تبلیغات
هیئت شنا شمالغرب تهران - مطالب دی 1397

درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

حسین باقری رئیس هیات قایقرانی استان سمنان:کبود منابع آبی فعالیت های ما را محدود کرده است / با برگزاری دوره های آموزشی سطح علمی نیروی انسانی هیات را بالا بردیم

اخبار قایقرانی


حسین باقری رئیس هیات قایقرانی استان سمنان:کبود منابع آبی فعالیت های ما را محدود کرده است / با برگزاری دوره های آموزشی سطح علمی نیروی انسانی هیات را بالا بردیم

رئیس هیات قایقرانی استان سمنان با اشاره به نبود منابع آبی مناسب برای فعالیت قایقرانی از شرایط موجود ابراز نارضایتی کرد و گفت: برای هیات و فعالیت موثر برنامه داریم اما در اختیار نداشتن پیست و یا محل مناسبی برای انجام تمرینات، قایقرانی استان را بسیار محدود کرده است.
حسین باقری رئیس هیات قایقرانی استان سمنان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: به دفعاتاقدامات و رایزنی هایی برای گرفتن پیست مناسب برای انجام تمرینات در آب صورت گرفته اما به نتیجه مطلوبی نرسیده ایم و همچنان بدون داشتن هیچ گونه پیست مناسب به فعالیت نه چندان رضایت بخش ادامه می دهیم.
وی افزود: در اواخر سال گذشته دوره های مربیگری و داوری کانوپولو را به مدرسی آقای اشکان صیادی داشتیم. این دوره آموزشی برای بچه های استان بسیار مفید بود و کمک کرد تا اطلاعات بیشتری از رشته کانوپولو و قوانین آن داشته باشیم. همچنین از افرادی که موفق به کسب کارت داوری شدند در مسابقات حضور داشتند و مسابقات را قضاوت کردند.
رئیس هیات قایقرانی استان سمنان با اشاره به نداشتن پیست تمرینی گفت: در استان تجهیزات خوبی داریم اما حتی یک استخر در اختیار نداریم تا فعالیت را در رشته کانوپولو به طور حرفه ای ادامه دهیم. در آخرین جلسه ای که با اداره کل استان داشتیم، قول در اختیار قرار دادن استخر به هیات داده شد تا فعالیت کانوپولو را آغاز کنیم و در مسابقات کانوپولو حضوری موفق و تاثیر گذار داشته باشیم. اما در حال حاضر حتی استخری هم برای فعالیت کانوپولو و دیگر رشته ها در اختیار نداریم.
باقری در پایان بیان کرد: امیدوارم مسئولین استان کمک کنند تا هیات قایقرانی فعالیت خوبی شروع کند تا قهرمان های ملی رشد دهیم و این موضوع را یاداوری می کنم که رشته قایقرانی نه تنها یک رشته المپیکی است بلکه یک رشته پر مدال در المپیک است و قایقرانی می تواند افتخارات بسیار زیادی را برای استان و کشور به ارمغان بیاورد.

 

محمد بهاءلو رئیس هیات قایقرانی استان چهارمحال و بختیاری: هیات برنامه های بلند مدت جدیدی را آغاز کرد است / قصد راه اندازی کمپ اسلالوم را داریم

اخبار قایقرانی


محمد بهاءلو رئیس هیات قایقرانی استان چهارمحال و بختیاری: هیات برنامه های بلند مدت جدیدی را آغاز کرد است / قصد راه اندازی کمپ اسلالوم را داریم

رئیس هیات قایقرانی استان چهارمحال و بختیاری با ابراز رضایت از شرایط فعلی بیان کرد: برنامه های جدید و بلند مدت هیات آغاز شده و برای رشد ورزشکاران بیشتر در سطح استان و رشته های مختلف اقداماتی انجام شده و تا به ثمر رسیدن ادامه خواهد داشت.
محمد بهاءلو رئیس هیات قایقرانی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت:یک ماه قبل از المپیاد ها و مسابقات قهرمانی کشور هیات برنامه خاصی نداشت و ما برای حضور در مسابقات تیم کاملی نداشتیم و تعدادی از ورزشکاران برتر استان را بدون تمرینات آمادگی برای کسب موفقیت، انتخاب و اعزام کردیم و با توجه به شرایط نیز نتایج قابل قبولی به دست آوردند.
وی ادامه داد: در رشته کانوپولو دارای تیم منسجم و خوبی هستیم و توانستیم در مسابقات لیگ برتر کانوپولو نیز بر سکوی نائب قهرمانی بایستیم و در بخش بانوان نیز جزء تیم های مدعی هستیم. در مسابقات قهرمانی آسیا اسلالوم که در رودخانه کرج استان البرز برگزار شد، موفق به کسب 2 مدال طلا شدیم و همچنین 2 ورزشکار از استان در بازیهای آسیایی جاکارتا 2018 حضور داشتند اما به دلیل جوان بودن و تجربه کم موفق به کسب مدال نشدند.
رئیس هیات قایقرانی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاثیر شهرستان ها در رشد ورزشکاران و قهرمان پروری بیان کرد: در حال حاضر 5 شهرستان بروجن، سامان، فارسان، بن و لردگان فعالیت دارند یا به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند. شهرستان بروجن به زودی در بخش کانوپولو و آبهای آرام فعالیت خود را آغاز می کند. پایگاه رفتینگ کشور در شهرستان سامان فعالیت دارد و تیم رفتینگ در مسابقات جهانی ایتالیا حضور داشت. شهرستان پارسان هم در بخش های مختلف فعالیت دارد اما بیشترین تمرکز اش در بخش کانوپولو است. شهرستان بن نیز به تازگی فعالیت خود را در بخش آب های آرام آغاز کرده و در رودخانه کارون شهرستان لردگان قایق های رفتینگ و خروشان فعالیت دارند.
بهاءلو با اشاره به پتانسیل بالای استان در بخش اسلالوم گفت: در تلاش برای احداث و راه اندازی پایگاه قهرمانی اسلالوم در سطح ملی هستیم و از آقای کریمی مدیرکل ورزش و جوانان استان که حمایت بسیاری از هیات قایقرانی داشتند و باعث رشد قهرمانان ملی ما شدند سپاسگزاری می کنم.

با هدف حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک؛ اولین مرحله اردوی آبهای آرام مردان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


با هدف حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک؛ اولین مرحله اردوی آبهای آرام مردان برگزار می شود

اولین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی آبهای آرام مردان از فردا 30 دی ماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، پس از برگزاری تست انتخابی و برگزاری جلسه کمیته فنی و انتخاب سرمربی تیم ملی آبهای آرام مردان، اولین مرحله اردوی آمادگی این تیم با هدف حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک از فردا با حضور 8 قایقران در بخش کایاک و کانو برگزار خواهد شد.
بنا بر اعلام کمیته آبهای آرام بر اساس پیشنهاد سرمربی تیم ملی، نفراتی با طرح اسامی در کمیته فنی و تصویب این کمیته به اردو اضافه خواهند شد.
این از فردا 30 دی ماه آغاز می شود و تا 20 بهمن ماه ادامه خواد داشت.
حسین ملکی سرمربی تیم ملی آبهای آرام مردان هدایت قایقرانان را در این مرحله از اردو برعهده دارد و رحیم برادری سرپرست اردو است.
پیمان قوی دل و علی آقامیرزایی از گیلان، امید احمدی از زنجان و احمدرضا طالبیان از اصفهان در بخش کایاک و محمدنبی رضایی و عبداله مشایخ بخشی از مازندران و شاهو ناصری و زانا ساعدی از کردستان در بخش کانوکانادایی نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

اولین دوره مسابقات شنا بین باشگاهی پسران سیستان و بلوچستان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

اولین دوره مسابقات شنا بین باشگاهی پسران سیستان و بلوچستان

اولین دوره مسابقات شنا بین باشگاهی پسران زیر ۱۷ سال استان سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز جمعه (۲۸ دی ۱۳۹۷) در محل استخر جانبازان و معلولین زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ اولین دوره مسابقات شنا بین باشگاهی پسران زیر ۱۷ سال استان سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز جمعه (۲۸ دی ۱۳۹۷)  در محل استخر جانبازان و معلولین زاهدان با حضور پرشور شناگران برجسته استان در ۳ رده سنی (۱۱-۱۲)، (۱۳-۱۴) و (۱۵-۱۷) سال برگزار شد.

مراسم اختتامیه مسابقات با حضور مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان آقای ادهم کرد و سرپرست هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان محمد رضا دهمرده برگزار و  به نفرات برتر هر ماده به تفکیک رده سنی حکم قهرمانی و مدال ورزشی اهدا شد.

 

 

انتهای پیام

گزارش تصویری(۳) _مرحله سوم بیست هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری(3) _مرحله سوم بیست هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو

سومین روز مرحله سوم بیست و هشتمین دوره رقابت‌های لیگ برتر واترپلو کشور روز گذشته(جمعه) پیگیری و به پایان رسید.

عکاس: امیر خلوصی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛مرحله سوم بیست و هشتمین دوره رقابت‌های لیگ برتر واترپلو کشور از روز چهارشنبه(۲۶ دی ۱۳۹۷) آغاز شد. مرحله سوم این مسابقات ۲۶ الی ۲۸ دی ماه ۱۳۹۷ در گروه A به میزبانی تیم نفت امیدیه در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران و در گروه B به میزبانی تیم زنجان در استخر شهید شهبازی زنجان پیگیری و به پایان رسید.

 


برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب

پیام تسلیت فدراسیون شنا به مسعود اسکویی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت فدراسیون شنا به مسعود اسکویی

فدراسیون شنا در پیامی مصیبت وارده را به مسعود اسکویی مجری و پیشکسوت رادیو ورزشبه و عموم بازماندگان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛باخبر شدیم مسعود اسکویی مجری و پیشکسوت رادیو ورزش، در غم از دست دادن خواهر بزرگوار خود به سوگ نشسته است.

فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ این رشته ورزشی، ضمن تسلیت این ضایعه به خانوادهای مرحوم، برای آن بزرگوار از دست رفته از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت دارد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

دریل دست دم و دست بازدم

آموزش شنا و ورزش درمانی

دریل دست دم و دست بازدم

اهداف این دریل:

  • یادگیری زمان صحیح نفس‌گیری کرال سینه
  • به‌کارگیری الگوی منظم تنفس
  • حفظ ریلکسی و ریتم استروک در زمان تنفس

مراحل اجرای دریل:

مرحله ۱ – ابتدا پهلویی را که برای تنفس می‌چرخید انتخاب کنید. دستی که در هنگام چرخش و نفس‌گیری زده می‌شود، دست دم یا دست نفس‌گیری و دست دیگر دست بازدم یا خارج کردن هوا نامیده می‌شود.

مرحله ۲- در جایی از استخر که آب تا کمرتان باشد بایستید، سپس به طرف آب خم شوید تا صورتتان در داخل آب قرار گیرد. دست‌ها را کشیده و صاف به موازات شانه جهت اجرای حرکت دست کرال نگه‌دارید. سپس در حین اجرای دست برتر یا دست تنفس، نفس گرفته و در هنگام اجرای دست بازدم، هوا را خارج کنید

مرحله ۳- حال سعی کنید به طور واقعی نفس بگیرید. حرکت را با دست تنفس شروع کنید. وقتی که آب را به عقب فشار می‌دهید، صورت را از پهلو به طرف دست تنفس بچرخانید تا دهانتان به طور کامل از آب بیرون باشد. ولی فک پایینی در آب باشد. وقتی دست به پشت رسید هوا را بگیرید. با دهانتان یک نفس عمیق گرفته و هم‌زمان با برگشت دست، سرتان را نیز برگردانید تا صورتتان نیز داخل آب قرار گیرد و وقتی دست از جلوی شانه عبور کرد نگاهتان به کف استخر باشد.

مرحله ۴- وقتی صورت به داخل آب برگشت با دست بازدم حرکت دست را آغاز نمایید. وقتی دست آب را به عقب برد، نفس را از بینی و دهان خالی کنید تا حباب‌ها را ببینید. خالی کردن هوا را در طول حرکت دست و برگشت آن به جلو ادامه دهید.

مرحله ۵- وقتی دست بازدم از شانه عبور کرد و به جلوی بدن رسید، با دست تنفس حرکت را دوباره انجام دهید. حرکت دست را با ریتم یک دست نفس و یک دست بازدم ادامه دهید. طول کامل حرکت دست را حفظ نموده و تنفس از دهان سریع و عمیق باشد. بازدم از بینی و دهان طولانی بوده و ایجاد حباب نماید. این حرکت را آن‌قدر تمرین نمایید که ریتم تنفس شما با ریتم استروک شما هماهنگ گردد.

مرحله ۶- حالا سعی کنید همراه با شنای کرال سینه این حرکت را انجام دهید. به آرامی شروع کنید و برای چند بار کلمات گرفتن نفس و خارج کردن نفس را در هنگام دست تنفس و دست بازدم تکرار نمایید. سپس با چرخش سر به طرف دست تنفس و بیرون آمدن کامل دهان از آب، به نحوی که فک پایینی در آب باشد و زمانی که دست به عقب رسید، نفس‌گیری کنید. سپس دستی که به جلوی بدن بر می‌گردد، سرتان را نیز به داخل آب بچرخانید. با دست بعدی حرکت خالی کردن تدریجی و طولانی هوا را انجام دهید.

مرحله ۷- چند بار تمرین کنید و سپس استراحت نمایید. دو بار تمرین کنید و به گرفتن هوا در زمان اجرای دست تنفس و خارج نمودن آن در زمان دست بازدم با ریتم درست دقت نمایید.

جدول بازخورد دریل

مشکل اصلاح
بعد از چند استروک ریتم نفس‌گیری رو خراب می‌کنم این تمرین از شما می‌خواهد تا طول استروک خود را افزایش دهید. به دست دم و دست بازدم خیلی توجه نمایید. اگر دیدید که خراب شده است، آن را متوقف کنید و استراحت کنید و سپس دوباره انجام دهید
احساس می‌کنم برای نفس‌گیری یا دم زمان کافی ندارم مطمئن شوید که قبل از چرخش برای نفس‌گیری، هوا را داخل آب خالی کرده‌اید. وقتی که برای نفس‌گیری به پهلو چرخیدید، آن‌قدر زمان ندارید که بتوانید هم هوا را خالی کنید و هم هواگیری کنید. اگر بتوانید همراه دست بازدم هوا را خالی کنید، در زمان دست دم و چرخش به پهلو به راحتی می‌توانید نفس بگیرید
من قبل از این که زمان صحیح نفس‌گیری برسد، زود هوا را خالی می‌کنم. مطمئن شوید که قبل از چرخش برای نفس‌گیری، هوا را داخل آب خالی کرده‌اید. وقتی که برای نفس‌گیری به پهلو چرخیدید، آن‌قدر زمان ندارید که بتوانید هم هوا را خالی کنید و هم هواگیری کنید. اگر بتوانید همراه دست بازدم هوا را خالی کنید، به راحتی می‌توانید در زمان دست دم و چرخش به پهلو نفس بگیرید

مترجم: محمد علی پور، محبوبه سالخورده، ماریا رحمانی، دکتر حمید مسجدی

ویراستار علمی: سید محمد رضا نجفی – محمد علی پور

منبع: کتاب ۱۰۰ تمرین برتر شنا

با اعلام رسمی ARF؛ اعضای کمیته های تخصصی کنفدراسیون روئینگ آسیا معرفی شدند

اخبار قایقرانیبا اعلام رسمی ARF؛ اعضای کمیته های تخصصی کنفدراسیون روئینگ آسیا معرفی شدند

کنفدراسیون روئینگ آسیا اعضای کمیته های این کنفدراسیون را با حضور 5 نماینده کشورمان رسما اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اعضای کمیته های تخصصی کنفدراسیون روئینگ آسیا به طور رسمی از سوی این کنفدراسیون اعلام شد. نام 5 نماینده کشورمان در این کمیته ها به چشم می خورد.
کنفدراسیون روئینگ آسیا 8 کمیته تخصصی دارد که در 5 کمیته اعضای ایرانی حضور دارند.
بر این اساس افشین فرزام عضو کمیته مسابقات، محمدرضا درخواه عضو کمیته برنامه ریزی، دکتر امیرحسین کسایی عضو کمیته پزشکی ورزشی، علیرضا اتابکی عضو کمیته توسعه و هما حسینی عضو کمیته همگانی و پیشکسوتان این کنفدراسیون به طور رسمی از سوی ARF اعلام شد.
گفتنی است وحید مرادی برای دومین دوره متوالی شهریورماه امسال در اجلاس ARF همزمان با بازیهای آسیایی در پالمبانگ اندونزی برای مدت 4 سال به عنوان نائب رئیس کنفدراسیون روئینگ آسیا انتخاب شد.

 

 

احمد گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد: استعدادیابی و آموزش اولویت برنامه هایمان است / زیر ساخت های قایقرانی استان پیشرفت می کند

اخبار قایقرانیاحمد گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد: استعدادیابی و آموزش اولویت برنامه هایمان است / زیر ساخت های قایقرانی استان پیشرفت می کند

رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد با تاکید بر کم سابقه بودن این هیات گفت: برنامه ریزی خوبی برای رشد قایقرانی استان داشتیم و سرعت پیشرفت هیات نیز رضایت بخش بوده و پیش بینی می شود برای سال های آینده آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی هم داشته باشیم.
احمد گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی بیان کرد: با توجه به نو پا بودن هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد پیشرفت خوبی در رشد و زیرساخت ها دیده می شود و همچنین میزبانی اردوی تیم ملی اسلالوم آقایان در کارنامه هیات استان قرار گرفت و بازخورد خوبی از اولین تجربه میزبانی ملی پوشان گرفتیم و در تلاش هستیم تا با اجرایی کردن برنامه های پیش رو بتوانیم در استان شرایط خوبی ایجاد کنیم که محل بسیار مناسبی برای میزبانی های بین المللی باشد.
وی ادامه داد: آغاز فعالیت های سال 97 با برگزاری دوره مربیگری آبهای آرام بود و این دوره های آموزشی کمک بزرگی به پیشرفت و رشد قایقرانی استان کرد و با برگزاری دوره داوری و مربیگری اسلالوم در بهمن ماه، در رشته اسلالوم هم قدم بزرگی برای آغاز فعالیت شهرستان ها است. در حال حاضر شهرستان های ده دشت و یاسوج فعالیت خوبی در رشته آبهای آرام و اسلالوم دارند و به زودی شهرستان گچساران با رشته کانوپولو فعالیت خود را آغاز می کند.
گنجی افزود: در ادامه پیگیری ها موفق به گرفتن پیست قایقرانی شهرداری شدیم و برای آموزش های پایه و تعادل گیری ورزشکاران تازه کار فعالیت در استخر را آغاز کردیم. اما بیشترین تلاش و تمرکز را برای احداث پیست بین المللی اسلالوم که با موافقت و حمایت مسئولین و نمایندگان استان و شرکت نفت همراه است گذاشته ایم و در هفته آینده از محل ساخت پیست توسط خانم اشرف بازدید می شود.
رئیس هیات قایقرانی کهکیلویه و بویراحمد با اشاره به کم بود تجهیزات و کم تجربه بودن ورزشکاران و نبود مربی با سابقه در استان گفت: در سال 97 به دلیل مشکلات متعدد هیات نتوانستیم در رویداد ها شرکت کنیم یا پر رنگ ظاهر شویم اما با استعداد یابی هایی که انجام شده و آموزش هایی که در حال انجام است سال های آینده برای حضور موفق در رویداد های مختلف آماده می شویم.

برنامه های تیم ملی آبهای آرام مردان اعلام شد؛ حسین ملکی: اردوی اول با حضور ورزشکاران برتر تست انتخابی به همراه مربیان آغاز می شود / برای کسب سهمیه در مسابقات جهانی برنامه داریم

اخبار قایقرانی


برنامه های تیم ملی آبهای آرام مردان اعلام شد؛ حسین ملکی: اردوی اول با حضور ورزشکاران برتر تست انتخابی به همراه مربیان آغاز می شود / برای کسب سهمیه در مسابقات جهانی برنامه داریم

برنامه آغاز اردوها و تمرینات تیم ملی آبهای آرام مردان از سوی حسین ملکی سرمربی این تیم اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، کمیته فنی فدراسیون قایقرانی حسین ملکی را به عنوان سرمربی تیم ملی آبهای آرام مردان بزرگسالان انتخاب کرد. پس از این انتخاب ملکی برنامه اردوها و تمرینات این تیم برای مسابقات کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد.
حسین ملکی متولد 1345 در خرم آباد از پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فعالیت مربیگری قایقرانی خود را از سال 1369 به عنوان مربی دانشجویان نیروی دریایی در دانشگاه امام خمینی و کارکنان و خانواده اداره کل بنادر و دریانوردی در نوشهر آغاز کرد. راه اندازی پایگاه قهرمانی هیات قایقرانی نوشهر، تربیت و معرفی قایقرانان نخبه و کسب تجربه سالیان طولانی در کنار مربیان داخلی و خارجی مسیری است که این مربی از آغاز فعالیت خود در قایقرانی تاکنون پیموده است.
کمک مربی و مربی تیم ملی، سرمربی تیم ملی جوانان، سرمربی تیم ملی زیر 23 سال از سوابق مربیگری ملکی در تیم ملی آبهای آرام است.
با اعلام حسین ملکی اردوهای آبهای آرام مردان با هدف حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک از 29 دی ماه در دریاچه آزادی آغاز خواهد شد.
سرمربی تیم ملی آبهای آرام مردان در خصوص برنامه خود در خصوص آغاز اردوهای آمادگی این تیم بیان کرد: برنامه اردوهای آبهای آرام با تعداد نفرات بیشتر از آن چیزی که برای مسابقات نیاز داریم آغاز خواهد شد. در گام اول یک اردوی 2 هفته ای در دریاچه آزادی داریم و نفرات برتر تست انتخابی به اردو دعوت می شوند.
حسین ملکی ادامه داد: با تعداد نفرات بیشتری اردو آغاز می شود تا بتوانیم بهترین نفرات را برای اردوهای بعد انتخاب کنیم. ورزشکاران در این اردو با مربیان خود حاضر خواهند شد تا هم خود قایقرانان و هم مربیان برای انتخاب نهایی ارزیابی شوند.
وی از همکاری تیم ملی آبهای آرام با فدراسیون پزشکی خبر داد و تشریح کرد: در این اردو از کارشناسان فدراسیون پزشکی خواهد شد، تا علاوه بر تست های پزشکی، ورزشکاران و مربیان آموزش های لازم در خصوص استفاده از مکمل ها، بهداشت و آگاهی لازم در خصوص قوانین جدید دوپینگ را دریافت کنند و اطلاعات خانواده آبهای آرام در این بخش به روز شود.
ملکی در خصوص برنامه نهایی اولین مرحله اردو گفت: در پایان اردو تست برگزار می شود و نفرات برتر و شاخص برای اردوهای بعد انتخاب خواهند شد.
وی در خصوص ادامه روند تمرینات تا پایان زمستان اظهار داشت: اردوی دوم ما به میزبانی جزیره قشم برگزار می شود که این اردو تا پایان سال ادامه خواهد داشت. تمرینات پاروزنی پایه و بدنسازی در این اردو با توجه به آب و هوای قشم در این فصل انجام می شود تا بچه ها با آمادگی برای تمرینات بعد از عید مهیا شوند.
سرمربی تیم ملی آبهای آرام تاکید کرد: باید تقدیر کنم از حسن انتخاب کمیته فنی که من را لایق هدایت تیم ملی آبهای آرام دانستند و با کسب اجازه از پیشکسوتان قایقرانی، امیدوار هستم با حمایت و همکاری خانواده آبهای آرام بتوانیم تیم ملی قدرتمندی را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده کنیم و دست یاری به سوی همه عزیزانی که توانایی کمک دارند می فشاریم تا با همدلی زمینه رشد و تعالی نخبه های قایقرانی را فراهم کنیم.
ملکی در پایان تصریح کرد: معتقدم مسیر قهرمانی جز با همکاری و همیاری همه عوامل پیش نخواهد رفت. با حمایت مسئولین ورزش و فدراسیون و تلاش همه مربیان و ورزشکاران این ظرفیت وجود دارد تا عملکرد بسیار خوبی در مسابقات انتخابی داشته باشیم و حتی با کیفیت مناسب در المپیک حضور پیدا کنیم.

محمد ضروری رئیس هیات قایقرانی استان همدان: در سال 97 نتایج زحمات 4 سال را گرفتیم / برنامه های هیات با انجام استعدایابی ادامه دارد

اخبار قایقرانیمحمد ضروری رئیس هیات قایقرانی استان همدان: در سال 97 نتایج زحمات 4 سال را گرفتیم / برنامه های هیات با انجام استعدایابی ادامه دارد

رئیس هیات قایقرانی استان همدان با اشاره به کسب نتایج رضایت بخش در بازیهای آسیایی و رویداد های سال جاری گفت: با وجود محدویت ها و مشکلات توانستیم نتایج خوبی در کارنامه هیات قایقرانی استان ثبت کنیم و با انگیزه ای بیشتر زیر ساخت را برای رشد بهتر قایقرانی همدان و کشور ادامه دهیم.
محمد ضروری رئیس هیات قایقرانی استان همدان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: در سال جاری رویدادهای بسیار مهمی را همراه با کسب نتایج درخشان پشت سر گذاشتیم. در بازیهای آسیایی جاکارتا که مهم ترین رویداد ورزشی بعد از بازیهای المپیک است 4 ورزشکار از استان در رشته آبهای آرام و روئینگ حضور داشتند و موفق به کسب 4 مدال شدند. در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال و جوانان آسیا ازبکستان نیز آرزو حکیمی ورزشکار همدان 3 مدال طلا و 1 نقره دست آورد ورزشکار المپیکی هیات بود.
وی ادامه داد: همچنین در مسابقات المپیاد کسب یک مدال طلا در رشته اسلالوم و یک مدال طلا در رشته آبهای آرام از دستاورد نمایندگان نونهال استان است و در مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام بزرگسالان تیم با ترکیب ورزشکاران جوان و کم تجربه توانست برای اولین بار مقام سومی را کسب کند.
ضروری افزود: امسال با برگزاری دوره های مربیگری و داوری رشته اسلالوم، این رشته مهیج و المپیکی را در استان فعال کردیم و به زودی اسلالوم را در شهرستان های ملایر و کبودرآهنگ نیز فعال می کنیم و در حال حاضر تلاش برای راه اندازی هیات قایقرانی تویسرکان است، در برنامه های هیات راه اندازی همه شهرستان های استان که دارای پتانسیل آبی هستند را داریم.
رئیس هیات قایقرانی استان همدان با اشاره به تاثیر بسیار مهم نوجوانان و نونهالان در آینده قایقرانی استان و کشور گفت: برای ساخت پایه ای محکم و پیشرفت چشم گیر در آینده اولین و مهم ترین فاکتور جذب استعداد های نونهال است، زیرا قایقرانی یک ورزش بلند مدت است و برای رسیدن به قهرمانی باید استعداد ها را با برنامه ریزی بلند مدت رشد داد. در همین راستا هیات قایقرانی با همکاری اداره آموزش پرورش استان استعدادیابی گسترده ای در مدارس توسط مربیان رشته های مختلف انجام می شود.
وی در خصوص رشد ورزشکاران نونهال و استعداد ها بیان کرد: در حال حاضر آب و هوای همدان بسیار سرد و نامناسب است و امکان تمرین در هوای آزاد و سد را نداریم اما تمرینات را در استخر، باشگاه بدنسازی و با ارگومتر دنبال می کنیم تا با آموزش پایه ای قایقرانی در استخر و بالا بردن آمادگی جسمانی ورزشکاران شرایط را برای شروع تمرینات حرفه ای همراه با آغاز فصل بهار فراهم کنیم.
ضروری در پایان گفت: استان همدان در بخش آب های آرام، روئینگ و اسلالوم فعالیت خود را ادامه می دهد اما در بخش کانوپولو به دلیل فرسوده شدن قایق ها و نداشتن امکانات فعالیتی ندارد و امیدوارم با حمایت مسئولین کانوپولو هم تمرینات خود را از سر گیرد.

 

فراخوان دریافت عکس‌های منتخب افتخارات ورز‌ش‌های آبی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

فراخوان دریافت عکس‌های منتخب افتخارات ورز‌ش‌های آبی

کمیته فرهنگی فدراسیون شنا از کلیه قهرمانان، پیشکسوتان و عکاسان ورزش‌های آبی دعوت به عمل آورد تا عکس‌های منتخب ورزش حرفه ای و قهرمانی خود را جهت ارائه در نمایشگاه دائمی افتخارات ورزش ایران به روابط عمومی فدراسیون ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته فرهنگی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو در نظر دارد، نمایشگاه دائمی از آلبوم افتخارات قهرمانان ادوار گذشته را برگزار کند.
در همین راستا از کلیه قهرمانان، پیشکسوتان و عکاسانی که تصاویر افتخارآفرینی از مسابقات رشته‌های متبوع را در اختیار دارند، دعوت می‌شود به روابط عمومی فدراسیون مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است به دلیل عدم استقبال از فراخوان قبلی در بهار ۱۳۹۷ و فقدان آرشیو کامل از تصاویر سال‌های مختلف تاکنون راه‌اندازی این نمایشگاه به تاخیر افتاده است. لذا تقاضا می‌شود در صورت تمایل هر چه سریع‌تر نسبت به ارسال اصل عکس‌های مرتبط با موضوع اقدام فرمائید.

علاقه مندان می توانند برای ارسال اصل و یا فایل عکس های خود در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن ۸۸۳۱۷۵۵۸ واحد روابط عمومی تماس حاصل فرمائید.

آدرس: خیابان مفتح جنوبی- خیابان ورزنده. فدراسیون شنا

 

پیام تسلیت خانواده شنا در پی درگذشت اسماعیل اسماعیل زاده

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پیام تسلیت خانواده شنا در پی درگذشت اسماعیل اسماعیل زاده

فدراسیون شنا در پیامی درگذشت اسماعیل اسماعیل زاده یکی از پیشکسوت و مربیان شنا و واترپلو استان هرمزگان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ اسماعیل اسماعیل زاده یکی از پیشکسوت و مربیان شنا و واترپلو کشور و استان هرمزگان که عمر ارزشمند خود را در راه اعتلای ورزش شنا و تربیت ورزشکاران این رشته صرف نمود دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

فدراسیون شنا به نمایندگی از خانواده بزرگ ورزش‌های آبی ، مصیبت وارده را به خانواده ایشان و جامعه ورزش شنا تسلیت گفت و همچنین برای وی از خداوند متعال رحمت مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

WhatsApp Image 2019-01-15 at 12.14.29 PM

 

 

آئین نامه اجرایی مسابقات شنا مسافت بلند جام دهه مبارکه فجر

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آئین نامه اجرایی مسابقات شنا مسافت بلند جام دهه مبارکه فجر

آئین نامه اجرایی مسابقات شنا مسافت بلند پسران جام دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی در دو رده سنی ۱۱-۱۲ و ۱۳-۱۴ سال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا شنا مقرراست مسابقات شنای مسافت بلند در رده سنی ۱۱-۱۴ سال ویژه پسران تحت عنوان ((دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی)) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جهت توسعه کمی و کیفی رده های سنی شنای ایران در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شود.

این مسابقات که پیش از این مقرر بود به میزبانی استان فارس برگزار شود، در همان زمان تعیین شده قبلی (۱۸ الی ۲۲ بهمن ۱۳۹۷) به شرح جدول ذیل برگزار خواهد شد.

برای دریافت فایل PDF آئین نامه اجرائی مسابقات شنا جام دهه مبارکه فجر  کلیک کنید.

 

آئین نامه اجرایی مسابقات شنای مسافت بلند جام دهه مبارکه فجر – تهران استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی 

براساس تصمیم کمیته فنی شنا مقرر است مسابقات شنای مسافت بلند در رده سنی۱۱-۱۴ سال تحت عنوان – دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی – ویژه پسران جهت توسعه کمی و کیفی رده های سنی شنای کشور به شرح جدول ذیل برگزار گردد. علیهذا مقتضی است با درنظر داشتن مفاد این بخشنامه نسبت به اعزام تیم آن استان جهت شرکت درمسابقات مذکور اقدام فرمائید.

 

تعداد افراد اعزامی ازهراستان:

الف) سرپرست ۱نفر

ب) مربی۲ نفر   (هر رده سنی یک نفر)

ج) ورزشکار ۸ نفر (رده سنی ۱۱-۱۲ سال)، ۸نفر (۱۳-۱۴ سال)  جمعاً  ۱۶ نفر

حداکثر نفرات اعزامی اعم از مربی، سرپرست، ورزشکار۱۹نفرخواهد بود.          

 

محل و زمان اجرای مسابقات:

رده سنی(سال)

متولدین ورود به خوابگاه شروع مسابقات پایان مسابقات خروج ازخوابگاه
رده سنی ۱۱-۱۲
رده سنی ۱۳-۱۴
۱۳۸۵-۱۳۸۶
۱۳۸۳-۱۳۸۴
پنجشنبه ۹۷/۱۱/۱۸
بعدازظهر ساعت ۱۴:۰۰
۹۷/۱۱/۱۹ ۹۷/۱۱/۲۱

روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۲۲
ساعت ۹ صبح

 

محل برگزاری و اسکان شناگران:

محل برگزاری: استان تهران- کیلومتر ۵ اتوبان تهران_کرج – استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران

محل خوابگاه و پذیرش : تهران – مجموعه ورزشی آزادی – خوابگاه شماره ۲ آزادی

مسئول پذیرش و خوابگاه: آقای ایرج رئوف آذر

 

چگونگی برگزاری مسابقات:

۱- مسابقات به صورت نهایی (Time final) برگزار خواهد شد.

۲- مسابقات در دو نوبت صبح و عصربرگزار می گردد.صبح رأس ساعت ۹:۰۰ و بعدازظهر راس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز می گردد.

۳- مراسم اختتام مسابقات بعد از انجام آخرین رشته در آخرین روز مسابقات با توزیع مدال به نفرات اول تاسوم واهدای کاپ قهرمانی به تیم های برتر برگزار خواهد شد.

۴- به قهرمانان رده های سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال به طور جداگانه حکم قهرمانی، مدال و جام قهرمانی اهداء می گردد.

 

کنگره مسابقات:

رأس ساعت ۲۲ روز قبل از مسابقات (۹۷/۱۱/۱۸)درمحل خوابگاه انجام خواهد شد.

 

²دستورجلسه :   

۱- تلاوت قرآن کریم

۲- خیر مقدم

۳- حضور و غیاب تیم ها

۴- شرح نحوه برگزاری مسابقات

۵-آخرین مهلت زمانی جهت حذف شناگران توسط سرپرستان تیم ها

توجه۱ : اعضای کمیته ژوری ( فنی و انضباطی)  به شرح ذیل می باشند:

  • ناظر فنی فدراسیون
  • ناظر داوری فدراسیون
  • سرپرست کل مسابقات
  • سرپرست اجرایی مسابقات
  • سرداور مسابقات

 

مدارک مورد نیاز:

۱-همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار وارسال فایل تصویری آن

تبصره۱:چنانچه ورزشکاری دارای شناسنامه عکس دار نباشد، ارائه فایل تصویری گواهی اشتغال به تحصیل عکس دار معتبر (از آموزش و پرورش)  و همراه داشتن  اصل شناسنامه والدین الزامی است.

۲- یک قطعه عکس ۴×۳ و ارسال فایل دیجیتالی آن

۳- کارت بیمه پزشکی ورزشی (دارای اعتبار در سال۱۳۹۷) و ارسال فایل تصویری آن

۴- داشتن حداقل کارت مربیگری درجه ۲ (ویژه مربی) و ارسال فایل تصویری آن

۵- همراه داشتن کارت ملی وارسال فایل  تصویری آن

۶- ارسال نامه اعلام آمادگی جهت شرکت در مسابقه همراه با درج تعداد نفرات تیم جهت پذیرش خوابگاه حداکثر تا روز دوشنبه مورخ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ می‌باشد.

۷- ارسال فایل اسکن شده مدارک تیم های شرکت کننده جهت صدورکارت شناسایی (ID) می بایست حداکثر تا تاریخ ۹۷/۱۱/۱۰ از طریق آدرس الکترونیکی : info@irsf.ir خواهد بود.

۸-ارسال فیش واریزی (۳/۸۰۰/۰۰۰ ریال) ورودی تیم ها تا حداکثرروزچهارشنبه۹۷/۱۱/۱۰ می باشد.

۹- ثبت ارنج شناگران تیم ها حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ از طریق آدرس الکترونیکی : info@irsf.ir خواهد بود.

* جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر باکمیته فنی شنا آقای: عبدالرضا ریاحی با تلفن ۸۸۸۲۷۵۲۶-۰۲۱ (داخلی ۴) تماس حاصل نمائید.

تبصره۲ :شناگران درصورتی که به هر دلیل با ذکر توضیحات در شناسنامه صغر سن داشته باشند حق شرکت در مسابقات مذکور را نخواهند داشت، لذا به همراه داشتن اصل شناسنامه الزامی بوده و از شرکت شناگرانی که اصل شناسنامه خود را به همراه نداشته باشند و یا به هردلیلی شناسنامه آنان مخدوش وحتی با طی مراحل قانونی صغرسن داشته باشند جلوگیری بعمل خواهد آمد.

²امورمالی

کلیه هزینه های مسابقات (غذا، اسکان، ایاب و ذهاب داخل شهری وغیره ….) شرکت کنندگان اعم از ورزشکار، مربی و سرپرست توسط تیم های اعزامی تامین و پرداخت می شودو هزینه های اسکان ، غذا و سایرهزینه هادر طول مسابقات به ازاء هر نفر- مسابقه مبلغ سه میلیون و هشتصد هزار ریال (۳/۸۰۰/۰۰۰ ریال) خواهد بود که می بایست به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی بنام درآمدی فدراسیون شناو فیش یا رسید دریافتی آنرا به آدرس پستی فدراسیون (info@irsf.ir)و یا از طریق شماره فاکس ۰۲۱۸۸۸۲۰۷۱۴ ارسال گردد. ضمناً دستگاه کارتخوان بانکی نیز در محل پذیرش موجود می باشد.

**توجه مهم : به علت کمبود ظرفیت پذیرش خوابگاه مجموعه آزادی، از پذیرش تیم های استانهای تهران و البرز معذوریم. بدیهی است هزینه خوابگاه از مبلغ ورودی تیم های فوق الذکر کسر می گردد.

۲- از آوردن نفرات اضافی تحت عنوان (اولیاء بازیکنان، راننده، همراه، فرزند، مربی یا سرپرست )جداً خودداری گردد.

 

مقررات فنی وشیوه برگزاری مسابقات:

۱- در هریک از رشته های شنا فقط دو شناگر از هر تیم میتواند در مسابقات شرکت کند.

۲- هر شناگر می تواند در کلیه مواد انفرادی وتیمی شرکت نماید.

۳- تمامی شناگران اعزامی می بایست حداقل در یک رشته مسابقه دهند.

۴- ترکیب تیم های امدادی می بایست حداقل یک ساعت قبل از شروع مسابقات همان روز به منشی مسابقات تسلیم گردد.

۵- به کلیه نفرات اول، دوم، سوم مواد مختلف مسابقه نهایی حکم و مدال اهدا ء می شود.

۶- درصورتی که شناگری نام او در برگه ارنج ثبت گردیده و مقرر گردد درمسابقه شرکت نماید اما به دلایل غیر پزشکی ازحضور در مسابقه خودداری نماید مبلغ (۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال) جریمه برای هر مورد دریافت خواهد گردید.

۷- اعتراض به نتیجه هرمسابقه باید به صورت کتبیتوسط سرپرست تیم، حداکثر ۳۰ دقیقه پس از اعلام نتیجه  هر ماده به انضمام مبلغ(۵۰۰,۰۰۰ریال) به سرداور مسابقه تحویل داده شود.

۸- درصورتی که شناگری بعد از معرفی از سوی مربی تیم و تعیین خط شنا به دلایل پزشکی از شرکت در مسابقات امتناع نماید درصورت تأیید پزشک مسابقات، دیگر اجازه شرکت در بقیه مواد شنا را تا پایان مسابقات همان روز نخواهد داشت .

توجه۲:ضمن ارسال (پیوست بخشنامه)مواد مسابقات شنا، برنامه روزانه مسابقات، فرم مشخصات و برگه ارنج تیم ها خواهشمند است دستور فرمایید مراتب اعلام آمادگی خودرا الزاماً با فرم تکمیلی مشخصات  نفرات (شناگر، مربی، سرپرست) ارسال نمائید.

 

۹:بمنظور بهره مندی هیأتهای شنای سراسر کشور از توانمندیهای بخش خصوصی، حضور تیم های ورزشی تحت عنوان باشگاه و یا مؤسسات فرهنگی ورزشی با معرفی نامه هیات شنای استان در این مسابقات بلامانع میباشد.

 

تبصره۳: در صورت افزایش تیم های شرکت کننده و متعاقب آن تکمیل ظرفیت پذیرش خوابگاه اولویت با هیاتها و تیم هایی است که در زمان مقرر مبلغ ورودی  مسابقات را واریز کرده و فیش واریزی را  ارسال نموده اند.ضمناً در شرایط یکسان اولویت پذیرش با هیاتهای شنای استانها خواهد بود.

 

شهرام احمدی دبیر هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی: استعدادیابی اولویت برنامه های ما است / هیات های شهرستان ها را فعال می کنیم

اخبار قایقرانی


شهرام احمدی دبیر هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی: استعدادیابی اولویت برنامه های ما است / هیات های شهرستان ها را فعال می کنیم

دبیر هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی با ابراز رضایت از پیشرفت هیات در سال 97 گفت: سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و برنامه ها به بهترین نحو اجرا شد و سال آینده را با برنامه ای بهتر برای رشد قایقرانی استان آغاز می کنیم.
شهرام احمدی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: سال 97 را با کسب نتیجه های راضی کننده مانند کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا جوانان روئینگ، حضور مربی و ورزشکاران استان در بازیهای آسیایی جاکارتا و کسب نتیجه های خوب توسط ورزشکاران نونهال در المپیاد و دعوت شدن به اردوی ملی است.
وی افزود: شهرستان های فعال استان نیز میزبان ورزشکاران ملی پوش بودند مانند شهرستان سیلوانا که ملی پوشان روئینگ اردوی زمستانی پیش از بازیهای آسیایی را در آنجا دنبال کردند. در حال حاضر سد سیلوانا از گزینه های میزبانی تیم ملی روئینگ است و برای این میزبانی آمادگی بسیار خوبی داریم و برای بهتر شدن امکانات نسبت به سال گذشته اقداماتی انجام شده تا ورزشکاران تمرینات بهتری پشت سر بگذارند. با حمایت شهرداری سیلوانا زمینی برای ساخت اسکان در نزدیکی سد به ما داده شده و به زودی آماده خواهد شد.
احمدی ادامه داد: برای میزبانی رشته های دیگر نیز اقداماتی انجام دادیم و شهرستان های دیگر نیز راه اندازی شده اند یا در حال راه اندازی هستند و به زودی فعالیت خود را با برنامه ریزی بلند مدت شروع می کنند. شهرستان های ارومیه، بوکان، مهاباد و نقده فعالیت خوبی داشته اند و شهرستان میاندواب تازه راه افتاده و به جز پیست تمرینی، استخر هم در اختیار دارد تا برای استعداد های جدید آموزش اولیه راحت تر و با کیفیت بهتری انجام شود. شهرستان های سلماس و منطقه آزاد باکو نیز مدت زیادی تا شروع فعالیت هایشان باقی نمانده و در تلاش هستیم میزبانی اردو های دیگر را نیز داشته باشیم.
دبیر هیات قایقرانی استان آذربایجان غربی با اشاره به پتانسیل خوب شهرستان های این استان بیان کرد: شهرستان های ما برای میزبانی مسابقات نیز آمادگی دارند. در نظر داشتیم مسابقات قهرمانی کشور روئینگ را به میزبانی این استان برگزار کنیم اما شرایط آب و هوایی این فصل کمی کار را سخت می کند اما اگر زمان کافی داشته باشیم میزبان خوبی خواهیم بود، اما در بخش کانوپولو اقداماتی برای برگزاری مسابقات کاپ آزاد بانوان انجام شده و برای میزبانی آماده می شویم.
احمدی در خصوص فعالیت های هیات در بخش رشته های آبهای آرام و کانوپولو گفت: تبلیغات خوبی در رسانه های استان صورت گرفته و استعدادیابی خوبی از بچه های نوجوان و نونهال با همکاری آموزش و پرورش استان انجام می شود و آموزش های اولیه در استخر با مربی های خوب کشور دنبال خواهد شد.
احمدی در پایان افزود: هیات قایقرانی استان با کمک مدیرکل توانسته رشد خوبی داشته باشد اما نیاز بیشتری هم به حمایت مسئولین دارد تا بتوانیم شهرستان هایی که پیست دارند و از زیر ساخت خوبی برخوردار اند، قایق در اختیارشان بگذاریم تا فعالیت هایشان را آغاز کنند.