درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

قزوین میزبان اردوی تیم ملی کانوپولو

اخبار قایقرانی
   قزوین میزبان اردوی تیم ملی کانوپولو

   

چهارمین مرحله اردو آماده سازی تیم ملی کانوپولو ایران به میزبانی قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی کانوپولو ایران برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی آسیا 2019 در قزوین برگزار می شود و 12 ورزشکار نیز به اردو دعوت شده اند.

این چهارمین مرحله از اردوی های آماده سازی تیم ملی کانوپولو است که از 1 تا 14 تیر برگزار می شود.

اشکان صیادی مربی تیم ملی، مهران قزلباش مدیر تیم های ملی کانوپولو و مسعود بهرامی سرپرست اردو هستند.

رضا بیگی از چهارمحال و بختیاری، سالار محسن زاده از اردبیل، میلاد جعفری و رضا اسکندری از زنجان، محمد علی ملایی و شایگان خیرالهی از البرز، محمد صدیق حشمتیان و امیرمحمد فتاح پور از کرمانشاه، رامین غیاثوند، محمدرضا جمشیدیان و رسول امینی از مرکزی و رضا انصاری آستانه از تهران نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

ششمین اردوی ملی پوشان پاراکانو آغاز می شود

اخبار قایقرانی


   ششمین اردوی ملی پوشان پاراکانو آغاز می شود

   

 

مرحله جدید اردوی تدارکاتی تیم ملی پاراکانو ایران از شنبه یکم تیرماه آغاز می شود و ملی پوشان تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی ادامه خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، ششمین مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی پاراکانو ایران با دعوت از 4 قایقران در بخش آقایان و 2 قایقران در بخش بانوان از 1 تا 22 تیر به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود.

ملی پوشان دعوت شده که برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی جهان و انتخابی المپیک تمرینات خود را انجام می دهند زیر نظر مسعود مهدوی نیا مربی تیم ملی خواهند بود. مرتضی قاطع نیز سرپرست اردو است.

برای این مرحله از اردوی آماده سازی اسلام جاهدی از هرمزگان، نادر عیوضی از گیلان، مسعود قیصر از تهران و امین آغنده از البرز در بخش آقایان و شهلا بهروزی راد از کرمانشاه و رویا سلطانی از زنجان نفرات دعوت شده هستند.

 

رکورد شکنی یاوری در روز نخست/هر سه نماینده شنای ایران فینالیست شدند

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

رکورد شکنی یاوری در روز نخست/هر سه نماینده شنای ایران فینالیست شدند

در روز نخست مسابقات شنا بین المللی کرواسی مهدی انصاری و بنیامین قره حسنلو در ۵۰متر پروانه و علیرضا یاوری در ماده ۲۰۰ متر آزاد فینالیست شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛مسابقات open کشور کرواسی از سری رقابت‌های رسمی فدراسیون جهانی شنا (FINA) برای دومین مرحله کسب ورودی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ کره جنوبی از امروز(جمعه) در شهر زاگرب آغاز شد. در روز نخست این مسابقات علیرضا یاوری در ۲۰۰ متر ازاد و مهدی انصاری و بنیامین قره‌حسنلو  در ماده ۵۰ متر پروانه به آب زدند.

ابتدا علیرضا یاوری نماینده شنای ایران در ماه ۲۰۰ متر آزاد به آب زد. این شناگر جوان اصفهانی تیم ملی در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۱:۵۱٫۹۳ در جایگاه نخست ایستاد و علاوه بر راه یابی به مرحله فینال موفق شد رکورد ملی این ماده را جابجا کند. رکورد این ماده پیش از این در سال ۲۰۰۹ توسط سعید ملکاآشتیانی با زمان ۱:۵۳٫۳۲ به ثبت رسیده بود و یاوری موفق شد پس از ۱۰ سال این رکورد را به نام خود ثبت کند.

در ادامه مهدی انصاری و بنیامین قره حسنلو در ماده ۵۰ متر پروانه با حریفان خود به رقابت پرداختند. در پایان مرحله مقدماتی این ماده به ترتیب انصاری و قره‌حسنلو با زمان‌های ۲۵٫۰۴ و ۲۵٫۷۳ در مجموع سوم و ششم شدند و راهی فینال این ماده شدند.  فینال این دو ماده عصر امروز(جمعه) برگزار می‌شود.

مهدی انصاری ، بنیامین قره حسنلو و علیرضا یاوری سه شناگر اعزامی ایران در این رقابت‌ها هستند. ملی پوشان ایران دوشنبه (سوم تیر ۱۳۹۸) به تهران باز خواهند گشت.

 

نتایج روز نخست مسابقات شنا کرواسی: 

جمعه ۹۸/۰۳/۳۱ روز نخست
 • ماده ۲۰۰ متر آزاد
 
علیرضا یاوری ثبت زمان ۱:۵۱٫۹۳ فینالیست شد
جابجایی رکورد ملی این ماده
 
 •  ماده ۵۰ متر پروانه

مهدی انصاری ثبت زمان ۲۵٫۰۴ فینالیست شد
بنیامین قره‌حسنلو ثبت زمان ۲۵٫۷۳ فینالیست شد

 

 

اسامی شناگران اعزامی به مسابقات open کشور کرواسی

 • مهدی انصاری
 • بنیامین قره حسنلو
 • علیرضا یاوری 
 • محسن سمیع زاده – مدیر فنی تیم‌های ملی شنا (مربی) 
 • حمید اسکندریون – رئیس کمیته فنی شنا (سرپرست) 

 

 

پنجمین اردوی تیم ملی روئینگ آقایان و بانوان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


   پنجمین اردوی تیم ملی روئینگ آقایان و بانوان برگزار می شود

   

مرحله جدید اردوی تدارکاتی تیم ملی روئینگ در دو بخش آقایان و بانوان در دریاچه آزادی تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، پنجمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی روئینگ کشورمان جهت حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو 2020 با حضور 12 پاروزن در بخش آقایان و 13 پاروزن در بخش بانوان از 1 تیر ماه به میزبانی دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.
این مرحله از اردو تا 21 تیر ماه ادامه خواهد داشت.
افشین فرزام مربی و فرزین رضائی کمک مربی آقایان، بهناز مرادخانی مربی، آنا بلوریان کمک مربی، هما خاتمی دستیار مربی و سرپرست تیم بانوان و مرتضی قاطع سرپرست اردوها است.
میلاد اله وردیان، محسن شادی، فرزاد کربلای قلی زاده، فرهاد کربلای قلی زاده و عاقل حبیبیان از آذربایجان غربی، حمید رضا رضوانی، سیاوش سعیدی، محمد حقی و مهدی قپانوری از تهران، بهمن نصیری از زنجان، پیام مطاعی از کرمانشاه و امیرحسین محمودپور از گیلان در بخش آقایان و فرحناز عشقی از آذربایجان شرقی، الیکا افشاری و شکیبا وقوفی از تهران، پریسا احمدی و زینب نوروزی از زنجان، اسراء جوانمردی از کردستان، نازنین رحمانی و هانیه بیداد از کرمانشاه، نازنین ملائی و هانیه خرسند از گیلان، مریم امیدی پارسا، مریم کرمی و کیمیا زارعی از همدان در بخش بانوان نفرات دعوت شده به اردو هستند.

دریاچه آزادی میزبان ملی پوشان آبهای آرام آقایان و بانوان

اخبار قایقرانی


   دریاچه آزادی میزبان ملی پوشان آبهای آرام آقایان و بانوان

   

 

مرحله جدید اردوی تدارکاتی تیم ملی آبهای آرام آقایان و بانوان از شنبه یکم تیرماه آغاز می شود و ملی پوشان تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی ادامه خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، برای ششمین مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی آبهای آرام مردان 5 قایقران در بخش کایاک و 1 قایقران در بخش کانو به اردو دعوت شده اند تا تمرینات خود را برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی جهان و انتخابی المپیک ادامه دهند.

این مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی از 1 تا 22 تیر به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود که در بخش کایاک پیمان قویدل و علی آقامیرزایی از گیلان، احمدرضا طالبیان از اصفهان، امید احمدی از زنجان و امین بوداغی از مازندران و در بخش کانو عادل مجللی از گلستان نفرات دعوت شده هستند.

حسین ملکی مربی کایاک و مرتضی قاطع سرپرست اردو هستند.

دومین اردوی تیم ملی آبهای آرام جوانان و زیر 23 سال در بخش کانو نیز برای حضوری موفق در رقابت های جهانی جوانان و زیر 23 سال از 1 تیر تا 22 تیر در دریاچه آزادی برگزار می شود و محمدنبی رضایی و عرفان زنده پی در این اردو حضور خواهند داشت. ایمان پورعزیز به عنوان مربی هدایت ملی پوشان را برعهده خواهد داشت.

همچنین چهارمین مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی آبهای آرام بانوان نیز در دریاچه آزادی برگزار خواهد شد. این مرحله از تمرینات ملی پوشان برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک از 1 تیر تا 22 تیر برگزار می شود و 3 قایقران در بخش کایاک و 3 قایقران در بخش کانو به اردو دعوت شده اند. فاطمه مجللی مربی تیم ملی آبهای آرام است و آرزو حکیمی از همدان، هدیه کاظمی از هرمزگان و الناز شفیعیان از گیلان در بخش کایاک و آتنا رئوفی و پریسا محمدزاده از گیلان و مهسا کهنسال از خوزستان در بخش کانو نفرات دعوت شده به اردو هستند.

 

 

ملی پوشان شنا از فردا در کرواسی به آب می زنند+برنامه کامل مسابقات

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

ملی پوشان شنا از فردا در کرواسی به آب می زنند+برنامه کامل مسابقات

در روز نخست مسابقات شنا بین المللی کرواسی مهدی انصاری و بنیامین قره حسنلو در ۵۰متر پروانه و علیرضا یاوری در ماده ۲۰۰ متر آزاد به آب خواهند زد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛مسابقات open کشور کرواسی از سری رقابت‌های رسمی فدراسیون جهانی شنا (FINA) برای دومین مرحله کسب ورودی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ کره جنوبی از فردا (جمعه) در شهر زاگرب آغاز می‌شود. این رقابت‌ها با حضور سه شناگر از ایران تا دوم تیر ۱۳۹۸ پیگیری خواهد شد.

مهدی انصاری ، بنیامین قره حسنلو و علیرضا یاوری سه شناگر اعزامی ایران در این رقابت‌ها هستند. ملی پوشان ایران دوشنبه (سوم تیر ۱۳۹۸) به تهران باز خواهند گشت.

ملی پوشان ایران در روز نخست این مسابقات باید در ماده ۵۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر ازاد با حریفان خود به رقابت بپردازند و برای کسب سهمیه المپیک و مسابقات جهانی تلاش کنند. مهدی انصاری و بنیامین قره حسنلو در ۵۰متر پروانه و علیرضا یاوری در ماده ۲۰۰ متر آزاد فردا(جمعه) به آب می‌زنند.

 

 

 

برنامه روز نخست مسابقات شنا کرواسی: 

جمعه ۹۸/۰۳/۳۱ روز نخست
ماده ۲۰۰ متر آزاد  
علیرضا یاوری /
 ماده ۵۰ متر پروانه
مهدی انصاری /
بنیامین قره‌حسنلو /

برنامه روز دوم  مسابقات شنا کرواسی: 

شنبه ۹۸/۰۴/۰۱  روز دوم
ماده ۱۰۰ متر پروانه  
مهدی انصاری /
علیرضا یاوری /
 ماده ۵۰ متر آزاد
مهدی انصاری /
بنیامین قره‌حسنلو /

برنامه روز سوم  مسابقات شنا کرواسی: 

یکشنبه ۹۸/۰۴/۰۲  روز سوم
ماده ۱۰۰ متر آزاد  
بنیامین قره‌حسنلو /
علیرضا یاوری /

 

اسامی شناگران اعزامی به مسابقات open کشور کرواسی

 • مهدی انصاری
 • بنیامین قره حسنلو
 • علیرضا یاوری 

 

 • محسن سمیع زاده – مدیر فنی تیم‌های ملی شنا (مربی) 
 • حمید اسکندریون – رئیس کمیته فنی شنا (سرپرست) 

 

 

اعلام اسامی دعوت‌شدگان به اردو تیم ملی واترپلو زیر ۱۷ سال

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

اعلام اسامی دعوت‌شدگان به اردو تیم ملی واترپلو زیر 17 سال

با دعوت از ۱۶ بازیکن مرحله دوم اردو انتخابی تیم ملی واترپلو زیر ۱۷ سال از روز شنبه (اول تیر ۱۳۹۸) ساعت ۹:۰۰ صبح آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مرحله دوم اردو انتخابی تیم ملی واترپلو زیر ۱۷ سال از روز شنبه(اول تیر ۱۳۹۸) با حضور ۱۶ بازیکن برگزار می‌شود. بر اساس اعلام کمیته فنی واترپلو و کادر فنی تیم بازیکنان دعوت شده به اردو باید روز شنبه(اول تیر ۱۳۹۸) ساعت ۹:۰۰ صبح در محل استخر بین المللی ۹ دی واقع در مجموعه ورزشی شهید شیرودی حضور داشته باشند. همچنین به غیر از دعوت شدگان از تهران دیگر نفرات می‌توانند عصر روز جمعه(۳۱ خرداد ۱۳۹۸) خود را به مسئول خوابگاه استخر ۹ دی معرفی کنند.

ضمناً مسئولیت رفت و آمد و اعزام ورزشکاران بر عهده استان مربوطه است. لیست اسامی دعوتشدگان به مرحله سوم نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

اسامی دعوت شدگان به مرحله دوم اردو انتخابی تیم واترپلو زیر ۱۷سال : 

 1. دانیال سبزپوش (تهران)
 2. کورش جلالی (تهران)
 3. امیر حسین گوهری (تهران)
 4. عرفان حیدرنیا (تهران)
 5. شایان رضوانی (تهران)
 6. بهراد بهمن آزاد (گچساران)
 7. مرصاد ادهم (اصفهان)
 8. مازیار قماشی (اصفهان)
 9. علی زینلی (اصفهان)
 10. پویا پاکروان (اصفهان)
 11. مارتین سید رستمی (کرمانشاه)
 12. وفا مجتبی (کرمانشاه)
 13. محمود محمد (کرمانشاه)
 14. پدرام دریس (خوزستان)
 15. مصطفی دریس (خوزستان)
 16. سینا علیمردانی (آذربایجان شرقی)

 

سینا غلامپور در فینال ۱۰۰ متر آزاد به کار خود پایان داد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سینا غلامپور در فینال ۱۰۰ متر آزاد به کار خود پایان داد

ملی پوش شنای ایران در نخستین روز مسابقات بین المللی سنگاپور به فینال ۱۰۰ متر آزاد صعود کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سینا غلامپور بورسیه شنا ایران در فینا امروز(چهارشنبه) در ۱۰۰ متر آزاد مسابقات بین المللی و کسب سهمیه المپیک به میزبانی سنگاپور به آب زد.

غلامپور با ثبت زمان ۵۱:۳۲ در دور مقدماتی در مجموع دور مقدماتی هشتم شد و جواز حضور در فینال را کسب کرد. 

ملی پوش شنا ایران در دور نهایی این مسابقات نیز زمان ۵۱:۷۴ را ثبت کرد و به کار خود پایان داد.

آئین نامه اجرایی مسابقات شنای آبهای آزاد جام کاسپین مازندران

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آئین نامه اجرایی مسابقات شنای آبهای آزاد جام کاسپین مازندران

آئین نامه اجرایی مسابقات شنای آبهای آزاد جام کاسپین رده های سنی بزرگسالان آقایان (بالای ۲۵سال)به میزبانی هیات شنا استان مازندران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا شنا مقرراست مسابقات شنای آبهای آزاد آقایان در رده‌های سنی بزرگسالان (۲۵تا بالای ۷۵سال) تحت عنوان –جام کاسپین مازندران- جهت توسعه کمی و کیفی شناگران آبهای آزاد به میزبانی استان مازندران شهرستان نوشهر برگزار شود. این مسابقات ۱۶ الی ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۸ در شهرستان نوشهر – کپور چال برگزار خواهد شد.

برای دریافت فایل PDF آئین نامه اجرایی مسابقات شنای آبهای آزاد جام کاسپین  کلیک کنید.

 

آئین نامه اجرایی مسابقات شنای آبهای آزاد جام کاسپین – استان مازندران
رده های سنی بزرگسالان آقایان (بالای ۲۵سال)

بر اساس تصمیم کمیته آبهای آزاد مقرراست مسابقات شنای آبهای آزاد دررده های سنی آقایان از ۲۵ تا بالای ۷۵سال تحت عنوان – جام کاسپین مازندران – جهت توسعه کمی و کیفی شناگران آبهای آزاد به شرح جدول ذیل برگزار گردد.علیهذا مقتضی است بادر نظر داشتن مفاد این بخشنامه نسبت به اعزام تیم آن استان جهت شرکت درمسابقات مذکور اقدام فرمائید.

۱) رده  سنی بزرگسالان، سال تولد، تعداد شناگران، مسافت مسابقه تیم‌های استانها:

رده سنی(سال) متولدین تعداد شناگر(نفر) مسافت مسابقه جوایز انفرادی
۲۵ – ۲۹ سال ۱۳۷۲تا ۱۳۶۸ ۲ ۳ کیلومتر       مدال ، حکم  قهرمانی 
۳۰- ۳۴سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۶۳ ۲ ۳ کیلومتر
۳۵- ۳۹سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۵۸ ۲ ۳کیلومتر
۴۰-۴۴ سال ۱۳۵۷ تا۱۳۵۳ ۲ ۳ کیلومتر
۴۵-۴۹ سال ۱۳۵۲ تا ۱۳۴۸ ۲ ۳کیلومتر
۵۰ -۵۴ سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۴۳ ۲ ۲کیلومتر
۵۵-۵۹ سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۳۸ ۲ ۲کیلومتر
۶۰- ۶۴ سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۳۳ ۲ ۲کیلومتر
۶۵-۶۹ سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۲۸ ۲ ۱کیلومتر
۷۰-۷۴ سال ۱۳۲۷ تا۱۳۲۳ ۲ ۱کیلومتر
۷۵- سال به بالا ۱۳۲۲ تا ۱۳۱۸ ۲ ۱کیلومتر
با هرتیم حداکثر یک مربی  و یک  سرپرست همراه خواهد بود  

 

 ورود و خروج تیمها و روز مسابقه:

خروج تیم ها اختتامیه و توزیع جوایز روزمسابقه          جلسه کنگره مسابقات ورود  و  پذیرش تیم ها
صبح روز سه شنبه
۱۸ تیرماه ۹۸
ساعت ۱۴
دوشنبه ۱۷ تیرماه۹۸
ساعت ۱۰ صبح
دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۸
ساعت ۲۱
یکشنبه ۱۶ تیرماه ۹۸
در محل اسکان
ساعت  ۱۴
یکشنبه ۱۶ تیرماه ۹۸

 

آدرس محل پذیرش و اسکان :

 • استان مازندران – شهر نوشهر-مرزگاه دانشگاه فرهنگیان
 • مسئول پذیرش: آقای سلمانیان
 • سرپرست اجرایی مسابقات : آقای بنده نژاد

آدرس محل برگزاری :

 • مازندران نوشهر کپور چال

  

چگونگی برگزاری مسابقات:

مسابقات بصورت نهایی (تایم فینال)برگزار خواهد شد.

 • مسافت مسابقه طبق جدول فوقتعیین می گردد.
 • نتیجه مسابقات تیمی (امتیاز ۲ نفرشناگر برتر هرتیم) مجموع کل امتیازاتگروه هایسنی و انفرادی برمبنای امتیاز ۱۲ نفر اول (۱-۲-۳-۴-۵-۶-۸-۱۰-۱۲-۱۴-۱۶-۱۸) محاسبه می گردد.
 • به کلیه نفرات اول تا سوم هر رده سنی مدال، حکم قهرمانی وبه تیم های برتر اول تا سوم مجموع کل گروه های سنی جام قهرمانی اهداء می گردد.
 • فقط یکنفر ازمربیان یا سرپرستان هر تیم میتوانند بعنوان ورزشکار در مسابقات شرکت نمایند.

کنگره مسابقات:

رأس ساعت ۲۱ روز قبل از مسابقات در محل اسکان انجام خواهد شد.

دستورجلسه :   

۱- تلاوت قرآن کریم      ۲- خیر مقدم        ۳- حضور و غیاب تیم ها۴- شرح نحوه برگزاری مسابقات

۵-آخرین مهلت زمانی جهت حذف شناگران توسط سرپرستان تیم ها

۶- توزیع کلاه مخصوص مسابقه و نحوه شماره نویسی بر شناگران

توجه : اعضای کمیته ژوری( فنی وانضباطی)  به شرح ذیل می باشند:

۱- ناظرفنی فدراسیون         ۲- ناظرداوری فدراسیون        ۳- سرپرست کل مسابقات

۴- سرپرست اجرایی مسابقات          ۵- سرداور مسابقات

مدارک مورد نیاز:

 • همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار
 • یک قطعه عکس ۴×۳
 • کارت بیمه پزشکی ورزشی (دارای اعتبار در سال ۱۳۹۸)
 • گواهی صحت سلامت جسمانی از پزشک معتمد هیأت پزشکی ورزشی استان متبوع مبنی بر مجوز شرکت در مسابقات

 

تبصره ۱: مسئولیت نظارت بر صحت انجام معاینه پزشکی و صدورگواهی سلامت جسمانی ورزشکاران بعهده هیات شنا استان متبوع خواهد بود.

تذکر مهم ۱: تایید نهایی مجوز شرکت در مسابقه به ورزشکاران بالای ۶۰ سال با نظر پزشک معتمد مسابقات (استان مازندران)صادر خواهد شد. لازم بذکراست رأی و نظر پزشک معتمد لازم الاجرا است و  اعتراض قابل پذیرش نخواهد بود.

تذکر مهم ۲:هیأت ها و باشگاه ها مجاز می باشند در هر رده سنی فقط ۲ نفر شرکت کننده داشته باشند.

تذکر مهم ۳:حداقل حد نصاب نفرات شرکت کننده جهت برگزاری مسابقه ۴نفر در هر رده سنی می باشد . در رده های سنی با شرکت کنندگان کمتراز ۴ نفر، مسابقه برگزار خواهد گردید اما به نفرات برتر، امتیازانفرادی، تیمی، حکم  ومدال قهرمانی تعلق نخواهد گرفت.. این  شرط (حضور کمتر از ۴نفر در هررده سنی) در هنگام برگزاری مسابقه درشروع استارت مسابقه بدلیل عدم حضور و یا غیبت شناگران به دلایل پزشکی و یا شخصی  نیز لحاظ خواهد گردید.

 تذکرمهم ۴ : شناگران گروه های سنی درصورتی که به هر دلیل با ذکر توضیحات در شناسنامه صغر سن داشته باشند حق شرکت در مسابقات مذکور را نخواهند داشت، لذا به همراه داشتن اصل شناسنامه الزامی بوده و از شرکت شناگرانی که اصل شناسنامه خود را به همراه نداشته باشند و یا به هردلیلی شناسنامه آنان مخدوش وحتی با طی مراحل قانونی صغرسن داشته باشند جلوگیری بعمل خواهد آمد.

اعلام آمادگی تیم ها (به همراه تعداد نفرات تیم):

تیم های شرکت کننده می بایست آمادگی خود را حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ ۱۲/۰۴/۱۳۹۸ از طریق ارسال فایل الکترونیکی به آدرس ایمیل هیأت شنای استان مازندران به آدرس الکترونیکیMohammadreza.salmanian@yahoo.comاعلام نمایند. در صورت عدم اعلام آمادگی از حضور تیم ها در مسابقات جلوگیری به عمل خواهد آمد.

امورمالی

 • کلیه هزینه های اردویی (اسکان و تغذیه) شرکت کنندگان اعم از ورزشکار، مربی و سرپرست توسط تیم های اعزامی تأمین و پرداخت می شود که به ازاء هر نفر مبلغ یک میلیون وهفتصد هزار ریال (۱/۷۰۰/۰۰۰ ریال) برای تأمین هزینه های فوق پرداخت می گردد. این هزینه لحظه ورود  به  اردو  پرداخت خواهد شد.

سایر موارد ضروری که می‌بایست از سوی کلیه هیاتها و باشگاهها  رعایت شود:

 • بعلت عدم ظرفیت اسکان از آوردن نفرات اضافی تحت هر عنوان (اولیاء، شناگران، همراه، فرزند، راننده ،مربی یا سرپرست) جداً خودداری گردد. ارسال به موقع اعلام آمادگی جهت رزرو هتل بسیار ضروری است.
 • تعداد کل نفرات هرتیم حداکثر ۲۴ نفر (۲۲ نفر ورزشکار ، ۱ نفر مربی ، ۱نفر سرپرست) است.
 • ایاب و ذهاب بعهده تیم ها/ استان های شرکت کننده است .
 • ضمن ارسال برگه ارنج تیمها، خواهشمند است دستور فرمائید به منظور امکان برنامه‌ریزی صحیح لیست ارنج خود را الزاماً با ذکر نفرات (شناگر در هر رده‌ سنی، مربی و سرپرست) حداکثر تا تاریخ ۱۲/۰۴/۱۳۹۸ از طریق آدرس الکترونیکیsalmanian@yahoo.com به هیات شنای استان مازندران ارسال نمایند. پس از اتمام تاریخ های مذکور هیچگونه تغییری در برگه های ارسالی داده نمی شود و تیم هایی که فاقد برگه ارنج باشند از ورود به مسابقات محروم خواهند شد.

تبصره: به منظور بهره مندی هیأت های سراسر کشور از توانمندی های بخش خصوصی، حضور تیم های ورزشی تحت عنوان باشگاه و یا مؤسسات فرهنگی ورزشی با معرفی نامه هیأت شنای استان در این مسابقات بلامانع است.

 

سمیع‌زاده: به موفقیت شناگران خوشبینم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سمیع‌زاده: به موفقیت شناگران خوشبینم

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم سهیمه ورودی المپیک را به دست بیاوریم، به موفقیت ملی‌پوشان شناگرمان خوشبینم .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن سمیع‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در ساختار جدید تیم شنای ایران کار آماده‌سازی ملی‌پوشان از ۱۰ ماه پیش آغاز شد. برنامه‌ای که روی به کیفی سازی متمرکز بود.

وی افزود: خوشبختانه اتفاقات خوبی نیز در این مدت برای شناگران کشورمان رقم خورده است. پیش از عید چند رکورد خوب را کسب کردیم. فدراسیون شنا در این مدت هرآنچه در توان داشت به کار گرفت. به هرحال منابع مالی و بودجه کفاف برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی شنا را نمی‌دهد. این در شرایطی است که مهم ترین نقطه ضعف شنای ما کمبود حضور در مسابقات بین المللی است. ملی پوشان کشورمان شاید در سال ۲-۳ مسابقه بین المللی را تجربه کنند اما استاندارد آماده سازی شناگران در سطح دنیا حضور در بیش از ۱۲-۱۳ مسابقه در سال است.

مربی تیم ملی شنا ادامه داد: با این وجود از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستیم. در رقابت‌های مالزی نتایج قابل قبولی را به دست آوردیم. در حال حاضر نیز آماده رقابت در مسابقات آزاد کرواسی هستیم. با سه شناگر در مسابقات زاگرب شرکت کرده‌ایم. رقابت‌های بسیار سختی در پیش داریم و تیم‌های بسیار خوبی شرکت کرده‌اند.

سمیع‌زاده یادآورشد: همزمان که این سه شناگر در کرواسی مسابقه می‌دهند، سینا غلامپور که با بورسیه فینا در تایلند تمرین می‌کند در رقابت‌های سنگاپور شرکت خواهد کرد. خیلی امیدوار هستیم که شناگران کشورمان در این رقابت‌ها رکوردهای خوبی را به ثبت برسانند.

وی تصریح کرد: شنا ورزش صدم ثانیه‌هاست. امیدوارم که شناگران کشورمان در رویدادهای پیش رو رکوردهای خوبی را به ثبت برسانند. مهدی انصاری، بنیامین قره حسنلو و علیرضا یاوری هرسه ملی پوش کشورمان تمرینات سختی را پشت سر گذاشتند و خوش بین هستیم که در مسابقات  کرواسی عملکرد خوبی داشته باشند.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا در رقابت‌های جهانی کره جنوبی دو سهمیه داشته باشیم و با دو شناگر در این رقابت‌ها شرکت کنیم . تمام تلاش ما این است که بتوانیم سهیمه ورودی المپیک را به دست بیاوریم. کار سختی در پیش داریم اما به توانایی ملی‌پوشان شناگرمان امیدواریم.

دیدار رئیس فدراسیون قایقرانی با مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی

اخبار قایقرانی


   دیدار رئیس فدراسیون قایقرانی با مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی

   

دکتر علیرضا سهرابیان امروز با دکتر محمد سعیدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو داشت. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، رئیس فدراسیون قایقرانی امروز مهمان دکتر محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بود و با وی دیدار و گفت و گویی انجام داد.

دکتر علیرضا سهرابیان به همراه دکتر محمدرضا کریمی نائب رئیس فدراسیون در این دیدار به پتانسیل بالای فدراسیون قایقرانی و بستر مناسب این رشته در کشور اشاره داشت و گزارشی از فعالیت های فدراسیون و مسابقات پیش رو ارائه داد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل بالای قایقرانی تاکید کرد: در شرایط کنونی سیستمی موفق خواهد شد که فعالیت در آن عاشقانه انجام شود. ما نیروهای مختخصص و توانمندی در کشور داریم که با استفاده از توان آنها می توانیم در مسیر رشد و توسعه قرار بگیریم.

وی همچنین تاکید کرد: زمانی که فعالیتی با عشق و علاقه انجام شود موفقیت حاصل می شود. قطعا این مسیر است که باعث می شود ما بتوانیم زبانزد شویم و به اهدافمان برسیم.

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون نیز با اشاره به پتانسیل بالای قایقرانی کشور گفت: قایقرانی ایران پتانسیل بسیار خوبی دارد و تا امروز نیز قهرمانان ما نشان داده اند که توانایی رسیدن به اهدافی بزرگ را دارند. تمام تلاش مجموعه فدراسیون توفیق ورزش کشور است و در این راه از تمام نیروهای توانمند نیز استفاده می شود.

وی افزود: قطعا حمایت مجموعه های مختلف از ورزش همیشه توفیق به همراه داشته و حمایت ها از این رشته پایه و پرمدال باعث می شود که ما گام هایمان را با قدرت بیشتری به سمت موفقیت برداریم.

 

 

تست انتخابی تیم ملی دراگون بوت به پایان رسید

اخبار قایقرانی


   تست انتخابی تیم ملی دراگون بوت به پایان رسید

   

تست انتخابی تیم ملی دراگون بوت آقایان در دو رده سنی آزاد و پیشکسوتان در دریاچه آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تست انتخابی تیم ملی دراگون بوت آقایان برای انتخاب تیم برتر و حضور در مسابقات قهرمانی جهان تایلند امروز ۲۸ خرداد ماه در دریاچه آزادی برگزار شد.
این رقابت ها در رده سنی آزاد و پیشکسوتان و در دو ماده ۵۰۰متر و ۲۰۰متر انجام شد.
در رده سنی آزاد تیم تهران با ۸ امتیاز اول، تیم بوشهر با ۴ امتیاز دوم و تیم گیلان با ۲ امتیاز سوم شد.
و در رده سنی پیشکسوتان تیم تهران الف با ۶ امتیاز و تهران ب با ۲ امتیاز دوم شد.
به این ترتیب تست انتخابی تیم ملی دراگون بوت با مشخص شدن تیم های برتر به پایان رسید.

یاوری: حمایت فدراسیون شنا من را به سهمیه المپیک نزدیک می‌کند

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

یاوری: حمایت فدراسیون شنا من را به سهمیه المپیک نزدیک می‌کند

ملی‌پوش شنای ایران گفت: در رقابت‌های کرواسی تلاش خواهم کرد تا با حمایت‌هایی که فدراسیون شنا از من انجام داده به سهمیه المپیک نزدیک شوم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری آنا، مهدی انصاری، علیرضا یاوری و بنیامین قره حسنلو سه ملی‌پوش شنای ایران راهی کرواسی شدند تا در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو و قهرمانی جهان ۲۰۱۹ شرکت کنند.

علیرضا یاوری در خصوص رقابت‌های شنای کرواسی به خبرنگار ورزشی آنا گفت: من سعی کردم با آمادگی خوبی راهی کرواسی شوم. قرار است دو جلسه تمرینی در این کشور داشته باشیم و امیدوارم موفق به ثبت رکوردهای خوبی شوم تا برای ایران سهمیه کسب کنم.

وی در خصوص اینکه در چه ماده‌هایی شنا خواهد کرد و رکوردهای ورودی المپیک چیست، اظهار کرد: من در ماده‌های ۱۰۰ متر آزاد، ۱۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر آزاد به آب می‌پرم و باید در ۱۰۰ متر آزاد رکورد ۵۰ ثانیه را ثبت کنم. در ۱۰۰ متر پروانه رکورد ۵۳ ثانیه نیاز است و در ۲۰۰ متر آزاد باید موفق به ثبت یک دقیقه و ۵۱ ثانیه شوم.

شناگر تیم ملی ایران در خصوص اینکه تمریناتش برای حضور در رقابت‌های کرواسی را زیر نظر کدام مربی گذرانده است، بیان کرد: من در تمام این مدت اخیر در استخر انقلاب اصفهان زیر نظر گامر دیلانچیان تمرین کردم و رکوردهایم تنها یک ثانیه از ورودی‌های المپیک کمتر بود.

یاوری در خصوص حمایت‌هایی که فدراسیون شنا از ملی‌پوشان خود انجام می‌دهد، گفت: به‌صورت کلی حمایت‌ها قابل قبول است. مهم‌ترین مسئله دادن جمر (مایو شنا) به ملی‌پوشان است. هزینه خرید آنها بین ۵ تا ۶ میلیون تومان است که فدراسیون سال گذشته در آستانه بازی‌های آسیایی جاکارتا به نفرات اعزامی جمر نو داد و مسلماً می‌توانیم در راستای حمایت‌های فدراسیون به کسب سهمیه المپیک نزدیک شویم.

گزارش تصویری_برگزاری کلینیک داوری واترپلو

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری_برگزاری کلینیک داوری واترپلو

کلینیک داوری واترپلو امروز (سه‌شنبه) در محل کلاس آموزش استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کلینیک داوری واترپلو امروز‌ (سه شنبه) در محل کلاس آموزش واقع در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی(ویژه بانوان و آقایان) برگزار شد.

 

 

 

پیست مسابقات قایقرانی المپیک توکیو افتتاح شد

اخبار قایقرانی   پیست مسابقات قایقرانی المپیک توکیو افتتاح شد

   

 

در فاصله 13 ماه تا آغاز المپیک 2020 پیست رسمی مسابقات قایقرانی (روئینگ و آبهای آرام) این رویداد بزرگ در توکیو افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هنوز 13 ماه تا آغاز المپیک 2020 باقی مانده و توکیو به عنوان این رویداد بزرگ ورزشی در حال آماده سازی ورزشگاه های خود برای رشته های مختلف است. امروز نیز این کشور پیست رسمی رقابت های قایقرانی را افتتاح کرد.

مسئولان ورزشی ژاپن امروز به طور رسمی اعلام کردند که پیست مسابقات روئینگ که میزبان رقابت های آبهای آرام نیز خواهد بود کاملا آماده بهره برداری است و به دیگر ورزشگاه های آماده توکیو برای المپیک 2020 اضافه شد.

خوان کریستف رونالد رئیس فدراسیون جهانی روئینگ با ابراز رضایت از شرایط این پیست گفته است: خیلی خوشحال هستم که همه چیز به موقع انجام شد. همه چیز در حد استاندارد و دقیقا سر زمان تعیین شده به پایان رسیده و آماده مسابقه است.

وی همچنین تاکید کرد: البته یکسری مسائل کوچک برای بهتر شدن وجود دارد اما همین امروز اعلام می کنم که پیست روئینگ توکیو کاملا آماده بازی های المپیک است.

رونالد درباره مساله کیفیت آب نیز صحبت کرده و گفته است: در المپیک ریو (2016) موضوع کیفیت آب ما را نگران کرده بود اما ژاپن مشکلی ندارد و خیال ما از این بابت کاملا راحت است.

مساله دیگر درباره وزش باد بود که رئیس فدراسیون جهانی روئینگ به آن اشاره کرده و توضیح داده است: قطعا وزش باد می تواند در کار ما تاثیر بگذارد اما من چهار سفر به توکیو داشته ام و این برای نخستین بار بود که شاهد وزش شدید باد بودم. به نظرم  در جریان بازی های المپیک مشکلی نخواهیم داشت.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو