تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب اسفند 1397

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

شنا و تنیس روی میز به رفع مشکل کودکان بیش فعال کمک می کند

آموزش شنا و ورزش درمانی


بیش فعالی در کودکان

فعالیت های ورزشی مثل شنا، و تنیس روی میز انرژی درون کودکان بیش فعال را تخلیه می کند

 

روانشناس بالینی کودکان گفت: بچه های بیش فعال پراسترس و بی قرار هستند و از دیوار راست بالا می رود که در مواردی فعالیت های ورزشی مثل شنا، و تنیس روی میز بدون نیاز به تجویز دارو انرژی درون آنها را تخلیه می کند و تا حدی می تواند مشکلات این کودکان را کم کند.

  

روانشناس بالینی افزود: بچه های بیش فعال سه دسته هستند کودکانی که از حرکات و انرژی بسیار بالایی برخوردارند و مدام در حال تکان خوردن هستند، دسته دوم بچه هایی که ضعف در توجه و تمرکز دارند. این گروه بچه هایی هستند که نمی توان بر روی حرکات شان تمرکز کرد و دسته سوم کودکانی هستند که هردو نوع اول و دوم را با هم دارند، یعنی اینکه هم از تحرک بالایی برخورداراند و هم اینکه نمی توان بر روی فعالیت های آنان تمرکز کافی کرد.

  

وی افزود: از طرف دیگر بچه های بیش فعال با توجه به اینکه مدام در حال جنب و جوش هستند از سوی والدین شان نیز مرتب در حال دعوا شدن و پرخاشگری قرار دارند. این گونه رفتار با بچه ها، رفته رفته باعث سرخورده شدن آنان می شود و نیاز است با واسپاری کارهای منزل و کمک گرفتن از این دسته بچه ها در نظافت و شست و شوی وسایل خود، خرید، آشپزی و به طور مثال بازکردن پسته، کندن دم کشمش و پاک کردن حبوبات و دیگر اموری که مناسب سن آنان باشد، ت از بروز فعالت های غیرعادی این دسته بچه کاست.

  

این روانشناس بالینی کودکان ادامه داد: بیشتر مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره افراد مبتلا به بیش فعالی هستند. بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره، درک صحیحی از نوع اختلال رفتاری فرزند خود ندارند و متاسفانه هرگونه پر انرژی بودن بچه ها را به حساب بیش فعالی آنان نسبت می دهند که این موضع اصلا صحیح نیست چرا که طبق آمار مراکز مشاوره از هر 100 مراجعه کننده برای موضوع بیش فعالی کودک فقط دو نفر به اختلال بیش فعالی درگیرهستند.

 

وی گفت: به طور کلی والدین برای برقراری ارتباط با کودکان و پاسخگویی به نیازهای آنان باید به طور متوسط روزانه از 20 دقیقه تا 2 ساعت از اوقات خود را به بچه ها اختصاص دهند.

 

* روزی 2 ساعت با کودکان همکلام شوید

وی اضافه کرد: والدین باید این ارتباط را تا سن شش سالگی بچه ها استمرار دهند و با استفاده از وسایل بازی برای کاهش استرس و اضطراب با کودک خود ارتباط برقرار کنند و هم کلام شوند.

 

وی افزود: این رویه برای مادران تا چهار ساعت و برای پدران نیز به دلیل مشغله کاری حداقل 2 وعده نیم ساعته برای بروز احساسات و پاسخگویی به نیازهای بچه ها، مورد تاکید است.

این روانشناس بالینی کودکان گفت: میزان سطح سواد و تحصیلات پدرو مادر در برقراری ارتباط رفتاری و کلامی با کودکان اصلا ملاک نیست. برخی والدین بعد از گذشت مدتی و فهمیدن اختلالات رفتاری فرزند خود به ویژه مشکل بیش فعالی، از رفتار گذشته خود حتی دوران بارداری احساس گناه و پشیمانی می کنند و با حضور در کلاس های مشاوره و رفتار صحیح با فرزندان را آموزش می بینند و بر اساس آن اقدام می کنند که باید توجه داشت موثرترین راهکار برای جلوگیری ادامه رشد اختلال روانی در فرزندان آموزش والدین است.

  

وی ادامه داد: والدین با حضور در کلاس های مشاوره راههای مواجه با کودکان را مانند انتقال احساسات، ایجاد امنیت روانی در محیط خانه و توجه به امنیت فرزند در محیط مدرسه آموزش می بینند و البته این دوره ها تا کسب بهبودی و رضایت ادامه خواهد داشت.

 

وی گفت: ایجاد امنیت روانی اعم از رفتاری و گفتاری برای فرزندان از خطرات بعدی برای آنان، حتی در داخل خانواده ها جلوگیری خواهد کرد،.متاسفانه والدینی که احساس می کنند از سطح آگاهی بالایی برخوردار هستند با مراجعه به برخی سایت های ماهواره ای و اینترنتی به خیال خود می خواهند بدین طریق از مسائل و مشکلات به وجود آمده برای فرزندشان مطلع و آن را مرتفع کنند.

 

وی افزود: والدین فقط بخشی از مسائل به وجود آمده برای کودک را به صورت صحیح یا ناصحیح آگاه خواهند شد و حتما لازم است با مراجعه به مشاور و تشخیص طبی از سوی روانپزشک، نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کنند.

 

پیمان گرامی رئیس هیات شنای اصفهان شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیمان گرامی رئیس هیات شنای اصفهان شد

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت شنا استان اصفهان، پیمان گرامی به عنوان رییس هیات شنای این استان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ مجمع انتخاباتی رئیس هیات شنا استان اصفهان با حضور محمد(محسن) علی آبادی نائب رئیس ، فرد فتاحیان دبیر کل فدراسیون  و  مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و سایر اعضا برگزار شد.

در پایان این جلسه پس از رای گیری از اعضای مجمع انتخابی، پیمان گرامی با کسب ۱۸ رای برای چهار سال بعنوان ریاست هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان اصفهان انتخاب شد.

 

 

انتهای پیام

 

ثبت اطلاعات در سامانه مبین وزارت ورزش و جوانان

اخبار قایقرانیثبت اطلاعات در سامانه مبین وزارت ورزش و جوانان

هیات های استانی با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند اطلاعات مربیان، داوران و ورزشکاران را در سامانه مبین وزارت ورزش و جوانان ثبت کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هیات های استانی برای ثبت اطلاع مربیان، داوران و ورزشکاران خود در سامانه مبین وزارت ورزش و جوانان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت که در سایت msy.gov.ir مشخص شده اند تا 2 اردیبهشت ماه اقدام نمایند تا پس از شرکت در دوره های مربیگری، داوری و کسب عناوین قهرمانی احکام آنها در وزارت تایید و ثبت شود.
برای ثبت اطلاعات در سامانه شناسنامه، کارت ملی، سوابق مربیگری، داوری و احکام قهرمانی مدارک مورد نیاز برای ثبت اطلاعات و معرفی مربیان، داوران و ورزشکاران در تنها مرجع معتبر وزارت ورزش و جوانان است.

دیدار دکتر طیبه محمد مدیر انجمن سفیران صلح و دوستی با دکتر سهرابیان

اخبار قایقرانیدیدار دکتر طیبه محمد مدیر انجمن سفیران صلح و دوستی با دکتر سهرابیان

دکتر طیبه محمد مدیر انجمن سفیران صلح و دوستی با دکتر سهرابیان دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دکتر طیبه محمد مدیر انجمن سفیران صلح و دوستی، نماینده فرهنگی سازمان اکو و عضو انجمن زنان تحصیل کرده مروج صلح سازمان ملل متحد با حضور کتایون اشرف رئیس کمیته اسلالوم با دکتر سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برای شروع همکاری های جدید فدراسیون قایقرانی و سازمان اکو دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار مقرر شد تفاهم نامه ای در زمینه فعالیت فدراسیون و سازمان اکو برای ایجاد نماد صلح ورزش منعقد شود. با امضاء این تفاهم نامه فدراسیون قایقرانی برای برگزاری مسابقات بین المللی، کمپ های مشترک و آموزش قهرمانان قایقرانی به عنوان سفیران صلح و دوستی با کشور های عضو این سازمان همکاری خواهد کرد.
پیش از این ملی پوشان قایقرانی کشورمان در بازیهای المپیک نوجوانان بوینس آیرس آرژانتن با حضور در دفتر سازمان ملل در تهران طی مراسمی با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل، سفیران صلح و دوستی این سازمان شدند.

 

پایان سومین دوره لیگ برتر شیرجه استان آذربایجان شرقی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پایان سومین دوره لیگ برتر شیرجه استان آذربایجان شرقی

سومین دوره لیگ برتر شیرجه استان آذربایجان شرقی روز گذشته (جمعه) با تیم استخر قهرمانی شیرجه میرداماد تبریزبه پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سومین دوره لیگ برتر شیرجه استان آذربایجان شرقی روز گذشته (جمعه) با حضور دبیری رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز، مقصودی رئیس اداره ورزش و جوانان تبریز و اکبر فرج اللهی رئیس هئیت شنای استان در محل استخر شیرجه میرداماد تبریز برگزار شد.

مرحله نهایی سومین دوره مسابقات لیگ شیرجه استان با حضور ۹ تیم و ۶۰ شیرجه رو در استخر قهرمانی شیرجه میرداماد برگزار و تیم استخر قهرمانی شیرجه میرداماد تبریز به در جایگاه نخست ایستاد و تیم های ۲۹ بهمن الف و ۲۹ بهمن ب دوم و سوم شدند.

همچنین در این مراسم از قهرمانان آسیایی استان مجتبی ولی و علی شکول تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

انتهای پیام

پایان هفتمین دوره لیگ شنا دختران و پسران استان بوشهر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پایان هفتمین دوره لیگ شنا دختران و پسران استان بوشهر

مرحله سوم و پایانی هفتمین دوره لیگ شنا استان بوشهر جام خلیج همیشه فارس ، در دو بخش پسران و دختران پنجشنبه و جمعه (۲۳ و۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷) به میزبانی استخر بین المللی کوثر بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا؛ شیرجه و واترپلو؛ مرحله سوم و پایانی هفتمین دوره لیگ شنا استان بوشهر جام خلیج همیشه فارس ، در دو بخش پسران و دختران پنجشنبه و جمعه (۲۳ و۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷) با حضور ۸ تیم در بخش دختران ، ۶ تیم در بخش پسران و در ۳ رده سنی به میزبانی استخر بین المللی کوثر بوشهر برگزار شد.  در مراسم اختتامیه هفتمین دوره لیگ شنا استان بوشهر جام خلیج همیشه فارس از مسئولان شهرستانها تقدیر و تشکر و همچنین به تیم های برتر کاپ ، مدال و حکم قهرمانی اهدا شد.

نتایج در بخش دختران :

۱. هیات شناگران برتر با ۱۷۳۸ امتیاز، اول
۲. هیات شنا شهرستان جم با ۱۴۷۶ امتیاز، دوم
۳. پتروشیمی با ۱۴۱۸ امتیاز، سوم
۴. هیات شنا دشتستان با ۱۱۹۳ امتیاز، چهارم
۵. رها آکواتیس با ۱۰۴۶ امتیاز، پنجم
۶. صدف ساحل با ۴۴۶ امتیاز، ششم
۷. جزیره خارک با ۵۴ امتیاز، هفتم
۸. تیم احمدزاده با ۲۷ امتیاز هشتم
و همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات به تیم رها آکواتیس ( دختران) اهدا شد.
نتایج در بخش پسران :

۱. رها آکواتیس با ۱۷۳۸ امتیاز اول
۲. نیلگون با ۱۷۰۷ امتیاز دوم
۳. هیات شنا دشتستان با ۱۴۸۲ امتیاز سوم
۴.شهرک پردیس جم با ۸۳۰ امتیاز چهارم
۵. پردیس جم ب ۱۳۵ امتیاز پنجم
۶. الوند با ۶۱۱ امتیاز ششم
۷. تیم آزاد با ۲۱ امتیاز هفتم

WhatsApp Image 2019-03-10 at 9.53.11 PM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.07 AM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.08 AM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.09 AM(1) WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.09 AM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.10 AM(1) WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.10 AM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.11 AM(1) WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.11 AM WhatsApp Image 2019-03-16 at 9.58.12 AM

 

 

 

انتهای پیام

با قهرمانی شهرستان بوشهر، اولین دوره مسابقات لیگ آبهای آرام استان بوشهر به پایان رسید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوبا قهرمانی شهرستان بوشهر، اولین دوره مسابقات لیگ آبهای آرام استان بوشهر به پایان رسید

هفته پایانی اولین دوره لیگ برتر آبهای آرام استان بوشهر با حضور بیش از 60 قایقران برگزار شد و با قهرمانی شهرستان بوشهر به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اولین دوره مسابقات لیگ آبهای آرام جام آینده سازان استان بوشهر با حضور 5 تیم شهرستان عسلویه، دیلم، تنگستان، بوشهر و کنگان در سه هفته برگزار شد. هفته اول به میزبانی شهرستان دیلم، هفته دوم به میزبانی شهرستان تنگستان و هفته پایانی به میزبانی شهرستان بوشهر با حضور بیش از 60 قایقران در پیست آکادمی قایقرانی بوشهر در رشته های کانو کانادایی، کایاک و کیندر بوت در دو مواد 500 متر و 200 متر برگزار شد.
در کایاک 500 متر جوانان پوریا شادنیا، علیرضا کللی و محمد دهقان از بوشهر به ترتیب اول تا سوم شدند.
در کایاک 500 متر نوجوانان حسین فیروزی از تنگستان اول، رضا کشتکار از بوشهر دوم و سهراب دریا نوردی از تنگستان سوم شد.
در کیندربوت 500 متر نونهالان ابوالفضل همت نیا از تنگستان اول، امیر عباس موسوی از دیلم دوم و سید مهدی علوی از کنگان در جایگاه سوم قرار گرفت.
در کانوکانادایی 500 متر جوانان شایان حسینی از بوشهر، امیر مهدی حسینی و حسین امیری از عسلویه به ترتیب اول تا سوم شدند.
در کایاک 200 متر جوانان محمد دهقان و علیرضا فدجی از بوشهر اول و دوم شدند و محمد هرمی از عسلویه سوم شد.
در کیندربوت نونهالان 200 متر موسی دزفولی از بوشهر اول شد، همت نیا از تنگستان دوم شد و لیداوی از دیلم در جایگاه سوم قرار گرفت.
و در کانوکانادایی 200 متر جوانان علی زارعی از بوشهر، حسین امیری از عسلویه و امیر مهدی حسینی از دیلم اول تا سوم شدند.
به این ترتیب با برگزاری هفته پایانی اولین دوره لیگ آبهای آرام استان بوشهر تیم هیات قایقرانی شهرستان بوشهر با 105 امتیاز قهرمان شد، تیم تنگستان با 100 امتیاز نائب قهرمان و تیم دیلم با 58 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

دیدار مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش با دکتر سهرابیان

اخبار قایقرانی


دیدار مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش با دکتر سهرابیان

ناخدا یکم ابوالفضل رمضانی مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش دکتر سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش یکی از ارگان های مرتبط با قایقرانی است و دو طرف می توانند با استفاده از ظرفیت های یکدیگر به عنوان دو نهاد آبی کارهای مهمی انجام دهند.
پس از انتخاب دکتر علیرضا سهرابیان به عنوان رئیس فدراسیون قایقرانی، ناخدا یکم ابوالفضل رمضانی مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش با حضور در دریاچه آزادی با ایشان دیدار و گفت و گو کردند.
مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت انتخاب شایسته دکتر سهرابیان گفت: در مجموعه تربیت بدنی نیروی دریایی آمادگی لازم را برای توسعه همکاری ها با فدراسیون قایقرانی داریم و این پتانسیل وجود دارد که پیش از گذشته فعالیت های هماهنگ تری داشته باشیم.
ناخدا یکم ابوالفضل رمضانی افزود: بسیار خرسندم که فردی از مجموعه قایقرانی و دانشگاهی سکان هدایت فدراسیون را به دست گرفته و این مهم موجبات رشد و توسعه قایقرانی را فراهم خواهد کرد.
در این دیدار که با حضور ناخدا یکم دکتر سهراب صادق رئیس هیات قایقرانی نیروی دریایی ارتش و ناوسروان انوش عباسی از مربیان تیم ملی قایقرانی و دبیر هیات قایقرانی نیروی دریایی ارتش برگزار شد، رئیس فدراسیون قایقرانی با تقدیر از حضور مسئولین تربیت بدنی نیروی دریایی گفت: حتما قایقرانی برای توسعه خود به حمایت دوستانی همچون شما نیاز دارد و بسیار خوشحالم که این آمادگی در نیروی دریایی ارتش وجود دارد.
دکتر علیرضا سهرابیان ادامه داد: در گذشته فدراسیون همکاری بسیار خوبی با نیروی دریایی داشته و ما نیز ضمن ادامه این همکاری ها، در زمینه های بیشتری فعالیت ها را گسترش خواهیم داد.
وی همچنین افزود: البته چند سالی است نیروی دریایی با حضور باشگاه ملوان در لیگ های قایقرانی، حمایت خوبی از ورزشکاران انجام داده است. امیدواریم این حضور ادامه پیدا کند و از این ظرفیت نیروی دریایی بهره ببریم.

 

اسامی قبول‌شدگان در مربیگری درجه یک شنا بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

اسامی قبول‌شدگان در مربیگری درجه یک شنا بانوان

کمیته آموزش فدراسیون اسامی قبول شدگان مربیگری درجه یک شنابانوان که در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته آموزش فدراسیون اسامی قبول شدگان در مربیگری درجه یک شنا بانوان که در بهمن ۱۳۹۷ به مدرسی شهرناز ورنوس و فریبا حافظی برگزار شد را اعلام کرد.

 

اسامی قبول‌شدگان در مربیگری درجه یک شنا بانوان :

 1. بنفشه ایمانی ستین
 2. شیوا اسدی
 3. سهیلا حسنی
 4. سارا دیداری
 5. مریم فتحیان                              
 6. الهام قائمی
 7. مهشاد واسعی                
 8. فردوس شاهچراغی               
 9.  مرضیه محمدی
 10. فروغ مهدیان                   
 11. الهه سپری                             
 12. موژان ابراهیمی
 13. سولماز عباس پور             
 14. نوشان نصیری                           
 15. الناز واحدی همت
 16. فرشته بویونی               
 17.  فاطمه پیران                                 
 18. پروانه مسعودی
 19. بهناز خجسته پور           
 20. الهام فرهنگیان                      
 21. تهمینه صفی خانی
 22. رضیه رضایی               
 23. مانا حسینی بای                        
 24.  دیبا باقری
 25. خدیجه ابراهیمی            
 26. معصومه کیانی                    
 27. ندا حمزه پوربازارباشی
 28. لیلا حشمتی                   
 29.  بیتا میرزایی                                 
 30. سیما محمدیان
 31. اعظم صادقی مقدم            
 32.  زینب جلالیان                   
 33. سارا سراج
 34. سیما کریمی                   
 35.  مریم رضایی                              
 36. الناز عبادی
 37. آتنا کشوادی               
 38. حکیمه سبزی                  
 39.  سحر اشرفی گاوگانی

 

تقدیر از واترپلوئیست‌های تهرانی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

تقدیر از واترپلوئیست‌های تهرانی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا

روز گذشته(سه‌شنبه) از ملی پوشان تهرانی واترپلو ایران که موفق به کسب مدال برنز بازی های آسایی جاکارتا شده بودند و دبیر کل هیات شنا استان تهران در دانشگاه شهید بهشتی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مراسم تجلیل از هیات های ورزشی و مدال‌آوران تهرانی بازی‌های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸، روز گذشته(سه‌شنبه) در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این مراسم که محسنی بندپی استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزارت ورزش و جوانان، زهرا موسوی سرپرست معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان، گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، موسوی و ذوالقدر نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، سردار قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران، مازیار ناظمی رئیس روابط عمومی و مرکزاطلاع رسانی وزارت ورزش و رباطی سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران حضور داشتند، از ملی پوشان تهرانی واترپلو ایران که موفق به کسب مدال برنز بازی های آسایی جاکارتا شده بودند و محمد بیداریان دبیر هیات شنا استان تهران به همراه دیگر ورزشکاران تجلیل به عمل آمد. همچنین در ادامه این مراسم از ۲۵ خانواده‌ شهید همکار در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، به مناسبت روز ۲۲ اسفند که مصادف با روز تکریم شهداست، با اهدای لوح هایی، تجلیل شد.

همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی و موسوی سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان قدردانی کرد.
در جریان این مراسم از حامد ملک خانبان، سهیل رستمیان، علی پیروزخواه، امید لطف پور، شایان قاسمی، امیر حسین کیهانی، مهدی یزدان خواه و امیر حسین رهبر تجلیل شد.

از سوی فدراسیون جهانی، کتایون اشرف برای قضاوت در کاپ 5 اسلالوم در چک دعوت شد

اخبار قایقرانیاز سوی فدراسیون جهانی، کتایون اشرف برای قضاوت در کاپ 5 اسلالوم در چک دعوت شد

کتایون اشرف داور بین المللی اسلالوم کشورمان از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی برای قضاوت در مسابقات کاپ 5 در چک دعوت شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، داوران مسابقات کاپ 5 اسلالوم در سال 2019 از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی معرفی شدند که در بین آن ها نام کتایون اشرف داور بین المللی اسلالوم کشورمان نیز دیده می شود.
بر این اساس کتایون اشرف برای قضاوت در این مسابقات که از 15 تا 17 شهریور ماه سال آینده در شهر پراگ جمهوری چک برگزار می شود انتخاب شده است.
پیش از این کتایون اشرف برای قضاوت در مسابقات قهرمانی زیر23 سال و جوانان جهان که از 25 تا 30 تیرماه در کراکو لهستان برگزار می شود انتخاب شده بود.

دکتر مرتضی پیری رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی: بسیار خرسندیم که فرزندی از جنس قایقرانی سکان هدایت این رشته را عهده دار شده است

اخبار قایقرانیدکتر مرتضی پیری رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی: بسیار خرسندیم که فرزندی از جنس قایقرانی سکان هدایت این رشته را عهده دار شده است

رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی ضمن تبریک انتخاب شایسته یک مدیر جوان برای ریاست فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: بسیار خرسندم که با رای اعضای محترم مجمع فرزندی از جنس قایقرانی سکان هدایت این رشته ورزشی را بر عهده گرفت تا قایقرانی که روزهای مهمی را پیش روی خود می بیند با اطمینان خاطر به افتخار آفرینی بیاندیشد.
دکتر مرتضی پیری انتخاب دکتر سهرابیان به سمت ریاست فدراسیون قایقرانی که رویکردی علمی و حرفه ای به این ورزش دارد را گامی بلند و تاریخی در راه نیل به اهداف بلندمدت این رشته در عرصه های داخلی و سربلندی در میادین بین المللی دانست.
وی ادامه داد : جامعه قایقرانی کشور نشان داد در انتخاب افراد شایسته و کاربلد، دقت عمل مناسبی دارد و برای رسیدن به قله های افتخار از مدیران موفق حمایت می کند.
دکتر پیری اظهار داشت: این انتخاب قطعاً نشأت گرفته از توانمندیهای علمی و مدیریتی و كارنامه درخشان دکتر سهرابیان در طی سالیان متمادی خدمت در رشته قایقرانی بوده و نشان از ایمان و اعتماد خانواده قایقرانی به توانمندی‌های ایشان است و مطمئنم که دانش عمیق، تجربه و مدیریت این عضو متخصص خانواده قایقرانی، سهم ارزشمندی را در پیمودن پله های پیشرفت و ترقی ایفا خواهد کرد.
رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی در خاتمه افزود: وظیفه می‌دانم؛ انتخاب دکتر سهرابیان را به سمت رئیس فدراسیون قایقرانی تبریک عرض کنم و از درگاه ایزد منان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مسالت دارم.

 

 

تهران به مقام نخست مسابقات قهرمانی کشور شنا بانوان رسید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

تهران به مقام نخست مسابقات قهرمانی کشور شنا بانوان رسید

مسابقات شنا مسافت بلند قهرمانی کشور بانوان با پیشتازی تیم تهران در رده‌های سنی ۱۴-۱۳ سال و ۱۷-۱۵ سال به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنا  مسافت بلند قهرمانی کشور بانوان به میزبانی استان اصفهان برگزار شد . این رقابت ها در رده‌های سنی  ۱۴-۱۳ سال و ۱۷-۱۵ سال در استخر مروارید اصفهان پیگیری و به پایان رسید. درپایان این مسابقات تیم تهران در هر دو رده سنی بر سکوی نخست ایستاد. در رده سنی ۱۴-۱۳ سال تیم‌های مازندران و البرز دوم و سوم شدند. همچنین در رده سنی ۱۷-۱۵ سال نیز البرز و خراسان رضوی به ترتیب بر سکوی دوم و سوم قرار گرفتند.

برای مشاهده امتیازات تیمی رده سنی ۱۳ – ۱۴ سال مسابقات شنا مسافت بلند قهرمانی کشور بانوان کلیک کنید.

برای مشاهده امتیازات تیمی رده سنی ۱۵ – ۱۷ سال مسابقات شنا مسافت بلند قهرمانی کشور بانوان کلیک کنید.

برای مشاهده نتایج کلی  مسابقات شنا مسافت بلند قهرمانی کشور بانوان کلیک کنید.

 

 

رده بندی تیمی مسابقات شنا قهرمانی کشور بانوان رده سنی ۱۴-۱۳ سال / اصفهان اسفند ۱۳۹۷

 1. تهران
 2. مازندران
 3. البرز
 4. خراسان رضوی
 5. اصفهان
 6. فارس
 7. گلستان

رده بندی تیمی مسابقات شنا قهرمانی کشور بانوان رده سنی ۱۷-۱۵ سال / اصفهان اسفند ۱۳۹۷

 1. تهران
 2. البرز
 3. خراسان رضوی
 4. توابع تهران
 5. قزوین

 

 

پیام تسلیت خانواده شنا در پی درگذشت فرنوش ده‌موبد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت خانواده شنا در پی درگذشت فرنوش ده‌موبد

فدراسیون شنا در پیامی درگذشت فرنوش ده موبد یکی از پیشکسوتان و مدرس شنا بانوان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فرنوش ده موبد یکی از پیشکسوتان و مدرس شنا بانوان دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ ورزش‌های آبی ، مصیبت وارده را به خانواده ایشان و جامعه ورزش شنا تسلیت گفت و همچنین برای وی از خداوند متعال رحمت مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

photo_2019-03-11_12-34-31

انتهای پیام

لیست اسامی مستعدین شنا المپیاد استعداد های برتر مرحله اول + دوم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

لیست اسامی مستعدین شنا المپیاد استعداد های برتر مرحله اول + دوم

کمیته استعدادیابی فدراسیون شنا لیست اسامی اضافه شده شناگران نوجوان مستعد در مسابقات جام فجر چهلم به آمار المپیاد استعداد های برتر شنای ایران را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ با توجه به موافقت دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در خصوص افزایش تعداد نفرات مستعدین شنا به آمار المپیاد استعداد های برتر شنای ایران لیست اسامی اضافه شده شناگران نوجوان مستعد توسط کمیته استعدادیابی فدراسیون اعلام شد.

طبق برنامه ریزی بعمل آمده توسط فدراسیون، مسابقات شنا پسران رده سنی ۱۲-۱۱ و ۱۴-۱۳ سال با حضور ۵۰۰ نفر شرکت کننده در قالب ۵۰ تیم از ۲۲ استان تاریخ ۱۶ الی ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان جام فجر چهلم برگزار شد.

در این مسابقات با توجه به گذشت ۷۰ روز از برگزاری المپیاد استعدادهای برتر شنای کشور در مشهد مقدس، شناگران بدلیل اهمیت مسابقه و به امید انتخاب به عنوان مستعد المپیاد شرایط رقابتی خاصی را خلق کردند و موفق به جابجایی ۶ رکورد رده های سنی شدند.

از همین رو با هماهنگی و مذاکرات قبلی با دفتر استعداد یابی وزارت ورزش و نظارت این کمیته و حضور فعال مربیان استعدادیاب فدراسیون شنا تعداد ۴۶ شناگر نوجوان مستعد شناسایی و به لیست مستعدین شناسایی شده در المپیاد استعدادهای برتر فدراسیون شنا اضافه شدند.

لازم به ذکر است این نفرات به همراه مستعدین شناسایی شده در مرحله نخست المپیاد استعدادهای برتر، جهت حضور در اردوی چند روزه (در ابتدای سال ۱۳۹۸) دعوت خواهد شد.

برای دریافت لیست اسامی مستعدین شناسایی شده در  مرحله دوم المپیاد استعدادهای برتر شنای ایران (مسابقات جام فجر چهلم)   کلیک کنید.

برای دریافت لیست اسامی مستعدین شناسایی شده در   مرحله اول المپیاد استعدادهای برتر شنای ایران کلیک کنید.