درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

پیگیری اردوهای تیم ملی واترپلو در تهران

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


از سوی کادر فنی اسامی بازیکنان دعوت شده تیم واترپلو به دور جدید اردو تهران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدارسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ ملی پوشان واترپلو ایران در ادامه پیگیری اردو آماده سازی قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ از امروز(دوشنبه) تمرینات خود را در استخر بین المللی مجموعه ورزشی شهید شیرودی شروع کردند. کادر فنی تیم ملی اسامی ۲۰ بازیکن برای حضور در مرحله جدید اردو آماده سازی تیم را اعلام کردند.

تیم ملی واترپلو ایران پیش از این ، اردو خود را همزمان با تعطیلات نوروزی ۱۳۹۷ در استخر ۹ دی مجموعه شهید شیرودی آغاز و در دو مرحله اردو برون مرزی در کشور‌های ایتالیا و چین پشت سر گذاشته بود. همچنین واترپلوئیست‌های ایران در سومین مرحله از برنامه‌های آماده سازی خود برای بازی‌های آسیایی جاکارتا با تیم ملی چین در تهران اردو مشترکی داشتند که در حاشیه این اردو چند دیدار دوستانه نیز برگزار کردند.

 

اسامی بازیکنان دعوتی تیم واترپلو  به دور جدید اردو تهران:

 1. امید لطف پور
 2. شایان قاسمی
 3. محمد سالمی
 4. علی پیروزخواه
 5. امیرحسین کیهانی
 6. مهدی یزدان‌خواه
 7. محمدجواد عباسی
 8. ارشیا الماسی
 9. پیمان اسدی
 10. حامد ملک خانبانان
 11. امین قویدل
 12. حسین خالدی
 13. سهیل رستمیان
 14. امیر دهداری
 15. امیر حسین رهبر
 16. خشایار ضیاالدین
 17. امیررضا جلیل پور
 18. علی خانقاهی
 19. مهدی برزگری
 20. امیر علی مرادی

 

کادر فنی : 

 1. نادر غفوری (سرپرست)
 2. الکساندر چیریچ (سرمربی)
 3. وحید رضایی (مربی)

 تیم ملی کانوپولو بانوان به آب می زند

اخبار قایقرانی


چهارمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی کانوپولو بانوان از فردا اول خردادماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، 16 قایقران به دور جدید تمرینات تیم ملی کانوپولو بانوان به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان و بازیهای آسیایی جاکارتا دعوت شدند. اردوی این تیم از فردا اول خردادماه آغاز می شود و تا 10 خردادماه در دریاچه آزادی ادامه خواهد داشت.
الهه عمرو سرمربی و سرپرست این تیم است.

الهه پورعبدیان از البرز، شیوا مولوی نیا، ستایش پیرنجم الدین، فاطمه کشانی و بهنوش رحمانی از اصفهان، الهام تحقیقی، مهلا عاطفه دار و مهتاب زهتاب از خراسان رضوی، عطیه سلیمانی از زنجان، ملیکا برون، آمنه شیرزادی و کیمیا مرادی از مرکزی، صبا رحمتی از لرستان، فاطمه جلیلیان و ترانه کامیاب از مازندران و دلارام راثی مرزآبادی از تهران قایقرانان دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.


رستمیان: بعد از ۴۵ سال به فکر مدالیم / انتقادات باید منصفانه باشد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


عضو تیم ملی واترپلوی ایران گفت: بعد از ۴۵ سال به فکر کسب مدال در بازی‌های آسیایی هستیم و انتقادات از نتایج تیم ملی باید منصفانه و به جا باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سهیل رستمیان در خصوص برنامه‌ها و اردوهای تیم ملی واترپلو برای آماده سازی بیشتر جهت حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ توضیح داد: هدف فدراسیون موفقیت در بازی‌های آسیایی است و در این راستا برای آماده سازی تیم ملی واترپلو، ابتدا یک اردوی تدارکاتی را در کشور ایتالیا داشتیم و بعد از آن به چین رفته و اردوی تدارکاتی خوبی را با تیم ملی این کشور برگزار کردیم. سپس دور دوم اردوهای ما با تیم چین برگزار شد و پنج تا شش بازی تدارکاتی را با این تیم انجام دادیم، خوشبختانه آنالیز خوبی از این تیم داشته‌ایم که می‌تواند ما را در بازی‌های آسیایی کمک کند.

او در ادامه افزود: برای رسیدن به آمادگی کامل پیش از برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، ابتدا به صربستان می‌رویم و با اتمام این اردو، آخرین سفر تدارکاتی خود را به میزبانی سنگاپور برگزار می‌کنیم تا با اتمام این اردوی تدارکاتی عازم اندونزی شویم.

ملی‌پوش واترپلوی ایران در مورد تغییرات به وجود آمده در تیم ملی، از زمان ورود “الکساندر چیریچ” تا به امروز، گفت: ما دو و نیم سال پیش برای رقابت‌های انتخابی المپیک عازم چین شدیم که ابتدای کار چیریچ با تیم ایران بود، “وحید رضایی” هم به عنوان کمک در کنار او حضور داشت. در آن مسابقات چهارم شدیم و از ژاپن، چین و قزاقستان که قدرت‌های واترپلوی آسیا هستند با اختلاف زیاد شست خوردیم که نتیجه خوبی نبود. به ایران برگشتیم، دو سال با چیریچ کار کردیم، تیم جوانتر و تلاش‌ بازیکنان دوچندان شد تا اینکه در مسابقات ژاپن توانستیم با همان تیم چین مساوی کنیم اما متاسفانه در ضربات پنالتی نتیجه را واگذار کردیم، اتفاقی که نشان می‌دهد تیم واترپلوی ایران با حمایت‌های فدراسیون پیشرفت زیادی کرده است.

او در ادامه با بیان اینکه انتقادات از تیم ملی واترپلو باید به جا باشد، خاطرنشان کرد: این نتایج تیم ملی واترپلو نشان می‌دهد که ما با تیم‌های اول آسیا فاصله‌ی زیادی داشتیم و برای از بین رفتن این فاصله باید تلاش کنیم. البته فقط ما تمرین نمی‌کنیم و تیم‌های دیگر هم تلاش می‌کنند پس فاصله همچنان هست اما کمتر شده و این مسئله جای امیدواری دارد. دوستانی هم که انتقاد می‌کنند قابل احترام هستند چون نقد باعث پیشرفت می‌شود ولی، باید منصفانه نقد کنند.

رستمیان افزود: این فاصله وجود دارد ولی به مراتب کمتر شده و با تلاش‌های فدراسیون و با سرمربیگری الکساندر چیریج خودمان را به سطوح بالاتر می‌رسانیم. هرچقدر هم که امکانات حرفه‌ای‌تر شود بهتر پیش می‌رویم هر چند که الان هم فدراسیون تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و مسابقات تدارکاتی خوبی را برای ما فراهم کرده و جای تشکر دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا با ادامه‌ی همکاری تیم ملی واترپلو با چیریچ برای سال‌های بعد موافق است؟ توضیح داد: من با یک تا دو مربی خارجی دیگر هم کار کرده‌ام ولی به نظر خودم و چند تن دیگر از بازیکنان با سابقه‌ی تیم ملی، چیریچ در گذشته یکی از بازیکنان و در حال حاضر یکی از بهترین مربیان جهان است. شاید رزومه چندانی ندارد اما دانش بسیار بالایی دارد. از نظر من در مربیگری زیرکی خیلی مهم است که چیریچ این ویژگی را دارد.

عضو تیم واترپلوی ایران در مورد شانس مدال و موفقیت تیم ملی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز گفت: فکر می‌کنم ۱۲ سال است که به بازی‌های آسیایی نرفته‌ایم‌ و در آخرین سالی هم که حضور داشتیم مقام چهارم را به دست آورده‌ایم. الان بعد از ۴۵ سال به فکر مدالیم پس قطعا کار بزرگی است و باید با بهترین شرایط عازم مسابقات پیش رو شویم.

رستمیان تاکید کرد: خوشبختانه فدراسیون تلاش بسیار زیادی انجام می‌دهد و مسئولان هم باید بزرگ فکر کنند تا با یک حمایت خوب از تیم ملی واترپلو، شاهد موفقیت باشیم. هدف ما انجام دادن این کار بزرگ است و باید ببینیم چه چیزی پیش می‌آید اما با همه این صحبت‌ها، ملی‌پشان تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

عضو تیم واترپلوی دانشگاه آزاد همچنین در مورد رقابت‌های سوپر لیگ واترپلو توضیح داد: من در تیم دانشگاه بودم که در لیگ هم قهرمان شدیم ولی با این حال می‌خواستیم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم که خوشبختانه در این مسابقات هم به قهرمانی رسیدیم. شاید ملی‌پوشانی که در این مسابقات به میدان رفتند با پشت سر گذاشتن اردوهای تدارکاتی سنگین خسته بودند اما، مسابقات خوبی برگزار شد که تکرار آن می‌تواند اسپانسرهای بیشتری را به واترپلو آورده و نگاه مردم به این رشته بیش از گذشته و ویژه‌تر شود تا شاهد پیشرفت بیشتر این رشته باشیم.میرابیان: نیاز شیرجه تنها حضور در مسابقات برون مرزی است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


سرمربی تیم ملی شیرجه درباره نیاز اصلی این رشته گفت: نیاز اصلی شیرجه فقط مسابقات برون مرزی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ قائم میرابیان سرمربی تیم ملی شیرجه درباره آخرین وضعیت آمادگی شیرجه روها برای حضور دربازی های آسیایی گفت: اکنون سومین مرحله اردوی تیم ملی شیرجه با حضور ۴ شیرجه رو در حال برگزاری است. برنامه تمرینی از سوی چند مربی، بدنساز و روان پزشک تهیه شده است. در این مرحله ملی پوشان بر روی حرکات تخصصی که قرار است به نمایش بگذارند، کار می‌کنند. این آماده سازی حدود یک ماه و ۱۰ روز به طول می‌انجامد تا شیرجه روها به آمادگی لازم برای حضور در مسابقات جهانی ایتالیا برسند. است تنها ۲ مرحله اردوی دیگر پیش رو داریم.

میرابیان ادامه داد: تا دهم خرداد دراستخر آزادی تمرین می کنیم. بعد از یک هفته استراحت تا مسابقات جهانی ایتالیا که تیرماه برگزارمی شود در اردو خواهیم بود.

او درباره سهمیه شیرجه و چگونگی انتخاب شیرجه روها برای بازی های آسیایی بیان کرد: شیرجه دو سهمیه درجاکارتا دارد. برای انتخاب دو نفر از ۴ نفر دو تست انجام می شود که عملکرد شیرجه روها در مسابقات ایتالیا یکی از این تست هاست. هفته گذشته نیز تست ارزیابی مهارت ها و آمادگی ملی پوشان انجام شد.

میرابیان با اشاره به دایوهای خریداری شده از سوی فدراسیون اشاره کرد و گفت: مسلما دایوها بر روی ساختار تمرینی تاثیر دارند چون با دایوهای مسابقات بین المللی مطابقت دارد. علاوه بر تمرین بر روی دایو، تمرینات خشکی شیرجه نیز اهمیت زیادی دارد که به آماده سازی شیرجه روها بسیار کمک می کند.

سرمربی تیم ملی شیرجه در پاسخ به این سوال که در حال حاضر نیاز اصلی این رشته چیست بیان کرد: نیاز اصلی شیرجه فقط و فقط مسابقات برون مرزی است. به مسابقات و اردوهای تدارکاتی بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم روحیه شیرجه روها را بالا ببریم و حضور موفق و موثرتری دربازی های آسیایی داشته باشیم.

ملی پوش سابق شیرجه درباره حضور مربی خارجی در شیرجه تصریح کرد: دراین برهه نیازی به مربی خارجی نیست اما در آینده حضور مربی خارجی بسیار مهم است. من از این موضوع استقبال می کنم. همیشه شخصی هست که از افراد فعلی بهتر باشد. از امتیازات حضور مربیان بین المللی افزایش تجربه و گسترده شدن دایره ارتباطات است.
میرابیان به کلاس مربیگری شیرجه که مدتی قبل در تهران برگزارشد اشاره و خاطرنشان کرد: کلاس مربیگری شیرجه با حضور مدرس انگلیسی بسیار تاثیر گذار بود و برای من دستاوردهای زیادی داشت. حتی بخشی از تمرینات فعلی تیم ملی را بر اساس آموخته های آن کلاس پیش می بریم.

سرمربی تیم ملی شیرجه ضمن رضایت از جوان شدن اعضای کمیته فنی شیرجه اضافه کرد: اولین جلسه کمیته فنی درسال ۹۷ با اعضای جدید و جوان برگزار شد. حضورمربیان جوان شهرستان ها و ارائه نقطه نظرات آن ها اتفاق بسیارخوبی بود. با وجود افراد جوان و با انگیزه شیرجه جلو خواهد رفت.

او در پایان از میل شخصی اش برای شناسایی استعدادهای شیرجه کشور گفت و خاطرنشان کرد: ظرفیت استان ها درشیرجه بسیار بالاست. تمایل دارم به صورت داوطلبانه بعد از بازی های آسیایی به عنوان استعدادیاب به شهرستان ها بروم و استعدادها را شناسایی و به فدراسیون معرفی کنم.

 بخشایشی رئیس هیات شنای استان آذربایجان غربی شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوبا برگزاری مجمع انتخاباتی هیات شنا استان آذربایجان غربی، حسین بخشایشی برای چهار سال به عنوان رئیس این هیأت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجمع انتخابات رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان آذربایجان غربی با حضور فرید فتاحیان دبیر کل فدراسیون و دیگر اعضا مجمع برگزار شد.

در پایان این جلسه پس از رای گیری از اعضای مجمع انتخابی حسین بخشایشی با کسب ۱۱ رای از ۱۷ رای ماخوذه برای چهار سال به ریاست هیات شنا، شیرجه و واترپلو آذربایجان غربی انتخاب شد.


چاووشی‌فر: حضور در فینال مسابقات آسیایی دور از دسترس نیست

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوشناگر تیم ملی شنا گفت: حضور در فینال مسابقات آسیایی دور از دسترس نیست و امیدوارم بتوانیم در فینال چند ماده از این بازی‌ها حضور داشته باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمال چاووشی فر ملی ‌پوش شنا این روزها در اردو به سر می‌برد و با پشت سرگذاشتن تمرینات، خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده می‌کند.

چاوشی فر درباره اردوهای آماده سازی و شرایط خود گفت: تمرینات سفت و سخت ادامه دارد. در هفته ۹ جلسه شنا ،۴ جلسه بدنسازی و ۳ جلسه برنامه تمرین کمر، شکم و استاتیک داریم. در حال حاضر من و مهدی انصاری در تهران و چند شناگر در شهرستان تمرینات را پیگیری می‌کنیم‌، به علاوه این که قرار است برخی از ملی پوشان برای برگزاری اردوی ارتفاع راهی کشور بلغارستان شوند و در ماه‌های آینده در چند تورنمنت بین المللی حضور پیدا کنند.
او درباره وضعیت مصدومیتش اظهار کرد: خوش بختانه آسیب دیدگی‌ام رو به بهبود است. از ابتدای سال جاری تمریناتم را به صورت منظم آغاز کردم، روز به روز بهتر می‌شوم و از وضعیت خودم رضایت دارم. آمادگی بدنی‌ام نیز از گذشته بهتر شده است.

شناگر تیم ملی درباره اینکه آیا در میان پنج شناگر اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا قرار دارد یا خیر تصریح کرد: من هم باید همانند دیگر شناگران در مسابقات انتخابی که در خرداد ماه برگزار می‌شود شرکت کنم. امیدوارم در روز مسابقات خداوند مرا یاری کند تا بتوانم در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرم.
او با بررسی حریفان در بازی های آسیایی خاطر نشان کرد: شناگران کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، قزاقستان، سنگاپور و اندونزی حریفان بسیار قدرتمندی برای ایران هستند. برای مثال شناگران کشور اندونزی مدتی است اردوهای تدارکاتی خود را در آمریکا برگزار می‌کنند، شناگر پشت روی آن‌ها در نیمه نهایی مسابقات جهانی حضور داشته است به علاوه اینکه در بازی‌های کشورهای اسلامی مدال های زیادی کسب کردند. رکوردهای این شناگران به ورودی های A المپیک بسیار نزدیک است. با این وجود کار بسیار سخت است. اما امیدواریم در ۲ یا ۳ ماده به فینال برسیم و رکوردهای ملی را بزنیم.

چاووشی با برشمردن نکاتی برای موفقیت شنای ایران اضافه کرد: میانبری در شنا وجود ندارد. این رشته دیربازده است و کسب مدال در آن به زمان نیاز دارد. برنامه ریزی، تمرینات منظم در کمپ های خارجی زیر نظر مربیان طراز اول و با حضور مربیان ایرانی به تبادل علم و تجربه منجر می شود که مطمئنا نتیجه مطلوبی برای شنا ایران خواهد داشت. ضمن اینکه لازم است شناگران ایرانی در مسابقات مختلف، کنار بهترین‌های دنیا قرار بگیرند. در غیر این صورت رشدی نخواهند داشت.

مل پوش شنا به ضرورت حضور مربی خارجی اشاره کرد و گفت: حضور مربی خارجی در شنا اهمیت زیادی دارد چرا که علم مربیان داخلی تا اندازه‌ای کارگشا خواهد بود بعد از آن نیاز است از علم روز دنیا بهره ببریم. این موضوع در همه دنیا نیز وجود دارد. به طور مثال حتی شناگران طراز اول ژاپن و چین بعد از مدتی برای ارتقای سطح خود به دنبال مربیان خارجی می روند.

چاووشی فر در پایان بیان کرد: امیدوارم چه با من چه بدون من شناگران تیم ملی بتوانند نتایج خوبی در جاکارتا کسب کنند و به آنچه که دوست دارند و هدفشان است برسند. مسئولان نیز باید به شناگران توجه بیشتری داشته باشد چرا که آنها از زندگی و وقت خود گذشته اند و به دنبال کسب موفقیت هستند.

 


حریفان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ مشخص شدند

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوبا اعلام آمادگی ۱۱ تیم برای شرکت در مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، حریفان ایران مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی از ۲۷ مرداد الی ۱۱ شهریور برگزار می‌شود. با اعلام کنفدراسیون آسیا، ۱۱ تیم برای شرکت در مسابقات واترپلو المپیک آسیایی معرفی شدند.

 

 

اسامی تیم ها به شرح زیر است:

 • ایران
 • اندونزی
 • چین
 • ژاپن
 • سنگاپور
 • کره جنوبی
 • هنگ کنگ
 • هند
 • قزاقستان
 • ازبکستان
 • عربستان

 


تقویم مسابقات شنا در سال ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوکمیته فنی شنا تقویم مسابقات شنا در سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته فنی شنا پس از برگزاری جلسه، تقویم مسابقات شنا ویژه آقایان در سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد. طبق اعلام این کمیته مسابقات شنا در سال ۱۳۹۷ به شرح ذیل برگزار می‌شود:

 

 

تقویم مسابقات کمیته فنی شنا (ویژه آقایان)  در سال ۱۳۹۷

ماه

عنوان مسابقه

نوع مسابقه(استخر)

رده سنی

میزبان

اردیبهشت

۱- مسابقات آبهای آزاد روزملی خلیج فارس دریایی بالای ۱۴سال استان بوشهر

خرداد

۲- جشنواره شنای کودکان
۳- جشنواره شنای مناطق ۶گانه کشور
مسافت بلند
——–
۹-۱۰ سال
۹-۱۰ سال
آکادمی شنا فدراسیون
استان‌های ۶گانه

تیر

۴- جشنواره شنای سراسری کشور
(بزرگداشت روزجهانی شنا)
۵- مسابقه قهرمانی کشور آبهای آزاد(بزرگسالان)
—-

دریایی

۱۱-۱۴ سال
بالای ۲۵سال
استانهای کشور
کردستان(مریوان)

مرداد

۶- مسابقات آبهای آزاد جام خزر
۷- مسابقات قهرمانی جوانان کشور
۸- مسابقات قهرمانی کشورآبهای آزاد
۹-مسابقات بین المللی شنا جام زنده رود
۱۰-مسابقات سراسری مدارس شنا جام روز اردبیل
دریایی
مسافت کوتاه
دریایی
مسافت بلند
مسافت کوتاه
بالای ۲۵سال
۱۵-۱۷ سال
بالای ۱۴سال
۱۱-۱۴ سال
زیر ۱۵سال
گیلان
کرمان
گلستان(بندرگز)
اصفهان
اردبیل

شهریور

۱۱- جشنواره شنا کودکان
۱۲-  مسابقات بین المللی تبریز ۲۰۱۸
۱۳- مسابقات آبهای آزاد
۱۴-  مسابقه شنا مناطق کشور
۱۵- مسابقه قهرمانی کشور
مسافت کوتاه
مسافت کوتاه
دریایی

مسافت بلند
۹-۱۰ سال
۱۱-۱۴سال
بالای ۱۴سال
۱۵-۱۷سال
۱۱-۱۴ سال
زنجان
آ.شرقی(تبریز)
مازندران
استانهای ۶گانه
فدراسیون

مهر

۱۶-رکوردگیری  قهرمانی جهان (هانگژو چین)
۱۷- مسابقات شنا بزرگسالان   
مسافت کوتاه
…………
عموم
بالای ۲۵سال
استان زنجان
استان داوطلب

آبان

۱۸- مسابقات شنا قهرمانی جام ولایت مشهد
۱۹- مرحله اول لیگ شنای کشور
مسافت کوتاه
مسافت بلند
بالای۱۱ سال
بالای ۱۴سال
خ.رضوی(مشهد)
فدراسیون

آذر

۲۰- مرحله دوم لیگ شنا کشور مسافت بلند بالای ۱۴سال فدراسیون

دی

۲۱- جشنواره شنا مناطق کشور زیر۱۵سال استانهای ۶گانه

بهمن

۲۲- مسابقه شنا جام فجر پارسیان
۲۳- مرحله سوم لیگ شنا
۲۴- مسابقات قهرمانی کشور
۲۵-جشنواره شنای کودکان جام فجر(غرب کشور)
۲۶-جشنواره شنای کودکان جام فجر(شرق کشور)
مسافت بلند
مسافت بلند
مسافت بلند
مسافت کوتاه
مسافت کوتاه
۱۱-۱۴سال
بالای ۱۴سال
۱۵-۱۷سال
۹-۱۰ سال
۹-۱۰ سال
فارس(شیراز)
فدراسیون
فدراسیون
زنجان
کرمان

اسفند

۲۷-مرحله چهارم لیگ شنا
۲۸-رکوردگیری پایان سال
مسافت بلند
مسافت بلند
بالای ۱۴ سال
بالای ۱۱سال
فدراسیون
فدراسیون

تبصره ۱: برنامه های تیم های ملی (اردوها – رکوردگیری ها – انتخابی ها) در رده های سنی حسب تصمیمات سازمان تیم های ملی  و کادر فنی متعاقباً اعلام می گردد.

 


رشت میزبان دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کایاک جوانان

اخبار قایقرانی


دومین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی کایاک مردان جوانان از 29 اردیبهشت ماه به میزبانی رشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، 6 قایقران به دور جدید تمرینات تیم ملی کایاک جوانان دعوت شدند تا تمرینات خود را از 29 اردیبهشت ماه در رشت آغاز کنند.
این مرحله از اردو تا 18 خردادماه ادامه پیدا خواهد کرد.
هرمز فتحی نیا و علی بنده نژاد مربیان این تیم هستند.

نوید مومنی پور از گیلان، مهرشاد شریفی، مصطفی علیخانی و علی طاهری از مازندران و مرتضی کلانتری و علیرضا مرادی از لرستان قایقرانان حاضر در این مرحله از اردو هستند.

 


7 کاندیدا برای احراز پست ریاست فدراسیون ثبت نام کردند

اخبار قایقرانیدر پایان مهلت ثبت نام کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون قایقرانی 7 نفر ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مهلت ثبت نام کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون قایقرانی ساعت 15 عصر امروز 26 اردیبهشت ماه به پایان رسید. در پایان مهلت ثبت نام 7 کاندیدا برای احراز پست ریاست فدراسیون قایقرانی ثبت نام کردند.

بر این اساس عمران پورعسگرپرست، غلامرضا امینی، محسن میلاد، فاطمه حسنی، علیرضا سهرابیان، احمد دنیامالی و فرحناز امیرشقاقی به عنوان کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون قایقرانی ثبت نام کردند.

زمان انتخابات فدراسیون قایقرانی متعاقبا توسط وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد شد.

اردوی تیم ملی آبهای آرام بانوان زیر 23 سال و جوانان برگزار می شود

اخبار قایقرانیدور جدید اردوی تیم ملی آبهای آرام بانوان زیر 23 سال و جوانان از فردا 27 اردیبهشت ماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، 20 قایقران در بخش کانو و کایاک به دور جدید تمرینات تیم ملی آبهای آرام بانوان رده های سنی زیر 23 سال و جوانان دعوت شدند تا اردوی خود را به منظور حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال و جوانان در دریاچه آزادی آغاز کنند.
این اردو از فردا 27 اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا 11 خردادماه ادامه پیدا خواهد کرد.
نوشین قلیچی پور و سکینه مرادی مربیان زیر 23 سال، روژان پیروزنیا و پریسا مقدم مربیان جوانان و مهناز غفاری سرپرست اردو هستند.

سارا کاظمی از هرمزگان، سمن سلطانی و ساجده بدراوقلی تبریزی از تهران و سما یاسمی از کرمانشاه در بخش کایاک زیر 23 سال، سارا درختی، آتنا رئوفی، زیبا سماک حرفه و پریسا محمدزاده از گیلان، فرانک چشمه و مریم شورگشتی از تهران و مهسا کهنسال از خوزستان در بخش کانوی زیر 23 سال، رسپینا قوی دل، سارا حسینی، ساغر خاقانی و پدیده پهلوان زاده از تهران، کیانا کمال زاده از هرمزگان و نرجس کارگرپور از گیلان در بخش کایاک جوانان و مائده شورگشتی و هدیه خیرآبادی از تهران و پرستو مهنما از آذربایجان شرقی در بخش کانوی جوانان به این مرحله از اردو دعوت شدند.

بازدید سرپرست کاروان بازی‌های آسیایی از اردو مشترک واترپلو ایران و چین

اخبار شنا و شیرجه و واترپلودکتر سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ امروز (سه‌شنبه) از اردو مشترک تیم ملی واترپلو ایران و چین و روند آماده سازی ملی پوشان ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدارسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران و چین از هفته گذشته در اردو مشترک آماده سازی قبل از بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در تهران به سر می‌برند. این سومین مرحله از برنامه های آماده سازی واترپلو ایران برای حضور موفق در جاکارتا ۲۰۱۸ است.

عصر امروز (سه‌شنبه) سرپرست کاروان ایران در این بازی‌ها، با حضور در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی از نزدیک شاهد اردو مشترک و دیدار دوستانه واترپلوی ایران و چین بود. دکتر سجادی ضمن گفت و گو با مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی ، روند آماده سازی تیم را در آستانه حضور در این بازی ها بررسی کرد.

تیم ملی واترپلو ایران پیش از این ، اردو خود را همزمان با تعطیلات نوروزی ۱۳۹۷ در استخر ۹ دی مجموعه شهید شیرودی آغاز و در دو مرحله اردو برون مرزی در کشور‌های ایتالیا و چین پشت سر گذاشته بود. قرار است مردان واترپلو ایران دو برنامه تدارکاتی هم در کشورهای صربستان و سنگاپور را پشت سر بگذرانند تا با آمادگی کامل راهی جاکارتا ۲۰۱۸ شوند.


چیریچ: واترپلوی ایران برای بازی‌های آسیایی باید در بالاترین سطح ذهنی و فیزیکی باشد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوسرمربی تیم ملی واترپلوی ایران گفت: ما باید برای بازی‌های آسیایی در بالاترین سطح ذهنی و فیزیکی قرار داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی واترپلوی ایران عصر دیروز(دوشنبه) در دیداری دوستانه برابر تیم ملی چین قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۰ بر ۶ میهمان خود را شکست دهد. ملی‌پوشان ایران که خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده می‌کنند در این مسابقه عملکرد بسیار خوبی داشتند و موفق شدند تیم ملی چین را از پیش‌رو بردارند.

الکساندر چیریچ درمورد پیروزی ۱۰ بر ۶ برابر تیم ملی چین اظهار داشت: به طور کلی تمرینات خوبی را با تیم ملی چین برگزار کردیم. در طول این تمرینات ما به خوبی یکدیگر را آنالیز کردیم. در این دوره به خوبی شرایط بازیکنان جوان و باتجربه را زیر نظر خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در دوره کنونی تمرینات مشترک را با تیم ملی چین برگزا می‌کنیم و در این مدت شاهد تمرینات متفاوتی از سوی هر دو تیم خواهیم بود. سعی می‌کنیم در پایان این دوره از اردوها به بالاترین سطح از آمادگی ذهنی و فیزیکی برسیم تا در نهایت برای بازی‌های آسیایی شرایط بسیار خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی واترپلوی ایران خاطرنشان کرد: به عنوان یک مربی اگر بگویم از بازی روز گذشته رضایت دارم یعنی پیشرفتی در ادامه راه نخواهیم داشت. به عنوان مربی نمی‌توانم بگویم که راضی بودم، اما بازی خوبی بود. در این بازی به اهداف خود نرسیدیم و بنابراین باید به مسیر خود با قدرت ادامه بدهیم.


پروبیچ: بدون توجه به حریفان به پیشرفت فکر میکنیم/ میزبانی ایران عالی است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوسرمربی تیم ملی واترپلوی چین گفت: در حال حاضر بدون توجه به حریفان باید روی خودمان تمرکز کنیم تا پیشرفت کنیم .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری فارس، پیتر پروبیچ درمورد برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی واترپلوی ایران به میزبانی تهران اظهار داشت: از همکاری مشترکی که بین فدراسیون ایران و چین ایجاد شده و اردوهایی که می‌توانیم به صورت مشترک برگزار کنیم خیلی خوشحال هستم. ابتدا اردویی را در چین داشتیم و حالا هم ما به ایران آمده‌ایم تا با هم تمرین کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر باید روی خودمان تمرکز کنیم تا پیشرفت کنیم. الان تیم‌های قزاقستان و ژاپن در آسیا از ما بهتر هستند، اما ما باید بدون توجه به آنها فقط روی پیشرفت تیم خودمان کار کنیم. تیم ایران هم باید همین تفکر را داشته باشد تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

سرمربی تیم ملی واترپلوی چین درخصوص شرایط میزبانی تهران برای برگزاری اردوی تدارکاتی مشترک با چین خاطرنشان کرد: ایران میزبانی خیلی خوبی دارد. همه چیز در ایران بسیار عالی است. خوشبختانه مسئولان ایرانی خیلی مودب و خوش برخورد هستند و ما از این شرایط بسیار راضی هستیم.

پروبیچ عنوان کرد: در حال حاضر شرایط بازی‌های آسیایی مشخص نیست. شاید ما در آن مسابقات با ایران روبرو شویم و شاید اصلاً این اتفاق رخ ندهد. به هر حال تمرکز ما در حال حاضر روی تیم خودمان است و تلاش می‌کنیم به دو تیمی که از ما بهتر هستند برسیم. درمورد ایران هم نمی‌توانم اظهارنظر دقیقی داشته باشم و به نظرم باید صبر کنیم و شرایط آنها را در بازی‌های آسیایی ببنیم.

وی افزود: قزاقستان و ژاپن تجربه بیشتری دارند. آنها زمان بیشتری صرف کرده‌‌اند و سابقه مسابقات جهانی و المپیک را در کارنامه دارند. ما هم باید به گونه‌ای کار کنیم که بتوانیم قدم به قدم به آنها نزدیک‌تر شویم.


دور جدید تمرینات تیم کانوکانادایی جوانان از فردا در دریاچه آزادی آغاز می شود

اخبار قایقرانیدومین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی کانوکانادایی مردان جوانان از فردا 26 اردیبهشت ماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دور جدید تمرینات تیم ملی کانوکانادایی جوانان به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان و آسیا از فردا در دریاچه آزادی آغاز می شود.
این اردو تا 9 خردادماه ادامه پیدا خواهد کرد.
الیاس اقلیمی سرمربی کانوکانادایی و ایمان پورعزیز مربی کانوکانادایی کادر فنی تیم ملی در این اردو هستند.
دانیال چشمه از تهران، عبداله مشایخ بخشی از مازندران و زانا ساعدی از کردستان به این مرحله از اردو دعوت شدند.