تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب مهر 1397

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

آغاز اردو پایانی تیم ملی اسلالوم زیر 23 سال و جوانان

اخبار قایقرانیآغاز اردو پایانی تیم ملی اسلالوم زیر 23 سال و جوانان

با نزدیک شدن زمان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا دور جدید تمرینات تیم ملی اسلالوم زیر 23 سال و جوانان در بخش بانوان و آقایان از امروز 28 مهرماه در رودخانه کرج آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات اسلالوم قهرمانی زیر 23 سال و جوانان آسیا 9 تا 12 آبان ماه به میزبانی رودخانه کرج برگزار خواهد شد. تیم های ملی اسلالوم کشورمان نیز مهیای حضور در این رقابت ها می شوند.
بر این اساس تیم ملی اسلالوم زیر 23 سال و جوانان در بخش بانوان و آقایان دور جدید تمرینات خود را از امروز در رودخانه کرج آغاز کرد. این اردو تا 14 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
کتایون اشرف سرمربی بانوان، اسفندیار شیرمحمدی سرمربی مردان و سمیه فلاح عسگری مربی و سرپرست بانوان در این اردو هستند.
یاسمن رضاسلطانی، نازنین فرزانه، ارغوان برخورداری و نیروانا اسدبیگی از تهران، فائزه روناسی و ستاره همایون فرد از اصفهان، دنیا محمدی از کرمانشاه، محدثه حسن پور و نگار صادقی از قزوین و ملیکا سماکی، نگین جباریه و حسنا الهقلی از مازندران در بخش بانوان و امیر رضانژاد و محمد مهدوی نیا از تهران، دانیال خسروی، ماهان ادریسی و مرصاد واحدی از مازندران و محمدمهدی کنارنگ از چهارمحال و بختیاری در بخش آقایان قایقرانان حاضر در اردو هستند.

با آغاز هفته تربیت بدنی، مسابقات قهرمانی استان خوزستان برگزار شد

اخبار قایقرانی


با آغاز هفته تربیت بدنی، مسابقات قهرمانی استان خوزستان برگزار شد

مسابقات قایقرانی قهرمانی استان خوزستان همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی با حضور 9 تیم به میزبانی داره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی استان خوزستان در هفته گرامیداشت تربیت بدنی با حضور 9 تیم در بخش آقایان و بانوان به میزبانی اداره کل بنادر و دریا نوردی استان و با حضور کارشناس تربیت بدنی استان، دبیر اجرائی و مسئول کمیته فنی مسابقات سازمان و رئیس هیات قایقرانی استان خوزستان در دریاچه نمک مجتمع پتروشیمی بندر ماهشهر 26 و 27 مهرماه برگزار شد.
این مسابقات در رشته کایاک یک نفره و تورینگ یک نفره در مواد 1000 متر، 500 متر و 200 متر در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان برگزار شد.
بر این اساس در بخش بانوان تیم بندر امام (ره) به قهرمانی دست یافت، تیم منتخب اهواز نایب قهرمان شد و تیم بندر سجافی در جایگاه سوم ایستاد. در بخش آقایان تیم منتخب دزفول قهرمان شد و تیم منتخب ماهشهر در جایگاه دوم ایستاد و تیم منتخب اهواز مقام سوم را از آن خود کرد.
به این ترتیب مسابقات قایقرانی قهرمانی استان خوزستان به مناسبت هفته تربیت بدنی و گرامی داشت شهدای حمله تروریستی اهواز به پایان رسید.

 

 

 

 

کاپیتان تیم واترپلوی جوانان ایران: برای کسب بهترین نتیجه به تاشکند می‌رویم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

کاپیتان تیم واترپلوی جوانان ایران: برای کسب بهترین نتیجه به تاشکند می‌رویم

حسین خالدی‌تبار کاپیتان تیم واترپلو جوانان ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ آسیا در ازبکستان گفت: برای کسب بهترین نتیجه و راهیابی به رقابت های جهانی به تاشکند سفر می کنیم.

سعید قهرمانی/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حسین خالدی با اشاره به اینکه اعضای این تیم بیش از یک ماه و ۱۰ روز است در اردو بسر می برند به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اردوهای این تیم ابتدا با دعوت از ۸۰ ورزشکار اوایل شهریور ماه گذشته آغاز و به مرور تعداد ورزشکاران کم و کمتر شد و هم اینک ۱۵ نفر در اردوی آماده سازی تیم حاضر هستند.

وی افزود: هفته آینده ۲ نفر دیگر از جمع ما خارج می شوند و تیم جوانان با ۱۳ ورزشکار عازم رقابت های قهرمانی واترپلو جوانان آسیا در ازبکستان خواهد شد.

کاپیتان تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این سئوال که شرایط اردوی آماده سازی تیم را چگونه ارزیابی می کنید، یادآور شد: شرایط برگزاری اردو تا به امروز مطلوب بود و روزها در دو نوبت صبح و عصر در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی زیر نظر کادر فنی با جدیت تمرین می کنیم.

وی افزود: همچنین مسئولان فدراسیون امکانات اقامتی و اردویی قابل قبولی را برای تیم فراهم کرده اند و از این نظر نیز مشکلی نداریم.

خالدی تنها مشکل اردوی تیم واترپلو جوانان ایران را فرصت کم برای برگزاری اردو عنوان کرد و افزود: به طور حتم برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا که مسابقات مهمی است باید زمان برگزاری اردوهای تیم بیشتر از این باشد اما اعضای کادر فنی تیم به رغم این مساله در مدت زمانی که در اختیار داشتند به گونه ای برنامه ریزی کردند که اعضای تیم هنگام اعزام در شرایط آمادگی کامل قرار داشته باشند.

وی معتقد است که در همین راستا تیم اعزامی هم اکنون به این شرایط بسیار نزدیک شده و آماده حضور در مسابقات قهرمانی آسیاست.
به گفته خالدی در حال حاضر محور اصلی تمرینات بیشتر بر روی تکنیک و تاکتیک های دفاع و حمله متمرکز شده است و این تمرینات را به طور مرتب مرور می کنیم.

کاپیتان تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این سئوال که کدام تیم ها در این مسابقات رقبای اصلی تیم جوانان ایران به شمار می روند، تاکید کرد: از آنجا که تمامی تیم ها بدنبال کسب مدال و سپس مجوز صعود به رقابت های قهرمانی جهان هستند کار ساده ای پیش رو نداریم.

وی درباره میانگین سنی بازیکنان حاضر در اردو نیز گفت: تنها ۱۸ ساله تیم من هستم و سن بقیه ورزشکاران بین ۱۶ تا ۱۷ سال است.
تیم واترپلو جوانان ایران به دلیل زمان کم، فرصت برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم های خارجی را نداشت و برای جبران این خلاء با تیم ملی چندین بار دیدار کرد.

خالدی درباره اهمیت این دیدارها و تاثیر آن در آماده سازی تیم جوانان نیز عنوان کرد: بازی های خوبی با تیم ملی داشتیم و مهم ترین تاثیر آن رسیدن به خودباوری و ایجاد هماهنگی بیشتر بین بازیکنان بود.

تیم های واترپلو جوانان ایران، قزاقستان، ژاپن، چین و کره جنوبی در ششمین دوره رقابت‌های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا در ازبکستان شرکت دارند و سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات قهرمانی جوانان جهان راه پیدا خواهند کرد.

برنامه مسابقات واترپلو جوانان آسیا به شرح زیر است:
سه‌شنبه ۰۱/ ۰۸ /۹۷ جلسه هماهنگی (تکنیکال میتنیگ)
چهارشنبه ۰۲/ ۰۸ /۹۷ روز نخست
چین ژاپن ساعت ۱۲:۳۰
قزاقستان- ایران ساعت ۱۳:۵۰
ازبکستان – کره جنوبی ساعت ۱۵:۱۰

پنج‌شنبه ۰۳/ ۰۸ /۹۷ روز دوم
قزاقستان – ژاپن ساعت ۱۲:۳۰
ازبکستان – ایران ساعت ۱۳:۵۰
کره جنوبی – چین ساعت ۱۵:۱۰

جمعه ۰۴/ ۰۸ /۹۷ روز سوم
ازبکستان – قزاقستان ساعت ۱۲:۳۰
ژاپن – کره جنوبی ساعت ۱۳:۵۰
چین – ایران ساعت ۱۵:۱۰

شنبه ۰۵/ ۰۸ /۹۷ روز چهارم
ژاپن – ازبکستان ساعت ۱۲:۳۰
قزاقستان – چین ساعت ۱۳:۵۰
کره جنوبی – ایران ساعت ۱۵:۱۰

یکشنبه ۰۶/ ۰۸ /۹۷ روز پنجم
ژاپن – ایران ساعت ۱۴:۳۰
کره جنوبی – قزاقستان ساعت ۱۵:۵۰
چین – ازبکستان ساعت ۱۷:۱۰
ورزشی **۹۱۴۴**۱۵۹۷

انتهای پیام /

پایان پنجمین دوره لیگ شنا استان یزد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پایان پنجمین دوره لیگ شنا استان یزد

پنجمین دوره لیگ شنای آقایان استان یزد گرامیداشت هفته تربیت بدنی روز گذشته با حضور ۱۳ تیم و ۱۸۰ شناگر در استخر لاله استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ این مسابقات در ۱۴ رشته انفرادی و رشته تیمی با حضور شناگرانی از سراسر استان یزد برگزار شد و تیمهای کاشی اورست،آموزشگاه زبان ستاک و هیات شنای شهرستان بافق در رده سنی نوجوانان (گروه سنی زیر ۱۰ سال و ۱۱ و۱۲سال) و تیمهای یزد پولیکا،کاشی اورست و صنایع غذایی آرمیتا در رده سنی جوانان (گروه سنی ۱۳ و۱۴ سال و ۱۵ و۱۷ سال ) به ترتیب به مقامهای اول تا سوم دست یافتند.

یزدپولیکا،کاشی اورست،آموزشگاه زبان ستاک،صنایع غذایی آرمیتا،مدرسه شنا ۱،مدرسه شنا ۲،مدرسه شنا ۳،ابرکوه،بافق،مهریز،اردکان،میبد و تفت تیمهای حاضر در مرحله نخست پنجمین دوره لیگ شنای آقایان استان یزد بودند.

گفتنی است این رقابت ها برای گروه سنی ۱۱ و ۱۲ سال و ۱۳ و ۱۴ سال به منظور انتخاب تیم استان جهت شرکت در مسابقات شنای استعدادهای برتر ایران در آبان ماه سال جاری برگزار شد.

آغاز لیگ شنای نوجوانان خراسان رضوی و انتخابی مسابقات نخبگان ورزشی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آغاز لیگ شنای نوجوانان خراسان رضوی و انتخابی مسابقات نخبگان ورزشی

رئیس عیات شنا خراسان رضوی گفت: سومین دوره مسابقات لیگ شنای نوجوانان خراسان رضوی از امروز جمعه در مجموعه آبی شهید هاشمی‌نژاد مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجید مشتاق عشق با اشاره به اینکه در این رقابت‌ها ٣٠ تیم باهم به رقابت می پردازند، ادامه داد: ٣۶٠ شناگر در رده‌های سنی ۸ و زیر ۸ سال ،۹ سال و۱۰ سال،۱۱ و ۱۲ سال و همچنین ۱۳و ۱۴ سال در ٢٩ رشته و پنج مرحله در این مسابقات شرکت دارند.

رییس هیأت شنا،شیرجه و واترپلوی خراسان رضوی با اشاره به مشارکت خوب شهرستان‌ها در این مسابقات، افزود: در این رقابت‌ها تیم‌هایی از شهرستان‌های مشهد، نیشابور، سبزوار و تایباد نیز شرکت کردند که این موضوع سبب افزایش سطح رقابت ورزشکاران شده است واز میان شناگران رده های سنی ۱۱ و۱۲ سال ۱۳ و۱۴ سال تیم منتخب استان جهت شرکت در مسابقات شنای قهرمانی کشور نخبگان ورزشی که در آذر ماه سال جاری در مشهد برگزار میگردد انتخاب خواهند شد وتا مسابقات در اردوی متمرکز به تمرینات خود خواهند پرداخت وبا حمایت و برنامه‌ریزی های خوب امیدوارم مدالها خوش رنگی برای استان بدست آوریم.

مشتاق عشق اضافه کرد: اختتامیه مسابقات لیگ شنای نوجوانان پایان سال جاری برگزار و به تیم‌های برتر کاپ قهرمانی، مدال و احکام و هدایای اهدا خواهد شد.
در آیین افتتاح این دوره از مسابقان فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به همراه علی آبادی نائب رییس فدراسیون شنا و زارعی معاونت ورزشی اداره کل حضور داشتند.

پایان مسابقات لیگ برتر کانوپولو گرامیداشت هفته تربیت بدنی؛ مقاومت بسیج قهرمانی شد

اخبار قایقرانی


پایان مسابقات لیگ برتر کانوپولو گرامیداشت هفته تربیت بدنی؛ مقاومت بسیج قهرمانی شد

مسابقات لیگ برتر کانوپولو آقایان گرامیداشت هفته تربیت بدنی با قهرمانی تیم مقاومت بسیج امروز 26 مهرماه در دریاچه آزادی پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هفته پایانی مسابقات لیگ برتر کانوپولو گرامیداشت تربیت بدنی با حضور 8 تیم از چهارشنبه 25 مهرماه آغاز شد و ادامه مسابقات امروز با برگزاری 6 بازی به پایان رسید.
بازی های تیم هیات قایقرانی استان گیلان در این هفته از رقابت ها با نتیجه 7 بر 0 به سود رقبا اعلام شد.
امروز در ادامه رقابت های هفته اول 6 دیدار انجام شد و تیم هیات قایقرانی زنجان 4 بر 6 از مقاومت تهران شکست خورد، مرزبانی ناجا 5 بر 3 آرتا صنعت اردبیل را کنار زد، آوای شهر کرد 14 بر 1 از سد بازگانی محمد نژاد بابلسر گذشت، هیات قایقرانی زنجان 7 بر 1 پارسیان زاگرس کرمانشاه را مغلوب کرد، مرزبانی ناجا 11 بر 1 در مقابل پارسیان زاگرس کرمانشاه پیروز شد، آوای شهر کرد و مقاومت تهران با 6 گل به تصاوی رسیدند.
بر این اساس در پایان رقابت ها باشگاه مقاومت بسیج با 43 امتیاز مقام اول را کسب کرد، آوای شهر کرد با 32 انتیاز نایب قهرمان شد و مرزبانی ناجا با 32 انتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
در پایان مسابقات مراسم توزیع مدال و اهدای کاپ با حضور سرپرست فدراسیون برگزار شد.

 

به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا؛ تیم های ملی آبهای آرام زیر 23 سال، جوانان و پارکانو عازم ازبکستان شدند

اخبار قایقرانی


به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا؛ تیم های ملی آبهای آرام زیر 23 سال، جوانان و پارکانو عازم ازبکستان شدند

تیم های ملی آبهای آرام زیر 23 سال و جوانان و پاراکانو به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا عازم ازبکستان شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات آبهای آرام قهرمانی زیر 23 سال، جوانان و پاراکانو 28 مهرماه تا 2 آبان ماه در سمرقند ازبکستان برگزار می شود. تیم های ملی آبهای آرام کشورمان نیز با ترکیب 38 قایقران صبح امروز 26 مهرماه با هواپیمای اختصاصی مستقیما به سوی سمرقند پرواز کردند.
این تیم در بخش بانوان و آقایان به این رقابت ها اعزام شد.
مسعود مهدوی نیا، حسین ملکی، هرمز فتحی نیا، علی بنده نژاد، رضا رئیسی، الهه خوارزمی، پریسا مقدم و روژان پیروزنیا کادر فنی تیم ملی را در این رقابت ها تشکیل دادند.
نادر عیوضی، شهلا بهروزی راد، رویا سلطانی، اسلام جاهدی، اکبر طهماسبی، امین آغنده و مسعود قیصری در بخش پاراکانو، امید احمدی، محمدهادی جعفری، علیرضا جهان نما و پوریا شریفی در بخش کایاک زیر 23 سال مردان، آرزو حکیمی، سارا کاظمی، ساجده تبریزی، مهسا آذری و سمن سلطانی در بخش کایاک زیر 23 سال بانوان، محمدنبی رضایی در بخش کانوی زیر 23 سال مردان، فاطمه کرمجانی، آتنا رئوفی، مهسا کهنسال و پریسا محمدزاده در بخش کانوی زیر 23 سال بانوان، علی طاهری، مهرشاد شریفی، علیرضا مرادی و ایلیا نادرنژاد در بخش کایاک جوانان مردان، نرجس کارگرپور، سارا حسینی، الناز شفیعیان، کیانا کمال زاده، زهرا مطهر و سما یاسمی در بخش کایاک جوانان بانوان، عبداله مشایخ بخشی، زانا ساعدی، عرفان زنده پی، دانیال چشمه و کمیل خزائی در بخش کانوی جوانان مردان و مائده شورگشتی و هدیه خیرآبادی در بخش کانوی جوانان بانوان قایقرانان اعزامی به این رقابت ها هستند.

 

سولماز عباسی مربی تیم ملی روئینگ جوانان کشورمان: از نتیجه هانیه بیداد در المپیک جوانان راضی هستم

اخبار قایقرانی


سولماز عباسی مربی تیم ملی روئینگ جوانان کشورمان: از نتیجه هانیه بیداد در المپیک جوانان راضی هستم

مربی تیم روئینگ بانوان کشورمان با اشاره به رقابت نزدیک نفرات تیم گفت: کار سختی در انتخاب پاروزن اعزامی به بوینس آیرس داشتیم اما با برگزاری تست انتخابی نهایی هانیه بیداد انتخاب شد، با وجود رقابت و سطح بسیار بالای مسابقات توانست با انگیزه بالای خود نتیجه خوبی در مسابقات کسب کند.
سولماز عباسی مربی تیم ملی روئینگ بانوان کشورمان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: شرایط تمرینی و آمادگی تیم بسیار خوب بود و رقابت نفرات بسیار نزدیک به هم بود و این موضوع شرایط انتخاب ورزشکار اعزامی به بوینس آیرس را دشوار کرده بود. اما در نهایت با تست های انتخابی داخلی بین بچه های تیم، هانیه بیداد که سهمیه حضور در بوینس آیرس را کسب کرده بود، موفق شد خودش در بوینس آیرس به مصاف حریفان برود.
وی ادامه داد: تمرینات تیم را در فاز استقامت و مسافت 2000 متر که استاندارد این رشته است ادامه دادیم و پس از تست انتخابی نهایی فاز تمرینات را به سمت سرعت بردیم، چون مسافت مسابقه در بازیهای المپیک جوانان بوینس آیرس در مسافت 500 متر برگزار می شد. هفته های پایانی هانیه بیداد رکورد های خوب و رضایت بخشی در پیست دریاچه آزادی ثبت می کرد. بیداد شرایط آمادگی بهتری نسبت به سال گذشته پیدا کرد.
عباسی افزود: شرایط موجود در پیست بوینس آیرس متغیر بود و باد مخالف زیادی داشت و کمی شرایط را نامناسب می کرد. رقابت ها هم در مسافت 500 متر برگزار شد اما در 6 راند ادامه داشت و هانیه در روز 2 بار به مصاف حریفان می رفت و با وجود شرایط نامناسب آب و هوایی با تمام انگیزه با حریفان خود رقابت می کرد.
مربی تیم ملی روئینگ بانوان با اشاره به بالا بودن سطح بالای رقابت گفت: نمایندگان کشور های شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان چک نتایج و تجربه بسیار خوبی به دست آوردند. با این که ما به دلیل شرایط اقتصادی نتوانستیم از تجربه حضور در مسابقات چک استفاده کنیم، هانیه با رقابت و پارو زنی در کنار ورزشکاران قهرمان جهان نگاه حرفه ای تری پیدا کرده است و علاوه بر این قرار گرفتن در شرایط و جو دوستانه و فرهنگی کمپ بوینس آیرس که هدف اصلی بازیهای المپیک جوانان است نتایج بسیار مثبتی در بچه ها و آینده آنها ایجاد کرده است.

چیریچ: فرمانده نه، من کلنل هستم/ زندگی مثل بوکس است، واترپلو مانند تئاتر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

چیریچ: فرمانده نه، من کلنل هستم/ زندگی مثل بوکس است، واترپلو مانند تئاتر

سرمربی تیم ملی واترپلو گفت: آرزوی من این است که با ایران قهرمان المپیک شوم. زمانی که من کاری را از بازیکنانم بخواهم که توانایی انجام آن را داشته باشند، با اجرای آن خوشحال خواهم شد.

مجتبی ذکی‌زاده،

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بازی‌های آسیایی اندونزی به پایان رسید، اما در این بین تیم ملی واترپلو از رشته‌هایی است که بخاطر کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی آن هم بعد از ۴۴ سال قطعاً بیش از سایر رشته‌ها در چشم مردم و مسئولان خواهد بود. فرمانده چیریچ و سربازانش در اندونزی خوش‌درخشیدند و توانستند با کسب مدال برنز پاسخ مثبتی به اعتماد مسئولان بدهند و تاریخ‌ساز شوند.

چیریچ ملقب به چیرو عناوین قهرمانی پرشماری به عنوان بازیکن و مربی در کارنامه‌اش دارد و متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۷۷ (۹ دی ۱۳۵۶) در شهر بلگراد صربستان است. ملی‌پوش سابق تیم‌ ملی‌ واترپلو صربستان علاوه بر سوابق بی‌نظیر ورزشی به پیشرفت‌های علمی و تخصصی رشته واترپلو  هم کمک‌های شایانی کرده‌ است.

او کارشناس مدیریت ورزش با تخصص لیسانس مربیگری واترپلو از دانشگاه مدیریت ورزش بلگراد است. عنوان پایان نامه این مربی طریقه دفاع در مقابل ضد حمله بود. «الکساندر چیریچ» از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۵ در تیم‌های مختلفی از کشورهای صاحب واترپلو بازی کرده است. او در سال ۱۹۹۲ با تیمی از شهر زادگاهش کارش را آغاز کرد و  علاوه بر حضور در بهترین تیم‌های صربستان در کشورهایی مانند ایتالیا، مونته نگرو، ترکیه و اسپانیا به طور حرفه‌ای ورزشش را ادامه داد.

* باور داشتیم که می‌توانیم بهترین نتیجه را بگیریم

امیدوارم نتیجه‌ای که گرفتیم بتواند آینده واترپلوی ایران را تغییر دهد. ما باور داشتیم که می‌توانیم بهترین نتیجه خودمان را بگیریم. شب‌ها و روزهای زیادی را نخوابیدیم تا برنامه های خود را اجرا کنیم. بسیار فکر کردیم و فقط خودمان می‌دانیم که این کار چقدر برای ما سخت بود. خدا را شکر توانستیم به هدف خود برسیم و در بازی‌های آسیایی روی سکو برویم. در این مسیر بدون شک وحید رضایی بسیار به من کمک کرد و از او ممنون هستم.

* برنامه‌هایی در ذهنم دارم که باید مکتوب کنم

به عنوان یک مربی باید برای آینده برنامه‌ریزی کنم. به همین دلیل باید با رئیس فدراسیون و کمیته فنی صحبت کنم و این موضوع از خواسته‌های من است تا بتوانیم این افتخار را توسعه دهیم؛ البته خواستن من کافی نیست و عوامل زیادی باید دست به دست هم بدهند. برنامه هایی در ذهنم دارم و باید آنها را مکتوب کرده و به رئیس فدراسیون ارائه دهم. باید از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم تقدیر و تشکر کنم.

* نمی‌خواهم از مسئولیتم فرار کنم

می‌توانم بگویم که ما چند سال تمرین کردیم تا بتوانیم تیمی که می‌خواهیم را شکست دهیم. حالا برای مسابقات انتخابی المپیک هم برنامه داریم و اصلاً از حضور در این مسابقات ناامید نیستیم. این روزها همه والیبال را با رشته خود مقایسه می‌کنند. همین والیبال که همه از آن مثال می‌زنند چندین سال برنامه ریزی‌ کرد تا به این جایگاه رسید، ضمن اینکه در جایگاه کنونی‌اش هم هنوز متزلزل است. نمی‌خواهم با بیان این صحبت‌ها از مسئولیتم فرار می‌کنم، اما باید تمام عوامل را برای رسیدن به موفقیت در کنار هم قرار داد.

* قراردادم تمام شده، اما دوست دارم به کارم در ایران ادامه دهم

ما کارمان تقریباً بی‌اشتباه بود؛ البته در آینده بازهم باید بهتر از این باشد. ارتباط خوبی با فدراسیون دارم و همیشه شرایط یکدیگر را درک کردیم. قرارداد من تمام شده است، اما دوست دارم در ایران بمانم و به کارم ادامه دهم، اما تنها نظر من مهم نیست و فدراسیون هم باید بخواهد که به کارش با حضور من ادامه دهد.

* حفظ جایگاه کنونی از همه چیز مهمتر است

قزاقستان برای انتخابی المپیک میزبانی را گرفته است. سه بازیکن صربستانی درجه یک دارد و از طرفی چین به لیگ اسپانیا و یونان می‌رود و در آنجا خودش را آماده می‌کند. همچنین اکثر کرسی‌های بین‌المللی مهم را هم روس‌ها گرفته‌اند. با توجه به تمام این شرایط مهمترین نکته برای ما حفظ جایگاهی است که به دست آورده‌ایم. همه باید دست به دست هم بدهند تا جایگاهی که در بازی‌های آسیایی کسب کردیم حفظ شود و نیم نگاهی هم به عناوین بالاتر داریم.

* خواهش می‌کنم مراقب تیم ملی واترپلو باشید!

ایران همیشه با اختلاف از تیم پنجم بالاتر و از تیم سوم پایین‌تر بود، اما حالا پیشرفت خوبی حاصل شده است. به هر حال باید واقعیت‌ها را دید. سال گذشته فاصله‌ای با تیم پنجم آسیا داشتیم و رده چهارم تنها برای ایران بود، اما حالا در جمع مدعیان قرار گرفتیم، هرچند هنوز هم با تیم‌های اول و دوم فاصله داریم. با این توضیحات باید بگویم که خواهش می‌کنم مراقب تیم ملی واترپلو باشید.

* تابو شکسته شد

ایران دو دوره به بازی‌های آسیایی نرفته بود و باید گفت دیکته نوشته نشده غلط ندارد. حالا تابو شکسته شد و می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. ما مسابقات انتخابی المپیک را داریم و باید بدانیم که این شخصیت را داریم که به المپیک برویم. ایران باید از حالا به دنبال جذب نوجوانان و جوانان برود تا جمعیت واترپلوئیست‌های ایران زیاد شود و در نهایت لیگ قدرتمندی داشته باشد. انتخاب بازیکنان از بین ۵۰ یا ۵۰۰ نفر خیلی متفاوت است.

* ایران سرشار از استعداد است

ایران استعدادهای زیادی دارد و برای موفقیت باید تلاش‌های پیوسته انجام دهد. پتانسیل واترپلو در ایران بالا است و فقط همه باید در سیستمی پویا قرار بگیرند تا بتوانند رو به جلو حرکت کنند. تمرین بازیکنان تنها در تیم ملی کافی نیست و باید در باشگاه‌ها هم سخت کار کنند. یکی از بازیکنان خوب ما خداحافظی کرد، اما من او را قبول دارم و می‌خواهم و را حفظ کنم تا در آینده بیشتر به عنوان مربی و مشاور استفاده کنم.

* آرزویم قهرمانی با ایران در المپیک است

آرزوی من این است که با ایران قهرمان المپیک شوم. زمانی که من کاری را از بازیکنانم بخواهم که توانایی انجام آن را داشته باشند، با اجرای آن خوشحال خواهم شد؛ مانند تئاتر است و تمام اعضا طبق دیالوگ‌هایی که به آنها داده شده باید کار کنند. شاید بهترین بازیگران بخواهند و بتوانند در یک لحظه یک حرکت پیش‌بینی نشده انجام دهند، اما نمی‌توان در تمام طول تئاتر اینگونه پیش رفت. ما برای تیم یک سری فلسفه و اصول را تدوین کرده‌ایم که همه باید از آن پیروی کنند.

* مشت خوردن در بوکس مهم نیست، اما بلند نشدن پس از آن دردناک است

خیلی وقت‌ها من زندگی را به ورزش بوکس تشبیه می‌کنم. اگر در این ورزش مشت بخوریم موضوع مهمی نیست، اما غرور باید باشد تا بتوانیم از جای خود بلند شویم به کارمان ادامه دهیم. روی زمین افتادن باعث شرمندگی نیست، اما بلند نشدن پس از آن دردناک است. اگر اینگونه نبودم به سطح کنونی در ورزش نمی‌رسیدم. اگر برای خودم ارزش قائل نباشم حتی لگدی هم به سمتم پرتاب نمی‌شود. خیلی وقت‌ها ممکن است که فردی بیاید و بگوید که من با شما رفیق هستم و به همین بهانه شوخی را از حد بگذراند، اما اگر مغرور باشیم اجازه نمی‌دهیم این اتفاق رخ بدهد و می‌توانیم میزان روابط را تنظیم کنیم.

*هر مسابقه یک فینال است

از دشوارترین بازی در جاکارتا پرسیدید اما برای من هیچ بازی آسانی وجود ندارد. همه بازی ها دشوار هستند و هر بازی برای من بسان یک فینال است. در بازی های آسیایی همه بازی ها دشوار بود؛ چه بازی نخست که همیشه در هر تورنمنتی دشوار است چه بازی نیمه نهایی و چه بازی رده بندی. هر کدام از این بازی ها دشواری های خاص خودش را داشت اما بازی با عربستان شاید متفاوت تر از سایر بازی های دیگر بود. اول اینکه تنها بازی ما در جاکارتا بود که صبح برگزار شد، دوم اینکه شکست در این بازی به معنای خداحافظی با مسابقات بود و از همه مهمتر اینکه سعودی ها رفتار حرفه ای نداشتند و با توسل به خشونت، زور و حتی الفاظ عجیب و غریب و در یک کلام بازی ناجوانمردانه می خواستند ما را شکست دهند.

*فرمانده نه، من کلنل هستم

بعد از موفقیت در بازی های آسیایی من را فرمانده خطاب می کنند اما این لقب را دوست ندارم. القابی همچون ژنرال متعلق به دنیای نظام است و ورزش هرگز قرابتی با آن ندارد. در ورزش همه یک سرباز هستند که برای موفقیت باید بجنگند. من دوست ندارم که همچون فرماندهان نظامی به کسی امر و نهی کنم یا دستور بدهم. دوست دارم به گونه ای رفتار کنم که هم من را دنبال کنند. در دنیای من در ورزش تنها یک فرمانده و ژنرال وجود دارد و آن هم ساویج مربی تیم ملی صربستان است. او ژنرال واقعی در دنیای ورزش است. من در مقابل او هرگز نمی توانم فرمانده باشم. در نهایت شاید من یک سرهنگ یا کلنل باشم!

*باید از نقطه صفر شروع کنیم

برای موفقیت در بازی های انتخابی المپیک باید از همین امروز شروع کنیم. نباید به گذشته بنگریم. بازی های آسیایی جاکارتا با تمامی شیرینی هایش تمام شده و فردا روز دیگری است. گویی دوباره در نقطه صفر قرار گرفته ایم. برای موفقیت در انتخابی المپیک باید از نقطه صفر شروع کنیم. همه تیم ها حالا در نقطه استارت قرار دارند و هیچ تیمی در این لحظه از بقیه جلوتر نیست. در حال حاضر و روی کاغذ قزاقستان و ژاپن میزبان شانس های اصلی هستند ولی معادلات داخل آب مشخض می شود. برای گذر از سد رقبا و رسیدن به المپیک باید تلاش کنیم و برنامه داشته باشیم. صرف گرفتن مدال در بازی های آسیایی نمی تواند تضمین کننده موفقیت باشد.

*حمله بعد از دفاع

رفتن به المپیک و قهرمانی در آسیا رویای دور دستی نیست. روزی که من آمدم، با قزاقستان فاصله کیلومتری داشتیم و از پشت سر کره، ژاپن و چین قرار گرفته بودیم اما پله پله پیشرفت کردیم و حالا کره و عربستان را پشت سر گذاشته ایم، با چین شانه به شانه ایم و فاصله مان با ژاپن و قزاقستان اندک است اما اگر بخواهیم با همین تصور در مسابقات آتی شرکت کنیم، بی تردید ناکام خواهیم بود. همه در حالا کار و تلاش هستند و ما نیز باید به پیشرفت و جلو رفتن فکر کنیم. در طول مدتی که سرمربی ایران بوده ام، نسل بازیکنان را تغییر داده ام و تیم ما میانگین سنی خوبی دارد. ما تا به امروز به دفاع فکر می کردیم تا موفق باشیم و از این پس و بعد از موفیت باید روی حمله برنامه ریزی کنیم تا پیشرفت کنیم.

*با همه کروات ها رابطه دارم

با مربیان کروات و همزبان داخل ایران رابطه خوبی دارم. چندین بار ایگور کولاکوویچ را دیده ام و با او صحبت کرده ام. برانکو را می شناسم و موفقیت و ثباتش را تحسین می کنم. با زلاتکو کرانچار در جاکارتا آشنا شدم و بارها و بارها با یکدیگر حرف زدیم. زوران کاستاراتویچ سرمربی هندبال برای آمدن به ایران از من مشورت گرفت و من به او تاکید کردم که برای پذیرش پیشنهاد ایران درنگ نکند چرا که کشوری سرشار از استعداد است.

پیام تسلیت فدراسیون شنا به مرتضی مخلص آبادی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت فدراسیون شنا به مرتضی مخلص آبادی

فدراسیون شنا در پیامی درگذشت پدر گرانقدر مرتضی مخلص آبادی را به ایشان و عموم بازماندگان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ باخبر شدیم مرتضی مخلص آبادی از همکاران ما در فدراسیون شنا، در غم از دست دادن پدر بزرگوار خود به سوگ نشسته است.

فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ این رشته ورزشی، ضمن تسلیت این ضایعه به خانوادهای مرحوم، برای آن بزرگوار از دست رفته از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌کند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.


زمانبندی اعلام آمادگی تیم‌های واترپلو برای نخستین دوره لیگ زیر ۱۴ سال

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

زمانبندی اعلام آمادگی تیم‌های واترپلو برای نخستین دوره لیگ زیر 14 سال

کمیته فنی واترپلو تاریخ اعلام آمادگی هیات‌ها و باشگاه‌ها را جهت حضور در نخستین دوره لیگ واترپلو زیر ۱۴ سال را در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته فنی واترپلو تاریخ اعلام آمادگی هیات‌ها و باشگاه‌ها را جهت حضور در نخستین دوره لیگ واترپلو زیر ۱۴  سال را در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

بر این اساس تیم‌هایی که تمایل به حضور در این رقابت‌ها را دارند می‌توانند تا تاریخ اول آبان ۱۳۹۷ آمادگی خود را به فدراسیون اعلام کنند. لازم به ذکر است که به درخواست‌های بعد از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

برگزاری هفته پایانی لیگ کانوپولو آقایان به میزبانی دریاچه آزادی

اخبار قایقرانی


برگزاری هفته پایانی لیگ کانوپولو آقایان به میزبانی دریاچه آزادی

هفته هفتم لیگ کانوپولو آقایان به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور 9 تیم به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هفته هفتم لیگ کانوپولو آقایان به مناسبت هفته تربیت بدنی و با حضور 9 تیم مقاومت تهران، آوای شهر کرد، پاس مرزبانی ناجا، شهید رسولی نوشهر، پارسیان زاگرس، آرتا صنعت کشاورز اردبیل، هیات قایقرانی زنجان، بازرگانی محمد نژادبابلسر و هیات قایقرانی گیلان، چهارشنبه 25 مهرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.

در دیدار های این هفته همه تیم ها به مصاف هم می روند.

تا کنون تیم های مقاومت تهران با 12 بازی و 33 امتیاز در صدر جدول است، آوای شهر کرد با 11 بازی و 25 امتیاز دوم جدول و پاس مرزبانی ناجا با 11 بازی و 20 امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد.

برگزاری آزمون ستاره‌های شنای موزون در استخر ۹ دی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری آزمون ستاره‌های شنای موزون در استخر 9 دی

یک دوره آزمون ستاره‌ها روز جمعه (۲۰ مهر ۱۳۹۷) در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛طبق اعلام کمیته فنی شنای موزون یک دوره آزمون ستاره‌ها  روز جمعه (۲۰ مهر ۱۳۹۷) با حضور بیش از ۶۰ شناگر در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.

 

photo_2018-10-12_17-20-45

 

مسابقات کانوینگ بازیهای المپیک جوانان – بوئینس آیرس؛ پایان کار سبحان بیرانوند با کسب جایگاه دهم

اخبار قایقرانیمسابقات کانوینگ بازیهای المپیک جوانان – بوئینس آیرس؛ پایان کار سبحان بیرانوند با کسب جایگاه دهم

نماینده کانوکانادایی کشورمان در بخش کانو اسپرینت بازیهای المپیک جوانان بوئینس آیرس پس از رقابت در دور مقدماتی و شانس مجدد از راه یابی به یک چهارم نهایی باز ماند و در رده دهم این رقابت ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، سبحان بیرانوند قایقران کانوکانادایی کشورمان پس از کسب سهمیه حضور در بازیهای المپیک جوانان بوئینس آیرس در بارسلونا در بخش کانو اسپرینت، به عنوان تنها نماینده کشورمان در بخش آقایان به مصاف حریفان رفت.
وی در دور مقدماتی با نمایندگان 15 کشور به رقابت پرداخت و در جایگاه دوازدهم قرار و راهی شانس مجدد شد. در این مرحله نمایندگان پرتقال، قزاقستان، ازبکستان و مجارستان به ترتیب اول تا چهارم شدند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.
بیرانوند در مرحله شانس مجدد با 11 قایقران به رقابت پرداخت و در جایگاه ششم ایستاد و از راه یابی به مرحله یک چهارم نهایی باز ماند. در این مرحله نیز قایقرانان چک، اکراین، مکزیک و برزیل به یک چهارم نهایی راه یافتند.
به این ترتیب سبحان بیرانوند نماینده کانو اسپرینت کشورمان در مجموع دهم شد و نمایندگان قزاقستان، ازبکستان و چک به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را به دست آوردند.

در ادامه، سبحان بیرانوند و نیروانا اسدبیگی فردا در بخش کانو اسلالوم به مصاف حریفان می روند.

نتایج مسابقات شنا بزرگسالان جام تهران

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج مسابقات شنا بزرگسالان جام تهران

مسابقات شنا بزرگسالان جام تهران ((بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش)) ویژه آقایان با قهرمانی تیم تهران به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛  مسابقات شنا بزرگسالان در رده های سنی بالای ۲۵ سال آقایان تحت عنوان  جام تهران (( بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش)) به میزبانی هیات شنای استان تهران ۱۸ الی ۲۱ مهر ۱۳۹۷ برگزار شد.

این مسابقات با حضور ۳۴ تیم در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران پیگیری و به پایان رسید در پایان این رقابت‌ها تیم تهران با مجموع ۳۳۳ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد. همچنین تیم‌های آکواتیس نوفلاح ۱ و پاکدشت به ترتیب با ۲۲۴ و ۱۹۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

 

جهت دریافت نتایج مسابقات شنای بزرگسالان جام تهران (( بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش)) روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

نتایج کلی مسابقات شنا بزرگسالان جام تهران

نتایج تیمی مسابقات شنا بزرگسالان جام تهران