تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب بهمن 1397

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان

مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا ۱۶ و ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ در استخر آزادی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس تصمیم فدراسیون شنا مقرراست مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) ویژه رده های سنی بالای ۱۵ سال کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت (رده سنی ۱۴سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰مترآزاد) و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا  به شرح جدول ذیل برگزار شود. این رقابت‌ها ویژه آقایان ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

جهت دریافت نسخه کامل آئین نامه اجرائی مسابقات جایزه بزرگ شنا کلیک کنید.

 

احتراماً، با عنایت به برگزاری مسابقات شنای جایزه بزرگ (ویژه رده‌های سنی ۱۵ سال و به بالا) و رکوردگیری پایان سال (ویژه رده‌های سنی ۱۱ سال و به بالا) و انتخابی تیم ملی آب‌های آزاد اعزامی به مسابقات آسیایی کویت (۱۴ سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰ متر آزاد) در بخش آقایان از مورخ ۱۶ لغایت ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران، بدینوسیله به پیوست آئین‌نامه اجرایی مسابقه مذکور جهت مزید استحضار بحضور تقدیم می‌گردد. شایان ذکر است آئین‌نامه فوق علاوه بر ارسال بصورت پست الکترونیک در سایت فدراسیون نیز موجود می‌باشد. مقتضی است همکاری لازم را برابر آئین‌نامه معمول فرمائید. موجب مزید امتنان خواهد بود.

آئین نامه مسابقات جایزه بزرگ شنا آقایان -اسفند ۱۳۹۷ – استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی 

بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا مقرراست مسابقات شنای جایزه بزرگ(مسافت بلند) ویژه رده های سنی بالای ۱۵ سال کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آزادی اعزامی به مسابقات آسیایی کشور کویت (رده سنی ۱۴سال و به بالا در رشته ۱۵۰۰مترآزاد) و رکوردگیری پایان سال ویژه رده های سنی ۱۱سال و به بالا انجام می پذیرد که به شرح جدول ذیل برگزار گردد. علیهذا مقتضی است با درنظرداشتن مفاد این بخشنامه نسبت به اعزام تیم یا شناگرآن استان جهت شرکت درمسابقات مذکور اقدام فرمائید.

 شرایط شرکت در مسابقات جایزه بزرگ (Grand prix) :   

رده سنی و زمان اجرای مسابقات:

رده سنی(سال)

متولدین(شمسی) شروع مسابقات پایان مسابقات
۱۴ سال و به بالا(ویژه ۱۵۰۰مترآزاد)

۱۵-۱۶ سال

۱۷-۱۸ سال

۱۹ سال و به بالا

۱۳۸۳ و به پایین

۱۳۸۲-۱۳۸۱

۱۳۸۰-۱۳۷۹

 ۱۳۷۸ و به پایین

۱۳۹۷/۱۲/۱۶

۱۳۹۷/۱۲/۱۷

 

محل برگزاری مسابقات:

محل برگزاری : تهران – اتوبان کیلومتر ۵ تهران کرج-مجموعه ورزشی آزادی –  استخر قهرمانی

 • ثبت نام شناگران بصورت تیمی یا انفرادی صورت می پذیرد.

 

چگونگی برگزاری مسابقات جایزه بزرگ :

۱- مسابقات به صورت نهایی Time Final برگزار خواهد شد.

۲- مسابقات در دو نوبت صبح  و عصر برگزار می گردد.(صبح ها ساعت ۹ – عصر ها ساعت ۱۷ برگزارخواهد شد.)

 

مدارک مورد نیاز:

۱-همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار (یا کارت شناسایی معتبر)

۲- ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه (درصورت دارابودن)

۳- کارت بیمه پزشکی ورزشی دارای اعتبار(درزمان مسابقه) درسال ۱۳۹۷

 

امور مالی:

۱- حق شرکت درمسابقه جایزه بزرگ و انتخابی تیم ملی آبهای آزاد  به ازاء هرنفر به میزان ۱/۰۰۰/۰۰۰ریال می باشد که می بایست به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی بنام فدراسیون شنا واریز و فیش واریزی را همراه اعلام آمادگی به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۸۲۰۷۱۴ فاکس و یا ازطریق آدرس info@irsf.ir ایمیل گردد.

۲- هزینه های مربوط به اسکان، تغذیه و ایاب و ذهاب بعهده شناگران می باشد.

تبصره۱: مبلغ حق شرکت برای ثبت نام درحداقل ۲ و حداکثر ۴ماده تعیین گردیده است.

تبصره ۲: شناگران ماده ۱۵۰۰ مترآزاد جهت انتخابی تیم ملی آبهای آزاد مستثنی هستند.( با پرداخت هزینه ورودی می توانند فقط دریک ماده شنا کنند.)

تبصره ۳: شناگران رده سنی ۱۱-۱۲ و ۱۳-۱۴ سال که قصد شرکت جهت رکوردگیری پایان سال را دارند می بایست به ازاء هرماده مبلغ ۲۰۰/۰۰۰ ریال بعنوان حق ورودی پرداخت نمایند بدیهی است در صورت ثبت رکورد جدید، مبلغ واریزی به شناگر مسترد خواهد شد.(در صورت کسب مقام پاداش جایزه بزرگ به ایشان تعلق نمی گیرد).

تبصره۴: درصورت نیاز به اسکان و تغذیه، جهت رزرو خوابگاه شماره ۲و رستوران آزادی با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۳۱۹۵۱ آقای فیضی تماس نمایید.

جوایز مسابقه :

نفر اول(مدال طلا)

نفردوم (مدال نقره) نفر سوم(مدال برنز)

۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال

۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

۱/۲۵۰/۰۰۰ ریال

حکم و مدال قهرمانی حکم و مدال قهرمانی

حکم و مدال قهرمانی

 

اعلام آمادگی مسابقات:

– آخرین مهلت زمانی اعلام آمادگی بصورت تیمی یا انفرادی تا روز سه شنبه ۷ اسفندماه  صورت می پذیرد. شناگران  موظفند تا این زمان نسبت به اعلام آمادگی و ارسال فیش واریزی (مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال) اقدام نمایند.

ارسال برگه ارنج مسابقات:

-آخرین مهلت ارسال برگه ارنج شناگران (اعلام ۴رشته انتخابی) حداکثر۴ روز قبل از شروع مسابقه (حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۱۲/۱۲/۹۷) از طریق شماره فاکس فدراسیون ۰۲۱۸۸۸۲۰۷۱۴ ویا  ازطریق آدرس info@irsf.ir   صورت پذیرد.

برنامه ترتیب رشته های مسابقات:

صبح روز اول
۹ صبح

عصر روز اول
 ۱۷عصر
صبح روز دوم
۹ صبح
عصر روز دوم
۱۷عصر
۲۰۰ متر آزاد ۵۰ متر آزاد ۱۰۰ متر آزاد

۴۰۰ متر آزاد

۱۰۰ متر کرال پشت

۲۰۰ مترکرال پشت ۲۰۰ متر قورباغه ۵۰ متر کرال پشت
۵۰ متر قورباغه ۵۰ متر پروانه ۸۰۰ مترآزاد

۲۰۰متر پروانه

۱۰۰ متر پروانه

۴۰۰ متر مختلط انفرادی ۱۰۰ متر مختلط انفرادی ۱۰۰ متر قورباغه
۱۵۰۰متر آزاد(دسته a)
(ویژه انتخابی تیم ملی)
۱۵۰۰متر آزاد(دسته b)(ویژه انتخابی تیم ملی) ————————-

——————–

 

تبصره۵: هرشناگر می تواند حداکثر در ۴ رشته شرکت نماید.

تبصره۶: رشته ۱۵۰۰ متر بعنوان ماده تخصصی جهت  انتخابی تیم ملی آبهای آزاد اعزامی به مسابقات آسیایی (کشور کویت) تعیین گردیده است.(ضمناً پاداش تعیین شده نیز به شناگران برتر این ماده تعلق می گیرد.)

 

پیام تسلیت فدراسیون شنا به خانواده محترم رفیعانی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت فدراسیون شنا به خانواده محترم رفیعانی

فدراسیون شنا در پیامی درگذشت عموی گرانقدر علی رفیعانی را به ایشان و عموم بازماندگان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ باخبر شدیم علی رفیعانی مسئول دفتر ریاست فدراسیون، در غم از دست دادن “عموی بزرگوارش حاج علیرضا رفیعانی” به سوگ نشسته است.

فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ این رشته ورزشی، ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده رفیعانی، برای آن بزرگوار از دست رفته از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌کند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم/ از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم/ از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

داور کارکشته و ناظر داوری واترپلو در منطقه بالکن که برای برگزاری یک دوره آموزشی بررسی قوانین این رشته به تهران سفر کرده بود، تاکید کرد ایرانیان استعدادهای زیادی در واترپلو دارند و با تمرین و سختکوشی می توانند در این رشته پیشرفت کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ میخائیل چیریچ داور با تجربه و ناظر رسمی مسابقات واترپلو در منطقه بالکان طی سفری چند روزه به تهران در یک دوره آموزشی بررسی قوانین و تغییر قوانین جدید این رشته تدریس کرد.

برادر الکساندر چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو ایران پیش از بازگشت به صربستان اظهار کرد: از فدراسیون شنا ایران به خاطر میزبانی خوب تشکر می کنم. ایران کشور زیبایی است اما من زمان زیادی برای بازدید از تهران نداشتم زیرا بیشتر وقتم صرف حضور در کلاس بررسی قوانین جدید واترپلو گذشت. باید بگویم که ایران و تهران را دوست دارم و و از سفر به این کشور شگفت زده شدم زیرا در اینجا مردم بسیار دوست داشتنی و محترمی را دیدم که بسیار خونگرم بودند. قطعا دوست دارم در آینده اگر فرصتی بود باز هم به این کشور سفر داشته باشم.

وی درباره برگزاری کلاس در تهران خطرنشان کرد: یک دوره بررسی قوانین داوری و نظارت در مسابقات واترپلو را در تهران داشتیم و سعی کردم تجربیاتم را در رویدادهای مختلف با دوستانم در ایران به اشتراک بگذارم تا به عملکرد خوب داوران و ناظران این کشور کمک کند. قطعا در ایران استعدادهای زیادی در داوری واترپلو وجود دارند و من از این موضوع بسیار خوشحالم. به نظرم نیاز دارند تا بیشتر کار و تمرین کنند تا به سطح اول جهان برسند. متوجه شدم که داوران ایرانی دوست دارند که بیشتر بیاموزند و این فرآیند یادگیری را هر چه بهتر در دستور کار خود قرار دهند. مطمئن هستم که آن ها می توانند هر روز بهتر شوند. داوران ایرانی با تمرین بیشتر و قضاوت در رویدادهای بزرگتر می توانند سطح خود را ارتقا دهند.

ناظر بین المللی واترپلو در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از شرایط تیم ملی ایرن تاکید کرد: من مربی نیستم و از نزدیک شناخت زیادی نسبت به تیم ملی واترپلو ایران ندارم، بنابراین نمی توانم در این خصوص به درستی اظهار نظر کنم. اما می توانم در مورد داوران و ناظران مسابقات واترپلو ایران با اطمینان بگویم که آن ها مستعد پیشرفت هستند.

میخائیل چیریچ در واکنش به پرسش دیگری درباره احساسش از کسب نخستین مدال تیم ملی واترپلو ایران در المپیک آسیایی با سرمربیگری برادرش چیرو یادآور شد: همه خانواده ما از کسب مدال ایران در بازی های آسیایی احساس افتخار و شادمانی کردیم. البته این موفقیت فقط برای یک نفر نیست و همه بازیکنان، مربیان و اعضای فدراسیون ایران در آن دخیل هستند. همه امیدوار هستیم شاهد تکرار موفقیت تیم ایران در آینده باشیم.

داور باتجربه واترپلو صربستان خاطرنشان کرد: در خانواده ما همه اعضا مثل چیرو ورزشی هستند و در رشته های مختلف ورزشی کار می کنند. شخصا از این موضوع خوشحال هستم که این راه را دنبال می کنیم. خیلی سخت است که بخواهم درباره کار برادرم اظهار نظر کنم یا توصیه ای به او داشته باشم. فقط می توانم بگویم همیشه با احترام و عشق خودم از او حمایت می کنم.

میخائیل چیریچ در پایان گفت: سطح واترپلو ایران خوب است و استعدادهای خوبی در ایران حضور دارند. آن ها می توانند با تمرین، سختکوشی و آموزش بهتر در آینده موفقیت های بزرگتری را بدست آورند. باور دارم که ارتباطات خیلی خوب بین دو ملت ایران و صربستان در ورزش وجود دارد. ما انتظار داریم و آرزومندیم که ورزشکاران بیشتری از ایران با صربستان در ارتباط باشند و هر دو کشور به پیشرفت یکدیگر کمک کنند.

چیریچ

ZEIN9321

 

 

قهرمانی شهید صفوی پور اصفهان در لیگ دسته یک واترپلو زیر ۱۷ سال

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

قهرمانی شهید صفوی پور اصفهان در لیگ دسته یک واترپلو زیر ۱۷ سال

اولین دوره لیگ دسته یک واترپلو زیر ۱۷ سال کشور با قهرمانی شهید علیرضا صفوی پور اصفهان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مرحله دوم اولین دوره لیگ دسته یک واترپلو زیر ۱۷ سال کشور ۲۴ الی ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی اصفهان پیگیری و به پایان رسید. مرحله نخست این رقابت ها با حضور ۱۵ تیم در قالب سه گروه  اول الی چهارم آبان ۱۳۹۷ به میزبانی استان زنجان پیگیری شد. در پایان مرحله نخست این مسابقات و پس از برگزاری رقابت‌ها در دور گروهی و پایانی تیم صنایع روی خمسه زنجان در جایگاه نخست ایستاد و تیم های شهید صفوی پور اصفهان و پنجره افق شیراز دوم و سوم شدند.

پس از پیگیری مرحله دوم این رقابت‌‎ها با حضور ۱۳ تیم در سه گروه، در مجموع دو مرحله تیم شهید علیرضا صفوی پور اصفهان با کسب ۳۲ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد. تیم‌های صنایع روی خمسه زنجان و پنجره افق شیراز به ترتیب با ۳۰ و ۲۸ امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

 

 

نتایج نهایی نخستین دوره لیگ دسته یک زیر ۱۷ سال در مجموع دو مرحله

نام  تیم مقام امتیاز
شهید علیرضا صفوی پور اصفهان اول ۳۲
صنایع روی خمسه زنجان دوم ۳۰
پنجره افق شیراز سوم ۲۸
هتل کوروش کرمانشاه  چهارم ۲۴
آرمان پیشگامان کویر یزد پنجم ۲۲
کرمان ششم ۱۸
خوشبخت هفتم ۱۷
مرکزی هشتم ۱۷
آزادی ب نهم ۱۶

 

برای مشاهده نتایج مرحله دوم اولین دوره لیگ دسته یک واترپلو زیر ۱۷ سال کشور به میزبانی استان اصفهان در قالب فایل پی دی اف کلیک کنید.
انتهای پیام

 

محسن رضوانی: استخر شیرجه تبریز بر اساس آمایش سرزمینی افتتاح شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

محسن رضوانی: استخر شیرجه تبریز بر اساس آمایش سرزمینی افتتاح شد

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: ما در شیرجه با افتتاح نخستین استخر تخصصی این رشته در تبریز که توسط وزیر محترم ورزش و جوانان انجام شد گام مهمی در این رشته برداشتیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از خبرگزاری برنا؛ قرار است یک دوره کلینیک مربیگری واترپلو زیر ساویچ قهرمان  سابق المپیک در روزهای ۴ الی ۶ اسفند ماه در تهران برگزار شود.

محسن رضوانی، رئیس فدراسیون گفت: هفته گذشته یک دوره مربیگری پیشرفته شنا زیر نظر کوترا از مدرسان برجسته فدراسیون جهانی داشتیم و به دنبال ارتقاء سطح مربیگری در رشته‌های شنا شیرجه وواترپلو هستیم.

وی افزود: هفته گذشته آقای میخایل چیریچ در روزهای گذشته برای آشنایی داوران و مربیان کشور با تازه ترین قوانین واترپلو کلاسی را برگزار کرد و کلاس آقای ساویچ می‌تواند فرصت مغتنمی برای مربیان و علاقمندان این رشته باشد تا بتوانند با دانش روز این رشته آشنا شوند.

کاپیتان پیشین تیم ملی واترپلو کشورمان در ادامه تصریح کرد: ما در شیرجه نیز با افتتاح نخستین استخر تخصصی این رشته در تبریز که توسط وزیر محترم ورزش و جوانان انجام شد گام مهمی در این رشته برداشتیم و این استخر بر اساس آمایش سرزمینی و وجود استعدادهای زیاد در استان آذربایجان شرقی انجام شد.

رضوانی در ادامه گفت: طی سفری که آقای دکتر صالحی امیری، ریاست کمیته ملی المپیک، به کرواسی داشت، ما در آنجا قرار شد در زمینه شنا و واترپلو تفاهماتی برای همکاری داشتیم که بخشی از آن در حال انجام است. البته ما در شیرجه هم در تلاش هستیم یک مدرس از کره بیاوریم و یک اردوی کوتاه مدت نیز در این کشور برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به برگزاری رقابت‌های معتدد در دهه مبارک فجر و برگزاری لیگ در رشته‌های مختلف که در اواخر خود قرار دارند، پیرامون رشته شنا عنوان کرد: در شنا سعی کردیم ساختار شنا در ایالات متحده را پیاده کنیم و یک مدیرفنی خارجی را برای این رشته در نظر گرفته‌ایم و در تلاش هستیم یک مربی دائم را نیز در حد کوترا به کار بگیریم تا بر کار رشته‌های مختلف در رده‌های سنی مختلف نظارت کند.

انتهای پیام

به میزبانی دریاچه آزادی، تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


به میزبانی دریاچه آزادی، تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان برگزار می شود

دومین تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان جهت ارزیابی ورزشکاران و انتخاب نفرات برتر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دومین مرحله از تست انتخابی تیم ملی روئینگ آقایان بزرگسالان جهت ارزیابی و انتخاب نفرات برتر برای حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو پس از پایان دومین هفته اردوی اول در دریاچه آزادی برگزار خواهد شد.
این رقابت ها در مواد تک نفره سبک وزن، تک نفره سنگین وزن و دو نفره تک پارو در مسافت 1000متر برگزار می شود، همچنین تست ارگومتر نیز در مسافت 2000 متر انجام می شود.
این رقابت ها 1 اسفند ماه آغاز می شود و مسابقات طبق مقررات فدراسیون جهانی روئینگ و فدراسیون قایقرانی برگزار می شود

داوران ایرانی مسابقات سال 2019 از سوی ICF معرفی شدند

اخبار قایقرانی


داوران ایرانی مسابقات سال 2019 از سوی ICF معرفی شدند

داوران ایرانی انتخاب شده از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی برای قضاوت در مسابقات سال 2019 اعلام شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، فدراسیون جهانی قایقرانی 3 داور ایرانی را برای قضاوت در مسابقات سال 2019 در 2 رشته اسلالوم و آبهای آرام اعلام کرد. مسعود مهدوی نیا برای قضاوت در مسابقات کاپ 2 در دویسبرگ آلمان که 10 تا 12 خرداد ماه برگزار می شود، انتخاب شده است.
کتایون اشرف نیز داور انتخابی در بخش اسلالوم برای قضاوت در مسابقات قهرمانی زیر23 سال و جوانان جهان در کراکو لهستان است، این مسابقات در تاریخ 25 تا 30 تیر ماه برگزار می شود.
در بخش آبهای آرام دیگر نماینده کشورمان برای قضاوت در مسابقات مرتضی توکلی است که از 10 تا 13 مرداد ماه جهت قضاوت در مسابقات قهرمانی زیر23 سال و جوانان جهان به پیتشتی رومانی اعزام می شود.

حد نصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه شنا المپیک

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

حد نصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه شنا المپیک

کادر فنی تیم ملی شنا ایران حدنصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کادر فنی تیم ملی شنا ایران حدنصاب‌های استاندارد حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد.

محمد بیداریان مربی و سخنگوی تیم های ملی شنا در این خصوص افزود: بر اساس اعلام فدراسیون جهانی شنا FINA جهت کسب سهمیه المپیک کشورها، کادر فنی تیم ملی نیز استاندارد تایم سهمیه جهت اعزام شناگران به رقابت‌های کسب سهمیه المپیک که از سوی فدراسیون جهانی اعلام شده را برای شناگران ایران اعلام کرد.

 • زمان کسب حد نصابهای استاندارد فوق الذکر از تاریخ اول خرداد ١٣٩٧ لغایت اول خرداد ١٣٩٩ لحاظ خواهد شد.
 • مکان کسب این استاندارد تایم ها کلیه مسابقات داخلی،تایم تریل‌هایی که از نظر کمیته فنی فدراسیون شنا برگزار می شود و همچنین تمامی مسابقات برون مرزی که مورد تایید فدراسیون شنا است.
 • همچنین استاندارد تایم های قهرمانی جهان و رده های سنی آسیا طبق جدول اعلام شده است.

برای مشاهده حدنصاب شنای ایران  کلیک کنید.

برگزاری مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام

مسابقات شنای انتخابی بزرگسالان ویژه آقایان استان ایلام در در استخر آزادی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور بیش از ۲۰ شناگر در دو بخش کرال سینه و قورباغه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی کشور در استخر آزادی شهر ایلام برگزار شد .

در پایان این رقابت‌ها به نفرات اول تا سوم حکم قهرمانی وبه تمام شرکت کنندگان به مناسبت چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی وجه نقدی اهدا شد.

 

نفرات منتخب  مسابقات شنا قهرمانی استان ایلام 

رده های سنی:

رده سنی ۱۸ الی ۲۴ سال
(متولدین ۷۳-۷۹)

۱۰۰متر آزاد
۱.محمدجواد نادی.اول
۲.امیر حسین خزعلی.. دوم
۳.محمدرضا تاجره…سوم

۱۰۰متر قورباغه
۱.محمد جواد نادی. اول
۲.محمدرضا تاجره..دوم
۳.امیر حسین خزعلی…سوم

 

رده سنی ۲۵ الی ۲۹
متولدین۷۲_۶۸

۱۰۰متر آزاد
۱.علی رسولی.اول
۲.امیدسبزه..دوم
۳.پوریا یاری…سوم

۱۰۰متر قورباغه
۱.علی رسولی.اول
۲.امید سبزه ..دوم
۳.خلیل نعمتی…سوم

رده سنی ۳۰الی ۳۹سال
(متولدین ۶۸_۵۷

۵۰ متر آزاد
۱.محسن آزادی.اول
۲.محسن فتاحی ..دوم
۳.سید کمال رجبی…سوم
۵۰ متر قورباغه
۱.محسن آزادی پور.اول
۲.حمزه زروار..دوم
۳.مهدی معصومی…سوم
رده سنی ۴۰ الی ۴۹سال
(متولدین۵۷-۴۸)

۵۰ متر آزاد
۱.وحید طهماسبی.اول
۲.روح آذرنگ..دوم
۳.سید ذبیح رحیمی…سوم

۵۰ مترقورباغه
۱.وحید طهماسبی .اول
۲.روح آذرنگ ..دوم
۳.سید ذبیح رحیمی سوم
 رده سنی ۵۰ به بالا
(متولدین ۴۷به پایین)

۵۰ متر آزاد
۱.محمدرضا وطن دوست.اول
۲.محمدرضا دارابی .. دوم
۳.عباس تاجره…سوم

۵۰ مترقورباغه
۱.محمدرضا وطن دوست .اول
۲.محمد رضا دارابی..دوم
۳.عباس تاجره…سوم

 

سمیع‌زاده: در شنا ضعیف نیستیم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

سمیع‌زاده: در شنا ضعیف نیستیم

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: براساس ساختار شنای پیشرفته آمریکا برنامه‌های خود را جلو می‌بریم.

آنا سلیمانی 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن سمیع‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: مسابقات شنای جام فجر در رده های سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال برگزار شد. رده سنی حساس که شاکله اصلی قهرمانان آینده را پرورش می‌دهد.

وی افزود: در این دوره از رقابت‌ها ۴۸۰ شناگر حضور اشتند که رکوردهای خوبی نیز ثبت شد. حضور این تعداد شناگر نوید روزهای خوب برای آینده شنا است. از دل این مسابقات شناگران مستعدی که شناسایی شده‌اند به تیم‌های ملی معرفی خواهند شد. در واقع این شناگران برای موفقیت آموزش می‌بینند نه برای رقابت.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا ادامه داد: برای توسعه شنا ما از ساختار شنای پیشرفته آمریکا استفاده کرده‌ایم. اگرچه آنها ابزارها و امکانات حرفه‌ای در اختیار دارند. البته شنای ایران نیز از نیروهای کارآمدی برخوردار است و پتانسیل بالایی از این نظر در اختیار داریم.

سمیع زاده یادآورشد: برای پیشبرد برنامه‌های خود شناگران را به۳ دسته تقسیم کردیم. در دسته اول شناگرانی قرار دارند که توانایی کسب سهمیه المپیک را دارند. سینا غلامپور که در کمپ تمرینی تایلند حضور دارد. بنیامین قره حسنلو که شاگرد مستقیم خودم هست و در کرج تمریناتش را دنبال می‌کند و مهدی انصاری که در شهرمشهد تمرین دارد. این سه شناگر امیدهای ما برای کسب سهمیه المپیک هستند.

وی تصریح کرد: در دسته دوم شناگرانی حضور دارند که رکوردهای خوبی دارند و برای مسابقات آسیایی آماده می‌شوند. در این دسته پدیده‌های خوبی داریم. در دسته سوم نیز شناگرانی را برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ آماده می‌کنیم. در این میان نیز کلاس‌های آموزشی برای مربیان داریم.

مدیر فنی تیم‌های ملی اظهار داشت: در سنوات گذشته به دنبال روش گلخانه‌ای بودیم تا برنامه‌های خود را در شنا پیش ببریم اما حالا نگاه وسیع‌تری در این حوزه داریم. در ساختار جدید شناگران در شهرهای خودشان تمرین می‌کنند و بعد به کمپ‌های تیم ملی دعوت خواهند شد. به این شکل تعداد شناگرانی که در مسیر توسعه‌ای قرارمی‌گیرند بیشتر است.

سمیع‌زاده گفت: برخی‌ها فکر می‌کنند ما مخالف جذب مربی خارجی هستیم. به هیچ وجه این طور نیست. ما نام ۵ مربی بزرگ شنای دنیا را به فدراسیون اعلام کردیم تا مذاکرات و رایزنی‌ها با این مربیان صورت بگیرد.«کوتروویچ»،« لانگه» دو مربی بزرگی بودند که به فدراسیون معرفی کردیم. به هرحال باید شرایط مان را هم در نظر بگیریم. تا زمانی که شرایط مالی و بودجه خوبی در اختیار نداشته باشیم نمی‌توانیم برنامه‌های خود را پیاده کنیم.

وی افزود: باتوجه به سال‌ها تجربه‌ام می‌گویم که در شنا ضعیف نیستیم. ما به مسابقه دادن و قرار گرفتن در فضای رقابت نیاز داریم. برنامه‌های خوبی در نظر گرفته‌ایم. مربیان با دانشی در اختیار داریم و براساس خرد جمعی پیش می‌رویم. اما مهم ترین نیاز شنا تامین منابع مالی است. بهبود هر صدم ثانیه در شنا به منابع مالی زیادی احتیاج دارد. امیدوارم در آینده حمایت‌ها از شنا بیشتر شود.

گزارش تصویری_ اختتامیه مسابقات جام شنا موزون کشور سال ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری_ اختتامیه مسابقات جام شنا موزون کشور سال 1397

مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون در چهار رده سنی دختران به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار و در پایان تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار شد.برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب

نتایج مسابقات شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج مسابقات شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون در چهار رده سنی دختران به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار و در پایان تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات جام و قهرمانی کشور شنای موزون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ به میزبانی استان تهران استخر قهرمانی آزادی برگزار شد. این دوره از مسابقات با حضور ۸ استان در رقابت‌های قهرمانی کشور و ۲۱ باشگاه در جام شنای موزون کشور، در رده های سنی ۱۲ و زیر ۱۲ سال، زیر ۱۵سال، زیر ۱۸ سال و ۱۹ سال به بالا دختران پیگیری و به پایان رسید. در پایان این مسابقات به نفرات برتر هر هر چهار رده سنی  و در سه رشته (تک نفره، دو نفره و تیم) مدال و حکم قهرمانی و همچنین به استان برتر کاپ اهدا شد.

 

۸ استان برای قهرمانی کشور / ۲۱باشگاه برای جام شنای موزون کشور سال ۱۳۹۷

اصفهان (باشگاه های انقلاب و ایثار)

البرز (باشگاه های مشکات و دختران آفتاب)

تهران (باشگاه های سمن ۱و۲-موج خورشید۱و۲-قصرنشاط-راتا-سازمان آب-دانشگاه شریف)

خراسان رضوی (باشگاه های هاشمی نژاد-اندیشه-ارمغان)

قشم (باشگاه منطقه آزاد قشم)

کیش (باشگاه های موسسه سالم کیش- المپیک)

گیلان (شایان)

مازندران (گل های مازندران – ستاره های مازندران)

 

 

نتایج مسابقات جام شنای موزون کشور سال  ۱۳۹۷

 • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۲ و زیر۱۲سال:
 1. الینا غفوریان تیماجی خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژاد با امتیاز ۷۰/۳۶
 2. آتنا برخان کیش باشگاه موسسه سالم کیش با امتیاز ۶۵/۱۵
 3. رومینا فدوی تهران باشگاه موج خورشید۱ با امتیاز ۶۴/۵۷

 

 • رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۲ و زیر ۱۲سال :
 1. الینا غفوریان تیماجی ،ملینا مظاهری زاده خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد
 2. اسما امینی نقندر ، عطیه امینی نقندر خراسان رضوی باشگاه اندیشه 
 3. رمینا فدوی ، رسپینا زارعی تهران باشگاه موج خورشید ۱ با امتیاز ۶۳/۲۸

 

 • تیم برنده رده سنی ۱۲ و زیر۱۲سال در رشته تیمی سال :
 1. مقام اول خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۷/۱۰
 2. مقام دوم خراسان رضوی باشگاه اندیشه با امتیاز ۶۵/۷۶
 3. مقام سوم اصفهان باشگاه انقلاب با امتیاز ۶۵/۴۶

 

 • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۳ تا ۱۵سال۱۳۹۷:
 1. مانیا مختاری گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۶۹/۲۶
 2. باران سیاف نیا گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۶۹/۰۴
 3. الینا حاجی بابایی خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۸/۳۴

 

رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۳ تا ۱۵سال۱۳۹۷:

 1. مانیا مختاری ، باران سیاف نیا گیلان باشگاه شایان با امتیاز ۷۰/۳۱
 2. باران غضنفری ، روژین احمدپور تهران باشگاه موج خورشید ۱ با امتیاز ۶۷/۴۹
 3. الینا حاجی بابایی ، کیمیا جلالیان خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۵/۷۳

 

 • تیم برنده رده سنی ۱۳ تا ۱۵ در رشته تیمی سال:
 1. مقام اول تهران باشگاه موج خورشید۱ با امتیاز ۷۱/۲۴
 2. مقام دوم خراسان رضوی باشگاه هاشمی نژآد با امتیاز ۶۷/۸۸
 3. مقام سوم خراسان رضوی باشگاه اندیشه باامتیاز ۶۲/۴۷

 

نتایج مسابقات قهرمانی کشور سال  ۱۳۹۷:

 • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۶ تا ۱۸سال:
 1. متینا شفیعی تهران با امتیاز ۸۱/۴۱
 2. سیمین صابری امرغان خراسان رضوی با امتیاز ۸۰/۲۵
 3. فاطمه زرگران خراسان رضوی با امتیاز ۷۵/۵۹

 

 

رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۶ تا ۱۸سال:

 1. فاطمه زرگران ، سیمین صابری امرغان خراسان رضوی با امتیاز ۸۳/۷۵
 2. باران سیاف نیا ، آرینا احمدی کیا اصفهان با امتیاز ۸۰/۷۳
 3. سارا فرجی ، کیانا عسکری تهران با امتیاز ۷۶/۶۴

 

 • تیم برنده رده سنی ۱۶تا۱۸ در رشته تیمی سال:
 1. مقام اول تیم تهران با امتیاز ۷۷/۶۸
 2. مقام دوم تیم خراسان رضوی با امتیاز ۷۵/۷۶
 3. مقام سوم تیم اصفهان با امتیاز ۷۳/۲۹

 

 • رشته تک نفره solo رده سنی ۱۹سال به بالا سال :
 1. غزل حسین شاهی استان تهران با امتیاز ۸۵/۷۵
 2. سمن سلطانی استان تهران با امتیاز ۸۴/۴۵
 3. لیلا سادات موسوی قشم با امتیاز ۷۱/۶۲

 

 • رشته دو نفره Duet رده سنی ۱۹سال به بالا سال:

۱٫سمن سلطانی ، غزل حسین شاهی استان تهران با امتیاز ۸۴/۰۲
۲٫ مقام دوم مشترک آتینا غزل ایاغ طهرانی ، شیرین حاجی محمدی استان توابع تهران با امتیاز ۶۸/۶۹
۲٫مقام دوم مشترک زینب شادنیا ، زهرا شادنیا استان قشم با امتیاز ۶۸/۲۵

 

 • تیم برنده رده سنی ۱۹سال به بالا در رشته تیمی سال۱۳۹۷:
 1. مقام اول استان تهران با امتیاز ۸۰/۳۳
 2. مقام دوم مشترک استان تهران توابع با امتیاز ۶۳/۳۱ و استان قشم با امتیاز ۶۰/۰۴

 

 

پیام تبریک به حسن اسلامی مهر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تبریک به حسن اسلامی مهر

نایب رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو انتصاب مشاور عالی معاون سیما و مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان صدا و سیما را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای حسن اسلامی مهر

حسن انتخاب و انتصاب شایسته جنابعالی را به سمت مدیرکل آموزش و پژوهش و مشاور عالی معاون سیما که نشان از تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند حضرتعالی دارد، تبریک و تهنیت عرض می نماید.
بی شک، شناخت کافی شما از ظرفیت‌های بالقوه و حسن سابقه‌تان در مدیریت امور فرهنگی منشاء ثمرات بسیاری برای کشور بویژه در حوزه رسانه ملی خواهد بود.
امید است که در سایه رحمت الهی با تحقق منویات مقام معظم رهبری در ایفای مسئولیت جدید موفق باشید.

محسن علی آبادی – نایب رئیس فدراسیون شنا

 

نتایج لیگ شنا پسران استان خوزستان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

نتایج لیگ شنا پسران استان خوزستان

لیگ شنای پسران در رده سنی ۱۱ الی ۱۷ سال پنج شنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷)به میزبانی هیات شنا استان خوزستان با حضور ۱۵ تیم از سراسر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ لیگ شنای پسران در رده سنی ۱۱و۱۲ -۱۳و۱۴-۱۵و۱۶و۱۷ سال در روز پنج شنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استخر بابک معتمد به میزبانی هیات شنا استان خوزستان با حضور ۱۵ تیم از سراسر استان برگزار شد.

نتایج به شرح زیر اعلام میشود:

۱-نفت امیدیه ۴۸۹
۲-هیات شنا امیدیه ۳۳۸
۳- قدرت الف کارون ۲۸۳
۴-منطقه آزاد اروند ۲۴۴
۵-مدرسه شنا منصوری ۲۴۰
۶-هیات شنا دزفول ۱۱۲
۷- مدرسه شنا امیدیه ۱۰۲
۸- هیات شنا رامهرمز ۷۲
۹- هیات شنا ماهشهر ۵۲
۱۰- قدرت کارون ب ۵۰
۱۱-نفت وگاز مسجدسلیمان ۳۴
۱۲- استخر راشا اهواز ۲۵
۱۳- ملی حفاری ۱۶
۱۴- استخر کارگر اهواز ۶
۱۵- توسعه نیشکر ۱

_DSC0224.JPG ۲۰۱۹۰۲۱۴_۱۷۲۰۳۶ _DSC0259.JPG

 

 

برگزاری جشنواره شنا دختران استان بوشهر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری جشنواره شنا دختران استان بوشهر

جشنواره شنا دختران بوشهر به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی‌ هیات شنا استان بوشهر برگزار شذ.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جشنواره شنا دختران بوشهر به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی‌ هیات شنا استان بوشهر با حضور ۳ تیم از استان بوشهر با ۵۰ شناگر و تیم فارس با حضور ۸۲ شناگر  ۲۵ بهمن ماه ۹۷ در رده‌های سنی ۹و ۱۰ سال ۱۲-۱۱ سال و ۱۴-۱۳ سال و ۱۷-۱۵ سال برگزار شد.

WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.32 AM WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.33 AM(1) WhatsApp Image 2019-02-16 at 11.15.33 AM