تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب آذر 1397

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

در پایان مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام؛ تیم های گیلان، تهران و همدان مقام های اول تا سوم را بدست آوردند

اخبار قایقرانی


در پایان مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام؛ تیم های گیلان، تهران و همدان مقام های اول تا سوم را بدست آوردند

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان امروز پس از برگزاری رقابت های مسافت 500 و 200 متر در دریاچه آزادی با قهرمانی تیم گیلان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، روز دوم مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان با برگزاری دور مقدماتی و نیمه نهایی مسافت 200 متر آغاز شد و پس از انجام مسابقات فینال 500 و 200 متر به پایان رسید.
این رقابت ها در مواد المپیکی برگزار شد و ورزشکاران در کایاک یکنفره 200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در کایاک یکنفره 200 متر گروه اول علی آقا میرزائی از گیلان اول، میلاد اسدنیا از خوزستان دوم و طاهر افشار از کرمانشاه سوم شدند، در گروه دوم علیرضا جهان نما از تهران اول، کسری اشرفی از کردستان و محسن اسدنیا از خوزستان دوم شدند، در گروه سوم امید احمدی از زنجان، پیمان قوی دل از گیلان و احمدرضا طالبیان از اصفهان اول تا سوم شدند و در گروه چهارم امیر آقامیرزایی از گیلان، علی مولایی از تهران و شایان مافی از گیلان در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.
در رقابت نیمه نهایی این ماده نیز قایقرانان در 3 گروه مسابقه دادند. در گروه اول علی آقامیرزایی، پیمان قوی دل و شایان مافی هر سه از گیلان اول تا سوم شدند، در گروه دوم علیرضا جهان نما و علی مولایی از تهران و طاهر افشار از کرمانشاه رده های اول تا سوم را بدست آوردند و در گروه سوم امید احمدی از زنجان امیر آقامیرزایی از گیلان و میلاد اسدنیا از خوزستان اول تا سوم شدند.
در ادامه رقابت های فینال در مواد کایاک یکنفره 200 متر و کایاک چهارنفره 500 متر انجام شد.
در فینال B کایاک یکنفره 200 متر احمدرضا طالبیان از اصفهان اول، سینا زهرایی از تهران دوم و محسن اسدنیا از خوزستان سوم شدند.
در فینال A کایاک یکنفره 200 متر علی آقامیرزایی از گیلان مقام اول، علیرضا جهان نما و علی مولایی از تهران مقام دوم و سوم را بدست آوردند و امید احمدی از زنجان چهارم شد.
در فینال کایاک چهارنفره 500 متر تیم گیلان با ترکیب ابوالفضل درجزی، پیمان قوی دل، شایان مافی و امیر آقامیرزایی صاحب مدال طلا شدند، تیم تهران با ترکیب علیرضا علیمحمدی، فربد کیانی، سینا زهرایی و علی مولایی مدال نقره بدست آوردند و تیم خوزستان با ترکیب علی قنواتی، میلاد اسدی نیا، محسن اسدی نیا و احسان طیبی مدال برنز را از آن خود کردند.
در پایان رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان بزرگسالان، تیم گیلان با 88 امتیاز قهرمان شد، تیم تهران با 67 امتیاز جایگاه دوم را بدست آورد و تیم همدان با 57 امتیاز رده سوم را به خود اختصاص داد.
بر این اساس مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام پس از 2 روز رقابت قایقرانانی از 14 استان در دریاچه آزادی به پایان رسید.

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان - دریاچه آزادی؛ نفرات برتر مسافت 1000 متر مشخص شدند

اخبار قایقرانی


مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان - دریاچه آزادی؛ نفرات برتر مسافت 1000 متر مشخص شدند

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان با مشخص شدن نفرات برتر مسافت 1000 متر در دریاچه آزادی ادامه پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان که صبح امروز در دریاچه آزادی آغاز شده بود، با برگزاری رقابت های فینال مسافت 1000 متر ادامه پیدا کرد.
این رقابت ها در مواد المپیکی انجام می شود و قایقرانان در مسافت 1000 متر در مواد کایاک و کانوی یکنفره و دونفره رقابت کردند.
در کایاک یکنفره 1000 متر در فینال A علی آقامیرزایی از گیلان، امید احمدی از زنجان و پیمان قوی دل از گیلان مقام های برتر را بدست آوردند و در فینال B امیر آقامیرزایی از گیلان اول شد و فربد کیانی و سینا زهرایی از تهران در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
در کایاک دونفره 1000 متر جواد مومنی و پیمان قوی دل از گیلان، علیرضا علیمحمدی و علی مولایی از تهران و میلاد اسدنیا و محسن اسدنیا از خوزستان مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.
در کانوی یکنفره 1000 متر محمدنبی رضایی صاحب مدال طلا، شاهو ناصری از کردستان مدال نقره و عبداله مشایخ از مازندران مدال برنز بدست آوردند.
در کانوی دونفره 1000 متر محمدنبی رضایی و امیرحسین خدایار از مازندران مقام اول، زانا ساعدی و رشاد وفایی از کردستان مقام دوم و دامون صادقی و سروش رضویان از تهران مقام سوم را بدست آوردند.
این رقابت ها صبح فردا 29 آذرماه با برگزاری مسابقات مسافت 200 و 500 ادامه پیدا خواهد کرد.

 

با برگزاری رقابت های دور مقدماتی مسافت 1000 متر در دریاچه آزادی؛ مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان آغاز شد

اخبار قایقرانیبا برگزاری رقابت های دور مقدماتی مسافت 1000 متر در دریاچه آزادی؛ مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان آغاز شد

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان با برگزاری رقابت ها در دور مقدماتی و نیمه نهایی مسافت 1000 متر صبح امروز 28 آذر ماه به میزبانی دریاچه آزادی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان طی 2 روز به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود. روز نخست این رقابت ها صبح امروز با برگزاری رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی کایاک و کانو یکنفره 1000 متر آغاز شد.
در دور مقدماتی کایاک یکنفره 1000 متر گروه اول علی آقامیرزایی از گیلان اول، سینا زهرایی از تهران دوم و کسری اشرفی از کردستان سوم شد، در گروه دوم احمدرضا طالبیان از اصفهان، پیمان قویدل از از گیلان و مهرشاد شریفی از مازندران به ترتیب اول تا سوم شدند، در گروه سوم طاهر افشار از کرمانشاه اول، صادق زمانی از گیلان دوم و علیرضا جهان نما از تهران سوم شد و در گروه چهارم امید احمدی از زنجان در جایگاه اول قرار گرفت، علی مولایی از تهران دوم شد و امیر آقامیرزایی از گیلان سوم شد.
در دور مقدماتی کانوکانادایی یکنفره 1000 متر گروه اول نبی رضایی از مازندران، زانا ساعدی از کردستان دوم و سلیم فخری از بوشهر سوم شد و در گروه دوم شاهو ناصری از کردستان اول، علی الماسی ار همدان دوم و عبدالرحمان بنی تمیم از بوشهر سوم شد.
در ادامه رقابت ها، مسابقات دور نیمه نهایی کایاک و کانوی یکنفره 1000 متر برگزار شد.
در دور نیمه نهایی کایاک یکنفره 1000 متر گروه اول علی آقامیرزایی، پیمان قویدل و صادق زمانی از گیلان اول تا سوم شدند، در گروه دوم احمدرضا طالبیان از اصفهان اول، علیرضا جهان نما و علی مولایی از تهران دوم و سوم شدند و در گروه سوم امید احمدی از زنجان اول، طاهر افشار از کرمانشاه دوم و مهرشاد شریفی از مازندران سوم شد.
در دور نیمه نهایی کانوکانادایی یکنفره 1000 متر عبدالله مشایخ از مازندران، مهرداد دانیالی از گیلان و یاسین قمری از همدان به ترتیب اول تا سوم شدند.
این رقابت ها بعد از ظهر امروز با برگزاری مسابقات فینال مسافت 1000 متر و صبح فردا با برگزاری رقابت های 200 متر ادامه پیدا خواهد کرد.

 

افتتاحیه و آغاز مرحله نخست لیگ شنا از فردا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

افتتاحیه و آغاز مرحله نخست لیگ شنا از فردا

افتتاحیه و مرحله نخست شانزدهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی باشگاه‌های کشور پنجشنبه (۲۹ آذر ۱۳۹۷) در استخر قهرمانی آزادی آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مرحله نخست شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی شنای باشگاه‌های کشور در سال ۱۳۹۷ با عنوان جام خلیج فارس از فردا(پنج شنبه) به مدت دو روز در استخر قهرمانی آزادی تهران آغاز می‌شود. طبق اعلام کمیته برگزاری مسابقات مرحله دوم این رقابت‌ها چهارم و پنجم بهمن و مرحله سوم و آخر نیز دوم و سوم  اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

استخر هاشمی نژاد مشهد، آهن آلات ترقی نیشابور، نفت تهران، نفت امیدیه، ناجیان راستین البرز، موج ایران، بانک حکمت ایرانیان، نیروی زمینی ارتش و اریس اصفهان ۹ تیم حاضر در شانزدهمین دوره لیگ شنای باشگاه‌های کشور هستند.

 

 

برنامه زمانبندی مرحله نخست مسابقات شنای باشگاه‌های کشور سال ۱۳۹۷:

ایام / تاریخ استارت شیفت صبح (ساعت) استارت شیفت عصر(ساعت)
پنج شنبه ۲۹ آذر ماه ساعت ۱۰:۰۰ ساعت ۱۶:۰۰
جمعه      ۳۰   آذر ماه  ساعت ۱۰:۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

 

 

ماده های مرحله نخست شانزدهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی باشگاه های کشور:

*پنجشنبه: صبح – ۲۹ آذر ۱۳۹۷
۵۰متر کرال پشت
۲۰۰متر پروانه
۵۰متر آزاد
۲۰۰متر قورباغه
۴۰۰متر آزاد
۱۰۰×۴متر مختلط تیمی

*پنجشنبه:عصر – ۲۹ آذر ۱۳۹۷
۲۰۰متر کرال پشت
۱۰۰متر آزاد
۵۰متر قورباغه
۸۰۰متر آزاد
۴۰۰متر مختلط انفرادی

*جمعه: صبح – ۳۰ آذر ۱۳۹۷
۲۰۰متر آزاد
۵۰متر پروانه
۱۰۰متر کرال پشت
۱۰۰متر قورباغه
۲۰۰×۴متر آزاد تیمی

*جمعه: عصر – ۳۰ آذر ۱۳۹۷
۲۰۰متر مختلط انفرادی
۱۰۰متر پروانه
۱۵۰۰متر آزاد
۱۰۰×۴متر آزاد تیمی

خانبان: به خاطر بالا بردن سطح فنی به لیگ واترپلو صربستان آمدم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

خانبان: به خاطر بالا بردن سطح فنی به لیگ واترپلو صربستان آمدم

ملی‌پوش تیم واترپلو ایران درباره حضورش در لیگ صربستان گفت: برای ارتقای سطح فنی‌ام به لیگ واترپلو صربستان آمدم.

آنا سلیمانی/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حامد ملک‌خانبان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: به همراه مهدی یزدان خواه در تیم Stari Grad صربستان حضور داریم. با این تیم توانستیم در لیگ صربستان عنوان قهرمانی نیم فصل را کسب کنیم. سه هفته استراحت خواهیم داشت و نیم فصل دوم شروع می‌شود.

وی افزود: با بازیکنان صربستان ارتباط خوبی داریم. در این تیم ما را پذیرفته‌اند و شرایط خوبی را در لیگ داریم. صرب‌ها به واترپلو علاقه زیادی دارند و در زمان برگزاری مسابقات تماشاگران زیادی برای دیدن مسابقات می‌آیند به همین دلیل بازی کردن در لیگ واترپلوی صربستان هیجان انگیز است.

ملی‌پوش تیم واترپلو ادامه داد: تفاوت زیادی بین لیگ واترپلوی ایران و صربستان وجود دارد. در ایران با توجه به شرایط مالی و مشغله‌های کاری نمی‌توان تمرینات مداومی داشت. اما در صربستان بازیکنان تنها تمرین می‌کنند و تمرکزشان روی بازی است. سطح فنی واترپلو صربستان بسیار بالاست. سرعت، قدرت و تاکتیک بازیکنان واترپلوی صربستان عالی است. تمرینات سنگینی را در باشگاه داریم. روزی دو نوبت تمرین داریم. درس‌های بسیار خوبی در این مدت یاد گرفتیم.

خانبان یادآورشد: به طورحتم اگر بازیکنان ایرانی بیشتری در لیگ‌های اروپایی حضور داشته باشند سطح فنی واترپلوی ایران بالاتر خواهد رفت. البته با حضور«چیریچ» واترپلوی ایران پیشرفت زیادی داشته است.

وی تصریح کرد: زمان زیادی از حضور من و یزدان‌خواه در لیگ صربستان نمی‌گذرد. اما در همین مدت کوتاه نیز توانسته‌ایم اعتماد مربیان را جلب کنیم.

بازیکن لژیونر واترپلوی کشورمان گفت: برای یک فصل با تیم صربستانی قرارداد بسته‌ایم. با پیشنهاد چیریچ به لیگ صربستان آمدیم. بحث مسائل مالی در میان نبود. رقم قراردادهای ما در حال حاضر در لیگ صربستان خیلی بالا نیست و حضور ما در لیگ این کشور صرفا برای بالا بردن سطح فنی ودر نهایت خدمت به تیم ملی کشورمان بوده است. در واقع جنبه فنی بر جنبه مادی ارجحیت دارد.

برگزاری کلینیک تربیت مربیان استعدادیاب در دی ماه

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری کلینیک تربیت مربیان استعدادیاب در دی ماه

کلینیک تربیت مربیان استعدادیاب ۱۲ الی ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷ ویژه مسئولین کمیته‌های استعدادیابی استان‌ها در اصفهان برگزار می‌شود .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ با توجه به اهمیت استعدادیابی ورزشی در توسعه و تعمیم ورزش شنا و لزوم افزایش آگاهی مربیان و کارشناسان هیأت‌های شنای استان‌ها یک دوره کلینیک تربیت مربیان استعدادیاب برگزار می‌شود.

طبق اعلام کمیته استعدادیابی فدراسیون در راستای اجرای طرح توانمندسازی و توان‌افزایی افراد موثردر فرآیند شناسایی، جذب و پرورش مستعدین رشته‌های تحت پوشش هیأت‌های شنای استان‌ها، با همکاری هیأت شنا و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان مقرر است از روز چهارشنبه  الی جمعه (۱۲ الی ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷) کلینیک تربیت مربیان استعدادیاب را ویژه مسئولین کمیته استعدادیابی هیأت‌های شنای استان‌ها برگزار شود. لذا مدعوین به این کلینیک باید با رعایت مفاد ذیل در این برنامه حضور یابند.

بر همین اساس بمنظور تعیین ظرفیت پذیرش، انجام رزرو هتل و برنامه‌ریزی مطلوب در برگزاری این دوره هیات‌های شنا استانی باید حداکثر تا پایان ساعت اداری روز چهارشنبه (۵ دی ماه ۱۳۹۷) حضور و یا عدم حضور مسئول کمیته استعدادیابی استان را بصورت کتبی به این فدراسیون اعلام کنند.

 

 • زمان و روز  پذیرشساعت ۱۵:۰۰ بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷
 • زمان اتمام دوره: ساعت ۱۶:۰۰ روز جمعه مورخ ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷
 • محل پذیرش: اصفهان – شهررضا – مجموعه پارک و استخرهای آبی رویاهای آبی دانشگاه آزاد.
 • مسئول پذیرش: خانم معصومه رهنمایی
 • مدیر کلینیک: آقای پیمان گرامی (سرپرست هیأت شنای استان اصفهان)

 

اسامی مسئولین کمیته استعدادیابی استان‌ها دعوت شده به کلینیک:

استان تهران: آقای محمد علیپور

 استان زنجان: آقای رضا قبادیان 

استان کرمانشاه: آقای وحید نویدی

استان فارس: خانم  نرگس صالحی 

استان بوشهر: آقای فرشاد فخار

استان خراسان رضوی: آقای حسین گرایلی

استان البرز: خانم  الناز افشاری 

استان آذربایجان شرقی: آقای رامین جوادی

استان گلستان: آقای محسن سوخته سرایی

استان اصفهان: آقای پیمان گرامی

استان خوزستان: آقای اشکان ناصری فرد

استان مرکزی: آقای علیرضا طاهریان

استان چهارمحال و بختیاری: آقای سیدجلیل موسویان فرد

استان کرمان: خانم  سحر خواجه

استان یزد: آقای علی باغستانی

استان سمنان: آقای مرتضی حسن آبادی

استان هرمزگان: آقای حمیدعامری سیاهویی

استان مازندران: خانم  پرستو نشائی مقدم

استان اردبیل: آقای محسن برغمدی

استان ایلام: آقای عبدالرضا سوماری

استان آذربایجان غربی: آقای کیوان رحمت خدا

استان کردستان: آقای رضا رضایی

استان سیستان و بلوچستان: خانم زهرا فدا

استان قم: آقای حسین کاوندی

استان همدان: آقای یاسین حسینی

استان خراسان جنوبی: خانم مهتاب امیاری

استان خراسان شمالی: آقای حمید جمالی

استان قزوین: آقای مسعود میرمعزی

استان گیلان: آقای عظیم عظیمی

استان کهگیلویه و بویراحمد: آقای امین محمدی

استان لرستان: آقای میلاد دلفان

منطقه آزادکیش: خانم شهلا یوسف پور

منطقه آزاد اروند: آقای علی شعبانی فر

 

تبصره ۱: به مسئولین کمیته‌های استعدادیابی استان‌ها در پایان دوره، گواهی نامه دوره اهداء می‌گردد.

تبصره ۲: درصورت عدم حضور مسئول کمیته استعدادیابی استان از اعزام جانشین خودداری فرمائید.

تبصره۳: لازم بذکر است متعاقب این دوره با هماهنگی مسئولین کمیته‌های استعدادیابی استان‌ها، کلینیک‌های تخصصی استعدادیابی، ویژه مربیان فعال استان‌ها برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

 

به منظور حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ دنیامالی و تیمورتاش عازم هند شدند

اخبار قایقرانی


به منظور حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ دنیامالی و تیمورتاش عازم هند شدند

احمد دنیامالی عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی و نائب رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا به همراه حسن تیمورتاش رئیس کمیته پاراکانو به منظور حضور در هیات رئیسه این کنفدراسیون عازم هند شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، جلسه هیات رئیسه کنفدراسیون کانوئینگ آسیا 27 آذرماه به میزبانی کشور هند در شهر ایندور برگزار خواهد شد.
احمد دنیامالی نماینده قاره ای و عضو هیات رئیسه ICF و نائب رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا به همراه حسن تیمورتاش رئیس کمیته پاراکانو این کنفدراسیون به منظور حضور در این جلسه عازم هند شدند.
در این جلسه که با حضور مسئولین کنفدراسیون کانوئینگ آسیا برگزار خواهد شد، در خصوص مسائل کلان قایقرانی آسیا تصمیم گیری می شود.

از سوی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ نیروانا اسدبیگی برای حضور در کمپ نخبه گزینی اسلالوم دعوت شد

اخبار قایقرانی


از سوی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا؛ نیروانا اسدبیگی برای حضور در کمپ نخبه گزینی اسلالوم دعوت شد

نیروانا اسدبیگی قایقران جوان اسلالوم کشورمان از سوی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا برای حضور در کمپ نخبه گزینی در تایلند دعوت شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، کمپ نخبه گزینی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا در رشته اسلالوم با حضور مربیان فدراسیون جهانی ICF اسفندماه به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد. در این کمپ قایقرانان جوان نخبه از سوی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا دعوت شدند. نیروانا اسدبیگی دارنده مدال نقره مسابقات انتخابی بارسلون و نفر چهارم اسلالوم در بازیهای المپیک جوانان از سوی کنفدراسیون کانوئینگ آسیا برای حضور در این کمپ دعوت شد.
این کمپ با هدف توسعه اسلالوم در آسیا برای حضور درخشان در المپیک 2020 ژاپن برگزار می شود و برترین جوانان قایقرانی اسلالوم قاره کهن در کمپ حضور خواهند داشت.

سمیع زاده: ساختار جدید شنا، ایرانیزه شده است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سمیع زاده: ساختار جدید شنا، ایرانیزه شده است

مدیر فنی تیم ملی شنا گفت: ساختار جدید شنا بر اساس ساختار شنا آمریکا تهیه شده، اما کاملا ایرانی شده است.

زینب زارع/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان محسن سمیع زاده دبیر سابق فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو بعد از کنار رفتن از سمت دبیری حالا با عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا دوباره به فدراسیون بازگشته است. او این بار قصد دارد طرحی را که مدت هاست برای شنا ایران تدارک دیده است اجرایی کند.

سمیع زاده در این باره گفت: در سال ۲۰۱۳ هم به عنوان سرمربی تیم ملی شنا و هم به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون انجام وظیفه می کردم که با تحقیقاتی برنامه ای را طراحی کردم و قصد داشتم آن را اجرایی کنم. همان زمان محسن رضوانی از من خواست تا تمرکزم را بر روی پست دبیری بگذارم. من هم قبول کردم اما طرح را به کمیته فنی شنا ارائه دادم اما خرد جمعی در آن زمان تصمیمی برای اجرای آن نداشت. بعد از دوری چند ماهه از فدراسیون دوباره با عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا بازگشتم اما از ابتدای ورودم خواستار اجرای طرح شدم.

او درباره ضرورت اجرا شدن این برنامه افزود: طرح یک شِمای کلی از شنای ایالت متحده آمریکاست. در گذشته از سیستم گلخانه‌ای برای پرورش ملی پوشان استفاده می شد. پنج الی شش نفر ماه‌ها در استخر آزادی تمرین می‌کردند تا به مسابقات مختلف اعزام شوند. بودجه اندک فدراسیون نیز مانع تامین شدن نیازهای شناگران از جمله تغذیه، تهیه مکمل، و… بود. در این میان مشکل ادامه تحصیل شناگران، خستگی به دلیل اردوی دراز مدت و دلتنگی برای خانواده نیز اجتناب ناپذیر بود. ضمن این که این سیستم گلخانه‌ای راهیابی دیگر شاگردان مستعد به تیم ملی را بسیار دشوار می کرد. بر اساس این طرح می توان هزینه اردوهای متمرکز را برای حضور شناگران در مسابقات بین المللی هزینه کرد.

 

///سمیع زاده: ساختار جدید شنا ایرانیزه شده است/ شنا حداقل دو میلیارد بودجه می خواهد

محور این طرح آموزش و یادگیری به شناگران در قالب اردوهای تیم ملی است

سمیع زاده اظهار کرد: محور این طرح آموزش و یادگیری به شناگران در قالب اردوهای تیم ملی است. در همین راستا اولین کمپ ملی را در آکادمی ملی المپیک برگزار کردیم. تست آمادگی جسمانی از شناگران گرفته شد و نتایج اولیه آن در اختیار مربیان قرار گرفت. صابر مهری روانشناس تیم ملی  شنا نیز درباره آمادگی های ذهنی و روانی با شناگران صحبت کرد و دغدغه های آنان را شنید و بعد از آن دو جلسه تمرین در آب داشتیم.

مدیر فنی تیم ملی شنا تصریح کرد: در این برنامه استانداردهایی برای حضور در مسابقات مختلف تعریف کرده‌ایم. بدین معنا که برای کسب مجوز حضور در هر مسابقه بین المللی شناگران باید در بازه زمانی معین رکورد مد نظر ما را بزنند. برای مثال در مسابقات رده های سنی آسیا که سال آینده در هند برگزار می‌شود، مشخص است که چه رکورد هایی باید در چه بازه زمانی به دست بیاید. تنها شناگرانی که به این رکورد ها برسند به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند. یکی از امتیازات این روش آن است که وسعت نگاه شناگران افزایش پیدا می کند و مسابقات بزرگ را فدای اهداف خود می کنند. برای مثال برخی شناگران برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کنند بنابراین از حضور در مسابقات جهانی انصراف می دهند.

ملی پوش سابق شنا اضافه کرد: در این طرح مسابقات تایم تریل در فصل تمرینات طراحی شده است. شیراز، اصفهان، خراسان رضوی و تهران چهار منطقه ای است که مسابقات تایم تریل در آن برگزار می شود و شناگران سراسر ایران با توجه به نزدیکی به هر یک از این شهرها می توانند در این رقابت شرکت کنند.

او اضافه کرد: بسیاری از مربیان شنا گله مند بودند که چرا در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها دخالتی ندارند اما از این به بعد هر مربی که بتواند شناگر به تیم ملی معرفی کند  به مدت یک سال در ترکیب کادر فنی قرار می گیرد و در اعزام ها و اردوها شرکت می کند. بخش قهرمانی شنا برخلاف بخش آموزش اصلا پولی ندارد به همین دلیل لازم است انگیزه ای برای ادامه فعالیت مربیان ایجاد کنیم. قصد داریم با آموزش و ارائه مشاوره اعتماد مربیان شنا را جلب کنیم.

 

///سمیع زاده: ساختار جدید شنا ایرانیزه شده است/ شنا حداقل دو میلیارد بودجه می خواهد

مدیر فنی تیم ملی شنا ادامه داد: اولین کلینیک ما اول آبان در شهر زنجان برگزار شد. در این کلینیک مربیان درباره ساختار این طرح بحث و تبادل کردند و نقاط ضعف و قوت شناسایی شد. اول و دوم دی ماه نیز در تهران دومین کمپ برگزار می‌شود. آنالیز، فیلمبرداری زیر آب، بازبینی فیلم های مسابقات شنای المپیک و مسابقات جهانی از جمله برنامه‌های ما در دومین کمپ است.

دبیر سابق فدراسیون شنا درباره این که آیا این طرح در ایران قابل اجراست یا خیر تصریح کرد: آمریکا یک کشور اقتصادی است بنابراین می توان امیدوار بود که اجرای این طرح‌ صرفه اقتصادی دارد و با شرایط اقتصادی فعلی ما سازگاری لازم را دارد. به علاوه این که این طرح کاملا ایرانیزه شده است. من در وزارت ورزش و جوانان در پست کارشناس مطالعات فعالیت می کنم. به کمک بهزاد خبازیان یکی از ملی‌پوشان سابق  شنا، چند مربی بزرگ آمریکایی، خشایار حضرتی مربی تیم ملی و دیگر مربیان شنا این طرح را برای پیاده کردن چکش کاری کردیم. خوشبختانه تاکنون فدراسیون، مربیان و شناگران از طرح رضایت داشتند اما ما به زمان و حمایت نیاز داریم.

بسیاری تصور می‌کنند که شناگران ایرانی ضعیف و بسیارعقب تر از شناگران دیگر کشورها  هستند

سمیع زاده بیان کرد: بسیاری تصور می‌کنند که شناگران ایرانی ضعیف و بسیارعقب تر از شناگران دیگر کشورها  هستند اما باید بدانیم که این گونه نیست. شنا به بودجه و زیرساخت نیاز دارد. تصور نمی کنم سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان خرج شنا شده باشد. معتقدم اگر هر سال بر اساس تورم دو میلیارد تومان برای شنا بودجه کنار گذاشته شود تازه می توان به کسب مدال فکر کرد. من اعتقادی به مربی خارجی ندارند زیرا بستر حضور مربی خارجی در کشور وجود ندارد. اگر یک خارجی به ایران بیاید اردو، استخر و حتی شناگران قابل می خواهد تا زمانی که این بستر فراهم نباشد حتی با حضور مربی خارجی نمی توانیم پیشرفت کنیم.

///سمیع زاده: ساختار جدید شنا ایرانیزه شده است/ شنا حداقل دو میلیارد بودجه می خواهد

او درباره اهداف این طرح خاطر نشان کرد: ما برنامه‌های فدراسیون جهانی ” فینا ” را دنبال می کنیم. به زودی مسابقات کسب ورودی قهرمانی جهان و مسابقات رده های سنی آسیا را در پیش داریم که امیدواریم بتوانیم نتیجه بگیریم و در نهایت به کسب سهمیه المپیک که یکی از آرزوهای خانواده‌ شناست، دست پیدا کنیم. فکر می‌کنم بتوانیم  در بازی‌های آسیایی چهار سال دیگر شرایط ایده‌آل و خوبی داشته باشیم.

 

ولادت امام حسن عسکری (ع) مبارک باد

ولادت امام حسن عسکری (ع) مبارک باد

ولادت با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن عسکری(ع) بر همه شیعیان جهان مبارک باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ امام حسن عسکری(ع) در هشتم ربیع‌الثانی سال ۲۳۲ هجری جهان را به قدوم خود منور فرمودند و روایت دیگری نیز در ولادت آن حضرت وجود دارد که عبارت است از ۲۷ ذی‌الحجه و ۱۰ ربیع‌الثانی .

پدر آن حضرت امام هادی (ع) و مادر محترمه‌شان بانویی است که نام مبارکشان حدیث یا حدیثه یا سوسن یا سلیل است. محل ولادت حضرت، مدینه و مشهورترین القاب ایشان زکی، نقی، و کنیه وی حضرت ابو محمد است.

امام یازدهم(ع) بنا بر وظیفه الهی و منصب امامت و هدایت راستین امت به سوی برنامه‌های تعالی بخش اسلام ناب محمدی(ص) و ایجاد حکومت بر حق اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برابر تمام انحرافات و کج روی‌های حاکمان جبار بنی عباس ایستادگی کرد و برای لحظه‌ای عملکرد آنها را تائید نکرد.

مدت امامت آن امام همام (ع) شش سال به طول انجامید که با قدرت ظاهری بنی عباس و با حکومت سه خلیفه جابر عباسی به نام‌های معتز، مهتدی و معتمد همزمان بود.

بنی عباس، امام هادی و امام حسن عسکری (ع) را به این بهانه که می‌خواهند رهبر شیعیان در مرکز حکومت باشند (و البته به منظور مراقبت و کنترل دقیق امام و سرکوبی حرکت‌های احتمالی علیه حکومت) از مدینه به سامراء منتقل کردند.

از زمان ولیعهدی امام رضا (ع) که شیعه از حاشیه اجتماع تا پایگاه قدرت پیشروی کرده بود، وحشت و ترس بنی عباس فزونی یافته بود و در زمان‌های بعد نیز شیعیان وظیفه خود می‌دانستند که کاسته شدن قدرت حق را برنتابند، این عامل ترس و کابوسی برای خلفاء عباسی بود؛ لذا آنان چاره‌ای جز در پیش گرفتن سیاست خانه نشین کردن، مراقبت شدید، زندان و آزار نمی‌دیدند.

دستگاه خلافت عباسی برای حفظ آرامش خلافت خود، در بیشتر اوقات عمر شریف امام حسن عسکری (ع)، آن حضرت را زندانی و ممنوع از معاشرت کردند، به طوری که آن بزرگوار (ع) مدت ۳ سال از دوران ۶ ساله امامتشان را در زندان گذرانیدند.

به مناسبت ولادت حضرت و اقداماتی که در دوران زندگی این امام بزرگوار رخ داده است که اهم آن مربوط  به آماده کردن جامعه برای ورود به عصر غیبت امام زمان (عج) بود با حجت الاسلام والمسلمین مصلحی، قائم مقام مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت‌وگوی داشتیم.

دو وظیفه مهم امام حسن‌ عسکری(ع) در دوران امامت

وی با بیان اینکه حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری (ع) به صورت نیمه مخفی زندگی کردند اظهار کرد: در این دوران امام حسن عسکری (ع) دو وظیفه مهم بر عهده  داشتند یکی اینکه حضرت مهدی (عج) را از دست دشمنان حفظ کنند. اقدام دیگری که حضرت در این دوران انجام دادند این بود که  حضرت مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کنند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

مصلحی در ادامه با اشاره به لقب امام حسن عسکری(ع) گفت: آن حضرت را برای زیر نظر داشتن و کنترل رفت و آمدها، در محل سکونت سپاهیان ترک تبار دربار عباسی سکنی داده بودند؛ و از همین جاست که به آن حضرت «عسکری» می‌گویند. دوران خفقان به حدی بود که هر روز سربازان خانه حضرت را سرکشی می‌کردند. اما امام توانست به خوبی این دو وظیفه مهم را به سرانجام برساند بر همین اساس حضرت را گاه و بی‌گاه به دوستان و نزدیکان خود معرفی می‌کردند. از جمله این افراد احمد بی اسحاق اشعری بود که وکیل امام حسن عسکری(ع) در قم بودند. وی زمانی که حضرت را در سامرا ملاقات کرده بودند امام زمان (عج) را نیز امام حسن عسکری (ع) به  او معرفی می‌کند و می‌فرمایید؛ که از زمان خلقت آدم تا کنون زمین هرگز از حجت‌ الهی خالی نبوده است و پس از آن هم تا قیامت نخواهد بود و امام عصر (عج) که در حدود سه سال دارد به ایشان معرفی می‌کنند.

این کارشناس مهدویت با تاکید بر این مطلب که امام حسن‌ عسکری(ع) با وجود همه  فشارها، کنترل‌ها و مراقبت‌های بی‌وقفه حکومت عباسی یک سلسله فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و علمی در جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام می‌داد خاطرنشان کرد: از جمله این اقدامات عبارت است از؛ کوشش‌های علمی در دفاع از آیین اسلام و رد اشکال‌ها و شبهات مخالفان و نیز تبیین اندیشه صحیح اسلامی، ایجاد شبکه ارتباطی با شیعیان مناطق مختلف از طریق نمایندگان و اعزام پیک‌ها و ارسال پیام‌ها، فعالیت‌های سری سیاسی برغم تمامی کنترل‌ها و مراقبت‌های حکومت عباسی، حمایت و پشتیبانی مالی از شیعیان، به ویژه یاران خاص خود، تقویت و توجیه سیاسی رجال و عناصر مهم شیعه در برابر مشکلات، استفاده گسترده از آگاهی غیبی برای جلب منکران امامت و دلگرمی شیعیان، آماده سازی شیعیان برای دوران غیبت فرزند خود امام دوازدهم (عج).

نجمه سجادی مربی آبهای آرام بانوان استان گیلان: حضور ملی پوشان سطح مسابقات را بالا برده بود/ با برگزاری تست نفرات برتر استان را به مسابقات قهرمانی کشور آوردیم

اخبار قایقرانی


نجمه سجادی مربی آبهای آرام بانوان استان گیلان: حضور ملی پوشان سطح مسابقات را بالا برده بود/ با برگزاری تست نفرات برتر استان را به مسابقات قهرمانی کشور آوردیم

مربی تیم بانوان استان گیلان با اشاره به شرایط آمادگی ورزشکاران و قهرمانی این تیم در مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام رده سنی بزرگسالان گفت: با توجه به شرایط جوی این فصل استان گیلان به سختی تمرینات را برای آمادگی حضور در مسابقات قهرمانی کشور پشت سر گذاشتیم اما نهایتا موفق شدیم در رده سنی بزرگسالان بر سکوی قهرمانی بایستیم.
نجمه سجادی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: شرایط آب و هوایی در این فصل زیاد مناسب نیست و ما در هفته 3 جلسه تمرین داریم که به دلیل شرایط نا مناسب امکان تمرین در آب را نداشتیم و تمرین بدنساری یا هوازی را جایگزین می کردیم، هرچند این تمرینات قبل از مسابقات مناسب نیست اما چاره دیگری نداشتیم.
وی ادامه داد: بعد از تست هایی که در مواد تعیین شده از سوی فدراسیون بین ورزشکاران باشگاه های استان برگزار شد، نفرات برتر را برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور انتخاب کردیم که در این میان بانوان ملی پوش نیز در تیم استان حضور داشتند. در مسابقات قهرمانی کشور که همیشه از سطح بالایی برخوردار بوده، امسال با حضور نداشتن چند ورزشکار کمی کار راحت تر شده بود و حضور ورزشکاران ملی پوش در تیم تاثیر بسیار مثبتی برای کسب نتیجه مورد نظر داشت و توانستیم با کسب چندین مدال رنگارنگ بر سکوی قهرمانی بایستیم.
مربی تیم بانوان گیلان افزود: یکی از مشکلات بزرگ ما نبود امکانات است، مثلا ورزشکاران بانوان کایاک ما در انزلی حدود 20 نفر است و ما فقط 10 قایق داریم که این موضوع دشواری بسیار زیادی در روند تمرینی ما ایجاد می کند و ما هنوز هم از قایق های تورینگ برای ورزشکاران حرفه ای استفاده می کنیم. امیدوارم این موضوع برطرف شود و استان گیلان دوباره به اوج برگردد.
سجادی در پایان گفت: جا دارد از مسئولین فدراسیون برای زحمات و برگزاری مسابقات سپاس گزاری کنم. خدا را شکر امسال مسابقات با کیفیت خوبی برگزار شد و هر چه مسابقات قهرمانی کشور سطح بهتری داشته باشد، تیم ملی قدرتمند تری خواهیم داشت.

 

پایان کار شناگران ایران با رکورد شکنی امرالهی در ماده ۱۵۰۰ متر آزاد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پایان کار شناگران ایران با رکورد شکنی امرالهی در ماده 1500 متر آزاد

در پنجمین روز از مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان صبح امروز (شنبه) سینا غلامپور و امیر عباس امرالهی دو نماینده شنای ایران با رقابت با حریفان خود به کار خود پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهاردهمین دوره مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان از روز سه‌شنبه(۲۰ آذر ۱۳۹۷) به میزبانی هوانژو چین با حضور ۹۷۰ شرکت کننده از ۱۸۷ کشور جهان آغاز شد. این رقابت‌ها  از ۲۰ الی ۲۵ آذر ۱۳۹۷ (۱۶-۱۱ دسامبر ۲۰۱۸)  پیگیری خواهد شد. سینا غلام پور و امیرعباس امرالهی دو نماینده شنای ایران در این مسابقات هستند.

ابتدا سینا غلامپور در روز پنجم این رقابت‌ها در ماده ۱۰۰ متر آزاد به آب زد. غلامپور ۱۰۰ متر را در زمان ۰۰:۵۰٫۴۷ شنا کرد و به کار خود پایان داد. در ادامه امیر عباس امرالهی شناگر جوان و آینده دار تیم ملی در ماده ۱۵۰۰ متر آزاد با حریفان قدرتمند خود به رقابت پرداخت. امرالهی موفق شد بار دیگر در این مسابقات رکورد شکنی کند. این شناگر ۱۵۰۰ متر را در زمان ۱۶:۲۹٫۲۶ شنا کرد و رکورد این ماده را ۸ ثانیه ارتقا داد. رکورد ملی این ماده پیش از این توسط امرالهی در مسابقات قهرمانی جهان کانادا سال ۲۰۱۶ با زمان ۱۶:۳۷٫۶۹  ثبت شده بود.

 

روز پنجم شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷  (۱۵ دسامبر)
ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی ( ۵:۰۰ صبح به وقت تهران) 

 • سینا غلامپور   ۱۰۰ آزاد       ۰۰:۵۰٫۴۷

 

 • امیر عباس امرالهی ۱۵۰۰ متر آزاد    ۱۶:۲۹٫۲۶

 

برگزاری دومین کمپ تیم ملی شنا از ۳۰ آذر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری دومین کمپ تیم ملی شنا از 30 آذر

کمپ دوم تیم ملی شنا آقایان ۳۰ آذر الی دوم دی ۱۳۹۷ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ با برنامه ریزی کمیته فنی و کادر فنی تیم ملی شنا، دومین کمپ تیم ملی از تاریخ ۳۰ آذر الی دوم دی ماه ۱۳۹۷  در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران با حضور ۲۶ شناگر بزرگسال، مربیان مدعو شناگران و کادر فنی تیم ملی برگزار می‌شود.

محمد بیداریان مربی و سخنگوی تیم های‌ ملی شنا با بیان این خبر در خصوص چگونگی برگزاری این اردو افزود: برنامه‌های کمپ شامل تمرینات داخل آب، گفتگو با شناگران و شناسایی اهداف مدنظرشان و مربیان آنها، آنالیز مسابقات جهانی و المپیک و کلاس آمادگی ذهنی و روانی شناگران است.

وی در ادامه افزود:  ورود ورزشکاران به این اردو در روز جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ و پس از  پایان مرحله نخست لیگ شنا کشور است. لازم به ذکر است کمپ‌های تیم ملی شنا بر اساس اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در دو گروه مجزا دنبال می‌شود. همچنین حضور مربیان شخصی مدعو شناگران در برنامه ها و کمپ ها الزامی است.

بیداریان در پایان گفت: تاریخ برگزاری کمپ گروه بعدی نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنین اردو شناگران مستعد رده‌های سنی نیز طبق روال گذشته در کار گروه جوانان برگزار می‌شود.

 

اسامی شناگران مدعو به دومین کمپ تیم ملی شنا:

 • آذربایجان شرقی: مهدی انصاری، سروش قندچی.
 • اصفهان: متین سُهران، علیرضا یاوری، مهدی عاموچی، مهرشاد افقری.
 • تهران: امیرعباس امراللهی، متین بالسینی، آرمان صانعی، امیرحسین عازمی،  فراز اکبری، آرش گنجه.
 • خراسان رضوی: محسن مهمان نواز، آریا نسیمی شاد، سینا غلام پور، بنیامین نوفل.
 • البرز: کیاوش اسمعیلی، بنیامین قره حسن لو، افشین عسگری، پرهام اصفهانی نژاد.
 • کرمانشاه: علی سراوند.
 • کرمان: علی رشیدی گوغری.
 • مازندران: امیرمحمد کاظمی.
 • زنجان: احسان اخترکاوان،
 • فارس: آرمین صارمی، ارسلان زارعی.

محل اردو: تهران – مجموعه ورزشی شهید شیرودی- کمپ استخر بین‌المللی ۹ دی

ساعت و تاریخ پذیرش: ساعت ۱۶ روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۳۰

مسئول پذیرش: محمدصادق طیران

تاریخ اتمام اردو:  روز یکشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۰۲

 

اسامی کادر فنی تیم‌ ملی:

حمید اسکندریون(رئیس کمیته فنی شنا)، محسن سمیع‌زاده (مدیر فنی تیم ملی)، دکتر آرش شرافت‌وزیری (رئیس کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون)، دکتر بهزادمهدی خبازیان (مشاورعالی تیم ملی)، حمیدرضا مبرز(مشاور عالی تیم ملی)، عباسعلی کشتکار (سرمربی پایگاه ملی فارس)، مجید مشتاق عشق(سرمربی پایگاه ملی مشهد)، خشایار حضرتی (سرمربی پایگاه ملی آزادی)، گامر دیلانچیان (سرمربی پایگاه ملی اصفهان)، صابر مهری (روانشناس تیم ملی)،صادق طیران(مربی و مسئول رجیسترینگ تیم ملی)، محمد بیداریان (مربی و سخنگوی تیم ملی)

مربیان منتخب کشور: میثم سعادتی (خراسان رضوی) – وحید نویدی (کرمانشاه) – سید عبدالرضا حسینی (البرز).

 

شرایط و مقررات اردوی  تیم ملی:         

۱- به همراه داشتن البسه و تجهیزات فنی مورد نیاز در شنا و بدنسازی (کفش- لباس ورزشی- تخته- فین، کفی، کَِش و …)

۲- به همراه داشتن دفترچه بیمه و کارت بیمه ورزشی (دارای اعتبار در سال ۱۳۹۷)

۳- پیش‌بینی و تهیه وسائل ایاب و ذهاب سفر در تاریخ‌های اعلام شده جهت ورود به اردو و بازگشت از اردو به عهده هیأت‌های مربوطه و شناگران مدعو می‌باشد.

۴- شناگران می‌بایستی تمام وقت در خدمت کادر مربیان ملی در طی اردو باشند.

تذکر ۱: به شناگران دعوت شده از استان‌های تهران و البرز خوابگاه تعلق نمی‌گیرد.

تذکر ۲: عدم حضور (شناگرو مربیان مدعو) در اردو در تاریخ‌های اعلام شده بدون مجوز از مدیرفنی تیم ملی به منزله انصراف از عضویت و حضور در اردوهای انتخابی تیم‌های ملی و کلیه مسابقات برون‌مرزی در سال  ۱۳۹۷ می‌باشد.

 

 

برنامه دومین کمپ تیم ملی شنا  (اول و دوم دی ماه ۱۳۹۷)

روز اول شرح برنامه مربی روز دوم شرح برنامه مربی
ساعت ۸:۳۰ – ۱۰:۳۰ تمرین داخل آب بارویکرد ریکاوری
پس از مسابقه
محمد بیداریان
صادق طیران
میثم سعادتی
سیدرضا حسینی
ساعت ۹ – ۱۱:۳۰ Weight test خشایار حضرتی
گامر دیلانچیان
وحید نویدی
محسن سمیع زاده
ساعت ۱۱- ۱۲:۳۰ Swimming
analiz video
عباسعلی کشتکار
خشایار حضرتی
گامر دیلانچیان
ساعت ۱۴ – ۱۶ کلاس آمادگی ذهنی
و روانی شناگران
صابرمهری
ساعت ۱۴ – ۱۵:۳۰ گفتگو رو دررو باشناگران و شناسایی اهداف مورد نظر شناگران و مربیان مجید مشتاق
حمید اسکندریون
صابر مهری
محسن سمیع زاده
ساعت ۱۶:۳۰ – ۱۸ Realey traning محمد بیداریان
گامر دیلانچیان
صادق طیران
وحید نویدی
سید حسینی
ساعت ۱۶ – ۱۷:۳۰ Swimming analiz camra In side water خشایار حضرتی
محمد بیداریان
صادق طیران
محسن سمیع زاده
ساعت ۱۸:۳۰ Finish camp
ساعت ۱۸ – ۱۹ تماشای مسابقات شناالمپیک – جهانی صادق طیران
محمد بیداریان
گامر دیلانچیان 

برگزاری امتحان مجدد مربیگری درجه ۲ و ۳ شنا بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری امتحان مجدد مربیگری درجه ۲ و ۳ شنا بانوان

امتحان مجدد مربیگری درجه ۳ و ۲ شنا بانوان روز سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰ برای گروه پنجم مردودین دوره های گذشته برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته آموزش اسامی گروه پنجم آن دسته از متقاضیان دوره مربیگری درجه ۳ و ۲ شنا بانوان که در دوره‌های قبلی مردود شده‌اند را برای شرکت در آزمون مجدد اعلام کرد.

بر همین اساس آن دسته از متقاضیانی که اسامی آن ها در ذیل آمده باید روز سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰ برای شرکت در امتحان مجدد مربیگری درجه ۳ و ۲ شنا بانوان حضور یابند.

 

مدارک مورد نیاز برای حضور در دوره به شرح ذیل می باشد:

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی

۲-۲قطعه عکس

۳-مدرک تحصیلی

۴-نمرات تئوری یا مدرک کارشناسی تربیت بدنی

۵-اصل فیش واریزی به مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰بانک ملی بنام فدراسیون شنا

در صورت عدم وجود و یا هرگونه نقص در مدارک فوق و یاعدم حضور شرکت کننده در دوره، شخص مردود اعلام میگردد. امتحان روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۹/۲۷ در استخر ۹دی واقع در مجموعه شیرودی خیابان مفتح جنوبی برگزار خواهد شد.

اسامی گروه ششم متعاقباً اعلام می‌شود.

 

ردیف  نام و نام خانوادگی 
۱ معصومه یحیی
۲ اعظم ستوده 
۳ طیبه بیدهندی
۴ مریم دهقانی محمدی
۵ مژگان جوادی نیا 
۶ یاسمین تکمه چی
۷ پریا باقری
۸ الناز پارسا
۹ فاطمه شاهب
۱۰ سمیرا اکبری
۱۱ فریبا صادقی
۱۲ تینا عبدالله زاده
۱۳ زهرا جلالی
۱۴ اشرف سادات موسوی
۱۵ مهلا طبسی
۱۶ مریم عابدینی
۱۷ الهام بیگ طاش شیویاری
۱۸ سمیرا بابایی
۱۹ مرجان اسکندر پور
۲۰ زهره داس زرین
۲۱ ریحانه حقیقیان
۲۲ زهرا میرزایی
۲۳ مریم سلطانی
۲۴ مهبا ثانی خانی
۲۵ ساجده رضایی
۲۶ معصومه حسینی
۲۷ نگین میرشاهی
۲۸ سعیده لطیفی

 

احمد یاقوتی: دولت باید نگاه ویژه‌ای به ورزش‌های آبی داشته باشد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

احمد یاقوتی: دولت باید نگاه ویژه‌ای به ورزش‌های آبی داشته باشد

پیشکسوت و قهرمان اسبق واترپلو و قائم مقام سابق فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با تأکید بر اهمیت ورزش‌های آبی گفت: رشته های آبی دیربازده هستند اما باید در این رشته ها سرمایه‌گذاری کنند و نگاه ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ احمد یاقوتی پیشکسوت و قهرمان اسبق واترپلو و قائم مقام سابق فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درباره وضعیت خود بیان داشت: حدود یک سال قبل سکته کردم، الان آب درمانی می کنم و در منزل هستم. در ورزش کسی بازنشسته نمی شود ولی به هرحال از تجربیات آن فرد باید استفاده کرد چون با تجربه زیاد کارشناس می‌شویم.

وی ادامه داد: متأسفانه تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها نسبت به پیشکسوتان خود به عنوان افرادی که زحمت کشیده‌اند توجهی نمی‌کنند. این قشر خودشان دور هم جمع می‌شوند و الان تأثیرگذار نیستند. در ورزش هم از تجربه پیشکسوتان به خوبی استفاده نمی‌شود. مثلاً من الان به دلیل بیماری فقط در منزل هستم ولی کسی نیامده به من که مدال طلای آسیا را دارم سربزند، البته توقعی هم ندارم.

قائم مقام سابق فدراسیون شنا درخصوص اهمیت رشته های آبی نیز گفت: این رشته ها دیربازده هستند. برای ایران به مدال‌های جهانی رسیدن سخت است. ورزشکاران آبی ما درآمد ندارند باید برایشان هزینه کرد. در رشته‌های آبی سرمایه گذاری زیاد نمی‌کنند، باید نگاه ویژه داشته باشند چون باعث سلامتی تمام جوانان است. الان استخرهایی که بلیت فروشی می‌کنند گران است در همه کشورهای دنیا به شنا نگاه ویژه می‌شود چون این ورزش برای سلامتی است. دولت باید برنامه ریزی کند تسهیلاتی در اختیار هیأت‌های استانی قرار بگیرد تا به صورت رایگان در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گیرد. برای آموزش و پرورش هم باید استخرهایی در نظر گرفته و از دانش آموزان استفاده شود.