درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

دومین دوره مسابقات لیگ شنای نوجوانان خراسان رضوی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلومرحله نخست دومین دوره رقابت‌های لیگ شنا نوجوانان پسر استان خراسان رضوی در استخر شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دومین دوره مسابقات لیگ شنای نوجوانان استان خراسان رضوی روز جمعه (٣٠ تیرماه ۱۳۹۶) ساعت ۹:۰۰ صبح در مجموعه آبی شهید هاشمی‌نژاد مشهد آغاز شد.

حسین گرایلی دبیر هیأت شنا،شیرجه و واترپلو خراسان رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: این رقابت‌ها با حضور ٣٠ تیم و نزدیک به ۲٧٠ شناگر در رده‌های سنی ۸ و زیر ۸ سال ،۹ سال و۱۰ سال،۱۱و۱۲ سال و همچنین ۱۳و۱۴ سال در پنج مرحله برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت خوب شهرستان ها در این مسابقات افزود: در این رقابت‌ها تیم‌هایی از شهرستان‌های مشهد، سبزوار و تایباد نیز شرکت کردند. همچنین خاطر نشان کرد اختتامیه این مسابقات در دهه فجر سال جاری برگزار و به تیم‌های برتر کاپ قهرمانی، مدال و احکام و هدایای نفیسی اهدا می گردد.


مگلیونه در سمت ریاست فینا ابقا شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوبا پایان انتخابات هیات رئیسه فینا دکتر خولیو سی مگلیونه برای چهار سال دیگر در سمت ریاست فدراسیون جهانی شنا، شیرجه و واترپلو ابقا شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دکتر خولیو سی مگلیونه برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس فینا ( فدراسیون جهانی شنا، شیرجه، واترپلو و ورزش های آبی) ابقا شد. در جلسه مجمع عمومی و انتخاباتی فینا که عصر امروز ( شنبه) و درحاشیه مسابقات جهانی بوداپپست مجارستان برگزار شد، رئیس و اعضای جدید هیات رئیسه این فدراسیون جهانی انتخاب شدند.

بر این اساس جی هونگ ژو  از کشور چین و طاها الکیشری ( دبیر اجرایی کنفدراسیون آسیا) از قاره کهن به عضویت هیات رئیسه درآمدند.

طبق اعلام فدراسیون جهانی شنا اسامی اعضای جدید هیات رئیسه به شرح است:

fina


مهدى انصارى تمرینات خود را در بوداپست آغاز کرد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلومهدی انصاری تنها نماینده شنای ایران در مسابقات قهرمانی جهان – بوداپست ۲۰۱۷ صبح امروز(شنبه) تمرینات خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهدی انصاری تنها نماینده شنای ایران در مسابقات قهرمانی جهان – بوداپست ۲۰۱۷ که پنج‌شنبه(۲۹ تیر ۱۳۹۶) راهی مجارستان شده بود صبح امروز(شنبه) تمرینات خود را آغاز کرد. انصاری که با ثبت رکورد در بازی‌های هم بستگی کشورهای اسلامی در ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه جواز ورود به این مسابقات را کسب کرده بود خود را آماده می‌کند تا فردا (یکشنبه) ساعت ۱۳:۰۰ به وقت تهران در مرحله مقدماتی ۵۰ متر پروانه به آب بزند. خشایار حضرتی مربی تیم ،ملی پوش شنای ایران را در این رقابت‌ها همرامی می‌کند.

هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان از جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر ۱۳۹۶) آغاز  و تا ۳۰ جولای ۲۰۱۷ (هشتم مرداد ۱۳۹۶) ادامه دارد.


مرحله گروهی با صدرنشینی مدعیان قهرمانی تمام شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


با پایان بازی‌های مرحله گروهی تیم‌های صربستان ، کرواسی ، مجارستان و مونته‌نگرو بصورت مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های واترپلو مردان قهرمانی جهان به میزبانی مجارستان شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان فینا از جمعه ۱۴  جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر ۱۳۹۶) آغاز شد. رقابت‌های واترپلو این دوره از بازی‌ها از ۱۷ جولای ۲۰۱۷ (۲۶ تیر  ۱۳۹۶) آغاز و درحال پیگیری است. ۱۶ تیم در مرحله گروهی این مسابقات باهم به رقابت پرداختند. تیم های پر قدرت صربستان و کرواسی با سه پیروزی به کار خود پایان دادند و به راحتی و با اختلاف از گروهای سوم و چهارم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند. تیم مونته‌نگرو نیز با وجود تساوی مقابل کانادا موفق شد بعنوان تیم نخست از گروه اول صعود کند. اما تیم مجارستان میزبان در یک رقابت‌ تنگاتنگ با تیم ایتالیا ، صدر نشین گروه دوم شد. در پایان مرحله گروهی تیم ‌های صربستان ، کرواسی ، مجارستان و مونته‌گرو بصورت مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند. فردا(یکشنبه) تیم های دوم و سوم هر گروه نیز  برای راه یابی به مرحله یک چهارم به صورت ضربدری به مصاف هم می‌روند.

تیم های فرانسه، کانادا ، آمریکا و آفریقای جنوبی نیز که در مرحله گروهی در جایگاه آخر ایستادند فردا(یکشنبه) باهم به رقابت می‌پردازند تا تکلیف تیم‌های ۱۲ تا ۱۴ جدول این مسابقات مشخص شود.

 


ادامه مطلب

هیات قایقرانی مرکزی قهرمان شد

اخبار قایقرانیدر پایان مسابقات قهرمانی کشور کانوپولوی آقایان در مراغه هیات قایقرانی مرکزی با غلبه بر هیات قایقرانی البرز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور کانوپولوی آقایان 29 و 30 تیرماه به میزبانی هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی در پیست یادگاران مراغه برگزار شد.

تیم های خوزستان، مرکزی، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، زنجان، البرز، اردبیل، اصفهان، گیلان، همدان، مازندران، قزوین و تهران در این رقابت ها حضور داشتند.
پس از برگزاری دور گروهی در 4 گروه تیم های گیلان و مازندران، کرمانشاه، اردبیل، البرز، زنجان، تهران و مرکزی از گروه خود صعود کردند و بقیه تیم ها در گروه بازنده ها رقابت کردند.
با برگزاری رقابت گروه بازنده ها تیم های مازندران هفتم، زنجان هشتم، خوزستان نهم، اصفهان دهم، قزوین یازدهم، آذربایجان شرقی دوازدهم و همدان سیزدهم شدند.
در ادامه اردبیل 5 بر 1 گیلان را برد، مرکزی 3 بر 2 تهران را شکست داد و البرز 5 بر 1 کرمانشاه را از پیش رو برداشت. با این نتایج البرز مستقیما به فینال راه یافت.
در ادامه مرکزی 6 بر 2 اردبیل راب رد، تهران 7 بر 0 گیلان را مغلوب کرد و مرکزی 5 بر 2 کرمانشاه را برد و راهی فینال شد.
با این نتایج کرمانشاه سوم، اردبیل چهارم و تهران پنجم و گیلان ششم شدند.
در رقابت فینال نیز مرکزی 2 بر 1 البرز را شکست داد و قهرمان شد.

بر این اساس بیست و یکمین دوره رقابت های قهرمانی کشور کانوپولوی آقایان در پیست یادگاران مراغه به پایان رسید.

تیم ملی کانوپولوی بانوان بزرگسالان به آب می زند

اخبار قایقرانیسومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کانوپولوی بانوان رده سنی بزرگسالان از فردا 1 مردادماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی کانوپولوی بانوان کشورمان خود را برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور مالزی آماده می کند. به همین منظور این تیم در آغاز سومین مرحله اردوی انتخابی از 1 مردادماه در دریاچه آزادی به آب می زند.
این اردو تا 14 مردادماه ادامه پیدا خواهد کرد.

تکتم آخوندزاده از مازندران، فاطمه جلیلیان از اصفهان، الهه پورعبدیان از البرز، ترانه کامیاب از تهران، مهلا عاطفه دار و نفیسه خرمی نیک از خراسان رضوی، سمیرا منوچهری از فارس، سونیا گماری از کرمانشاه، صبا رحمتی از لرستان و آمنه شیرزادی و کیمیا مرادی از مرکزی نفرات دعوت شده به این اردو هستند که تحت نظر دلارام راثی مرزآبادی سرمربی و سرپرست تیم تمرینات خود را انجام خواهند داد.

برگزاری دوره مربیگری درجه ۲ شنا آقایان و بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلودوره مربیگری درجه ۲ شنا ویژه آقایان و بانوان به زودی برگزار می‌شود جهت ثبت نام در دوره تا روز چهارشنبه (چهارم مرداد ۱۳۹۶ ) به کمیته آموزش مراجعه کنید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو؛ دوره مربیگری درجه ۲ شنا ویژه آقایان و بانوان به زودی برگزار می‌شود. بر این اساس متقاضیان شرکت در دوره مربیگری درجه ۲ که از دوره مربیگری درجه ۳ آن‌ها سه سال کامل گذشته باشد، با در دست داشتن مدارک ذیل می‌توانند در این دوره شرکت کنند. همچنین داشتن دو برگه پروانه فعالیت مربیگری الزامی است. جهت ثبت نام در این دوره متقاضیان تا روز چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۶ به کمیته آموزش فدراسیون مراجه کنند .

تاریخ شروع دوره نیز هفته آینده اعلام خواهد شد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام :

 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی برابر با اصل
 • کپی مدرک مربیگری درجه ۳ شنا که از آن ۳ سال کامل گذشته است.
 • کپی ۲ برگه پروانه فعالیت مربیگری
 • دو قطعه عکس ۳ در ۴
 • واریز مبلغ پنج میلیون و پانصد هزار ریال (معادل ۵۵۰ هزار تومان) به حساب درآمدی فدراسیون به شماره ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ نزد بانک ملی ایران
 • مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان 

 


نماینده شنا ایران فردا عازم مسابقات جهانی مجارستان می‌شود

اخبار شنا و شیرجه و واترپلومهدی انصاری نماینده شنا ایران برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات شنا قهرمانی جهان فردا (پنج‌شنبه) به مجارستان اعزام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان در رشته‌های ورزش های آبی از جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر ۱۳۹۶) آغاز شد. شهر بوداپست مجارستان میزبان این دوره از مسابقات قهرمانی جهان است. مهدی انصاری نماینده ایران در رقابت‌های شنا قهرمانی جهان فردا (پنج شنبه) تهران را به مقصد بوداپست ترک می‌کند.

نماینده شنای ایران در این رقابت‌ها در دو ماده ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه به آب می‌زند. انصاری با ثبت رکورد در بازی‌های هم بستگی کشورهای اسلامی در ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه موفق به کسب سهمیه جهانی شد و جواز ورود به این مسابقات را بدست آورد.

ملی پوش شنای ایران به همراه خشایار حضرتی مربی تیم فردا(پنج شنبه) عازم مجارستان هستند و هشتم مرداد به کشور باز خواهند گشت. مرحله مقدماتی ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه روز‌های یکشنبه (اول مرداد ۱۳۹۶) و جمعه (ششم مرداد ۱۳۹۶) برگزار می‌شود.

 

برنامه مسابقات ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه شنا قهرمانی جهان(بوداپست۲۰۱۷):

 

۲۳ جولای  – اول مرداد ماه 

مقدماتی ۵۰ متر پروانه / صبح

نیمه نهایی ۵۰ متر پروانه / عصر

 

۲۴ جولای  – دوم مرداد ماه 

 

فینال ۵۰ متر پروانه / عصر

 

۲۸ جولای  – ششم مرداد ماه 

مقدماتی ۱۰۰ متر پروانه  / صبح

نیمه نهایی ۱۰۰ متر پروانه  / عصر

 

۲۹ جولای  – هفتم مرداد ماه 

 

فینال ۱۰۰ متر پروانه  / عصر

 


قضاوت نادرغفوری، نماینده داوری واترپلو ایران در مسابقات قهرمانی جهان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلونادر غفوری داور بین‌المللی رشته واترپلو ایران امروز عصر دیدار دو تیم واترپلو کانادا و قزاقستادن را قضاوت می‌کند.

به گزارش روابط  عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان در رشته‌های ورزش‌های آبی ۱۴ الی ۳۰ جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر الی ۸ مرداد ۱۳۹۶) در مجارستان برگزار می‌شود. نادر غفوری داور بین المللی واترپلو ایران روز کذشته (سه‌شنبه) با قضاوت دیدار تیم‌های صربستان و آفریقای جنوبی موفق به کسب نمره قبولی شد. قضاوت خوب غفوری سبب شد تا امروز(چهارشنبه) او به همراه استاوریدیس داور یونانی فینال المپیک بازی دو تیم قزاقستان و کانادا را سوت بزند.

رقابت‌های واترپلو این دوره از بازی‌های قهرمانی جهان با حضور ۱۶ تیم از کل دنیا در چهار گروه چهار تیمی از دوشنبه (۲۶تیر ۱۳۹۶) آغاز می‌شود.


دعوت از ۱۰ شناگر برای حضور در دور جدید اردوهای تیم ملی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلواردوی آماده‌سازی تیم‌ملی شنا آقایان به منظور حضور پرقدرت در مسابقات بازی‌های داخل سالن آسیا (ترکمنستان ۲۰۱۷) از اول الی ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ باتوجه به لزوم برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی شنا برای حضور پرقدرت در مسابقات بازی‌های داخل سالن آسیا (ترکمنستان ۲۰۱۷)؛ کادر فنی تیم ملی برنامه اردوی‌های متمرکز تیم‌های ملی بمنظور تقویت، ارزیابی و نظارت برعملکرد ورزشکاران را اعلام کرد.

از همین رو ۱۰ ورزشکار  برای حضور در دور جدید اردوها دعوت شدند. این اردو از یکشنبه (اول مرداد ۱۳۹۶) لغایت جمعه (۱۳ مرداد ۱۳۹۶) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

طبق اعلام کمیته فنی، عدم حضور در اردو در تاریخ های اعلام شده بدون مجوز، به منزله انصراف از عضویت و حضور در اردوهای تیم های ملی و کلیه مسابقات برون مرزی در سال  ۱۳۹۶ است.

 اسامی شناگران  :

 • آذربایجان شرقی: مهدی انصاری، سروش قندچی.
 • اصفهان: جمال چاوشی فر، علیرضا یاوری.
 • خراسان رضوی : سینا غلام پور، آریا نسیمی شاد، علی فتحی، محسن مهمان نواز، سامان خواجگی.
 • البرز: بنیامین قره حسنلو.

محل اردو  : تهران مجموعه ورزشی آزادی

ساعت و تاریخ پذیرش : ساعت ۱۶ روز یکشنبه  ۹۶/۰۵/۰۱    استخر قهرمانی آزادی

تاریخ اتمام اردو:  روز جمعه ۹۶/۰۵/۱۳

اسامی کادر فنی  تیم‌ ملی :

 • آقای عباسعلی کشتکار : مدیرفنی تیم های ملی
 • آقای خشایار حضرتی : مربی تیم ملی
 • آقای علی محمدرحیمی : مربی تیم ملی

شرایط و مقررات اردوی متمرکز تیم ملی:           

 1. به همراه داشتن البسه و تجهیزات فنی مورد نیاز در شنا و بدنسازی (کفش- لباس ورزشی- تخته- فین، کفی و …)
 2. به همراه داشتن دفترچه بیمه و کارت بیمه ورزشی (سال ۱۳۹۶)
 3. ارائه اصل پروانه فعالیت ورزشی از پلیس +۱۰ نیروی انتظامی (ویژه شناگران ۱۸ سال و بالاتر که کارت پایان خدمت و یا معافیت ندارند)
 4. پیش بینی و تهیه وسائل ایاب و ذهاب سفر در تاریخ‌های اعلام شده جهت ورود به اردو و بازگشت از اردو به عهده هیأت‌های مربوطه و شناگران مدعو می‌باشد.
 5. شناگران می‌بایستی تمام وقت در خدمت کادر مربیان ملی در طی اردو باشند.

 


چیریچ: شرایط تیم ملی واترپلوی جوانان خوب است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوالکساندر چیریچ با حضور در بین خبرنگاران به سوالات آنها درباره تیم ملی جوانان واترپلو پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛  تیم ملی واترپلو جوانان خود را برای حضور در مسابقات جهانی صربستان زیر نظر الکساندر چیریچ آماده می‌کند. آخرین روزهای تمرین تیم ملی واترپلو جوانان در ایران قبل از اعزام به این مسابقات با حضور اصحاب رسانه پیگیری شد.

الکساندر چریچ مدیر فنی تیم های ملی و سرمربی تیم ملی بزرگسال در گفت و گو با خرگزاری ایسنا با بیان این که بازیکنان اردوهای راضی کننده‌ای را پشت سر گذاشته اند، گفت: تیم ملی در شرایط خوبی است و اردوهایی که داشته‌ایم راضی کننده بود. از نظر تاکتیکی و تکنیکی شرایط خوبی داریم و امیدوارم نتایج خوبی را در این مسابقات مهم کسب کنیم.

او همچنین در مورد گروهی که تیم ملی ایران در آن حضور دارد اظها کرد: می‌شود گفت که گروه ما سخت ترین گروه این مسابقات است و با تیم هایی مثل آمریکا، یونان و روسیه هم گروه هستیم. حتی سرمربی تیم ملی آمریکا گفته است که تنها برای قهرمانی به این مسابقات می آیند و یونان و روسیه هم که مثل همیشه از تیم های سر سخت در واترپلو هستند.

چیریچ ادامه داد: قبل از آغاز این مسابقات اردوی ۱۰ روزه ای را در صربستان برگزار می‌کنیم که قطعا می‌تواند به کسب نتایج بهتر ما در این مسابقات مهم کمک کند. اما از الان نمی‌توانم بگویم که چه نتیجه و جایگاهی را می‌توانیم کسب کنیم چون تیم های قدرتمندی در این مسابقات حضور دارند و باید تا پایان رقابت ها صبر کرد اما تیم ملی شرایط خوبی دارد که امیدوار کننده است.

او در مورد جوانان واترپلوی ایران گفت: این تیم می تواند به آینده واترپلو کمک کند و قطعا آینده خوبی دارند اما باید صبر کرد تا نتایج را دید. این مسئله در مورد جایگاه واترپلوی ایران در آسیا هم صدق می‌کند و با صبر کردن می‌توان آینده خوبی را ساخت.

سرمربی واترپلوی  ایران درباره نقاط ضعف و قوت تیم ملی گفت: قطعا همه تیم ها نقاط ضعف و قوتی دارند که در تیم ایران هم این مسئله وجود دارد. این ضعف ها را شناخته ایم اما نمی‌توان آنها را بیان کرد و تلاش می‌کنیم این مشکلات را برطرف کنیم. باید بگویم من در صورتی راضی خواهم شد که بتوانیم بهترین بازی ها را از خود نشان دهیم.


آیین‌نامه مسابقات(مسافت بلند) انتخابی تیم ملی شنا بازی‌های رده های سنی آسیا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مسابقات (مسافت بلند) انتخابی تیم ملی شنای قهرمانی رده های سنی آسیا (ازبکستان ۲۰۱۷) جهت انتخاب شناگران منتخب رده‌های سنی آسیا (۱۳ – ۱۴ سال) (۱۵ – ۱۷سال) (بالای ۱۸ سال) و رکورد گیری ۱۲ و ۱۳ مردادماه ۱۳۹۶ به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدارسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا مقرر شد مسابقات (مسافت بلند) انتخابی تیم ملی شنای قهرمانی رده های سنی آسیا (ازبکستان ۲۰۱۷) جهت انتخاب شناگران منتخب رده‌های سنی آسیا (۱۳ – ۱۴ سال) (۱۵ – ۱۷سال) (بالای ۱۸ سال) در بخش پسران و رکورد گیری به شرح جدول ذیل ۱۲ و ۱۳ مردادماه ۱۳۹۶  به میزبانی تهران استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار شود. بر همین اساس کمیته فنی شنا آیین نامه این مسابقات را اعلام کرد.

آخرین مهلت زمانی اعلام آمادگی تیم ها و انتخاب رشته ها تا روز چهارشنبه (چهارم مرداد ۱۳۹۶ )است که هیات ها و باشگاه ها موظفند تا این زمان نسبت به اعلام آمادگی و تعیین تعداد نفرات تیم اقدام کنند. مشخص نمودن تعداد اعضای تیم جهت برنامه ریزی مسابقات و رزرو خوابگاه الزامی است.

برای دریافت آیین‌نامه مسابقات(مسافت بلند) انتخابی تیم ملی شنا بازی‌های رده های سنی آسیا کلیک کنید.

شرایط شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی   TIME TRIAL :   

 

شرایط شرکت در رکورد گیری رده سنی بالای ۱۸ سال(گروه A )   TIME TRIAL :

رده سنی (سال)

متولدین(شمسی) متولدین (میلادی) ورود به اردو شروع مسابقات پایان مسابقات خروج از اردو

حداقل فینا پوینت ورودی

رده سنی  بالای ۱۸ سال

۱۳۷۸ به پایین

(۱۳۷۸/۱۰/۱۰
به قبل)

۱۹۹۹ و به قبل

(۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ به پایین)

عصر چهارشنبه ۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ عصر روز جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

۶۰۰

 

شرایط شرکت در رکورد گیری رده سنی ۱۵-۱۷ سال(گروه B )   TIME TRIAL :  

رده سنی(سال)

متولدین(شمسی)

متولدین(میلادی)

ورود به اردو شروع مسابقات پایان مسابقات خروج از اردو حداقل فینا پوینت ورودی
رده سنی

  ۱۵-۱۷

۱۳۷۹-۱۳۸۱

(۱۳۸۱/۱۰/۱۰-۱۳۷۸/۱۰/۱۱)

۲۰۰۰-۲۰۰۱-۲۰۰۲

(۳۱دسامبر۲۰۰۲– اول ژانویه۲۰۰۰)

عصر چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ عصر روز جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

۵۵۰

 

 

شرایط شرکت در رکورد گیری رده سنی ۱۳-۱۴ سال(گروه C)   TIME TRIAL :  

رده سنی(سال)

متولدین(شمسی) متولدین(میلادی) ورود به اردو شروع مسابقات پایان مسابقات خروج از اردو

حداقل فینا پوینت ورودی

رده سنی

  ۱۳-۱۴

۱۳۸۳-۱۳۸۲

(۱۳۸۳/۱۰/۱۰-۱۳۸۲/۱۰/۱۱)

۲۰۰۳-۲۰۰۴

(۳۱دسامبر۲۰۰۴-اول ژانویه ۲۰۰۳)

عصر چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ عصر روز جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

۴۵۰

** توجه۱ : شرط حضور در مسابقه تایم ترایال انتخابی تیم ملی کسب حداقل فینا پوینت تعیین شده در یکی از مواد مسابقات رسمی فدراسیون از تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۵  لغایت یک هفته قبل از این مسابقات خواهد بود.

** توجه۲: شناگران می بایست در تمامی رشته های مورد نظر (در ارنج ارائه شده) حداقل پوینت ورودی رده سنی خود را کسب نموده باشند.

** توجه۳:در صورت عدم احراز پوینت ورودی در رشته ای  در هروعده از مسابقات، از ادامه حضور شناگر در سایر مواد مسابقات جلوگیری بعمل خواهد آمد.

** توجه۴  :ملاک انتخاب نهایی شناگران برحسب سن میلادی آنها خواهد بود.

 

 

محل برگزاری مسابقات:

محل برگزاری : تهران – مجموعه ورزشی آزادی –  استخر قهرمانی آزادی

 

²مسئول پذیرش مسابقات: آقای ایرج رئوف آذر  با تلفن ۴۴۷۳۹۲۰۴  

 

– پذیرش شناگران فقط بصورت تیمی و تحت پوشش هیات های شنا (با نام هیات یا تحت نام باشگاه همراه با نامه تاییدیه هیات شنای استان متبوع) صورت می پذیرد. از پذیرش شناگران بصورت انفرادی معذوریم.

 

چگونگی برگزاری مسابقات time trial:

۱- مسابقات به صورت نهایی Time Final برگزار خواهد شد.

۲- مسابقات در دو نوبت صبح  و عصر برگزار می گردد. صبح ها رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز عصر ها راس ساعت ۱۷  آغاز خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز:

۱-همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار (یا کارت شناسایی معتبر)

۲- همراه داشتن گذرنامه (درصورت داشتن)

۲- کارت بیمه پزشکی ورزشی دارای اعتبار درسال ۱۳۹۶(معتبر در زمان مسابقه)

 

امورمالی

۱- هزینه های مربوط به اسکان، تغذیه، ایاب و ذهاب تیم ها بعهده خودشان می باشد.

تبصره : در صورت درخواست اسکان می بایست ضمن ارسال درخواست کتبی تا حداکثر پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۴مردادماه، مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ ریال به ازاء هرنفر (جهت ۲ شب اقامت) به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ بانک ملی بنام فدراسیون شنا واریز و اصل فیش را به فدراسیون شنا ارسال نمایند.  بدیهی است درصورت عدم ارسال درخواست کتبی و فیش واریزی، فدراسیون تعهدی نسبت به تهیه اسکان  نخواهد داشت.

 

اعلام آمادگی مسابقات:

۱- آخرین مهلت زمانی اعلام آمادگی تیم ها و انتخاب رشته ها تا روز چهارشنبه ۴ مردادماه صورت می پذیرد. هیات ها و باشگاه ها موظفند تا این زمان نسبت به اعلام آمادگی و تعیین تعداد نفرات تیم اقدام نمایند. مشخص نمودن تعداد اعضای تیم جهت برنامه ریزی مسابقات و رزرو خوابگاه الزامی است.

²ارسال برگه ارنج مسابقات:

۱- آخرین مهلت ارسال برگه ارنج تیم حداکثر ۳روز قبل از شروع مسابقه (حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۰۸/۵/۹۶) از طریق ارسال فکس فدراسیون به شماره ۸۸۸۲۰۷۱۴  و یا از طریق ایمیل Info@irsf.ir خواهد بود.

 


مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو آقایان گرامیداشت دهه کرامت برگزار می شود

اخبار قایقرانیمسابقات قهرمانی کشور کانوپولوی آقایان گرامیداشت دهه کرامت با حضور 12 استان 29 و 30 تیرماه در مراغه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی در پیست کانوپولوی یادگاران مراغه میزبان مسابقات قهرمانی کشور کانوپولوی آقایان است.
این رقابت ها 29 و 30 تیرماه انجام می شود.
تاکنون استان های خوزستان، گیلان، مرکزی، تهران، آذربایجان شرقی، البرز، قزوین، اردبیل، زنجان، اصفهان، مازندران و کرمانشاه جهت حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.
حسین خیرالهی رئیس کمیته کانوپولو، امیرشاهرخ حسنعلیزاده رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی سرپرست مسابقات، فرهاد آقایی رئیس هیات قایقرانی مراغه دبیر مسابقات، علیرضا آبش زاده سرداور، مصطفی ثمری رئیس هیات ژوری و امید رفیع نیا مسئول تنظیم جدول، مسئولین برگزاری این رقابت ها هستند.
اشکان صیادی سرمربی کانوپولوی بزرگسالان و سیدابوذر قاضی عسگر سرمربی کانوپولوی جوانان نیز به عنوان هیات انتخاب نفرات تیم ملی در مسابقات حضور خواهند داشت.
جلسه هماهنگی تیم ها ساعت 20 فردا 28 تیرماه در محل برگزاری مسابقات انجام خواهد شد.
در دوره گذشته این رقابت ها تیم های مرکزی، زنجان و گیلان مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.

اسامی قبول شدگان تست مربیگری درجه ۳ شنا آقایان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


کمیته آموزش فدراسیون اسامی قبول شدگان تست مربیگری درجه ۳ شنا آقایان که روز چهار شنبه (۲۱ تیر ماه ۱۳۹۶) برگزار شد را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه ۳ شنا که تست ورودی آن ها روز چهار شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۶ انجام شد اعلام گردید. اسامی ذیل باید تا روز چهارشنبه هفته جاری (۲۸ تیرماه ۱۳۹۶) جهت تکمیل مدارک خود به کمیته آموزش فدراسیون شنا مراجعه کنند.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام :

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. کپی آخرین مدرک تحصیلی برابر با اصل
 3.  دو قطعه عکس ۴*۳
 4.  واریز مبلغ ۴/۵۰۰/۰۰۰ به حساب شماره ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ نزد بانک ملی به نام فدراسیون شنا

لازم به ذکر است که دوره یاد شده از روز شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۰ صبح در استخر مجموعه ورزشی آزادی برگزارمی‌شود.

 

اسامی پذیرفته شدگان تست ۴ شنا آقایان:

 1. سید عقیل موسوی نسب
 2. مسلم رحمانی
 3. علی مصیبی
 4. جلیل علی مرادی
 5. محمد رضا فلاح
 6. پوریا تویسر کانی
 7. مهران ادیبی
 8. سید علی مروج
 9. امیر میر باقری
 10. امین صابری فرد
 11. اسماعیل غفاری
 12. رضا صدقی
 13. سید محمد رحیمی
 14. آیدین مظفرزاده
 15. نوید یگانگی
 16. نوید خدادوست
 17. علی چوبینه
 18. علی قنبری
 19. یوسف همتی
 20. محمد قاسمی
 21. حسام الدین افشاری
 22. پویا خادمی
 23. حسین نوروزی
 24. میلاد حاجی باقری
 25. پوریا مسعودی
 26. آرش محمدی
 27. آرمین شریفی
 28. امین ملا علی زاده
 29. علیرضا صدوق
 30. امید محمودی مطلق
 31. علی حاجی
 32. علی قیدی
 33. پوریا ولی
 34. محمد پور دیلانی
 35. محمد انصاری
 36. مصطفی توسلی
 37. داود سارخانی
 38. آمین آقایی
 39. آرمین دهقان
 40. محمد رضا جوان بخت

مسابقات انتخابی کانوپولوی استان گیلان برگزار شد

اخبار قایقرانی


هیات قایقرانی لاهیجان میزبان 2 رویداد قایقرانی در استخر این شهرستان بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، هیات قایقرانی لاهیجان پس از میزبانی مسابقات انتخابی کانوپولو به منظور اعزام تیم استان گیلان به مسابقات قهرمانی کشور، یک دیدار تدارکاتی با تیم منتخب استان اردبیل برگزار کرد.
مسابقات انتخابی کانوپولوی استان گیلان به منظور اعزام به مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو در مراغه به میزبانی استخر لاهیجان با همت هیات قایقرانی این شهرستان برگزار شد.
استخر لاهیجان همچنین میزبان مسابقه تدارکاتی بین تیم های استان گیلان و استان اردبیل بود.
تیم های کانوپولوی هیات های قایقرانی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور این رشته که 28 تا 30 تیرماه به میزبانی هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی در پیست کانوپولوی یادگاران مراغه گرامیداشت دهه کرامت انجام می شود، آماده می کنند.