تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب فروردین 1398

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

با حضور مربی فدراسیون جهانی؛ کمپ توسعه و گسترش اسلالوم نوجوانان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


   با حضور مربی فدراسیون جهانی؛ کمپ توسعه و گسترش اسلالوم نوجوانان برگزار می شود

   

کمپ توسعه و گسترش اسلالوم نوجوانان با حضور نوریا نیومن مربی فرانسوی 2 تا 13 اردیبهشت ماه در سه استان کشور برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، با تفاهم صورت گرفته بین فدراسیون قایقرانی ایران و فدارسیون جهانی کانوئینگ کمپ توسعه و گسترش اسلالوم با هدف آشنایی و آموزش در سطح حرفه ای، قهرمانی و تاکید بر خودکفایی هیات ها در سه استان کشور برگزار می شود.
این کمپ برای انجام تمرینات اسلالوم در کنار تحصیل، آشنایی و آموزش با محیط زیست پیرامون رودخانه ها و حفاظت از آن برای نوجوانان رده سنی 14 تا 16 سال است که نوریا نیومن فرانسوی به طور کامل ورزشکاران را زیر نظر خواهد داشت.
استان های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و قزوین میزبان این کمپ هستند و 10 ورزشکار و 2 مربی از هر استان تحت نظر مربیان تمرین می کنند.
نوریا نیومن قهرمان جهان در رشته اسلالوم از کشور فرانسه، رکسانا رازقیان ورزشکار تیم ملی اسلالوم و نیروانا اسدبیگی نفر چهارم المپیک نوجوانان مربیان این کمپ هستند و با حضور در شهرهای مختلف ورزشکاران را تحت آموزش قرار می دهند.
ورزشکاران در هر استان به مدت 3 روز آموزش خواهند دید که طی این آموزش اهداف مورد نظر کمپ نیز اجرایی می شود.
این کمپ با حمایت و موافقت بخش گسترش و توسعه اسلالوم در فدراسیون جهانی قایقرانی برگزار می شود.

با هدف شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه؛ مسابقات انتخابی تیم ملی رفتینگ برگزار می شود

اخبار قایقرانی


   با هدف شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه؛ مسابقات انتخابی تیم ملی رفتینگ برگزار می شود

   

مسابقات انتخابی تیم ملی رفتینگ با هدف اعزام به مسابقات قهرمانی جهان 8 تا 10 اردیبهشت ماه در منطقه ناژوان رودخانه زاینده رود اصفهان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، منطقه ناژوان رودخانه زاینده بود استان اصفهان با درجه سختی رودخانه 3-2، میزبان رقابت های انتخابی رفتینگ به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان است.
این مسابقات طبق قوانین فدراسیون جهانی رفتینگ WRF و قوانین فدراسیون قایقرانی ایران، با قایق R6 مخصوص رشته رفتنیگ (که مسئولیت تامین آن با تیم های شرکت کننده در مسابقه انتخابی است) و با تعداد 4 ورزشکار اصلی و 1 ورزشکار ذخیره انجام خواهد شد.
هر استان مجاز به معرفی 2 تیم است و تیم منتخب با جمع امتیازات کسب شده در سه مسابقه RX، اسلالوم و ماراتن معرفی می شود.
از این مسابقات یک تیم به مسابقات قهرمانی جهان رفتینگ 2019 اعزام خواهد شد و هزینه اعزام به عهده تیم منتخب است. البته بر اساس مکاتبات صورت گرفته با فدراسیون جهانی، هزینه های اسکان و تغذیه برای تیم ایران رایگان بوده و هزینه ترانسفر به عهده شرکت کنندگان است.
هیات های قایقرانی تا اول اردیبهشت ماه مهلت دارند تا آمادگی استان خود و اسامی ورزشکاران شرکت کننده را به فدراسیون اعلام کنند.

تست پایان اردوی تیم ملی روئینگ آقایان در دریاچه آزادی برگزار شد

اخبار قایقرانی


   تست پایان اردوی تیم ملی روئینگ آقایان در دریاچه آزادی برگزار شد

   

با برگزاری تست پایان اردو تیم ملی روئینگ آقایان در دریاچه آزادی نفرات برتر برای ادامه تمرینات و حضور در مراحل اردوی بعد انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دومین اردوی تیم ملی روئینگ آقایان امروز 28 فروردین ماه با برگزاری تست پایان اردو به پایان رسید و نفرات برتر مشخص شدند.
این تست در مسافت 1000 متر و در دو بخش سنگین وزن و سبک وزن در دو مرحله انجام شد و پس از تشکیل کمیته فنی با حضور رضا صابونچی دبیر فدراسیون قایقرانی نفرات برتر انتخاب شدند و به تمرینات خود در دریاچه آزادی ادامه خواهند داد.
در روئینگ تک نفره سبک وزن امیرحسین محمودپور از گیلان اول ، محمدحسین حقی و مهدی قپانوری از تهران دوم و سوم شدند.
در روئینگ تک نفره سنگین وزن بهمن نصیری از زنجان، سیاوش سعیدی، خشایار عباس آبادی و حمیدرضا رضوانی از تهران، پیام مطاعی از کرمانشاه، میلاد اله وردیان و عاقل حبیبیان از آذربایجان غربی به ترتیب اول تا هفتم شدند.
در روئینگ دو نفره سنگین وزن فرزاد کربلایی و فرهاد کربلایی از آذربایجان غربی اول شدند.

سهرابیان با رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا دیدار کرد

اخبار قایقرانی   سهرابیان با رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا دیدار کرد

   

 رئیس فدراسیون قایقرانی که به منظور انجام مذاکراتی همزمان با جلسه هیات اجرایی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا به مالزی سفر کرده، به همراه احمد دنیامالی با رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، جلسه هیات اجرایی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا در مالزی برگزار شد که همزمان با برگزاری این جلسه علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی نیز در مالزی حضور یافت و با مسئولان آسیایی در خصوص قطعی کردن میزبانی ایران از مسابقات کانوپولو قهرمانی آسیا 2019 مذاکراتی انجام داد.
پس از نتیجه بخش بودن مذاکرات، در حاشیه این جلسه سهرابیان در حضور احمد دنیامالی نائب رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا، با شوکن ناریتا رئیس این کنفدراسیون دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف در خصوص مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند و علیرضا سهرابیان برنامه های فدراسیون قایقرانی ایران را ارائه داد و ناریتا نیز حمایت خود از طرح های ایران در سطح آسیا را اعلام کرد.
گفتنی است پس از حضور علیرضا سهرابیان در مالزی و مذاکره با مسئولان آسیایی و تلاش احمد دنیامالی، ایران میزبان مسابقات کانوپولو قهرمانی آسیا باقی ماند که این مسابقات شهریورماه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

به میزبانی دریاچه آزادی تست انتخابی آبهای آرام در دو رده جوانان و زیر 23 سال برگزار می شود

اخبار قایقرانی


   به میزبانی دریاچه آزادی تست انتخابی آبهای آرام در دو رده جوانان و زیر 23 سال برگزار می شود

   

تست انتخابی آبهای آرام با حضور 51 ورزشکار در دو بخش جوانان و زیر 23 سال آقایان و بانوان در دریاچه آزادی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، با توجه به در پیش بودن رقابت های بین المللی آبهای آرام در سال 2019 تست انتخابی ورزشکاران رده سنی جوانان و زیر 23 سال 9 و 10 اردیبهشت به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود که ورزشکاران کانو و کایاک در دو بخش آقایان و بانوان در این تست حضور خواهند داشت.
تست انتخابی آقایان نهم اردیبهشت بین 29 قایقران در ماده کایاک و کانو کانادایی تک نفره 1000 و 500 متر برگزار می شود و دهم اردیبهشت تست بانوان با حضور 22 ورزشکار و در دو بخش تک نفره 500 و 200 متر مسابقه خواهند داد.
در بخش کایاک زیر 23 سال مردان شایان مافی، امیر آقامیرزایی، محمدرضا صیاد و نوید مومنی پور از گیلان، میلاد اسدنیا، پوریا شریفی، آرمین حیدرزاه و فربد کیانی از تهران و علیرضا مرادی از لرستان در تست شرکت خواهند کرد.
در تست کایاک مردان جوانان ایلیا نادرنژاد، نوید مومنی پور و مهرشاد تنهایی از گیلان، پارسا امیدوار، کیان محمودزاده، امیرنظام مطلبی و پوریا علیمحمدی از تهران، محمد دهقان از بوشهر و محمد نقدی سپهوند از لرستان حضور دارند.
درکانو کانادایی زیر 23 سال مردان رشاد وفایی از کردستان در تست حضور دارد و در کانو کانادایی جوانان نیز سبحان بیرانوند و علیرضا مهدوی از لرستان، عرفان راستگو، امیرمحمد اسماعیلی و محمدسینا شکوری از گیلان، علی زارعی و شایان حسینی از بوشهر، دانیال چشمه از تهران، زانا ساعدی از کردستان و عبدالله مشایخ بخشی از مازندران به آب خواهند زد.
پس از تست مردان، بانوان قایقران نیز سه شنبه دهم اردیبهشت در بخش های مختلف به رقابت خواهند پرداخت که در تست کایاک بانوان زیر 23 سال ساغر خاقانی، ساقی خاقانی، مونا ابراهیمی، ساناز همت زاده و ساجده تبریزی از تهران، سما یاسمی از کرمانشاه، آرزو صیاد از گیلان و سارا کاظمی از هرمزگان مسابقه می دهند.
رسپینا قویدل، پدیده پهلوان زاده، سارا حسینی و آتوسا خراطی از تهران، دیبا منصوری، پریا رستمی و فاطمه احمدی از هرمزگان و نرجس کارگرپور از گیلان در بخش کایاک باناون جوانان تست خواهند داد.
در تست کانو کانادایی زیر 23 سال بانوان فرانک چشمه از تهران و پرستو مهنما از آذربایجان شرقی حضور دارند و در بخش جوانان مائده شورگشتی، هدیه خیرآبادی و زهرا مطهر از تهران و ثنا عیوضی از آذربایجان شرقی نفرات شرکت کننده در تست خواهند بود.

 

با حکم رئیس فدراسیون قایقرانی، محسن شیخلووند سرپرست روابط بین الملل فدراسیون شد

اخبار قایقرانی


   با حکم رئیس فدراسیون قایقرانی، محسن شیخلووند سرپرست روابط بین الملل فدراسیون شد

   

رئیس فدراسیون قایقرانی طی حکمی محسن شیخلووند را به عنوان سرپرست روابط بین الملل فدراسیون قایقرانی منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون طی حکمی محسن شیخلووند از قهرمانان سابق کانوپولو را به عنوان سرپرست روابط بین الملل فدراسیون قایقرانی منصوب کرد.
در رزومه محسن شیخلووند که دارای مدرک انگلیسی آیلتس است می توان به سرپرستی کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون قایقرانی در سال 1392، مدرس دوره مربیگری کانوپولو فدراسیون قایقرانی، داور بین المللی کانوپولو و سرمربی تیم ملی کانوپولو آقایان بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا 2013 هندوستان و کسب مقام سومی اشاره کرد.
در این حکم آمده است:
جناب آقای محسن شیخلووند
باتوجه به تخصص و تجربه جنابعالی و در اجرای ماده 16 اساسنامه فدراسیون های ورزشی به سمت سرپرست روابط بین الملل فدراسیون قایقرانی منصوب می گردید.
ضمن آرزوی توفیق روز افزون حضرتعالی، شایسته است با پیش بینی تمهیدات و هماهنگی لازم در جهت تحقق اهداف برنامه محور فدراسیون قایقرانی اهتمام ویژه معمول فرمائید.
علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی

پس از رایزنی های انجام شده و مذاکره در کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ ایران میزبان مسابقات کانوپولو قهرمانی آسیا باقی ماند

اخبار قایقرانی


   پس از رایزنی های انجام شده و مذاکره در کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ ایران میزبان مسابقات کانوپولو قهرمانی آسیا باقی ماند

   

با اینکه برخی کشورهای آسیایی به دنبال گرفتن میزبانی رقابت های کانوپولو قهرمانی آسیا از ایران بودند اما با رایزنی های انجام شده در کنفدراسیون کانوئینگ آسیا مقرر شد این مسابقات در کشورمان برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، کنفدراسیون کانوئینگ آسیا اعلام کرده بود که احتمال گرفته شدن میزبانی رقابت های کانوپولو قهرمانی آسیا از ایران وجود دارد که برهمین اساس علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی برای مذاکره با مسئولان آسیایی راهی مالزی شد.
همزمان با جلسه هیات اجرایی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا که با حضور احمد دنیامالی نائب رئیس کنفدراسیون برگزار شد، رئیس فدراسیون قایقرانی ایران نیز برای قطعی کردن میزبانی کشورمان از این مسابقات مذاکرات خود را انجام داد و در نهایت مقرر شد که این رقابت ها در ایران برگزار شود.
علیرضا سهرابیان درباره مذاکرات انجام شده در مالزی بیان کرد: ذهنیت منفی زیادی نسبت به ایران ایجاد شده بود که در این جلسه تلاش کردیم تا با تغییر این ذهنیت میزبانی را برای ایران حفظ کنیم که در نهایت هم این اتفاق افتاد.
رئیس فدراسیون قایقرانی ادامه داد: آقای دنیامالی در این جلسه تلاش زیادی انجام داد و واقعا اگر تلاش او نبود نمی توانستیم نتیجه بگیریم و این میزبانی از ایران گرفته می شد.
او با اشاره به ادامه مذاکراتش در مالزی ادامه داد: در حال بررسی وضعیت میزبانی هستیم و تلاش می کنیم که با کشورهای مختلف نیز رایزنی داشته باشیم تا تعداد تیم های شرکت کننده در این مسابقات بیشتر شود. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که برخی کشورها در تلاش بودند تا این میزبانی از ایران گرفته شود.

دکتر داورزنی: استخر قهرمانی آزادی هویت شنا است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

دکتر داورزنی: استخر قهرمانی آزادی هویت شنا است

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: با برگزاری جلساتی میان مسئولان فدراسیون‌های شنا و نجات غریق، تکلیف استخر قهرمانی آزادی در یکی دو روز آینده مشخص می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از رادیو تهران، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در آخرین اظهارات خود درباره واگذاری استخر قهرمانی آزادی، توضیح داد: با توجه به شناختی که من از گذشته شنای کشور دارم در دو سه دهه گذشته تعدادی استخر داشتیم که بسیار محدود بودند. در دو دهه قبل هم تلاش شد تا استخر قهرمانی دیگری در کشور ساخته شود که الان استخر ۹ دی در اختیار فدراسیون شنا است. اما در مورد استخر قهرمانی آزادی باید بگویم این استخر هویت شنای کشور است که در مجموعه آزادی قرار دارد و شرکت توسعه موظف است منابع خود را مدیریت کند. خوشبختانه شرکت توسعه هم همیشه تلاش کرده است با همه فدراسیون‌های ورزشی کشور هماهنگ باشد اما، همانطور که میدانید ردیف خاصی برای نگهداری مجموعه آزادی از سوی دولت اختصاص داده نشده است، گاهاً کمک‌هایی شده است اما مشخص شده نیست.

او افزود: در کنار استخر قهرمانی آزادی یک استخر آب گرم قرار دارد که محل گرم کردن شناگران است و از ۵۰ سال پیش که افتتاح شد این وارم آپ وجود داشت. با وجود این صحبت‌ها استخر آزادی آموزشی نیست و برای ورزش قهرمانی است و نمی‌توان به غیر از این هم از آن استفاده کرد چون نمی‌توان به جز شیرجه تخصصی از آن استفاده کرد چون عمق آن زیاد است. می‌شود در خصوص واگذاری این استخر تدبیر بهتری داشت و از همین جهت جلسه‌ای را با مهندس کریم و آقای رضوانی داشتیم که صحبت‌های مختلفی در این خصوص شد. سو تفاهم‌هایی بود که باعث شد آقای ایلخان نوری (رئیس فدراسیون نجات غریق) و محسن رضوانی (رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو) نشستی را با هم داشته باشند تا این فدراسیون به هر دو فدراسیون امکانات بدهد.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش ادامه داد: امروز و فردا است که قصه استخر آزادی به پایان برسد اما باید قبول کرد استخر آزادی برای درآمدزایی نیست که هزینه نگهداری‌اش را دربیاورد و باید این استخر را به عنوان یک مکان برای توسعه ورزش قهرمانی نگهداری کرد جون، به فدراسیون‌های ما امکانات می‌دهد. فدراسیون شنا نیز به عنوان متولی شنای کشور می‌بایست در این زمینه پاسخگو باشد. فدراسیون شنا در حال حاضر برنامه‌های خود را در استخر ۹ دی انجام می‌دهد اما ضرورت دارد که استخر آزادی به عنوان مکانی که از ابتدا برای ورزش قهرمانی است، در اختیار ورزش قهرمانی باشد. طبق صحبت‌هایی هم که شده است قرار بر این شد استخر در اختیار یکی از فدراسیون‌ها باشد و به فدراسیون دیگر امکانات بدهد. با توجه به اینکه زمینه فعالیت نجات غریق با ورزش قهرمانی متفاوت است، قرار است با صحبت در مورد این مسائل تفاهم نهایی صورت بگیرد.

 

 

گزارش تصویری_بازدید دکتر صالحی امیری از فدراسیون شنا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری_بازدید دکتر صالحی امیری از فدراسیون شنا

صبح امروز (سه‌شنبه) دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با هیات همراه از فدراسیون شنا بازدید و با مسئولان فدراسیون به گفت و گو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ صبح امروز دکتر سید رضا صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک به همراه نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ و هیات همراه از محل فدراسیون بازدید و به گفت و گو با مسئولان فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پرداختند.
در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فرآیند فعالیت‌های تیم های ملی بر توسعه قهرمان پروری در رشته‌های پایه و پرمدال تاکید شد.

 

 

 

 

انتهای پیام

احمدرضا طالبیان قهرمان کایاک: همیشه دنبال بهترین عملکرد و نتیجه در قایقرانی هستم/ توانایی شگفتی سازی در قایق تیمی داریم

اخبار قایقرانی


   احمدرضا طالبیان قهرمان کایاک: همیشه دنبال بهترین عملکرد و نتیجه در قایقرانی هستم/ توانایی شگفتی سازی در قایق تیمی داریم

   

مرد چهار مدالی ایران در بازی های آسیایی به آینده قایقرانی ایران امیدوار و معتقد است با حمایت بیشتر از جوانان تیم ملی آینده قدرتمندی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، یکی از ستاره های ورزش ایران احمدرضا طالبیان است که با چهار مدال بازی های آسیایی جزو بهترین های ورزش کشور به حساب می آید. طالبیان مدال آوری اش در بازی های آسیای را از سال 2010 شروع کرد که قهرمان کایاک تک نفره هزار متر شد. او در بازی های آسیایی گوانگجو یک مدال برنز در کایاک چهار نفره نیز بدست آورد. مدال نقره بازی های آسیایی اینچئون و مدال برنز بازی های آسیای جاکارتا این ستاره قایقرانی را در میان ورزشکارانی قرار داد که چهار مدال این رویداد بزرگ را دارند و در سه دوره پیاپی مدال گرفته اند. در کنار این افتخارات می توان به هفت مدال طلا، چهار نقره و 2 برنزش در رقابت های قهرمانی آسیا نیز اشاره کرد. طالبیان در المپیک لندن نیز حضور داشت و اولین قایقران آبهای آرام ایران در مهمترین میدان ورزشی جهان بود و با اینکه قایقرانی در آن روزها شرایط خاصی داشت عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت. این ستاره ورزش ایران همچنان به دنبال تحقق رویاهای ورزشی اش است.
*خودت رو با چه ویژگی معرفی می کنی؟
من احمدرضا طالبیان هستم که صبر و تحمل زیادی دارد. خیلی صبور هستم.
*این صبر چقدر در زندگی ورزشی ات تاثیرگذار بوده؟
خیلی مواقع به من کمک کرده و باعث پیشرفت من شده است. از خیلی اتفاق ها چشم پوشی کرده ام و همین باعث شده بهتر کارم را ادامه بدهم.
*جزو ورزشکارانی هستی که چهار مدال بازی های آسیایی دارد. چقدر به این موضوع فکر می کنی؟
قبل از کسب این مدال ها هیچ وقت هدفم این نبوده که چهار مدال بازی های آسیایی بدست بیاورم یا جزو ورزشکاران پرمدال باشم. هدفم همیشه بهترین نتیجه و بهترین عملکرد در رشته ورزشی ام بوده که حاصلش این شده است. اما به هر حال یکسری اهدافی داشتم. مثلا دوست داشتم در بازی های آسیایی اینچئون دو مدال طلا بگیرم اما نشد. در جاکارتا هم مدال گرفتم و انشالله در بازی های بعدی مدال بهتری کسب کنم.
*شرایط قایقرانی ایران در میان حریفان آسیایی چطور است؟
این روزها به خصوص بعد از بازی های آسیایی جاکارتا خیلی شرایط را بررسی می کنم. با نتایجی که گرفتیم و فاصله ای که بین قایق های آسیایی دیدم و با توجه به سطح مسابقات جاکارتا خیلی امیدوارتر و با انگیزه تر شده ایم. خیلی خوشبینانه نگاه می کنم و به نظرم اکنون این پتانسیل را داریم که یک شگفتی در قایق تیمی بسازیم.
*این روزها نیاز اصلی قایقرانی چیست؟
موارد مختلفی هست که اندک اندک باید اتفاق بیتفد اما به نظر خودم در حال حاضر آرامش نیاز اصلی قایقرانی است. حاشیه ها دور شود و قایقرانی به یک آرامش کامل برسد تا ذهن بچه ها روی تمرین متمرکز شود. این اتفاق که بیفتد همه بر روی کار خود تمرکز می کنند و ورزشکاران هم بدون دغدغه کارشان را ادامه می دهند.
*زندگی مشترکت را هم شروع کرده ای. زندگی مشترک و ورزش حرفه ای سخت است. نقش همسرت در این روزها چگونه بوده؟
90 درصد زندگی ما روی قایقرانی و اهداف من است. در این شرایط خیلی ها از خود گذشتگی می کنند و در زندگی مشترک من هم از خودگذشتگی همسرم را می بینم و کاملا برایم ملموس است. او هم برای هدف من تلاش می کند. اینطور بگویم که تمام بحث های زندگی ما همین بحث های قایقرانی من است.
*شرایط جوانان قایقران را چطور ارزیابی می کنی؟
به نظرم پتانسیل خوبی داریم اما خیلی باید کار شود. جوان های ما به این دلیل که شاید محل تمرین خوب نداشته باشند محدودیت هایی دارند اما پتانسیلشان خیلی بالا است. باید شرایطی مهیا باشد که تمرین کنند و در اردو باشند. این تمرین هم باید تداوم داشته باشد. نمی توان با چند اردو جوانان را به سطح بالا رساند. جوانان و در کل رده های پایه باید بدون وقفه تمرین کنند و فدراسیون باید شرایطی را برای این اتفاق مهیا کند.
*پس می توان آینده ای خوب برای قایقرانی تصور کرد.
بله قطعا اما باید خیلی روی جوانان سرمایه گذاری کرد. بیشتر از بزرگسالان باید برای جوانان وقت گذاشت تا در آینده نتیجه بگیریم.
به نظرم برای آینده قایقرانی باید روی بخش جوانان و پایه بیشتر کار کرد. فدراسیون نیز از نیروی جوان و با انگیزه بیشتر استفاده کند. به نظرم اگر این اتفاق بیفتد و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم حمایت خوبی از قایقرانی کنند یک تیم ملی قدرتمند خواهیم داشت.

اردوی تیم ملی آبهای آرام تمدید شد

اخبار قایقرانی


   اردوی تیم ملی آبهای آرام تمدید شد

   

اردوی تیم ملی آبهای آرام در بخش بانوان و مردان که پیش از این قرار بود امروز 26 فروردین ماه به پایان رسد، تا 7 اردیبهشت ماه تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی آبهای آرام که از 18 فروردین در دریاچه آزادی آغاز شده بود، پس از برگزاری تست انتخابی تا 7 اردیبهشت ماه ادامه پیدا خواهد کرد.
این اردو پیش از این قرار بود امروز 26 فروردین به پایان رسد.
حسین ملکی مربی کایاک، الیاس اقلیمی مربی کانوکانادایی، فاطمه مجللی مربی بانوان و رحیم برادری سرپرست این اردو هستند.
آرزو حکیمی مقدم از همدان، گلناز غضنفریان از مازندران، الناز شفیعیان از گیلان، سمن سلطانی از تهران و هدیه کاظمی و کیانا کمال زاده از هرمزگان در بخش کایاک بانوان، آتنا رئوفی و زیبا سماک حرفه از گیلان، مهسا کهنسال از خوزستان و مریم شورگشتی از تهران در بخش کانوی بانوان، پیمان قوی دل، صادق زمانی و علی آقامیرزایی از گیلان، علیرضا جهان نما و علی مولایی از تهران، احمدرضا طالبیان از اصفهان و امید احمدی از زنجان در بخش کایاک مردان و عادل مجللی از گلستان، محمدنبی رضایی از مازندران، عرفان زنده پی از بوشهر، شاهو ناصری از کردستان و علی اجاقی از کرمانشاه در بخش کانوی مردان قایقرانان حاضر در این مرحله از اردو هستند.

چیریچ: من در ایران هستم پس کشور من ایران است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

چیریچ: من در ایران هستم پس کشور من ایران است

سرمربی تیم ملی واترپلو گفت: من در ایران هستم پس کشور من نیز ایران است و مسائل مالی برایم چندان اهمیت ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری فارس، الکساندر چیریچ در حاشیه تمرین تیم ملی واترپلو که خود را برای حضور در رقابت های انتخابی المپیک آماده می کند درمورد شرایط تیم و ملی پوشان اظهار داشت: در تمرین امروز چند بازیکن غایب بودند. برخی از آنها به دانشگاه می روند و به همین دلیل بعضی روزها در تمرینات نوبت صبح غایب هستند. در شرایط کنونی مشغول تمرین و آموزش قوانین جدید واترپلو به بازیکنان هستیم.

وی ادامه داد: در بازی‌های یک ماه اخیر سرعت مسابقات بسیار سریع‌تر شده و به همین دلیل نیاز است تغییرات زیادی را در جریان فنی تیم ایجاد کنیم. از طرفی هم شرایط شخصی بازیکنان را داریم که باید جوابگوی زندگی نرمالشان باشند چون شرایط ورزش ما پاسخ گوی نیازهای معمول آن‌ها نیست.

سرمربی تیم ملی واترپلو با بیان اینکه من در ایران هستم پس کشور من نیز ایران است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در ایران شرایط واترپلو به گونه‌ای است که درآمدزایی ندارد و به همین دلیل ملی‌پوشان باید دنبال شغل باشند. ایران در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد و شرایط مالی قبل را نداریم که همین موضوع کار را سخت‌تر می‌کند. در شرایط کنونی نمی‌توانیم برنامه‌های مورد نظر خود را آنطور که می خواهیم جلو ببریم.

چیریچ درباره شرایط ارشیا الماسی، لژیونر واترپلوی ایران که در صربستان بازی می کند، عنوان کرد: در جریان فعالیت او هستم و می دانم که کارش را در آنجا خوب انجام می دهد. با موقعیت، بازی و تمرینات سخت خوب کنار آمده است و صحبت‌هایی که من از او می شنوم خبرهای خوبی است و از ارشیا راضی هستم. فکر می کنم بتوانیم در آینده به عنوان بازیکن بین‌المللی روی او حساب کنیم. البته برای حامد ملک‌خانبانان، دیگر لژیونر ایرانی نیز این شرایط وجود دارد.

وی گفت: درخواست چند بازی تدارکاتی داشتم، اما باید کلی نگاه کرد، شرایط اقتصادی سخت است. ما الان تنها اردو و بازی تدارکاتی سنگاپور را پیش رو داریم که بهتر است با تیم‌های بیشتری بازی کنیم. با این حال باید حداقل‌ها را رعایت کنیم چون حریفان دیگر در آسیا خیلی جلوتر ما هستند.

چیریچ در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط کنونی از کار کردن در ایران پشیمان شده یا خیر، تصریح کرد: بازی برای بازیکن و مربی مهم است تا هر دو‌ پیشرفت کنند. دوست دارم همه پیشرفت کنیم، اما این شرایط به صورت ایده آل وجود ندارد و تنها از این موضوع ناراحتم و مسائل مالی برایم چندان مهم نیست.

فرهاد مرادی رئیس کمیته پزشکی و پژوهش فدراسیون شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

فرهاد مرادی رئیس کمیته پزشکی و پژوهش فدراسیون شد

با دریافت حکمی از سوی رئیس فدراسیون، فرهاد مرادی شهپر به سمت ریاست کمیته پزشکی و پژوهش فدراسیون شنا منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن رضوانی با صدور ابلاغی فرهاد مرادی را به سمت ریاست  کمیته پزشکی و پژوهش فدراسیون شنا منصوب کرد.

 

 

 

در حکم وی آمده است:

جناب آقای دکتر فرهاد مرادی شهپر

 

احتراماً، نظر به تخصص و تجربه و سوابق ارزنده جنابعالی، بموجب این ابلاغ به سمت  رئیس کمیته پزشکی و پژوهش فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌گردید. امید است با اتکال به خداوند منان و بهره‌گیری از دانش و توان علمی و تجربی خویش موجبات پویایی و سلامت ورزشکاران تحت پوشش این فدراسیون را بیش از پیش فراهم آورید.

 محسن رضوانی

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

تست انتخابی تیم ملی آبهای آرام برگزار شد

اخبار قایقرانی


   تست انتخابی تیم ملی آبهای آرام برگزار شد

   

در روز پایانی اردوی آبهای آرام ملی پوشان در دو بخش آقایان و بانوان به رقابت پرداختند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اولین اردوی تیم ملی آبهای آرام در سال 98 در دو بخش آقایان و بانوان در رده سنی بزرگسالان برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک توکیو 2020 از 18 فروردین ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد. امروز یکشنبه 25 فروردین ماه با برگزاری تست انتخابی اردوی تیم ملی آبهای آرام به پایان رسید.
این رقابت ها در بخش آقایان در مسافت های 1000 متر و 500 متر به صورت انفرادی انجام شد.
در کایاک 1000 متر علی آقامیرزائی از گیلان اول، احمدرضا طالبیان از اصفهان دوم و پیمان قویدل از گیلان سوم شد.
در کانوکانادایی 1000 متر محمد نبی رضائی از مازندران، علی اجاقی از کرمانشاه و عرفان زنده پی از بوشهر به ترتیب اول تا سوم شدند.
در کایاک 500 متر علی آقامیرزایی و پیمان قویدل از گیلان اول و دوم شدند و احمد رضا طالبیان از اصفهان در جایگاه سوم قرار گرفت.
و در بخش بانوان این رقابت ها در مسافت 500 متر و 200 متر و به صورت انفرادی برگزار شد.
در کایاک 500 متر الناز شفعیان از گیلان اول، آرزو حکیمی از همدان دوم و سمن سلطانی از تهران سوم شد.
در کانوکانادایی 500 متر زیبا سماک حرفه و آتنا رئوفی از گیلان اول و دوم شدند و مریم شورگشتی از تهران سوم شد.
در کایاک 200 متر الناز شفعیان از گیلان، آرزو حکیمی از همدان و هدیه کاظمی از هرمزگان به ترتیب اول تا سوم شدند.
و در کانوکانادایی 200 متر مهسا کهنسال از خوزستان اول، آتنا رئوفی از گیلان دوم و مریم شورگشتی از تهران سوم شدند.
به این ترتیب اردوی تیم ملی آبهای آرام کشورمان با برگزاری تست انتخابی تیم ملی به پایان رسید.

پیام تسلیت فدراسیون شنا به محسن سمیع زاده

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت فدراسیون شنا به محسن سمیع زاده

فدراسیون شنا در پیامی درگذشت همسر گرانقدر محسن سمیع زاده دبیر کل اسبق فدراسیون و مدیر فنی تیم‌های ملی شنا را به ایشان و عموم بازماندگان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن سمیع زاده دبیر کل اسبق فدراسیون و مدیرفنی تیم‌های ملی شنا در غم از دست دادن همسر خود به سوگ نشست.

فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ این رشته ورزشی، ضمن تسلیت این ضایعه به خانوادهای مرحوم، برای آن بزرگوار از دست رفته از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت دارد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

بنا به اعلام بستگان آن مرحومه مغفوره مراسم خاکسپاری بعد از ظهر امروز در بی بی سکینه کرج برگزار خواهد شد. 

223