درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

داوران ایرانی مسابقات سال 2019 از سوی ICF معرفی شدند

اخبار قایقرانی


داوران ایرانی مسابقات سال 2019 از سوی ICF معرفی شدند

داوران ایرانی انتخاب شده از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی برای قضاوت در مسابقات سال 2019 اعلام شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، فدراسیون جهانی قایقرانی 3 داور ایرانی را برای قضاوت در مسابقات سال 2019 در 2 رشته اسلالوم و آبهای آرام اعلام کرد. مسعود مهدوی نیا برای قضاوت در مسابقات کاپ 2 در دویسبرگ آلمان که 10 تا 12 خرداد ماه برگزار می شود، انتخاب شده است.
کتایون اشرف نیز داور انتخابی در بخش اسلالوم برای قضاوت در مسابقات قهرمانی زیر23 سال و جوانان جهان در کراکو لهستان است، این مسابقات در تاریخ 25 تا 30 تیر ماه برگزار می شود.
در بخش آبهای آرام دیگر نماینده کشورمان برای قضاوت در مسابقات مرتضی توکلی است که از 10 تا 13 مرداد ماه جهت قضاوت در مسابقات قهرمانی زیر23 سال و جوانان جهان به پیتشتی رومانی اعزام می شود.

حد نصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه شنا المپیک

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

حد نصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه شنا المپیک

کادر فنی تیم ملی شنا ایران حدنصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کادر فنی تیم ملی شنا ایران حدنصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد.

محمد بیداریان مربی و سخنگوی تیم های ملی شنا در این خصوص افزود: بر اساس اعلام فدراسیون جهانی شنا FINA جهت کسب سهمیه المپیک کشورها، کادر فنی تیم ملی نیز استاندارد تایم سهمیه جهت اعزام شناگران به رقابت‌های کسب سهمیه المپیک که از سوی فدراسیون جهانی اعلام شده را برای شناگران ایران اعلام کرد.

  • زمان کسب حد نصابهای استاندارد فوق الذکر از تاریخ اول خرداد ١٣٩٧ لغایت اول خرداد ١٣٩٩ لحاظ خواهد شد.
  • مکان کسب این استاندارد تایم ها کلیه مسابقات داخلی،تایم تریل‌هایی که از نظر کمیته فنی فدراسیون شنا برگزار می شود و همچنین تمامی مسابقات برون مرزی که مورد تایید فدراسیون شنا است.
  • همچنین استاندارد تایم های قهرمانی جهان و رده های سنی آسیا طبق جدول اعلام شده است.

برای مشاهده حدنصاب شنای ایران  کلیک کنید.

برگزاری مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام

مسابقات شنای انتخابی بزرگسالان ویژه آقایان استان ایلام در در استخر آزادی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور بیش از ۲۰ شناگر در دو بخش کرال سینه و قورباغه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی کشور در استخر آزادی شهر ایلام برگزار شد .

در پایان این رقابت‌ها به نفرات اول تا سوم حکم قهرمانی وبه تمام شرکت کنندگان به مناسبت چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی وجه نقدی اهدا شد.

 

نفرات منتخب  مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام 

رده های سنی:

رده سنی ۱۸ الی ۲۴ سال
(متولدین ۷۳-۷۹)

۱۰۰متر آزاد
۱.محمدجواد نادی.اول
۲.امیر حسین خزعلی.. دوم
۳.محمدرضا تاجره…سوم

۱۰۰متر قورباغه
۱.محمد جواد نادی. اول
۲.محمدرضا تاجره..دوم
۳.امیر حسین خزعلی…سوم

 

رده سنی ۲۵ الی ۲۹
متولدین۷۲_۶۸

۱۰۰متر آزاد
۱.علی رسولی.اول
۲.امیدسبزه..دوم
۳.پوریا یاری…سوم

۱۰۰متر قورباغه
۱.علی رسولی.اول
۲.امید سبزه ..دوم
۳.خلیل نعمتی…سوم

رده سنی ۳۰الی ۳۹سال
(متولدین ۶۸_۵۷

۵۰ متر آزاد
۱.محسن آزادی.اول
۲.محسن فتاحی ..دوم
۳.سید کمال رجبی…سوم
۵۰ متر قورباغه
۱.محسن آزادی پور.اول
۲.حمزه زروار..دوم
۳.مهدی معصومی…سوم
رده سنی ۴۰ الی ۴۹سال
(متولدین۵۷-۴۸)

۵۰ متر آزاد
۱.وحید طهماسبی.اول
۲.روح آذرنگ..دوم
۳.سید ذبیح رحیمی…سوم

۵۰ مترقورباغه
۱.وحید طهماسبی .اول
۲.روح آذرنگ ..دوم
۳.سید ذبیح رحیمی سوم
 رده سنی ۵۰ به بالا
(متولدین ۴۷به پایین)

۵۰ متر آزاد
۱.محمدرضا وطن دوست.اول
۲.محمدرضا دارابی .. دوم
۳.عباس تاجره…سوم

۵۰ مترقورباغه
۱.محمدرضا وطن دوست .اول
۲.محمد رضا دارابی..دوم
۳.عباس تاجره…سوم

 

سمیع‌زاده: در شنا ضعیف نیستیم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سمیع‌زاده: در شنا ضعیف نیستیم

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: براساس ساختار شنای پیشرفته آمریکا برنامه‌های خود را جلو می‌بریم.

آنا سلیمانی 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن سمیع‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: مسابقات شنای جام فجر در رده های سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال برگزار شد. رده سنی حساس که شاکله اصلی قهرمانان آینده را پرورش می‌دهد.

وی افزود: در این دوره از رقابت‌ها ۴۸۰ شناگر حضور اشتند که رکوردهای خوبی نیز ثبت شد. حضور این تعداد شناگر نوید روزهای خوب برای آینده شنا است. از دل این مسابقات شناگران مستعدی که شناسایی شده‌اند به تیم‌های ملی معرفی خواهند شد. در واقع این شناگران برای موفقیت آموزش می‌بینند نه برای رقابت.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا ادامه داد: برای توسعه شنا ما از ساختار شنای پیشرفته آمریکا استفاده کرده‌ایم. اگرچه آنها ابزارها و امکانات حرفه‌ای در اختیار دارند. البته شنای ایران نیز از نیروهای کارآمدی برخوردار است و پتانسیل بالایی از این نظر در اختیار داریم.

سمیع زاده یادآورشد: برای پیشبرد برنامه‌های خود شناگران را به۳ دسته تقسیم کردیم. در دسته اول شناگرانی قرار دارند که توانایی کسب سهمیه المپیک را دارند. سینا غلامپور که در کمپ تمرینی تایلند حضور دارد. بنیامین قره حسنلو که شاگرد مستقیم خودم هست و در کرج تمریناتش را دنبال می‌کند و مهدی انصاری که در شهرمشهد تمرین دارد. این سه شناگر امیدهای ما برای کسب سهمیه المپیک هستند.

وی تصریح کرد: در دسته دوم شناگرانی حضور دارند که رکوردهای خوبی دارند و برای مسابقات آسیایی آماده می‌شوند. در این دسته پدیده‌های خوبی داریم. در دسته سوم نیز شناگرانی را برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ آماده می‌کنیم. در این میان نیز کلاس‌های آموزشی برای مربیان داریم.

مدیر فنی تیم‌های ملی اظهار داشت: در سنوات گذشته به دنبال روش گلخانه‌ای بودیم تا برنامه‌های خود را در شنا پیش ببریم اما حالا نگاه وسیع‌تری در این حوزه داریم. در ساختار جدید شناگران در شهرهای خودشان تمرین می‌کنند و بعد به کمپ‌های تیم ملی دعوت خواهند شد. به این شکل تعداد شناگرانی که در مسیر توسعه‌ای قرارمی‌گیرند بیشتر است.

سمیع‌زاده گفت: برخی‌ها فکر می‌کنند ما مخالف جذب مربی خارجی هستیم. به هیچ وجه این طور نیست. ما نام ۵ مربی بزرگ شنای دنیا را به فدراسیون اعلام کردیم تا مذاکرات و رایزنی‌ها با این مربیان صورت بگیرد.«کوتروویچ»،« لانگه» دو مربی بزرگی بودند که به فدراسیون معرفی کردیم. به هرحال باید شرایط مان را هم در نظر بگیریم. تا زمانی که شرایط مالی و بودجه خوبی در اختیار نداشته باشیم نمی‌توانیم برنامه‌های خود را پیاده کنیم.

وی افزود: باتوجه به سال‌ها تجربه‌ام می‌گویم که در شنا ضعیف نیستیم. ما به مسابقه دادن و قرار گرفتن در فضای رقابت نیاز داریم. برنامه‌های خوبی در نظر گرفته‌ایم. مربیان با دانشی در اختیار داریم و براساس خرد جمعی پیش می‌رویم. اما مهم ترین نیاز شنا تامین منابع مالی است. بهبود هر صدم ثانیه در شنا به منابع مالی زیادی احتیاج دارد. امیدوارم در آینده حمایت‌ها از شنا بیشتر شود.

گزارش تصویری_ اختتامیه مسابقات جام شنا موزون کشور سال ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری_ اختتامیه مسابقات جام شنا موزون کشور سال 1397

مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون در چهار رده سنی دختران به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار و در پایان تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار شد.



برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب

نتایج مسابقات شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج مسابقات شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون در چهار رده سنی دختران به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار و در پایان تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار شد. این دوره از مسابقات با حضور ۸ استان در رقابت‌های قهرمانی کشور و ۲۱ باشگاه در جام شنای موزون کشور، در رده های سنی ۱۲ و زیر ۱۲ سال، زیر ۱۵سال، زیر ۱۸ سال و ۱۹ سال به بالا دختران پیگیری و به پایان رسید. در پایان این مسابقات به نفرات برتر هر هر چهار رده سنی  و در سه رشته (تک نفره، دو نفره و تیم) مدال و حکم قهرمانی و همچنین به استان برتر کاپ اهدا شد.

 

۸ استان برای قهرمانی کشور / ۲۱باشگاه برای جام شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

اصفهان (باشگاه های انقلاب و ایثار)

البرز (باشگاه های مشکات و دختران آفتاب)

تهران (باشگاه های سمن ۱و۲-موج خورشید۱و۲-قصرنشاط-راتا-سازمان آب-دانشگاه شریف)

خراسان رضوی (باشگاه های هاشمی نژاد-اندیشه-ارمغان)

قشم (باشگاه منطقه آزاد قشم)

کیش (باشگاه های موسسه سالم کیش- المپیک)

گیلان (شایان)

مازندران (گل های مازندران – ستاره های مازندران)

 

 

نتایج مسابقات جام شنای موزون کشور سال  ۱۳۹۷

  • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۲ و زیر۱۲سال:
  1. الینا غفوریان تیماجی خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژاد با امتیاز ۷۰/۳۶
  2. آتنا برخان کیش باشگاه موسسه سالم کیش با امتیاز ۶۵/۱۵
  3. رومینا فدوی تهران باشگاه موج خورشید۱ با امتیاز ۶۴/۵۷

 

  • رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۲ و زیر ۱۲سال :
  1. الینا غفوریان تیماجی ،ملینا مظاهری زاده خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد
  2. اسما امینی نقندر ، عطیه امینی نقندر خراسان رضوی باشگاه اندیشه 
  3. رمینا فدوی ، رسپینا زارعی تهران باشگاه موج خورشید ۱ با امتیاز ۶۳/۲۸

 

  • تیم برنده رده سنی ۱۲ و زیر۱۲سال در رشته تیمی سال :
  1. مقام اول خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۷/۱۰
  2. مقام دوم خراسان رضوی باشگاه اندیشه با امتیاز ۶۵/۷۶
  3. مقام سوم اصفهان باشگاه انقلاب با امتیاز ۶۵/۴۶

 

  • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۳ تا ۱۵سال۱۳۹۷:
  1. مانیا مختاری گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۶۹/۲۶
  2. باران سیاف نیا گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۶۹/۰۴
  3. الینا حاجی بابایی خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۸/۳۴

 

رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۳ تا ۱۵سال۱۳۹۷:

  1. مانیا مختاری ، باران سیاف نیا گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۷۰/۳۱
  2. باران غضنفری ، روژین احمدپور تهران باشگاه موج خورشید ۱ با امتیاز ۶۷/۴۹
  3. الینا حاجی بابایی ، کیمیا جلالیان خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۵/۷۳

 

  • تیم برنده رده سنی ۱۳ تا ۱۵ در رشته تیمی سال:
  1. مقام اول تهران باشگاه موج خورشید۱ با امتیاز ۷۱/۲۴
  2. مقام دوم خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۷/۸۸
  3. مقام سوم خراسان رضوی باشگاه اندیشه باامتیاز ۶۲/۴۷

 

نتایج مسابقات قهرمانی کشور سال  ۱۳۹۷:

  • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۶ تا ۱۸سال:
  1. متینا شفیعی تهران با امتیاز ۸۱/۴۱
  2. سیمین صابری امرغان خراسان رضوی با امتیاز ۸۰/۲۵
  3. فاطمه زرگران خراسان رضوی با امتیاز ۷۵/۵۹

 

 

رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۶ تا ۱۸سال:

  1. فاطمه زرگران ، سیمین صابری امرغان خراسان رضوی با امتیاز ۸۳/۷۵
  2. باران سیاف نیا ، آرینا احمدی کیا اصفهان با امتیاز ۸۰/۷۳
  3. سارا فرجی ، کیانا عسکری تهران با امتیاز ۷۶/۶۴

 

  • تیم برنده رده سنی ۱۶تا۱۸ در رشته تیمی سال:
  1. مقام اول تیم تهران با امتیاز ۷۷/۶۸
  2. مقام دوم تیم خراسان رضوی با امتیاز ۷۵/۷۶
  3. مقام سوم تیم اصفهان با امتیاز ۷۳/۲۹

 

  • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۹سال به بالا سال :
  1. غزل حسین شاهی استان تهران با امتیاز ۸۵/۷۵
  2. سمن سلطانی استان تهران با امتیاز ۸۴/۴۵
  3. لیلا سادات موسوی قشم با امتیاز ۷۱/۶۲

 

  • رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۹سال به بالا سال:

۱٫سمن سلطانی ، غزل حسین شاهی استان تهران با امتیاز ۸۴/۰۲
۲٫ مقام دوم مشترک آتینا غزل ایاغ طهرانی ، شیرین حاجی محمدی استان توابع تهران با امتیاز ۶۸/۶۹
۲٫مقام دوم مشترک زینب شادنیا ، زهرا شادنیا استان قشم با امتیاز ۶۸/۲۵

 

  • تیم برنده رده سنی ۱۹سال به بالا در رشته تیمی سال۱۳۹۷:
  1. مقام اول استان تهران با امتیاز ۸۰/۳۳
  2. مقام دوم مشترک استان تهران توابع با امتیاز ۶۳/۳۱ و استان قشم با امتیاز ۶۰/۰۴

 

 

پیام تبریک به حسن اسلامی مهر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تبریک به حسن اسلامی مهر

نایب رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو انتصاب مشاور عالی معاون سیما و مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان صدا و سیما را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای حسن اسلامی مهر

حسن انتخاب و انتصاب شایسته جنابعالی را به سمت مدیرکل آموزش و پژوهش و مشاور عالی معاون سیما که نشان از تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند حضرتعالی دارد، تبریک و تهنیت عرض می نماید.
بی شک، شناخت کافی شما از ظرفیت‌های بالقوه و حسن سابقه‌تان در مدیریت امور فرهنگی منشاء ثمرات بسیاری برای کشور بویژه در حوزه رسانه ملی خواهد بود.
امید است که در سایه رحمت الهی با تحقق منویات مقام معظم رهبری در ایفای مسئولیت جدید موفق باشید.

محسن علی آبادی – نایب رئیس فدراسیون شنا

 

نتایج لیگ شنا پسران استان خوزستان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج لیگ شنا پسران استان خوزستان

لیگ شنای پسران در رده سنی ۱۱ الی ۱۷ سال پنج شنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷)به میزبانی هیات شنا استان خوزستان با حضور ۱۵ تیم از سراسر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ لیگ شنای پسران در رده سنی ۱۱و۱۲ -۱۳و۱۴-۱۵و۱۶و۱۷ سال در روز پنج شنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استخر بابک معتمد به میزبانی هیات شنا استان خوزستان با حضور ۱۵ تیم از سراسر استان برگزار شد.

نتایج به شرح زیر اعلام میشود:

۱-نفت امیدیه ۴۸۹
۲-هیات شنا امیدیه ۳۳۸
۳- قدرت الف کارون ۲۸۳
۴-منطقه آزاد اروند ۲۴۴
۵-مدرسه شنا منصوری ۲۴۰
۶-هیات شنا دزفول ۱۱۲
۷- مدرسه شنا امیدیه ۱۰۲
۸- هیات شنا رامهرمز ۷۲
۹- هیات شنا ماهشهر ۵۲
۱۰- قدرت کارون ب ۵۰
۱۱-نفت وگاز مسجدسلیمان ۳۴
۱۲- استخر راشا اهواز ۲۵
۱۳- ملی حفاری ۱۶
۱۴- استخر کارگر اهواز ۶
۱۵- توسعه نیشکر ۱

_DSC0224.JPG ۲۰۱۹۰۲۱۴_۱۷۲۰۳۶ _DSC0259.JPG

 

 

برگزاری جشنواره شنا دختران استان بوشهر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری جشنواره شنا دختران استان بوشهر

جشنواره شنا دختران بوشهر به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی‌ هیات شنا استان بوشهر برگزار شذ.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جشنواره شنا دختران بوشهر به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی‌ هیات شنا استان بوشهر با حضور ۳ تیم از استان بوشهر با ۵۰ شناگر و تیم فارس با حضور ۸۲ شناگر  ۲۵ بهمن ماه ۹۷ در رده‌های سنی ۹و ۱۰ سال ۱۲-۱۱ سال و ۱۴-۱۳ سال و ۱۷-۱۵ سال برگزار شد.

WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.32 AM WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.33 AM(1) WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.33 AM

 

فراخوان کمیته کانوپولو برای تشکیل تیم ملی زیر 21 سال

اخبار قایقرانی


فراخوان کمیته کانوپولو برای تشکیل تیم ملی زیر 21 سال

تست انتخابی تیم ملی کانوپولو آقایان زیر21 سال پس از معرفی ورزشکاران برتر از سوی هیات های استانی به فدراسیون قایقرانی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، با توجه به عدم برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو آقایان رده سنی زیر21 سال در سال جاری، فدراسیون قایقرانی در نظر دارد پس از فراخوانی ورزشکاران متولد 11 دی ماه 1376 به بالا و معرفی ورزشکاران برتر هر استان توسط هیات قایقرانی استان مربوطه تست انتخابی تیم ملی کانوپولو برگزار می شود.
هیات های استانی تا 29 بهمن ماه مهلت دارند تا ورزشکاران مورد نظر خود را به فدراسیون معرفی کنند.

به میزبانی بوشهر، دور دوم مسابقات لیگ و کاپ کشوری بالای 40 سال دراگون بوت برگزار می شود

اخبار قایقرانی


به میزبانی بوشهر، دور دوم مسابقات لیگ و کاپ کشوری بالای 40 سال دراگون بوت برگزار می شود

دور برگشت مسابقات لیگ دراگون بوت و کاپ کشوری بالای 40 سال در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی کمپ قایقرانی دهکده گردشگری بندر بوشهر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دور برگشت مسابقات لیگ دراگون بوت با حضور 25 تیم در دو بخش بانوان و آقایان به میزبانی هیات قایقرانی استان بوشهر در پیست کمپ قایقرانی دهکده گردشگری بندر بوشهر برگزار می شود.
این رقابت ها در بخش بانوان با حضور 14 تیم هیات تهران یک، هیات تهران دو، ملوان بندر انزلی، هیات البرز، آوش نیلگون خلیج فارس، آذرخش سرخون هرمزگان، دولاب بوشهر، مشعل دریا، سکان الف تهران، سکان ب تهران، هیات ساوه، هیات کردستان، اداره بندر گیلان و هیات لاهیجان از چهارشنبه 1 اسفند ماه برگزار می شود.
در بخش آقایان نیز با حضور 11 تیم هیات تهران، هیات البرز، آذرخش هرمزگان، دولاب بوشهر، سکان بوشهر، سکان تهران، هیات کردستان، آتش نشانی سنندج، بنادر و دریانوردی گیلان، ملوان نداجا و کاسپین بابلسر از جمعه 3 اسفند ماه این مسابقات ادامه میابد.
این رقابت ها در مواد 200 متر و 500 متر برگزار می شود و حداکثر تعداد نفرات حاضر در قایق در بیشترین حالت باید 18 نفر باشد که شامل 16 پاروزن و 1 سکان دار و 1 درامر می شود. همچنین باشکاه های شرکت کننده در دور برگشت جهت تقویت تیم خود مجاز به جذب حداکثر 6 ورزشکار با کسب رضایت نامه از باشگاه قبلی می باشد که تنها می تواند از 2 ورزشکار ملی پوش استفاده نماید.
ورزشکاران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان چین ملی پوش به حساب می آیند و باشگاه ها نمی توانند از ورزشکاران ملی پوش در دیگر رشته های قایقرانی استفاده نمایند.
در مسابقات کاپ کشوری بالای 40 سال نیز این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان از 30 بهمن ماه آغاز می شود و تا 1 اسفندماه ادامه خواهد داشت.
این رقابت ها مانند مسابقات لیگ در مسافت 200 متر برگزار می شود و ملاک ارزیابی عملکرد تیم ها برای حضور در مسابقات برون مرزی می باشد.

ساویچ به تهران می آید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

ساویچ به تهران می آید

یک دوره کلینیک مربیگری واترپلو زیر نظر ساویچ( سرمربی تیم ملی صربستان و قهرمان المپیک) و الکساندر چیریچ برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ یک دوره کلینیک مربیگری واترپلو زیر نظر چیریچ و ساویچ(قهرمان المپیک) در روزهای ۴ الی ۶ اسفند در تهران برگزار می شود.

علم تمرین واترپلو، بررسی تاکتیک های دفاعی و هجومی، آسیب شناسی واترپلو، مکمل، تغدیه و روانشناسی از جمله محورهای این کلینیک است.

علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند از طریق پرتال آموزش در سایت فدراسیون شنا اقدام کنند.

هزینه شرکت در دوره ۷۵۰هزار تومان است. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش، علاقه مندان می توانند با هماهنگی هیات استان متبوع برای شرکت در این دوره اعلام آمادگی کنند.
این دوره ویژه مربیان مورد تایید کمیته فنی واترپلو است که در صورت موفقیت در کلینیک یک درجه ارتقا خواهند یافت.

رضوانی: با برنامه‌ریزی می‌توان چالش‌های مناطق محروم را برطرف ساخت

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

رضوانی: با برنامه‌ریزی می‌توان چالش‌های مناطق محروم را برطرف ساخت

رییس فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو برگزاری نشست روسای فدراسیون ها در نقطه صفر مرزی را اقدام آینده نگر در ورزش ایران توصیف کرد و اظهار داشت: با شناخت کامل فدراسیون ها از نقاط محروم قطعا می توان با برنامه ریزی چالش های مهم را برطرف کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن رضوانی اظهار کرد: برگزاری نشست روسای فدراسیون ها در نقاط مختلف کشور یک اتفاق آینده نگرانه است و بعد از چند نشست که در خارج از تهران برگزار شد ،این بار در مرز خسروی و در واقع در نقطه صفر مرزی مدیران ورزش کشور گرد هم امدند و نشست مهمی برگزار شد که همراه با اتخاذ تصمیمات مهم نیز بود .

رییس فدراسیون شنا اهمیت برگزاری این نشست ها در خارج از تهران را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: علاوه بر نشست مشترک فدراسیون ها که

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان همچنین رییس کمیته ملی المپیک به همراه معاونان و مدیران ستادی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند و بازتاب و یازخورد خوبی این نشست داشت ،این فرصت برای فدراسیون شنا هم پدید امد که در جلسات تخصصی ویژه با هیات استانی شرایط مختلف آنها را ارزیابی کنم .

محسن رضوانی ادامه داد: در قالب این سفر استانی بصورت دقیق و کامل در جریان مشکلات رشته های شنا ، شیرجه و واترپلو قرار گرفتم که قطعا می تواند به برنامه ریزی بهتر به منظور حل مشکلات منجر شود .

وی به اثرات مثبت نشست روسای فدراسیون ها در نقاط مختلف کشور در مرز خسروی اشاره کرد و توضیح داد: در قالب این نشست فدراسیون های مختلف ارزیابی دقیقی از ظرفیت های استان زیبای کرمانشاه پیدا کردند تا جاییکه از این پس در برخی رشته ها استان کرمانشاه می تواند منشا اتفاقات خوبی در ورزش کشور شود و همین مهم دستاورد بزرگی در ورزش ایران است .

رضوانی تصریح کرد: تمرکز زدایی در وزارت ورزش و جوانان در ابعاد مختلف از واگذاری میزبانی ها به استان ها تا برگزاری نشست ها واقعا می تواند در آینده ورزش کشور موثر باشد و شرایط منصفانه و عادلانه تری را برای استعدادهای برتری که در اقصی نقاط ایران وجود دارند، رقم بزند.

نتایج جشنواره‌ ادواری شنا پسران آکادمی ملی فدراسیون شنا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج جشنواره‌ ادواری شنا پسران آکادمی ملی فدراسیون شنا

اسامی نفرات برتر دور نخست جشنواره ادواری شنا آکادمی ملی فدراسیون شنا ویژه پسران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روز گذشته(جمعه) جشنواره ادواری شنا آکادمی ملی فدراسیون ویژه پسران در رده های سنی زیر ۱۲ سال با حضور ۱۱۷ شناگر در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد. کمیته فنی شنا اسامی نفرات برتر این جشنواره را بر اساس هر رده سنی اعلام کرد.

 

نتایج نفرات برتر جشنواره شنا پسران آکادمی ملی فدراسیون  – ویژه استخر ۹دی – جمعه ۲۶ بهمن ۱۲۹۷

رده سنی ۷ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ سورین عباسی ۱ سورین عباسی
۲ امیرحسین اسکندری ۲ امیرحسین اسکندری
۳ سامان خمیس زاده ۳ سامان خمیس زاده
۴ صدرا چراغی ۴ صدرا چراغی
۵ رادین جعفری ۵ رهام حضرتی
۶ رهام حضرتی ۶ ایلیا طالبی

 

رده سنی ۸ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ امیرعلی صمدزاده ۱ امیرعلی صمدزاده
۲ محمد رسا نورآیین ۲ سیدمحمدجواد نبوی
۳ سیدمحمدجواد نبوی ۳ محمد رسا نورآیین
۴ رادین مدرسی ۴ اهورا رحیمی
۵ اهورا رحیمی ۵ رادین مدرسی
۶ آرشام دلیل ۶ آرشام دلیل

 

رده سنی ۹ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ فراز نجیب الاشرافی ۱ فراز نجیب الاشرافی
۲ مانی جمشیدی ۲ سپهر پاک زاد
۳ سید پارسا حسینی ۳ آراز خردمند
۴ حسین مهدوی ۴ سید پارسا حسینی
۵ آرمان ملک آستانه ۵ طاها   اله وردی
۶ آراز خردمند ۶ حسین مهدوی

 

رده سنی ۱۰ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ پارسا چراغی ۱ علیرضا مرادی
۲ محمد بهرامی ۲ پارسا چراغی
۳ کیان شریفیان ۳ کوروش حسنی
۴ آرین احمدی نژاد ۴ آرین احمدی نژاد
۵ سامراد صمیمی مهر ۵ محمد بهرامی
۶ کاوه غفاری ۶ سینا صمدی

 

رده سنی ۱۱ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه ۵۰متر کرال پشت
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ امیرحسین کریم خان زند ۱ امیرحسین کریم خان زند ۱ امیرحسین کریم خان زند
۲ سیدعلیرضا ریاضی ۲ سیدعلیرضا ریاضی ۲ آرتین کاظمی
۳ دانیال سلجوقی ۳ ایلیا لیاقت ۳ آرمان حسنی
۴ ایلیا لیاقت ۴ آرتین کاظمی ۴ سیدعلیرضا ریاضی
۵ آرتین کاظمی ۵ سیدمهدی حسینی ۵ ایلیا لیاقت
۶ آریا مرادپور ۶ دانیال سلجوقی ۶ آریا مرادپور

 

رده سنی ۱۲ سال

۵۰ متر کرال سینه             ۵۰ متر قورباغه ۵۰متر پروانه
ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی ردیف نام و نام خانوادگی
۱ محمدمهدی خزایی ۱ محمدمهدی خزایی ۱ فواد درودیان
۲ امیرارسلان زارع ۲ متین رضایی ۲ متین رضایی
۳ متین رضایی ۳ امیرارسلان زارع ۳ محمدمهدی خزایی
۴ فواد درودیان ۴ کیارش رئیسی ۴ امیرارسلان زارع
۵ کیارش رئیسی ۵ آریا علی مقدم ۵ کیارش رئیسی
۶ محمدحسین ذوالفقاری نسب ۶ محمدمیثاق ابراهیمی ۶ محمدحسین ذوالفقاری نسب

 

 شناگر برتر در ارائه تکنیک شنا: سورین عباسی متولد ۱۳۹۰

 

برگزاری جشنواره شنا زیر ۱۰ سال پسران در استان‌های غرب و شرق کشور

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری جشنواره شنا زیر ۱۰ سال پسران در استان‌های غرب و شرق کشور

جشنواره شنای زیر ۱۰ سال پسران در استان‌های غرب و شرق کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جشنواره شنای زیر ۱۰ سال پسران در استان‌های غرب و شرق کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

طبق اعلام کمیته فنی این مسابقات در غرب کشور با حضور گسترده تیم های استان‌های شمال و غرب کشور در استخر شهدای فرهنگی شهرستان شهریار به میزبانی کمیته شنا توابع استان تهران برگزار شد که در آن شناگران نونهال در قالب بیش از بیش از ۲۵ تیم  به صورت جشنواره و رشته های پایه ای شنا به رقابت پرداختند.

همچنین این رقابت‌ها در شرق کشور با حضور استان‌های جنوب و شرق کشور به میزبانی هیات شنا کرمان پیگیری و به پایان رسید که با حضور نو نهالان در قالب بیش از ۲۰ تیم از شرق کشور به عنوان جشنواره و آموزش مسابقات برگزار شد.



برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید
ادامه مطلب