درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

امیرحسین رهبر: چیرو بهترین مربی جهان است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوملی پوش واترپلوی ایران گفت: سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلوی ایران، بهترین مربی واترپلوی جهان است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ امیرحسین رهبر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اظهار داشت: الکساندر چیریچ سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلوی ایران، به اعتقاد من بهترین مربی واترپلوی جهان است، زیرا چیرو قهرمان المپیک بوده و با علم روز دنیا در این رشته ورزشی آشناست و تاکتیک های روز دنیا را خیلی خوب به ملی پوشان آموزش می دهد.
وی در خصوص رویدادهای پیش روی ملی پوشان واترپلوی ایران گفت: ما از ۲۷ خرداد تمرینات خود را برای حضور در رقابت های  واترپلوی جهانی زیر ۲۰ سال آغاز کرده ایم و فشار زیادی را در تمرینات تحمل میکنیم تا بهترین نتیجه در این رقابتها کسب کنیم.
ملی پوش واترپلوی ایران افزود: ما ۷ ملی پوشی که اکنون در تیم ملی زیر ۲۰ سال واترپلو هستیم در تیم ملی واترپلوی بزرگسالان نیز فعالیت می کنیم، به همین خاطر انتظارات برای کسب نتایج درخشان در رقابت های جهانی زیر ۲۰ سال صربستان که دهه دوم مرداد امسال برگزار می شود از ما ۷ نفر زیاد است.
رهبر در پایان گفت: مهمترین هدفم درخشش در رقابت های جهانی زیر ۲۰سال صربستان و بازی های آسیایی جاکارتا است و پس از آن نیز قرار است یک تصمیم جدی برای آینده خود بگیرم.

زرآور: با استمرار اردوهای تیم ملی شنای زنان به پیشرفت امیدواریم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلومربی تیم ملی شنای بانوان امیدوار است که اردوهای تیم‌ ‌ملی شنای زنان به صورت مستمر پیگیری شود و ملی پوشان با انگیزه بیشتری در این رشته فعالیت کنند.

سارا عبدالجوادی/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فروزنده زرآور ، مربی تیم‌ ‌ملی شنای بانوان ایران در جریان اولین اردوی تیم‌ ‌ملی اظهار کرد: این اولین اردویی است که بعد از چندین سال برگزار شده است و شناگران خوب کشور را دور هم جمع کرده‌ایم.

او در ادامه‌ در مورد شرایط تمرینی ملی‌پوشان، گفت‌: تمرینات  این مرحله از اردو در استخر  المپیک جزیره کیش در حال‌ برگزاری است. در برخی از روزها صبح و بعد از ظهر ملی‌پوشان به آب می زنند. به نظر می‌رسد آمادگی ورزشکاران نسبتا خوب است و من از روند تمرینی شناگرانم راضی هستم.

مربی تیم‌ ‌ملی شنای زنان امیدوار است که این تمرینات به صورت مستمر پیگیری شود. او در این باره توضیح داد: با برنامه‌ریزی‌ای که فدراسیون در آینده انجام خواهد داد، امیدوارم که تمرینات تیم‌ ‌ملی شنای بانوان به طور مستمر ادامه‌ داشته باشد و در آینده نیز شاهد تمرینات متمرکز شناگران باشیم. اگر با همین روند اردوها برگزار شود، ان‌شاء‌الله در مراحل بعدی دوباره رکوردگیری خواهیم داشت.

او در ادامه‌ به چهارمین دوره از مسابقات بین‌المللی کشورهای اسلامی که به میزبانی ایران در سال ۸۴ برگزار شد، اشاره کرد و گفت‌: سال ۸۴ من داور مسابقات کشورهای اسلامی بودم، در آن زمان ملی‌پوشان خیلی خوب کار می‌کردند و نتایج خوبی هم برای ایرانیان حاصل شد، اما می‌توانم این را بگویم که در حال‌ حاضر ملی‌پوشان از نظر رکوردگیری در سطح بهتری قرار دارند و مطمئنا رکوردهای بهتری را نیز به ثبت خواهند رساند. من امیدوارم که این روند تمرینی ادامه‌ داشته باشد و شناگران ما بتوانند رکوردها و نتایج خوبی را در رقابت‌های کشورهای اسلامی که قرار است به میزبانی ایران و در همین سال برگزار شود را به دست بیاورند.

زرآور همچنین با بیان این که خیلی از شناگران زن ایرانی را به دلیل بی انگیزگی از دست داده‌ایم، گفت‌: ما شناگران خیلی خوب و زیادی را در سطح استان‌ها داشتیم که به دلیل فاصله زیاد میان برگزاری مسابقات و یا تشکیل اردوهای تیم‌های‌ ‌ملی این رشته را کنار گذاشته و یا در حال‌ حاضر آمادگی خود را از دست داده‌اند. من امیدوارم که این برنامه‌ها سبب شود که شناگران زن ایرانی با انگیزه هر چه‌ بیشتری این رشته را دنبال کنند و با تلاش زیاد آینده خوبی در انتظار آنها باشد و امیدوارم که ورزشکاران زیادی دوباره به این رشته روی آورند که باعث رشد شنای ایران شود.

وی ادامه‌ داد: من از  ۱۲ ملی‌پوش ایران این انتظار را دارم که در بازگشت به استان‌های خود تمرینات خود را به صورت مستمر ادامه‌ دهند و با برنامه‌ریزی مشخص پیش روند تا در اردوی بعدی با آمادگی بالاتری آنها را ببینم.

مربی تیم‌ ‌ملی شنای زنان به حمایت‌های رییس و نایب رییس بانوان فدراسیون شنا اشاره کرد و گفت‌: جا دارد که در این جا از حمایت‌های رییس فدراسیون شنا و همکاران شان و همچنین نایب رییس بانوان، ورنوس تشکر ویژه‌ ای کنم. آنها تلاش بسیار زیادی جهت راه‌اندازی تیم‌ ‌ملی شنای بانوان و تشکیل این اردوها انجام داده‌اند. همچنین آنها به دنبال برگزاری رقابت‌های بین‌المللی کشورهای اسلامی هستند که می‌تواند گام بلندی در توسعه و رشد این رشته باشد.

وی در پایان سخنان خود به میزبانی خوب جزیره کیش اشاره کرد و گفت‌: همچنین باید از میزبانی خوب منطقه آزاد کیش که برنامه‌های مختلفی را در کنار تمرینات تیم‌ ‌ملی شنا برای ملی پوشان فراهم کرده‌اند تشکر ویژه‌ کنم و همچنین از همکارم و سرپرست تیم‌ ‌ملی شهرزاد باقریان نیز تشکر کنم که شرایط خوبی را برای ملی‌پوشان فراهم کردند.

فروزنده زرآور ، مربی و داور بین‌المللی، مدرس فدراسیون شنا ، عضو کمیسیون فنی فدراسیون و از قهرمانان اسبق شنای کشور است که در ۲۳ خرداد ماه با حکم رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به سمت مربی تیم‌ ‌ملی شنای زنان منصوب شد. او همچنین به عنوان نایب رییس هیات شنای استان فارس نیز فعالیت می‌کند.


تیم ملی کایاک جوانان به آب می زند

اخبار قایقرانیاردوی تیم ملی کایاک مردان رده سنی جوانان از امروز 31 خردادماه با حضور 5 قایقران در دریاچه آزادی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی کایاک جوانان در آغاز چهارمین مرحله اردوی آمادگی از امروز 31 خردادماه در دریاچه آزادی به آب می زند.
این اردو تا 20 تیرماه ادامه خواهد داشت.
هرمز فتحی نیا سرمربی، علی بنده نژاد مربی و محمد صداقت کیش مربی بدنساز کادر فنی این تیم هستند.

تارخ طالبی از تهران، امیر خوانساری از مازندران و ابوالفضل درجزی، شایان مافی و محمدرضا صیاد از گیلان نفرات دعوت شده به اردو هستند.

دریاچه آزادی میزبان تیم ملی روئینگ بانوان خواهد بود

اخبار قایقرانیهشتمین مرحله اردوی تیم ملی روئینگ بانوان با حضور 14 قایقرانی از اول تیرماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی روئینگ بانوان بزرگسالان به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان و آسیا از فردا اول تیرماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
این مرحله از اردو تا 21 تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد.
نیکولا جیوگا سرمربی تیم های ملی روئینگ و بهناز مرادخانی به عنوان مربی هدایت قایقرانان را در این مرحله از اردو برعهده دارند.

رویا عباسی از آذربایجان غربی، شکیبا وقوفی، الیکا افشاری و سپیده جعفری مهر از تهران، مهسا جاور، زینب نوروزی، فرشته رومی، پریسا احمدی و فرحناز عشقی از زنجان، نازنین رحمانی از کرمانشاه، نازنین ملائی و حمیرا برزگر از گیلان و مریم کرمی و مریم امیدی پارسا از همدان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

دور جدید تمرینات تیم ملی روئینگ مردان آغاز شد

اخبار قایقرانیدور جدید تمرینات تیم ملی روئینگ مردان در دریاچه آزادی و سد حسنلو نقده برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی روئینگ مردان رده سنی بزرگسالان و جوانان در 2 گروه در دریاچه آزادی و سد حسنلو نقده از امروز 31 خردادماه آغاز شد.
این اردو تا 21 تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد.
نیکولا جیوگا مدیر تیم های ملی و سرمربی در دریاچه آزادی و طاهر کبوتری به عنوان مربی و نوروز علیمردان به عنوان سرپرست در نقده هدایت قایقرانان را بر عهده خواهند داشت.

امیرحسین محمود پور از گیلان و آرمین غلاف از همدان در بخش جوانان و محسن شادی، عاقل حبیبیان، اتابک پیشیار، فرهاد کربلائی قلی زاده، فرزاد کربلائی قلی زاده، وحید جوهری، میثم جوهری و افشار حیدری از آذربایجان غربی، خشایار عباس آبادی، سیاوش سعیدی، آراد سلیمان پور و حمیدرضا رضوانی از تهران و سیدمجتبی شجاعی، بهمن نصیری و مسعود محمدی در بخش بزرگسالان در اردوی دریاچه آزادی و رضا قهرمانی و میلاد اله وردیان از آذربایجان غربی، شیرزاد قادری از کردستان در بخش جوانان و یاسر جوهری از آذربایجان غربی، کژوان سلیمی از کردستان و پیام مطاعی از کرمانشاه در بخش بزرگسالان در اردوی نقده حاضر خواهند بود.

طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان رسما آغاز شد

اخبار قایقرانیمراسم افتتاحیه طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان با حضور مدرسین بین المللی، مسئولان فدراسیون، مربیان و قایقرانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دریاچه آزادی از امروز 31 خردادماه میزبان طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان است. این طرح که امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما کار خود را آغاز کرد، تا 8 تیرماه ادامه پیدا می کند.
در مراسم افتتاحیه پیریک مسئول توسعه اسلالوم ICF، وحید مرادی دبیرکل فدراسیون، کتایون اشرف مسئول برگزاری طرح نخبه گزینی، آلن پطروسیان مشاور عالی دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان، مربیان و ورزشکاران حاضر در طرح حضور داشتند.
دبیرکل فدراسیون قایقرانی در این مراسم با خوش آمد گویی به مهمانان، مربیان و ورزشکاران گفت: بسیار خوشحالیم که برای اولین بار در سطح جهان طرح نخبه گزینی با حمایت مستقیم IOC در کشور ما و در فدراسیون قایقرانی انجام می شود.
وحید مرادی بیان کرد: پیریک مدرس طرح چندین بار به ایران سفر کرده و دوره های آموزشی مختلفی با پیگیری و تلاش اشرف رئیس کمیته اسلالوم در کشور ما برگزار کرده است. ایشان با مشاهداتی که از پتانسیل ایران داشته، پیشنهاد این طرح را به ما و کمیته بین المللی المپیک داد و خوشبختانه با موافقت مواجه شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری خوب این طرح الگوی خوبی برای دیگر فدراسیون ها در ایران و دیگر کشورهای جهان باشیم.
مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی در این طرح گفت: از فدراسیون ایران تشکر می کنم که با تلاش خود زمینه برگزاری طرح نخبه گزینی را فراهم کردند.
پیریک گسلاین ادامه داد: هدف ما از برگزاری این طرح آماده سازی و تقویت روحیه نوجوانان قایقران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک نوجوانان است.
وی افزود: طرح در 3 رشته کانو اسپرینت، کانو اسلالوم و روئینگ برگزار خواهد شد.
پیریک با تقدیر از نوجوانان حاضر در طرح تصریح کرد: امیدوار هستیم که طی این 9 روز برنامه های خوبی داشته باشیم و همه با هم به سوی موفقیت حرکت کنیم.

نماینده دفتر محیط زیست وزارت ورزش نیز در این مراسم اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در بین شما المپین های آینده قایقرانی هستم.
آلن پطروسیان ادامه داد: جای خرسندی دارد که فدراسیون قایقرانی برای این طرح در بخش محیط زیست توجه دارد و البته از نگاه کمیته بین المللی المپیک و سازمان های ورزشی نیز بحث محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.
وی تاکید کرد: قایقرانی به عنوان رشته ای که با آب سر و کار دارد از نظر محیط زیستی مهم است و ما در دفتر محیط زیست برای این رشته برنامه داریم.
پطروسیان اظهار امیدواری کرد: با برنامه ها و کارگاه هایی که در نظر گرفته شده، حتما دانش محیط زیستی ورزشکاران همراه با انجام تمرینات فنی و تخصصی ارتقا پیدا خواهد کرد.

طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان قایقرانی تا 8 تیرماه در دریاچه آزادی با برگزاری برنامه های متنوع ادامه پیدا خواهد کرد.

خانبانان: کسب سکو در بازی‌های آسیایی نیازمند اردوهای باکیفیت‌ است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوملی‌پوش واترپلو به دست آوردن سکو در بازی‌های اسیایی جاکارتا را نیازمند برگزاری اردوهای با کیفیت‌ برای تیم ملی واترپلو دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حامد ملک خانبانان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیوسته بودن اردوهای تیم ملی واترپلو، خاطرنشان کرد: بازی‌های تدارکاتی چهارجانبه سنگاپور سطح بالا و خوبی داشت اما ما تعدادی از بازیکنان اصلی خود را نداشتیم چون این اردو بیشتر برای آماده سازی تیم ملی جوانان بود. چیریچ باید جوانان را به کار می‌گرفت بنابراین اگر می‌خواهیم در بازی‌های آسیایی جاکارتا به هدف اصلی فدراسیون که کسب مدال و سکو در این بازی‌هاست برسیم باید اردوهای خود را با کیفیت تر برگزار کنیم.

او در مورد اردوهای تیم ملی واترپلو ادامه داد: اردوهای تیم ملی تا به امروز خوب بوده است اما بهتر است ما بازی‌های تدارکاتی را با حریفان اصلی خود در بازی‌های آسیایی مثل چین، ژاپن و قزاقستان برگزار کنیم که قطب واترپلوی آسیا هستند. قطعا اگر این اتفاق بیفتد هم نقاط ضعف و قوت حریفان را بهتر می‌شناسیم و هم نقاط ضعف خود را تقویت می‌کنیم. امیدوارم که مسئولان کمیته ملی المپیک حمایت‌های خود را از این رشته ورزشی بیشتر کنند چون به نظر من واترپلو خود را اثبات کرده است.

خانبانان با بیان اینکه از زمان آمدن الکساندر چیریچ به اردوهای تیم ملی واترپلو پیوسته و خوب پیگیری شده است، تاکید کرد: اردوهای ما در یک سال گذشته هم در رده جوانان و هم بزرگسالان در شرایط خوبی برگزار شد اما برای اینکه ملی‌پوشان شهرستانی ما در هنگام آمدن به تهران در زمان برگزاری اردوها شرایط خوبی را داشته باشند باید خوابگاه‌های ملی‌پوشان را بهتر از سال گذشته تحویل آنان دهیم. اگر این اتفاق بیفتد قطعا ورزشکاران با روحیه بهتر در تمرینات شرکت خواهند کرد و با این شرایط بعد از ۳۰ تا ۴۰ سال می‌توانیم واترپلو را بر روی سکوهای بازی‌های آسیایی ببینیم.

او در مورد برنامه‌های تیم ملی واترپلو، گفت: تیم ملی بزرگسالان یک هفته است که از سنگاپور برگشته است و تا مهر ماه برنامه و مسابقات خاصی را ندارد. در حال حاضر هدف فعلی فدراسیون و کادر فنی تیم (الکساندر چیریچ و وحید رضایی) تمرینات تیم ملی جوانان واترپلو است. تیم جوانان قرار است مرداد ماه در مسابقات قهرمانی جوانان جهان شرکت کند و از این جهت تمرینات این تیم زیر نظر چیریچ پیگیری می‌شود.

خانبانان افزود: در تمرینات نوبت عصر تیم ملی جوانان، بازیکنان بزرگسالان نیز شرکت خواهند کرد تا با برگزاری بازی‌های تدارکاتی بین تیم بزرگسالان و جوانان بتوانیم شرایط خوبی را در جهت آماده سازی این تیم برقرار کنیم.

ملی‌پوش واترپلو در مورد تاریخ برگزاری لیگ برتر واترپلو نیز اظهار کرد: با اطلاعاتی که من دارم هنوز تاریخ آغاز لیگ برتر مشخص نشده است البته اکثر باشگاه‌ها بازیکنان خود را خریداری کردند. لیگ امسال هم مثل سال گذشته با شش الی هفت تیم برگزار خواهد شد و من هم مانند فصل قبل با تیم دانشگاه به آب می‌زنم.


مائده طهماسبی: امیدوارم با اردوهای مستمر و تلاش فدراسیون تیم ملی قوی بسازیم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلودختر شناگر ایرانی معتقد است که با اردوهای مستمر و تلاش فدراسیون و کادر فنی تیم ملی قوی برای رقابت‌های پیش رو آماده می‌شود.

سارا عبدالجوادی/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و اترپلو؛ مائده طهماسبی عضو تیم ملی شنای بانوان ۱۴ سال است که در این رشته حرفه‌ای تمرین می‌کند و چندین رکورد ملی را در کارنامه خود دارد.
طهماسبی در جریان اولین اردوی تیم ملی شنای زنان ایران در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فدراسیون شنا اظهار کرد: برگزاری این اردوها شوک بزرگی برای ورزش زنان ایران است. این تجربه بزرگی برای ما شناگران خواهد بود. با برگزاری این اردوهای مستمر، تلاش فدراسیون و کادر فنی امیدوارم بتوانیم تیم بسیار خوبی را آماده کنیم و در رقابت‌های پیش رو نتیجه بسیار خوبی را کسب کنیم.
او به شرایط ملی‌پوشان در سال های گذشته اشاره کرد و گفت:  خدارا شکر استارت کار زنان چند ماهی است خورده شده و ما در رقابت‌های مسافت کوتاه که در اسفند ماه در همین جزیره کیش برگزار شد حضور یافتیم. دختران شنای ایران دوباره پرامید به دنیای رقابت‌ها پا می‌گذارند.
او برگزاری رقابت‌هایی تحت عنوان کشورهای اسلامی به میزبانی ایران را تجربه بزرگی دانست و افزود: بعد از ۱۲ سال مسابقات بین المللی ما آغاز خواهد شد. ما دختران بعد از مدت‌ها قرار است در میان زنان کشورهای مسلمان دیگر رقابت کنیم و این رویداد بزرگی برای ماست. این رقابت‌ها سبب می‌شود ملی پوشان خود را محک بزنند و ببینند در کجای کار قرار دارند.
او امیدوار است که فدراسیون به ورزشکاران توجه بیشتری داشته باشد، در این باره توضیح داد: از فدراسیون می‌خواهم به ورزشکاران زن توجه بیشتری داشته باشد و با برگزاری منظم و متداوم رقابت‌ها و اردوها سبب رشد هرچه بیشتر این رشته در میان ما دختران شود.

ورنوس: تیم ملی بانوان شنا بعد از ۱۲ سال تشکیل شد/ میزبان مسابقات بین المللی خواهیم بود

اخبار شنا و شیرجه و واترپلونایب رئیس بانوان گفت: بعد از سال ۱۳۸۴ تاکنون تیم ملی برای بانوان نداشتیم ، امسال رایزنی‌های لازم برای میزبانی یک مسابقه بین المللی انجام شد.

نسیم نصیری/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و اترپلو؛ شهرناز ورنوس در گفتگو با خبرگزاری ایپنا بیان کرد: تیم ملی بانوان شنا بعد از ۱۲ سال تشکیل شد و ملی پوشان ما هم اکنون زیر نظر فروزنده زرآور که یکی مربیان قهرمان پرور و باسابقه شیراز است در کیش اردو زده اند.

وی در ادامه توضیح داد: آخرین سالی که بانوان در مسابقات بین المللی شرکت کردند، سال ۱۳۸۴ و در بازیهای کشورهای اسلامی بود که به میزبانی ایران برگزار شد، پس از آن چون بانوان ما به خاطر پوشش نمی‌توانستند برای حضور در مسابقات اعزام شوند از طرفی ایران هم دیگر میزبان مسابقه‌ای نبود،  تیم ملی منحل شد تا امسال که فدراسیون رایزنی‌های لازم را با وزارت ورزش انجام داد و با آنها به توافق رسید که ایران میزبان یک مسابقه بین المللی باشد.

نایب رئیس بانوان شنا با بیان اینکه در مرحله نامه نگاری با کشورهای اطراف برای دعوت به ایران هستیم، درباره تاریخ این مسابقات گفت: پیش از این قرار بود این رقابت ها قبل از انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، ما حتی چند کشور را هم دعوت کرده بودیم، اما به یکباره تصمیم عوض شد و رقابت ها به تعویق افتاد ، فکر می‌کنم اگر تداخل برنامه ای نباشد، رقابت ها را در تابستان برگزار کنیم.

ورنوس درخصوص چگونگی دعوت ملی پوشان به اردو ، خاطرنشان کرد: مرحله اول انتخابی تیم ملی اردیبهشت ماه برگزار شد و ۱۲ نفر به اردو دعوت شدند، فعلا با همین تعداد نفرات ادامه می‌دهیم، تا نزدیک مسابقه که دوباره مرحله دوم انتخابی برگزار شود و به ترکیب اصلی جهت حضور در رقابت‌ها برسیم.


طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان برگزار می شود

اخبار قایقرانیطرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان از فردا 31 خردادماه با حضور مدرسین بین المللی در دریاچه آزادی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، طرح نخبه گزینی المپیک نوجوانان با رویکرد آموزش و تقویت ارزش های قهرمانی در نوجوانان و مربیان با حضور مدرسین بین المللی و با هدف آموزش رشته های قایقرانی حاضر در المپیک نوجوانان از فردا در دریاچه آزادی کلید می خورد.
این طرح در رشته های کانواسپرینت، کانواسلالوم و روئینگ با حضور 60 قایقران و 20 از استان های سراسر کشور برگزار می شود.
این طرح تحت نظر کمیته بین المللی المپیک IOC و همکاری کمیته ملی المپیک، سازمان محیط زیست و کمیته مبارزه با دوپینگ در فدراسیون قایقرانی برگزار می شود.
پیریک گوسلاین مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی، مزار نجیب از الجزایر و چن وی هان از چین تایپه مدرس و مربی این کمپ هستند.
این طرح تا 8 تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد.

دراگون بت به فدراسیون قایقرانی بازگشت

اخبار قایقرانی


رشته ورزشی دراگون بت که پیش از این در قالب رشته های زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت می کرد با ابلاغ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون قایقرانی منتقل شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، با ابلاغ رسمی محمدرضا داورزنی به امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی در تاریخ 29 خرداد ماه 96، رشته ورزشی دراگون بت از فدراسیون انجمن های ورزشی به فدراسیون قایقرانی انتقال یافت.
متن این ابلاغ به شرح زیر است:

" جناب آقای امینی چوکامی
ریاست محترم فدراسیون قایقرانی
با سلام
احتراما با عنایت به بررسی های کارشناسی صورت گرفته و با توجه به مستندات مرتبط با حضور رشته ورزشی «دراگون بت» در مسابقات رسمی تحت پوشش فدراسیون بین المللی قایقرانی (ICF) از تاریخ ابلاغ این نامه انجمن دراگون بت از فدراسیون انجمن های ورزشی منفک و به فدراسیون قایقرانی منتقل می گردد.
مقتضی است نسبت به سازماندهی فعالیت های ورزشی این رشته بر طبق قوانین و ضوابط بین المللی و تحت پوشش آن فدراسیون اقدامات لازم معمول و نتیجه را به این معاونت اعلام فرمایند.

محمدرضا داورزنی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای"

 


داورزنی: تمام قد از فعالیت های توسعه ای قایقرانی حمایت می کنیم

اخبار قایقرانیجلسه هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی با حضور معاون وزیر ورزش و دبیرکل کمیته ملی المپیک و به میزبانی خسرو ابراهیمی نائب رئیس فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، در این جلسه هیات رئیسه مربیان تیم آبهای آرام اعزامی به مسابقات کاپ 2 و 3 جهانی در خصوص حضور در این رقابت ها گزارش دادند.
ایرج اقلیمی سرمربی کایاک مردان، الیاس اقلیمی سرمربی کانو مردان و سونیا نوری زاد سرمربی آبهای آرام بانوان نتایج کسب شده قایقرانان در مسابقات کاپ را تحلیل و تشریح کردند.
پیریک گوسلاین مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی که به منظور برگزاری طرح نخبه گزینی رشته های قایقرانی حاضر در المپیک نوجوانان به کشورمان سفر کرده، یکی از مهمانان ویژه این جلسه هیات رئیسه بود.
مسئول توسعه اسلالوم ICF در این جلسه خطاب به مسئولین و اعضای هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی گفت: طرح نخبه گزینی نوجوانان برای اولین بار در سطح جهان در 3 رشته، 2 جنسیت با حمایت کمیته بین المللی المپیک و با رویکرد آموزش و تقویت ارزش های قهرمانی در نوجوانان و همچنین مربیان برگزار می شود.
پیریک با اعلام اینکه ایران راه جدیدی را در راه آموزش نوجوانان و توسعه قایقرانی آغاز کرده بیان کرد: با دنبال کردن برنامه های نخبه گزینی و آموزش مربیان در ایران، کمیته بین المللی المپیک برای اولین بار موافقت کرد تا برنامه ای در چارچوب سولیداریتی المپیک در ایران انجام شود.
وی افزود: باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم و این طرح فرصتی است برای نوجوانان تا اصولی تر و بهتر برای بازیهای المپیک نوجوانان آماده شوند.

پیریک ادامه داد: در این طرح برنامه های آموزشی تخصصی المپیک نوجوانان برای مربیان و نوجوانان خواهیم داشت. ضمن اینکه از بچه هایی دعوت شده که شرایط حضور در این رقابت ها داشته باشند.
مسئول توسعه اسلالوم ICF تاکید کرد: در این طرح همزمان تمرکز بر روی مربیگری و نخبه گزینی انجام می شود و در کنار آموزش حرفه ای، بر ارزش های قهرمانی که شعار مهم المپیک است تاکید خواهد شد.

پیریک در پایان با تقدیر از حمایت های مسئولین ورزش ایران از برنامه های توسعه ای قایقرانی اظهار داشت: دیدارهایی که طی مدت حضور در ایران داشته ام نشان می دهد که شما به توسعه ورزش اهمیت می دهید و حضور مقامات عالی رتبه ورزش در این جلسه از توجه ایشان به امر آموزش نوجوانان خبر می دهد و باعث خرسندی است که این نگاه در ایران وجود دارد.
معاون وزیر ورزش نیز در این جلسه با تقدیر از برنامه محوری فدراسیون قایقرانی گفت: وزارت ورزش از برنامه همه فدراسیون ها با تمام قوا حمایت می کند. تصویب برنامه ها در شوراهای وزارت، کمک های مالی در حد توانمان و کمک های فکری با توجه به ظرفیت فدراسیون ها برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.
محمدرضا داورزنی با تقدیر از حضور افراد موثر و متخصص در هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: امیدوار هستیم فدراسیون قایقرانی از حضور افراد موثر در فدراسیون حداکثر بهره را ببرد و با استفاده از حداکثر پتانسیل و ظرفیت های موجود سراسر کشور در مسیر توسعه این رشته قدم بردارد.
وی ادامه داد: باید با همه توان و برنامه ریزی به سمت موفقیت گام برداشت و امیدواریم شاهد حضور موفق قایقرانی در بازیهای آسیایی 2018 باشیم.

در این جلسه هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، پیریک گوسلاین مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی، غلامرضا امینی رئیس، وحید مرادی دبیر، فرحناز امیرشقاقی و خسرو ابراهیمی نواب رئیس، علی اصغر مونسان و احمد دنیامالی اعضای هیات رئیسه، مسعود مهدوی نیا کارشناس خبره، مهدی نصیبی بازرس، کوروش کیا دلیری خزانه دار فدراسیون قایقرانی، حامد صادقی کیا مدیرعامل شرکت مکین دریا و رئیس هیات قایقرانی جزیره کیش و سونیا نوری زاد، ایرج اقلیمی و الیاس اقلیمی مربیان آبهای آرام حضور داشتند.

مانا حسینی‌بای: خوشحالم که بعد از ۱۲ سال اردوهای تیم ملی شنا بانوان از سر گرفته شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوملی پوش شنای بانوان آغاز اردوهای تیم ملی شنا را باعث بالا رفتن انگیزه در شناگران ایرانی دانست‌.

سارا عبدالجوادی/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ “مانا حسینی بای” ۱۲ سال است که شنا را به صورت حرفه ای دنبال می‌کند. او در این مدت توانسته است شش بار رکورد ملی ایران را جابه جا کند. این شناگر ایرانی تعداد زیاد مقام اولی را در رشته‌های مختلف قهرمانی کشور کسب کرده است. وی همچنین در مسابقات پایتخت کشورهای اسلامی به مقام چهارمی دست یافته است.

مانا حسینی بای ، در مورد شرایط اردوی تیم‌ ‌شنای زنان کیش در حال‌ برگزاری است، اظهار کرد: شرایط میزبانی تا اکنون که بسیار عالی بوده است. همه امکانات در سطح عالی فراهم است. من خیلی خوشحال هستم که بعد از ۱۲ سال این اردوها از سر گرفته شده است.

او در ادامه‌ برگزاری این اردوها را سبب افزایش  انگیزش در زنان شناگر ایرانی می‌شود، خاطر نشان کرد: از سر گرفته شدن این اردوها هم سبب انگیزه برای ما ملی‌پوشان است که بعد از مدت‌ها در این اردوها حاضر شده ایم و هم سبب افزایش انگیزه در سایر شناگران ایرانی در رده‌های پایه می‌شود و آنها تلاش می‌کنند که رکوردهای خود را بهبود ببخشند و وارد تیم‌ ‌ملی شوند.

حسینی بای در ادامه‌ در مورد رقابت‌هایی که قرار است هر دو سال یک بار به میزبانی ایران برگزار شود، گفت‌: ما شناگران ایرانی نمی توانستیم سطح شنای خود را با سایر کشورها بسنجیم، اما برگزاری این رقابت‌ها سبب می‌شود که بتوانیم سطح شنای خود را با شناگران دیگر کشورهای مسلمان بسنجیم و رکورد خود را بهبود دهیم.  همچنین زنان کشورهای مسلمانی که شرایط همانند ما دارند نیز باعث می‌شود که انگیزه پیدا کنند و در این رقابت‌ها حضور یابند و شرایط خوبی برای آنها فراهم شود.

او در پایان با تشکر از خانواده‌ خود گفت‌: جا دارد که از پدر و مادرم که در این ۱۲ سال ورزش حرفه‌ای‌ام پشتیبان من بودند، تشکر کنم. همچنین از مربی‌ام خانم ورنوس تشکر کنم. همچنین از کادرفنی خانم زراور و باقریان و همچنین رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو رضوانی نیز باید تشکر کرد که این شرایط را برای ما فراهم کرد.

 اردوی آماده‌سازی تیم‌ ‌ملی  شنا بانوان به منظور حضور پر قدرت در مسابقات کشورهای اسلامی (تهران ۲۰۱۷) از ۲۷ خرداد الی دوم تیر ۱۳۹۶ در جزیره کیش در حال برگزاری است و یازده ملی پوش در کنار مربی فروزنده زرآور در این اردو حاضر اند. این اردو از ۲۷ خرداد تا دوم تیر ماه در جزیه کیش برگزار می‌شود.


حسین زاده: شروع اردوهای تیم ملی نقطه عطفی برای رشد شنای زنان است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلوبانوی شناگر ایرانی ازسرگیری اردوهای تیم ملی شنا بعداز ۱۲ سال را نقطه عطفی برای رشد این رشته پرمدال در میان زنان ایرانی عنوان کرد.

سارا عبدالجوادی/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ زهرا حسین زاده نمینی، پیگیری اردوی تیم‌ ‌ملی شنای بانوان در استخر المپیک کیش را باعث افزایش انگیزه در رده‌های سنی پایین‌تر دانست و اظهار کرد: من همیشه گفته‌ام که پیگیری اردوی تیم‌ ‌ملی شنا و برگزاری مسابقات برای زنان شناگر باعث افزایش انگیزه در رده‌های سنی پایین‌تر است و سبب می‌شود که آنها تمام سعی و تلاش خود را انجام دهند تا به اردوی تیم‌ ‌ملی دعوت شوند. این انگیزه برای شناگران زن باعث ایجاد اتفاقات خوبی در این رشته ورزشی ، پایه و پر مدال خواهد شد.
او در ادامه‌ به برگزاری رقابت‌های کشورهای اسلامی در سال ۸۴ اشاره کرد و گفت‌: آخرین بار در سال ۸۴ بود که رقابت‌های کشورهای اسلامی را داشتیم. اکنون اگر این رقابت‌ها دوباره از سر گرفته شود تاثیر مثبتی در بالا رفتن انگیزه شناگران می‌شود و نقطه عطفی است برای همه زنان شناگر ایران است تا در این رشته تلاش کنند و این رشته پایه و پر مدال روز به روز رشد و توسعه بیشتری را پیدا کند.

این ملی‌پوش زن ایرانی گفت‌: در رشته شنا ورزشکار خودش به تنهایی باید تلاش کند و سختی‌های زیادی را تحمل کند و برگزاری این رقابت‌ها و اردوها سبب بالا رفتن انگیزه شناگر می‌شود تا اتفاقات بسیار خوبی در این رشته در ایران رخ دهد.
حسین زاده با تشکر از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ادامه‌، تصریح کرد: جا دارد که از فدراسیون که تمام تلاش خود را برای پیگیری اردوی شنای زنان انجام داده است، تشکر کنم. مسئولان فدراسیون، مربیان و کمیته‌ فنی چندین سال تلاش کردند تا مشکلاتی که در این رشته بر سر راه وجود داشت را بر طرف کنند. خدا را شکر این تلاش ها نتیجه‌ داد و بعد از ۱۲ سال این اردوها برگزار شد.
او در مورد شرایط اردوی تیم‌ ‌ملی شنای زنان در جزیره کیش، گفت‌: تمام افرادی که در این جا حضور دارند، مربی و سرپرست تیم تمام تلاش خود را می‌کنند تا تمام نیازهای ما بر طرف شود و همه امکانات در اختیار ما قرار بگیرد. ما از آنها ممنونیم که توانسته اند بعد از سال‌ها این شرایط میزبانی را برای ما فراهم کنند.
اردوی آماده‌سازی تیم‌ملی شنا بانوان بمنظور حضور پرقدرت در مسابقات کشورهای اسلامی (تهران ۲۰۱۷) از ۲۷ خرداد الی دوم تیر ۱۳۹۶ در جزیره کیش در حال برگزاری است. مریم ترکستانی، دنیا حسینی، رها طبیب بهار امامی، مانا حسینی بای، زهرا حسین‌زاده، فاطمه ایل بیگی، روژین عظیمی، مائده طهماسبی، ریحانه نوروزی، عطیه قپا نوری، پریا حسینی در کنار مربی این تیم فروزنده زرآور تمرینات خود را در استخر المپیک کیش پیگیری می کنند.

زهرا حسین زاده نمینی ۱۴ سال است که در این رشته فعالیت می‌کند. او ۹ رکورد ملی و عناوین زیادی در قهرمانی کشور را در کارنامه ورزشی خود دارد.


جلسه هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی برگزار می شود

اخبار قایقرانیجلسه هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی با حضور رئیس و اعضا به میزبانی خسرو ابراهیمی نائب رئیس فدراسیون برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، در جلسه امروز گزارش طرح نخبه پروری و گزارش حضور تیم ملی در مسابقات کاپ 2 و 3 جهانی در مجارستان و صربستان ارائه می شود و از چند تن از پیشکسوتان قایقرانی تجلیل خواهد شد.

در این جلسه هیات رئیسه غلامرضا امینی رئیس، خسرو ابراهیمی و فرحناز امیرشقاقی نواب رئیس، وحید مرادی دبیرکل، احمد دنیامالی، علی اصغر مونسان، علی قلم سیاه، ابراهیم کریمی، رسول محمدصادقی، توفیق کابلی و محمود آذرگون اعضای هیات رئیسه، مهدی نصیبی بازرس، کوروش کیا دلیری خزانه دار، مسعود مهدوی نیا کارشناس خبره به همراه حامد صادقی کیا مدیرعامل شرکت مکین دریا و رئیس هیات قایقرانی کیش، ایرج اقلیمی، الیاس اقلیمی سونیا نوری زاد و کتایون اشرف مربیان تیم های ملی و پیریک مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی که به منظور تدریس در طرح نخبه پروری کمیته المپیک به ایران سفر کرده حضور خواهند داشت.