درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

هفته سوم لیگ آبهای آرام بانوان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


هفته سوم لیگ آبهای آرام بانوان برگزار می شود

هفته نخست نیم فصل دوم لیگ آبهای آرام بانوان پنجشنبه 2 آذرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، با تصمیم سازمان لیگ فدراسیون نیم فصل دوم لیگ آبهای آرام با توجه به حضور در فصول سرد سال در مسافت های استقامتی برگزار می شود.
بر این اساس هفته سوم و آغاز نیم فصل دوم رقابت های لیگ آبهای آرام بانوان پنجشنبه 2 آذرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.
در این هفته از رقابت ها قایقرانان در مسافت های کایاک و کانوی یکنفره 2000 و 5000 متر و کایاک دونفره 5000 متر انجام می شود.
هر باشگاه در مواد تکنفره مجاز به شرکت دادن 2 قایق و در ماده کایاک دونفره مجاز به حضور 1 قایق است.
در دور برگشت رقابت ها هر ورزشکار تنها مجاز به شرکت در یک ماده و یک مسافت است.
رقابت های لیگ آبهای آرام بانوان با حضور باشگاه های مقاومت بسیج، جوانان قوا، تایدواتر، سنگ درویشی، ستارگان قوا، هیات تهران و قوا تهران برگزار می شود و تاکنون در جدول رده بندی باشگاه های تایدواتر، مقاومت بسیج و ستارگان قوا در صدر جدول قرار دارند.

تیم ملی پاراکانو عازم تایلند شد

اخبار قایقرانیتیم ملی پاراکانو با ترکیب 5 قایقران به منظور حضور در رقابت های قهرمانی آسیا شب گذشته 29 آبان ماه عازم تایلند شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات پاراکانو قهرمانی آسیا 3 تا 5 آذرماه در پاتایا تایلند برگزار می شود.
به همین منظور تیم ملی پاراکانو با ترکیب 3 قایقران مرد و 2 قایقران بانو به این رقابت ها اعزام شد.
مسعود مهدوی نیا سرمربی پاراکانو هدایت قایقرانان را در این مسابقات بر عهده دارد.
شهلا بهروزی راد، رویا سلطانی، نادر عیوضی، اسلام جاهدی و اکبر طهماسبی قایقرانان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا هستند.
نمایندگان ایران در کلاس های KL3 و KL2 این رقابت ها شرکت خواهند کرد.

اردوی تیم ملی آبهای آرام آقایان بزرگسالان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


اردوی تیم ملی آبهای آرام آقایان بزرگسالان برگزار می شود

هشتمین مرحله اردوی تیم ملی آبهای آرام آقایان رده سنی بزرگسالان در بخش کایاک و کانو از 2 آذرماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی کایاک و کانو بزرگسالان به منظور حضور موفق در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا با حضور 12 قایقران از 2 آذرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.
این اردو تا 23 آذرماه ادامه خواهد داشت.
ایرج اقلیمی سرمربی کایاک، الیاس اقلیمی سرمربی کانوکانادایی و ایمان پورعزیز کمک مربی کانوکانادایی اعضای کادر فنی این تیم هستند.
فرزین اسدی و امین بوداغی از مازندران، پیمان قوی دل و علی آقامیرزایی از گیلان، امید احمدی از زنجان، بابک دربان از تهران و احمدرضا طالبیان از اصفهان در بخش کایاک و علی اجاقی از کرمانشاه، عادل مجللی از گلستان، کیا اسکندانی از تهران و پژمان دیوسالار و محمد نبی رضایی از مازندران نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

دور نخست اردوی تیم ملی اسلالوم آبهای خروشان بانوان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


دور نخست اردوی تیم ملی اسلالوم آبهای خروشان بانوان برگزار می شود

اولین مرحله اردوی تیم ملی اسلالوم آبهای خروشان بانوان به میزبانی رودخانه زیاران در زیباشهر استان قزوین از اول آذرماه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی اسلالوم در رده های سنی بزرگسالان و جوانان اردوهای خود را به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا و بازیهای آسیایی جاکارتا آغاز می کند.
مرحله اول اردوی این تیم از اول آذرماه به میزبانی رودخانه زیاران در زیباشهر استان قزوین آغاز می شود و تا 12 آذرماه ادامه خواهد داشت.
کتایون اشرف سرمربی، مه نوش مهرنگار سرپرست و مسعود بهرامی مدیر اجرایی اعضای کادر فنی این تیم هستند.
رکسانا رازقیان و فائزه روناسی از اصفهان، الهام طهماسبی و حسنا اله قلی از مازندران، کیلان سرداری از کردستان و محدثه حسن پور از قزوین قایقرانان دعوت شده به این اردو هستند.

سومین مرحله اردوی تیم ملی اسپرینت و اسلالوم بانوان و آقایان برگزار می شود

اخبار قایقرانیسومین مرحله اردوی تیم ملی اسپرینت و اسلالوم بانوان و آقایان برگزار می شود

اردوی تیم ملی اسپرینت و اسلالوم نوجوانان در بخش بانوان و آقایان از فردا 30 آبان ماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی نوجوانان اسپرینت و اسلالوم به منظور حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان برگزار می شود. سومین مرحله این اردو از فردا 30 آبان ماه آغاز می شود و تا 14 آذرماه در دریاچه آزادی ادامه خواهد داشت.
این اردو در مواد کایاک و کانو با حضور 10 قایقران در بخش بانوان و 11 قایقران در بخش آقایان انجام می شود.
سیما عروجی و شقایق سیدیوسفی مربیان و مهناز غفاری سرپرست بخش بانوان و بردیا مهرجو و هادی کللی مربیان و علی احدی کمک مربی بخش آقایان، اعضای کادر فنی تیم در این اردو هستند.
در بخش بانوان یاسمن سلطانی فر، آتوسا خراطی و نازنین فرزانه از تهران، یاسمن قمری از همدان و ملیکا سماکی از مازندران در بخش کایاک و نیروانا اسدبیگی و زهرا مطهر از تهران، دنیا محمدی و گلشن رهیده از کرمانشاه و ستاره همایون فرد از اصفهان در بخش کانو به اردو دعوت شدند و در بخش آقایان پارسا امیدوار و کیان محمودزاده از تهران و علی طاهری، سهیل خزائی، مرصاد واحدی و امیررضا آهنگربهان از مازندران در بخش کایاک و محمد مهدوی نیا و دانیال چشمه از تهران، سبحان بیرانوند از لرستان و عبداله مشایخ بخشی و کمیل خزایی از مازندران در بخش کانو نفرات دعوت شده به این اردو هستند.

علی محب: شخصیت قهرمانی در باشگاه‌های آسیا را داشتیم/ رضوانی به هشت سال دیگر نیاز دارد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

علی محب: شخصیت قهرمانی در باشگاه‌های آسیا را داشتیم/ رضوانی به هشت سال دیگر نیاز دارد

کارشناس واترپلوی ایران معتقد است که محسن رضوانی برای رسیدن به اهداف خود، هشت سال دیگر زمان نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ علی محب در گفت و گو با ایسنا، در مورد اهدافی که فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران باید در چهار سال آینده پیگیری کند، توضیح داد: در همه‌ی فدراسیون‌ها مشکل‌ها و نقطه ضعف‌هایی وجود دارد و باید ترمیم شوند که فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو هم از این قاعده مستثنا نیست. دراین چند سال نقاط قوت فدراسیون شنا از نقاط ضعفش بیشتر بوده است و بنابراین فکر می‌کنم این مدیریت بتواند در چند سال آینده نقاط ضعف را شناسایی و ترمیم کند.

او با بیان اینکه از نظر من مدیریت فدراسیون‌های ورزشی به سه دوره چهار ساله نیاز دارد، خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر هم محسن رضوانی عملکرد خوبی در فدراسیون داشته است اما برای اینکه بتواند حاصل زحمات خود را برداشت کند به یک دوره‌ی دیگر نیاز دارد. از نظر من اگر می‌خواهیم حاصل کار مدیر فدراسیونی را ببینیم باید ۱۲ سال به او فرصت دهیم تا مراحل کاشت، داشت و برداشت را طی کند.

محب ادامه داد: واترپلوی ایران با آمدن یک سرمربی خوب(الکساندر چیریچ) مسیر پیشرفت را پیدا کرده و نتایج خوبی در این مدت کسب کرده است. به نظر من از جمله نیازهای اصلی دو رشته‌ی دیگر(شنا و شیرجه) این فدراسیون نیز آوردن مربی خارجی است. این رشته‌ها در ایران پتانسیل بالایی دارند و اگر می‌خواهیم شاهد پیشرفت زیاد باشیم، باید این کار را برای شیرجه و شنا هم انجام دهیم.

او همچنین در مورد رقابت‌های واترپلوی جام باشگاه‌های آسیا و نتایج نمایندگان ایران در این مسابقه‌ها، اظهار کرد: این رقابت‌ها سطح بالایی دارد که با توجه به این نکته می‌توان از نتایج نمایندگان ایران راضی بود هرچند، به عقیده‌ من این نتایج می‌توانست بهتر باشد. نمایندگان ایران در مقابل همه‌ی حریفان خود به جز تیم آستانه قزاقستان نتایج خوبی گرفتند و توانستند رقبای خود را شکست دهند. تنها در مقابل قزاقستان باختند و در مصاف با یکدیگر هم به تساوی رسیدند که نشان از سطح بالای آن‌ها بود.

او افزود: به عقیده‌ی من سایپا شخصیت قهرمانی در این رقابت‌ها را داشت ولی عدم هماهنگی دو بازیکن خارجی این تیم با ترکیب تیم تا حدودی مشکل ساز شد. با این حال فکر می‌کنم سایپا روزهای خوبی را در پیش دارد و از سطح بسیار بالایی برخوردار است. البته تیم دانشگاه هم با کیفیت است اما در این رقابت‌ها سایپا می‌توانست قهرمان شود اگر دو بازیکن خارجی این باشگاه هماهنگی بیشتری با ترکیب تیم داشتند.

پنام تاش: جام باشگاه‌های واترپلو آسیا تجربه ارزشمندی برای تیم جوان سایپا بود

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

پنام تاش: جام باشگاه‌های واترپلو آسیا تجربه ارزشمندی برای تیم جوان سایپا بود

سرمربی تیم واترپلو سایپا معتقد است جام باشگاه های آسیا برای تیم او که ترکیبی از بازیکنان جوان و بزرگسال است، تجربه ارزشمندی بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهدی پنام تاش سرمربی تیم واترپلو سایپا در گفت و گو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان درباره مسابقات جام باشگاه های آسیا و نائب قهرمانی تیمش اظهار کرد: مسابقات جام باشگاه های آسیا به مدت ۳ سال برگزار نشده بود به همین دلیل تعدادی از تیم ها در آن حضور نداشتند. سطح مسابقات خوب بود. سایپا با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه و ۲ بازیکن خارجی پا به این رقابت ها گذاشت. جام باشگاه ها تجربه خوبی برای سایپا بود و خوشبختانه نتایج خوبی هم به دست آمد.
او درباره حریفان سایپا تصریح کرد: تیم آستانه قزاقستان تیمی قوی بود که در این رقابت ها دو ملی پوش خود را در اختیار نداشت. ما تا لحظه آخر با آنها جنگیدیم. اگر بازیکنان خارجی را زودتر به ترکیب اضافه می کردیم مطمئنا نتیجه بهتری می گرفتیم. حریف دیگر ما تیمی از کره بود که بازیکنان ملی پوش این کشور را در اختیار داشت. نماینده تایلند نیز یک دست و جوان بود. این نشان می دهد کشورهای دیگر بیکار ننشسته اند و کار می کنند.
پنام تاش درباره جوان گرایی در تیم سایپا بیان کرد: در ترکیب تیم سایپا ۳ بازیکن زیر ۱۷ سال و ۷ بازیکن زیر ۱۹ سال حضور دارند. هم سیاست من به عنوان مربی و هم سیاست باشگاه سایپا مبتنی بر جوان گرایی و در نهایت نتیجه گرایی است. ضمن این که تلاش می کنیم به توسعه واترپلو ایران نیز کمک کنیم. توسعه واترپلو نیازمند توجه ویژه به رده های پایه است.
سرمربی تیم واترپلو سایپا به حضور نداشتن برخی از تیم ها در مسابقات جام باشگاه های آسیا اشاره کرد و گفت: در این دوره نمایندگان کشورهایی مانند چین، ژاپن و ازبکستان حضور نداشتند. ممکن است این کشورها تیم های ملی توانمندی داشته باشند اما حضور نداشتن آنها در این رقابت ها نشان می دهد این کشورها فاقد لیگی پویا هستند. خوشبختانه از کشورمان دو تیم به جام باشگاه ها اعزام شد و نتایج خوبی هم کسب شد. این بدین معناست که لیگ ما برآیند خوبی داشته است و هزینه هایی که برای حضور سایپا و دانشگاه آزاد صرف شده است، ارزش داشته است.
پنام تاش عنوان کرد: واترپلو ورزشی است که در اروپا رونق دارد و اروپائیان در آن سرآمد هستند. این رشته در آسیا مهجور مانده است اما با سرمایه گذاری، تمرین و صرف زمان زیاد می توان به آینده آن امیدوار بود.
سرمربی تیم واترپلو سایپا با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ زیر ۱۷ سال بیان کرد: تیم سایپا نیز در این لیگ تیم داری می کند. من هم با تیم نوفلاح موفق به کسب مقام قهرمانی در لیگ زیر ۱۷ شده ام.  پتانسیل خوبی از جوانان داریم. اما لازم است تورنمنت های خارجی نیز برای این رده در نظر گرفه شود. ضمن این که باید بودجه ای در اختیار باشد تا بتوان این رده را سازماندهی کرد. پخش تلویزیونی نیز به طور حتم به رشد واترپلو کمک خواهد کرد.
او درباره صدرنشینی سایپا در لیگ برتر اضافه کرد: به لطف خداوند تا کنون نتایج خوبی در لیگ گرفته ایم و صدرنشین هستیم. بازیکنان با هم متحد و هم دل هستند. تصور می کنم کار در نیم فصل دوم سخت تر باشد.

شهادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت امام رضا (ع) تسلیت باد

شهادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت امام رضا (ع) تسلیت باد

شهادت غریبانه هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سی ام ماه صفر مصادف با شهادت هشتیمن اختر تابناک آسمان و ولایت است. این امام بزرگوار  در سن ۳۵ سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام رواداشتند  ایشان در سن ۵۵ سالگی به وسیله انگور زهرآلود به شهادت رسیدند. امام علی بن موسی الرضا دارای القابی مثل رضا، صابر، زکی، ولی، فاضل، وفی، صدیق، رضی، سراج الله، نورالهدی، قره عین المؤمنین، مکیده الملحدین، کفوالملک، کافی الخلق، رب السریر، و رئاب التدبیر است. این امام بزرگوار علی رغم موانع بسیار در راه انجام وظایف الهی تا آنجا پایداری کرد که جان خود را فدا ساخت.

سی ام صفر سالروز شهادت شهادت غریبانه هشتمین اختر تابناک آسمان و لایت ، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) بر تمام مسلمانان جهان تسلیت باد.

برنامه زمانبندی اردو تیم ملی شیرجه

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برنامه زمانبدی اردو تیم ملی شیرجه

طبق اعلام کمیته فنی شیرجه برنامه زمانبندی اردوهای متمرکز و غیر متمرکز تیم ملی شیرجه تا پیش از بازیهای آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ طبق اعلام کمیته فنی شیرجه برنامه اردوهای  آماده‌سازی متمرکز و غیر متمرکز تیم ملی شیرجه به منظور حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ اعلام شد. از همین افراد دعوت شده به اردو باید طبق برنامه اعلام شده خود را به کادرفنی تیم معرفی کنند.

 

 اسامی دعوت شدگان به اردو آماده سازی متمرکز و غیر متمرکز تیم ملی شیرجه:

 

مجتبی ولیپور ورزشکار آذربایجان شرقی
علی شکول ورزشکار آذربایجان شرقی
محمدرضا شکول مربی آذربایجان شرقی
شهنام نظرپور ورزشکار تهران
حمید کریمی ورزشکار تهران
حامد بزمی ورزشکار تهران
سجاد آبخیز ورزشکار تهران
قائم میرابیان مربی تهران
مهدی آقا رضایی مربی تهران

مدیر تیم‌های ملی: محمود آرامی

 

جدول رمانبندی اردوهای متمرکز و غیر متمرکز تیم ملی شیرجه :

شرح فعالیت محل برکزاری اردو یا مسابقه تاریخ شروع تاریخ اتمام
اردوی غیر متمرکز تهران – تبریز ۹۶/۰۸/۲۹ ۹۶/۱۰/۳۰
اردوی متمرکز تهران ۹۶/۱۱/۰۱ ۹۶/۱۱/۱۵
اردوی غیر متمرکز تهران – تبریز ۹۶/۱۲/۰۱ ۹۶/۱۲/۲۵
اردوی متمرکز تهران ۹۷/۰۱/۱۷ ۹۷/۰۲/۱۱
اردوی غیر متمرکز تهران – تبریز ۹۷/۰۲/۲۰ ۹۷/۰۳/۳۰
اردوی متمرکز تهران ۹۷/۰۴/۰۱ ۹۷/۰۴/۱۲
اردوی متمرکز تهران ۹۷/۰۴/۳۱ ۹۷/۰۶/۲۴

 

 

گزارش تصویری_جلسه هماهنگی مسابقات بین‌المللی شنا جام آذربایجان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

گزارش تصویری_جلسه هماهنگی مسابقات بین‌المللی شنا جام  آذربایجان

جلسه هماهنگی مسابقات بین‌المللی شنا جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان به میزبانی شهر تبریز صبح امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات بین‌المللی شنا جام سرداران شهید آذربایجان در آذر ماه ۱۳۹۶ در دو بخش دختران و پسران در رده‌های سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال در شهرستان تبریز برگزار خواهد شد. بر همین اساس شنبه با حضور محسن رضوانی رئیس فدراسیون و ابراهیم فیروزی رئیس هیات شنا استان آذربایجان شرقی و دیگر مسئولین در محل فدراسیون جلسه‌ای برای هماهنگی های لازم جهت برپایی هرچه بهتر این مسابقات برگزار شد.برای مشاهده گزارش تصویری به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید
ادامه مطلب

تهران قهرمانی بزرگسالان/ گیلان قهرمان جوانان

اخبار قایقرانی
بیست و نهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام آقایان یادواره شهید جمشید موسی زاده با قهرمانی تیم تهران در رده بزرگسالان و تیم گیلان در رده جوانان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام آقایان با حضور بیش از 200 قایقران از 19 استان 23 تا 25 آبان ماه در مواد کایاک و کانو در دریاچه آزادی برگزار شد.
این رقابت ها ظهر امروز 25 آبان ماه با مشخص شدن نفرات و تیم های برتر در دریاچه آزادی به پایان رسید.
در رده سنی بزرگسالان استان تهران با 274 امتیاز قهرمان شد، استان مازندران با 235 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و استان گیلان با 234 امتیاز جایگاه سوم را بدست آورد.
در رده سنی جوانان نیز استان گیلان با 264 امتیاز عنوان قهرمانی را بدست آورد، استان مازندران با 255 امتیاز دوم شد و تهران با 246 امتیاز در رده سوم ایستاد.

رقابت های قهرمانی کشور پاراکانو آقایان برگزار شد

اخبار قایقرانیرقابت های قهرمانی کشور پاراکانو آقایان برگزار شد

رقابت های قهرمانی کشور پاراکانو آقایان همزمان با مسابقات قهرمانی کشور آبهای آرام امروز 25 آبان ماه در دریاچه آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، این رقابت ها در مواد کایاک و تورینگ در 3 کلاس معلولین انجام شد و در پایان نفرات برتر مشخص شدند.
در تورینگ کلاس KL1 محسن ضربتی از تهران مدال طلا و شورش دلپسند از کرمان مدال نقره بدست آوردند.
در تورینگ کلاس KL2 یونس فیضی از آذربایجان غربی مدال طلا و اسلام جاهدی از هرمزگان مدال نقره بدست آوردند.
در تورینگ کلاس KL3 محمد درویش از مازندران صاحب مدال طلا و صفر محب زاده از آذربایجان غربی صاحب مدال نقره شدند.
در کایاک کلاس KL3 نادر عیوضی از گیلان و اسلام جاهدی از هرمزگان مدال طلا، اکبر طهماسبی از تهران مدال نقره و معسود قیصر از تهران مدال برنز بدست آوردند.
در مراسم توزیع مدال این رقابت ها از شاهو محمدی اولین ورزشکار سندرم دان قایقرانی نیز تقدیر به عمل آمد.

آئین نامه مسابقات واترپلو جام شهید باروتکوب‌زاده استان یزد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

آئین نامه مسابقات واترپلو جام شهید باروتکوب‌زاده استان یزد

آئین نامه مسابقات واترپلو پسران با عنوان جام شهید باروتکوب زاده در رده‌ سنی ۱۶-۱۵ سال به میزبانی استان یزد اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس اعلام کمیته فنی واترپلو، مقرر است مسابقات واترپلو با عنوان جام شهید باروتکوب زاده ۱۴ الی ۱۸ آذر ۱۳۹۶ در رده‌ سنی ۱۶-۱۵ سال به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود. مهلت ارسال اعلام آمادگی و تعداد نفرات تیم‌ها جهت حضور در این رقابت‌ها تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ است.

برای دریافت فایل PDF  دستور العمل اجرایی برگزاری مسابقات واترپلو قهرمانی کشور رده سنی ۱۶-۱۵ سال کلیک کنید.

 

 محل و زمان اجرای  مسابقات واترپلو جام شهید باروتکوب‌زاده استان یزد – آذر ماه سال ۱۳۹۶ :

گروه سنی متولدین ورود به اردو شروع مسابقات پایان مسابقات خروج از اردو
۱۵ – ۱۶ سال ۱۳۸۰-۱۳۸۱ عصر روز سه‌شنبه
۱۳۹۶/۰۹/۱۴
صبح روز چهارشنبه
۱۳۹۶/۰۹/۱۵
صبح روز شنبه
۱۳۹۶/۰۹/۱۸
عصر روز شنبه
۱۳۹۶/۰۹/۱۸

محل برگزاری : یزد – بلوار دانشجو – استخر سرپوشیده عدالت

 

  • هزینه اردو شامل خوابگاه و سه وعده غذای روزانه به ازای هر نفر روزی ۸۵۰/۰۰۰ ریال است که بدو  ورود توسط سرپرست اردو دریافت می‌شود.
  • مسئول پذیرش مسابقات آقای حکایتی به شماره همراه ۰۹۱۳۲۵۹۶۷۲۰ و شماره ثابت ۰۳۵۳۸۲۶۲۵۵۵ است.

 

حدیقی: ۳۰ مربی فعال در کلینیک شیرجه شرکت خواهند کرد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

حدیقی: 30 مربی فعال در کلینیک شیرجه شرکت خواهند کرد

مسئول کمیته فنی شیرجه فدراسیون با بیان اینکه هفته آینده یک مدرس از کشور انگلیس به منظور برگزاری کلینیک شیرجه، به ایران می آید گفت: در این دوره ۳۰ مربی فعال شیرجه حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ امید حدیقی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا در خصوص برگزاری  کلینیک شیرجه بیان کرد: به دلیل تغییرات متعدد مدیریتی در این فدراسیون و همچنین ارتقای سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش درهیات دولت، ۱۲ سال از برگزاری کلینیک محروم بودیم. سال گذشته کلینیک‌های شنا و واترپلو در کشور برگزار شد و بر اساس سهیمه‌ فدراسیون بین المللی شنا(فینا) امسال تلاش کردیم که این فرصت به شیرجه داده شود که با حمایت فدراسیون و تلاش انجام شده این مهم نهایی شد.

مسئول کمیته فنی شیرجه فدراسیون با اشاره به سوابق ورزشی و مدیریت این مدرس انگلیسی عنوان کرد: این مدرس اصالتا روس است اما درحال حاضر در انگلیس فعالیت کرده و عضو کمتیه فنی فدراسیون این کشور است، سابقه چندین دوره شرکت در بازی‌های المپیک را هم به عنوان ورزشکار و هم به عنوان مربی دارد، از این رو براین باوریم می‌تواند به افزایش سطح فنی مربیان ایرانی کمک کند و موثر واقع شود.

حدیقی در پاسخ به این سئوال که کلینیک شیرجه در چه مدت زمانی برگزار و مربیان چند نوبت در روز در این دوره شرکت خواهند کرد،اظهارداشت: این دوره ۸ روز به طول می‌انجامد و مربیان در دو نوبت صبح و بعداز ظهر در این دوره شرکت خواهند کرد.

به گفته وی شرط حضور دراین کلاس داشتن مدرک مربیگری درجه ۳ و فعالیت دراین رشته طی ۳ سال گذشته است، از آنجا که به دنبال کیفیت هستیم، برای حضور حداکثر ۳۰ مربی در این دوره مجوز صادر خواهد شد که پس از پایان دوره و شرکت در آزمون مربوطه می توانند سطح درجه مربیگری خود را از ۳ به ۲ افزایش دهند.

امید حدیقی  در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا ملی پوشان شیرجه کشورمان نیز دراین دوره شرکت خواهند داشت نیز عنوان کرد: درحال حاضر ملی پوشان شیرجه کشورمان از نظر فنی شرایط مناسبی دارند و پس از دوره ورزشی به عنوان مربی درخدمت جامعه شیرجه خواهند بو. از این روز  با دعوت فدراسیون ملی پوشان در این دوره شرکت خواهد کرد.

وی در پاسخ به سئوال پایانی مبنی بر اینکه آیا همانند تیم واترپلو،جذب مربیان خارجی برای تیم ملی شیرجه در دستور کار فدراسیون قرار دارد، افزود: به طور حتم این چنین است، هم اکنون با مربیان کشورهای کره شمالی و اوکراین جهت بررسی شرایط پیشنهادی آنها در ارتباط هستیم.

به گفته وی البته از آنجا که مربیان اوکراینی سابقه درخشان تری از مربیان کره شمالی درمسابقات جهانی و بازی های المپیک دارند ترجیح ما استفاده از مربیان اوکراینی است.

برگزاری مسابقات واترپلوی دوستانه استخر آزادی تهران

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو

برگزاری مسابقات واترپلوی دوستانه استخر آزادی تهران

مسابقات واترپلوی دوستانه زیر ۱۶ سال استخر آزادی تهران با عنوان جام صلح و دوستی با قهرمانی تیم آزادی الف به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات واترپلوی دوستانه زیر ۱۶ سال استخر آزادی تهران با عنوان جام صلح و دوستی ۲۱ الی ۲۵ آبان ۱۳۹۶ برگزار شد. این رقابت‌ها با حضور ۵ تیم آزادی الف، آزادی ب، امید آزادی الف، امید آزادی ب، آینده سازان که همگی از تیم های پایگاه قهرمانی استخر آزادی هستند طی پنج روز بصورت دوره ای(هر روز دو بازی و یک تیم استراحت) با انجام ده بازی پیگیری شد.

در پایان تیم آزادی الف با چهار پیروزی و ۸ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های امید آزادی الف با سه پیروزی و یک شکست و کسب ۶ امتیاز،تیم امید آزادی ب با دو پیروزی و دو شکست و کسب ۴ امتیاز،تیم آینده سازان با یک پیروزی و سه شکست و کسب ۲ امتیاز و تیم آزادی ب با چهار شکست و بدون امتیاز به مقام های دوم تا پنجم دست پیدا کردند.