ تیم ۱۶ الی ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران پیگیری و به پایان رسید. شش تیم نخست جدول رده بندی در مجموع دو مرحله راهی دور پایانی این مسابقات شدند.

 

 

برنامه مرحله سوم و پایانی چهارمین دوره مسابقات لیگ برتر زیر ۱۷ سال  هشتم الی دهم اسفند ۱۳۹۷ (تهران – استخر ۹دی)

 

ردیف تیم تیم روز تاریخ ساعت
۱  نماینده زنجان نو فلاح چهارشنبه
۸/۱۲/۹۷
۱۸
۲ پیشگامان کویر یزد آبمیوه سجاد مشهد چهارشنبه
۸/۱۲/۹۷
۱۹:۱۵
۳ آکادمی آزادی آکادمی ۹دی چهارشنبه
۸/۱۲/۹۷
۲۰:۳۰
۴ پیشگامان کویر یزد نماینده زنجان پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۸:۳۰
۵ آبمیوه سجاد مشهد آکادمی آزادی پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۹:۴۵
۶ آکادمی ۹دی نوفلاح پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۱۱
۷ آکادمی آزادی پیشگامان کویر یزد پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۱۷
۸ نماینده زنجان آکادمی ۹دی پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۱۸:۱۵
۹ نوفلاح آبمیوه سجاد مشهد پنجشنبه
۹/۱۲/۹۷
۱۹:۳۰
۱۰ آکادمی آزادی نماینده زنجان جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۹
۱۱ پیشگامان کویر یزد نوفلاح جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۱۰:۱۵
۱۲ آبمیوه سجاد مشهد آکادمی ۹دی جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۱۱:۳۰
۱۳ نماینده زنجان آبمیوه سجاد مشهد جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۱۷
۱۴ آکادمی ۹دی پیشگامان کویر یزد جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۱۸:۱۵
۱۵ آکادمی آزادی نوفلاح جمعه
۱۰/۱۲/۹۷
۱۹:۳۰

 

 

تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان برگزار شد

اخبار قایقرانی


تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان برگزار شد

دومین تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان در دریاچه آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دومین تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان با حضور 25 ورزشکار امروز چهارشنبه 1 اسفند ماه در دریاچه آزادی برگزار شد. این رقابت ها در رشته های روئینگ تک نفره سبک وزن، روئینگ تک نفره سنگین وزن و دو نفره تک پارو در دو دور مقدماتی و فینال در مسافت 1000 متر برگزار شد.
در فینال دو نفره تک پارو فرزاد کربلایی و فرزین کربلایی اول و وحید جوهری و میثم جوهری دوم شدند.
در فینال B تک نفره سبک وزن امیر علی صالحی اول، آروین دیانتی دوم و محمود تالونه سوم شد.
در فینال A تک نفره سبک وزن امیر حسین محمودپور، محمد حسین حقی و مهدی قاپانوری اول تا سوم شدند.
در فینال B تک نفره سنگین وزن حمید رضا پوبداری اول، حسین سماکار دوم و آداد سلیمان پور سوم شد.
در فینال A تک نفره سنگین وزن سیاوش سعیدی، خشایار عباس آبادی و حمیدرضا رضوانی در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.
این رقابت ها بعد از ظهر امروز با برگزاری تست ارگومتر در مسافت 2000 متر ادامه خواهد داشت.

 

اوج حساسیت با آغاز مرحله نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو از فردا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

اوج حساسیت با آغاز مرحله نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو از فردا

مرحله نیمه نهایی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو از فردا( پنجشنبه) با برگزاری دو دیدار در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پس از پیگیری مرحله گروهی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور، رقابت‌های نیمه نهایی این مسابقات از فردا(پنجشنبه) آغاز می‌شود. این دوره از مسابقات در دو گروه و در چهار مرحله پیگیری شد که در پایان تیم‌های سایپا و نفت امیدیه از گروه A و دانشگاه آزاد اسلامی و رعد پدافند هوایی از گروه B بعنوان تیم های اول و دوم راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

بدین ترتیب در مرحله نیمه نهایی تیم های اول و دوم دو گروه بصورت ضربدری در دو بازی رفت و برگشت در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی به مصاف هم خواهند رفت تا تکلیف فینالیست های بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو سال ۱۳۹۷ مشخص شود.

در دیدار نخست مرحله پلی آف از ساعت ۱۷:۰۰ روز پنجشنبه(دوم اسفند ۱۳۹۷) دو تیم سایپا و رعد پدافند به آب می‌زنند. در دیدار دوم از ساعت ۱۸:۳۰ دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و نفت امیدیه به مصاف هم خواهند رفت.

 

 

 

برنامه زمانبندی مرحله نیمه نهایی بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور سال ۱۳۹۷:

 پنجشنبه دوم اسفند ۱۳۹۷-  استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی

بازی تیم تیم ساعت محل برگزاری
۱ سایپا رعد پدافند هوایی ۱۷:۰۰ استخر ۹ دی
۲ دانشگاه آزاد اسلامی نفت امیدیه ۱۸:۳۰ استخر ۹ دی

 

جمعه سوم اسفند ۱۳۹۷:  استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی

بازی تیم تیم ساعت محل برگزاری
۱ دانشگاه آزاد اسلامی نفت امیدیه ۱۷:۰۰ استخر ۹ دی
۲ سایپا رعد پدافند هوایی ۱۸:۳۰ استخر ۹ دی

 

 


جدول رده بندی گروه
  A تا پایان مرحله چهارم بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور:

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده  تفاضل گل امتیاز
۱ سایپا ۱۲ ۱۲ ۰ ۰ ۲۴۹ ۵۹ ۱۹۰+ ۲۴
۲ نفت امیدیه ۱۲ ۸ ۰ ۴ ۱۳۰ ۱۱۷ ۱۳+ ۱۶
۳ استخر شهید نوفلاح ۱۲ ۴ ۰ ۸ ۹۸ ۱۵۱ ۵۳- ۸
۴ نفت و گاز گچساران ۱۲ ۰ ۰ ۱۲ ۶۵ ۲۱۵ ۱۵۰- ۰

 

جدول رده بندی نهایی گروه  B تا پایان مرحله سوم بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور:

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده  تفاضل گل امتیاز
۱ دانشگاه آزاد اسلامی ۶ ۵ ۰ ۱ ۶۹ ۲۶ ۴۳+ ۱۰
۲ رعد پدافند هوایی ۶ ۴ ۰ ۲ ۵۷ ۳۹ ۱۸+ ۸
۳ زنجان ۶ ۰ ۰ ۶ ۲۰ ۸۱ ۶۱- ۰

 

انتهای پیام

برگزاری امتحان مجدد مربیگری درجه ۲ و ۳ شنا بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری امتحان مجدد مربیگری درجه ۲ و ۳ شنا بانوان

امتحان مجدد مربیگری درجه ۳ و ۲ شنا بانوان روز یکشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰ برای گروه ششم مردودین دوره های گذشته برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته آموزش اسامی گروه ششم آن دسته از متقاضیان دوره مربیگری درجه ۳و ۲ شنا بانوان که در دوره‌های قبلی مردود شده‌اند را برای شرکت در آزمون مجدد اعلام کرد.

بر همین اساس آن دسته از متقاضیانی که اسامی آن ها در ذیل ذکر شده  باید روز یک شنبه (۵ اسفندماه۱۳۹۷)  ساعت ۱۲:۳۰ برای شرکت در امتحان مجدد مربیگری درجه ۳ و ۲ شنا بانوان حضور یابند.

 

مدارک مورد نیاز برای حضور در دوره به شرح ذیل است:

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی

۲ -دو قطعه عکس

۳-مدرک تحصیلی

۴-نمرات تئوری یا مدرک کارشناسی تربیت بدنی

۵-اصل فیش واریزی به مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ریال به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰بانک ملی بنام فدراسیون شنا

در صورت عدم وجود و یا هرگونه نقص در مدارک فوق و یاعدم حضور شرکت کننده در دوره، شخص مردود اعلام می شود.

امتحان روز یک شنبه مورخ ۹۷/۱۲/۰۵ در استخر ۹دی واقع در مجموعه شیرودی خیابان مفتح جنوبی برگزار خواهد شد.

 

ردیف  نام و نام خانوادگی 
۱ زهرا احساسی
۲  آزاده حق شناس
۳ خواجه پور
۴ لیلا رزمی
۵ فرشته احدی
۶ اعظم حق وردی 
۷ زینب بهروزی
۸ فرشته نوری 
۹ محبوبه ناجی
۱۰ اکرم یزدانی
۱۱ یثرا صادقیان
۱۲ نیلوفر کنعانی
۱۳ سحر ملکی
۱۴ معصومه ایوبی
۱۵ مینا شاکریان
۱۶ زهرا رسول زاده
۱۷ مریم دهقان
۱۸ فاطمه موسوی
۱۹ زهره حیدری
۲۰ طیبه شامی
۲۱ تهمینه نظری
۲۲ مهسا فرضی
۲۳ فاطمه بیابانی
۲۴ سمیه غلام پور
۲۵ پریسا سلطانی
۲۶ زینب آبشاری
۲۷ فاطمه رنجبر
۲۸ اعظم خدادادی
۲۹ ثریا دانش
۳۰ زهرا کاظمی 
۳۱ زهرا دارابی زاده
۳۲ مریم روزبهانی 
۳۳ ریحانی حقیقیان
۳۴ سهیلا رجبی
۳۵ شیوا نعمتی

 

به میزبانی بندر نوشهر؛ اولین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کانوپولو مردان زیر 21 سال برگزار می شود

اخبار قایقرانی


به میزبانی بندر نوشهر؛ اولین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کانوپولو مردان زیر 21 سال برگزار می شود

اولین مرحله اردوی سه روزه انتخابی تیم ملی کانوپولو مردان زیر 21 سال از بعدازظهر امروز اول اسفندماه به میزبانی نوشهر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، پس از فراخوان کمیته کانوپولو و دعوت از هیات های قایقرانی برای معرفی قایقرانان خود برای حضور در اردوی تیم ملی کانوپولو مردان زیر 21 سال، اولین مرحله اردو و تست انتخابی این تیم به مدت 3 روز در اردوگاه شهید رسولی نژاد بندر نوشهر برگزار می شود.
در این مرحله از اردو با معرفی هیات های استان 32 قایقران دعوت شدند که در پایان اردو 3 اسفندماه تست خواهند داد و نفرات برتر برای مراحل بعدی انتخاب می شوند.
مصطفی حق جو سرمربی تیم ملی کانوپولو مردان زیر 21 سال است.
دانیال خسروی، پویان انگورچ غفاری، محمدرضا خزایی پول، ساسان سنگاری، ماهان ادریسی، مازیار ردایی، امیرمحمد جلالی، محراب افرایی و پارسا محمودی از مازندران، محمدسعید غلامحسین پور، امیرحسین الهیاری، سینا خانی، کیان رضایی و مهران رضایی منش از کرمانشاه، علیرضا رمضانپور، محمدحسن دربانی، امیرسالار سلطانی مقدم و محمدثمیر نماینده از فارس، حجت حبیب زاده و امیر تیزچنگ از آذربایجان شرقی، امیرحسین زمانی، امیررضا عزیزی، مهدی جعفری، آریا رنجیده و سعید اسدی از زنجان، پوریا علیمحمدی، کیان محمودزاده، امیرنظام مطلبی و حسین حاتمی از البرز و محمد مهدوی نیا، پارسا مهدوی نیا و امیر رضانژاد از تهران قایقرانان حاضر در این مرحله از اردو هستند.

نظرپور: لیگ شیرجه برای پیشرفت به حمایت مالی بخش خصوصی نیاز دارد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نظرپور: لیگ شیرجه برای پیشرفت به حمایت مالی بخش خصوصی نیاز دارد

ملی‌پوش شیرجه کشورمان درباره لیگ این رشته گفت: برای پیشرفت این رشته به لحاظ کمی و کیفی به حامیان مالی نیاز است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، شنا، شیرجه و واترپلو؛ شهنام نظرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: به دلیل آسیب‌دیدگی کمرم  نتوانستم در مسابقات لیگ شرکت کنم. پس از بازی‌های آسیایی از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شدم، تمریناتم را دنبال کردم تا در مرحله دوم لیگ حضور داشته باشم اما آسیب دیدگی‌ام تشدید شد.

وی افزود: لیگ در شرایطی برگزارشد که در واقع سطح کمی و کیفی بالاتری نسبت به گذشته نداشت. در واقع تا زمانی که اسپانسرهای بخش خصوصی وارد لیگ نشوند لیگ پربارتری نخواهیم داشت. نمی‌توان تنها روی حمایت هیئت‌ها حساب باز کرد.

ملی‌پوش تیم شیرجه ادامه داد: این شرایط باعث می‌شود تا بازیکنان نیز با شوق و اشتیاق در لیگ مسابقه ندهند. با این وجود در همین لیگ نیز تعدادی شیرجه روی جوان حضور داشت که به لحاظ فیزیک بدنی شرایط خوبی داشتند. این شیرجه‌روها قابلیت حضور در اردوهای تیم ملی را دارند تا با استفاده از امکانات اردوی تیم ملی آموزش ببینند.

نظرپور عنوان کرد: باتوجه به برنامه‌های اعلام شده پیش از سال جدید یک مرحله اردوی تیم ملی برگزار خواهد شد. نفرات منتخب قهرمانی کشور و افرادی که مستعد هستند در این مرحله از اردوها حضور دارند.

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان

مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا ۱۶ و ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ در استخر آزادی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس تصمیم فدراسیون شنا مقرراست مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) ویژه رده های سنی بالای ۱۵ سال کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت (رده سنی ۱۴سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰مترآزاد) و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا  به شرح جدول ذیل برگزار شود. این رقابت‌ها ویژه آقایان ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

جهت دریافت نسخه کامل آئین نامه اجرائی مسابقات جایزه بزرگ شنا کلیک کنید.

 

احتراماً، با عنایت به برگزاری مسابقات شنای جایزه بزرگ (ویژه رده‌های سنی ۱۵ سال و به بالا) و رکوردگیری پایان سال (ویژه رده‌های سنی ۱۱ سال و به بالا) و انتخابی تیم ملی آب‌های آزاد اعزامی به مسابقات آسیایی کویت (۱۴ سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰ متر آزاد) در بخش آقایان از مورخ ۱۶ لغایت ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران، بدینوسیله به پیوست آئین‌نامه اجرایی مسابقه مذکور جهت مزید استحضار بحضور تقدیم می‌گردد. شایان ذکر است آئین‌نامه فوق علاوه بر ارسال بصورت پست الکترونیک در سایت فدراسیون نیز موجود می‌باشد. مقتضی است همکاری لازم را برابر آئین‌نامه معمول فرمائید. موجب مزید امتنان خواهد بود.

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان -اسفند ۱۳۹۷ – استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی 

بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا مقرراست مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) ویژه رده های سنی بالای ۱۵ سال کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت (رده سنی ۱۴سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰مترآزاد) و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا انجام می پذیرد که به شرح جدول ذیل برگزار گردد. علیهذا مقتضی است با درنظرداشتن مفاد این بخشنامه نسبت به اعزام تیم یا شناگرآن استان جهت شرکت درمسابقات مذکور اقدام فرمائید.

 شرایط شرکت در مسابقات جایزه بزرگ (Grand prix) :   

رده سنی و زمان اجرای مسابقات:

رده سنی(سال)

متولدین(شمسی) شروع مسابقات پایان مسابقات
۱۴ سال و به بالا(ویژه ۱۵۰۰مترآزاد)

۱۵-۱۶ سال

۱۷-۱۸ سال

۱۹ سال و به بالا

۱۳۸۳ و به پایین

۱۳۸۲-۱۳۸۱

۱۳۸۰-۱۳۷۹

 ۱۳۷۸ و به پایین

۱۳۹۷/۱۲/۱۶

۱۳۹۷/۱۲/۱۷

 

محل برگزاری مسابقات:

محل برگزاری : تهران – اتوبان کیلومتر ۵ تهران کرج-مجموعه ورزشی آزادی –  استخر قهرمانی

  • ثبت نام شناگران بصورت تیمی یا انفرادی صورت می پذیرد.

 

چگونگی برگزاری مسابقات جایزه بزرگ :

۱- مسابقات به صورت نهایی Time Final برگزار خواهد شد.

۲- مسابقات در دو نوبت صبح  و عصر برگزار می گردد.(صبح ها ساعت ۹ – عصر ها ساعت ۱۷ برگزارخواهد شد.)

 

مدارک مورد نیاز:

۱-همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار (یا کارت شناسایی معتبر)

۲- ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه (درصورت دارابودن)

۳- کارت بیمه پزشکی ورزشی دارای اعتبار(درزمان مسابقه) درسال ۱۳۹۷

 

امور مالی:

۱- حق شرکت درمسابقه جایزه بزرگ و انتخابی تیم ملی آبهای آزاد  به ازاء هرنفر به میزان ۱/۰۰۰/۰۰۰ریال می باشد که می بایست به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی بنام فدراسیون شنا واریز و فیش واریزی را همراه اعلام آمادگی به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۸۲۰۷۱۴ فاکس و یا ازطریق آدرس info@irsf.ir ایمیل گردد.

۲- هزینه های مربوط به اسکان، تغذیه و ایاب و ذهاب بعهده شناگران می باشد.

تبصره۱: مبلغ حق شرکت برای ثبت نام درحداقل ۲ و حداکثر ۴ماده تعیین گردیده است.

تبصره ۲: شناگران ماده ۱۵۰۰ مترآزاد جهت انتخابی تیم ملی آبهای آزاد مستثنی هستند.( با پرداخت هزینه ورودی می توانند فقط دریک ماده شنا کنند.)

تبصره ۳: شناگران رده سنی ۱۱-۱۲ و ۱۳-۱۴ سال که قصد شرکت جهت رکوردگیری پایان سال را دارند می بایست به ازاء هرماده مبلغ ۲۰۰/۰۰۰ ریال بعنوان حق ورودی پرداخت نمایند بدیهی است در صورت ثبت رکورد جدید، مبلغ واریزی به شناگر مسترد خواهد شد.(در صورت کسب مقام پاداش جایزه بزرگ به ایشان تعلق نمی گیرد).

تبصره۴: درصورت نیاز به اسکان و تغذیه، جهت رزرو خوابگاه شماره ۲و رستوران آزادی با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۳۱۹۵۱ آقای فیضی تماس نمایید.

جوایز مسابقه :

نفر اول(مدال طلا)

نفردوم (مدال نقره) نفر سوم(مدال برنز)

۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال

۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

۱/۲۵۰/۰۰۰ ریال

حکم و مدال قهرمانی حکم و مدال قهرمانی

حکم و مدال قهرمانی

 

اعلام آمادگی مسابقات:

– آخرین مهلت زمانی اعلام آمادگی بصورت تیمی یا انفرادی تا روز سه شنبه ۷ اسفندماه  صورت می پذیرد. شناگران  موظفند تا این زمان نسبت به اعلام آمادگی و ارسال فیش واریزی (مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال) اقدام نمایند.

ارسال برگه ارنج مسابقات:

-آخرین مهلت ارسال برگه ارنج شناگران (اعلام ۴رشته انتخابی) حداکثر۴ روز قبل از شروع مسابقه (حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۱۲/۱۲/۹۷) از طریق شماره فاکس فدراسیون ۰۲۱۸۸۸۲۰۷۱۴ ویا  ازطریق آدرس info@irsf.ir   صورت پذیرد.

برنامه ترتیب رشته های مسابقات:

صبح روز اول
۹ صبح

عصر روز اول
 ۱۷عصر
صبح روز دوم
۹ صبح
عصر روز دوم
۱۷عصر
۲۰۰ متر آزاد ۵۰ متر آزاد ۱۰۰ متر آزاد

۴۰۰ متر آزاد

۱۰۰ متر کرال پشت

۲۰۰ مترکرال پشت ۲۰۰ متر قورباغه ۵۰ متر کرال پشت
۵۰ متر قورباغه ۵۰ متر پروانه ۸۰۰ مترآزاد

۲۰۰متر پروانه

۱۰۰ متر پروانه

۴۰۰ متر مختلط انفرادی ۱۰۰ متر مختلط انفرادی ۱۰۰ متر قورباغه
۱۵۰۰متر آزاد(دسته a)
(ویژه انتخابی تیم ملی)
۱۵۰۰متر آزاد(دسته b)(ویژه انتخابی تیم ملی) ————————-

——————–

 

تبصره۵: هرشناگر می تواند حداکثر در ۴ رشته شرکت نماید.

تبصره۶: رشته ۱۵۰۰ متر بعنوان ماده تخصصی جهت  انتخابی تیم ملی آبهای آزاد اعزامی به مسابقات آسیایی (کشور کویت) تعیین گردیده است.(ضمناً پاداش تعیین شده نیز به شناگران برتر این ماده تعلق می گیرد.)