درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول انتخابی تیم ملی شنا بانوان اعلام شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


کمیته بانوان فدراسیون اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول مسابقه انتخابی تیم ملی شنای بانوان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کمیته بانوان فدراسیون اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول مسابقه انتخابی تیم ملی شنای بانوان بالای ۱۵ سال کشور را اعلام کرد. قبولشدگان نفرات اول تا سوم تمامی رشته‌های مرحله اول مسابقه انتخابی هستند که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شده است.

تاریخ اردوی تدارکاتی پذیرفته شدگان در خبرهای بعدی اعلام خواهد شد.

اسامی پذیرفته شدگان تیم ملی بانوان :

 1. مریم ترکستانی
 2. دنیا حسینی
 3. رها طبیب
 4. بهار امامی
 5. مانا حسینی بای
 6. زهرا حسین‌زاده
 7. فاطمه ایل بیگی
 8. روژین عظیمی
 9. مائده طهماسبی
 10. ریحانه نوروزی
 11. عطیه قپا نوری
 12. پریا حسینی

 


شیرجه دونفره ایران باز هم طلا گرفت

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


با درخشش شیرجه روهای ایران طلای ماده سکوی ۱۰ متر دو نفره را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو؛ تیم شیرجه سکوی ۱۰متر دو نفره ایران با ترکیب مجتبی ولی پور و شهنام نظرپور با کسب مجموع ۳۲۶٫۰۴ امتیاز توانست دومین مدال طلای تیمی این دوره از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی را به خود اختصاص دهد.

♦️امتیاز ۶ پرش شیرجه روهای ایران به شرح زیر است:
پرش اول: ۴۴/۴۰
پرش دوم: ۴۰/۸۰
پرش سوم: ۶۸/۴۰
پرش چهارم: ۶۲/۶۴
پرش پنجم: ۵۱/۸۴
پرش ششم: ۵۷/۹۶
مجموع امتیاز: ۳۲۶/۰۴

▪️تیم های آذربایجان با امتیاز ۲۶۵ و ۱۱ صدم و عراق با ۲۱۵ و ۶۴ صدم دوم و سوم شدند.

▪️پیش از این در رشته شیرجه چهارمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی شیرجه روهای کشورمان دو مدال طلا در ماده ۳ متر انفرادی و سه متر دوبل و همچنین یک مدال برنز در ماده ۱۰ متر انفرادی کسب کرده بودند.

▪️بدین ترتیب با مدال طلای امروز شیرجه ۱۰ متر دوبل کار تیم ملی شیرجه کشورمان در این دوره از مسابقات کشورهای اسلامی با ۳ مدال طلا و یک برنز به پایان رسید.

▪️مجتبی ولی پور در این مسابقات با سه طلا ( سه متر انفرادی و دوبل و ۱۰ متر دوبل) کار ارزشمندی برای شیرجه ایران و افزایش مدالهای کاروان ایران در این دوره از مسابقات انجام داد.

▪️همچنین ارزش کار شهنام نظر پور با کسب یک مدال برنز و دو مدال طلا( برنز ۱۰ متر انفرادی و دو طلای سه متر دوبل و ۱۰ متر دوبل) کمتر از ولی پور نبود.

 

تیم شیرجه ایران با درخشش شیرجه روهای خود و کسب ۲ مدال طلای دونفره و یک مدال طلای انفرادی مجتبی ولی‌پور و برنز شهنام نظرپور به کار خود در رقابت‌های بازی‌های کشورهای اسلامی پایان داد.

 


ارنج قایقرانان حاضر در کاپ مجارستان مشخص شد

اخبار قایقرانیسرمربی تیم ملی کایاک مردان ارنج قایقرانان حاضر در مسابقات کاپ 2 جهانی مجارستان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات کاپ 2 جهانی آبهای آرام از 5 خرداد در شهر سگد مجارستان برگزار می شود. تیم ملی آبهای آرام کشورمان نیز در این مسابقات حضور خواهد داشت. قایقرانان تیم ملی کایاک که یک اردوی دوهفته ای پیش از این مسابقات در بوداپست داشتند، 2 خرداد به سگد اعزام خواهند شد.

سرمربی تیم ملی کایاک مردان با اعلام رضایت از اردوی بوداپست گفت: روز سه شنبه عازم سگد هستیم تا در مسابقات کاپ شرکت کنیم.

ایرج اقلیمی ادامه داد: در هفته نخست شرایط اسکان خوبی نداشتیم اما از هفته دوم با تغییر محل شرایط خوبی پیدا کردیم. تمرینات را در رود دانوپ انجام می دهیم و توانستیم شرایط خوبی پیدا کنیم و تمرینات خوبی انجام دهیم. من قبلا هم تجربه تمرین در این پیست را داشتم محل مناسبی برای تمرین است و با هماهنگی هایی که انجام دادیم وضعیت بهتری پیدا کردیم.

وی افزود: تمرینات اینجا با تمرکز بیشتری نسبت به تهران برگزار شد. پیست هم خلوت بود و بچه ها به آمادگی مطلوبی دست پیدا کردند.
اقلیمی هدف از حضور در رقابت های کاپ را ارزیابی از شرایط خود و رقیبان آسیایی دانست و تصریح کرد: خوب به هر حال هدف ما بازیهای آسیایی است اما در مسابقات پیش رو باید ارزیابی دقیقی از شرایط خودمان و رقبای آسیایی پیدا کنیم. به دنبال این هستم تا در یک یا دو ماده بچه ها شرایط بهتری پیدا کنند و بتوانیم پا را از آسیا فراتر بگذاریم یا در بازیهای آسیایی بهترین رنگ مدال را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی کایاک در خصوص سطح مسابقات کاپ 2 بیان کرد: این رقابت ها نسبت به کاپ 1 و 3 شرایط سخت تری دارد و کشورهای بیشتری شرکت می کنند. به همین دلیل ما در کاپ 2 و 3 شرکت می کنیم تا رقابت بیشتری داشته باشیم. فکر می کنم حدود 80 کشور در کاپ 2 شرکت کنند.
اقلیمی در پایان ارنج ورزشکاران کایاک شرکت کننده در مسابقات کاپ 2 مجارستان را اعلام کرد.
بر این اساس فرزین اسدی و بابک دربان در کایاک یکنفره 1000 متر، علی آقامیرزایی و احمدرضا طالبیان در یک قایق و صادق زمانی و جواد مومنی در قایق دیگر در کایاک دونفره 1000 متر، بابک دربان در کایاک یکنفره 500 متر، صادق زمانی و جواد مومنی در کایاک دونفره 500 متر و علی آقامیرزایی، احمدرضا طالبیان، فرزین اسدی و پیمان قوی دل در کایاک چهارنفره 500 متر کایاک سواران شرکت کننده در کاپ 2 جهانی خواهند بود.

نظرپور مدال برنز شیرجه از سکوی ۱۰ متر را بر گردن آویخت

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


شهنام نطرپور در سومین روز رقابت هاى شیرجه بازی هاى کشورهاى اسلامى موفق به کسب مدال برنز سکوی ۱۰ متر انفرادى شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شهنام نظرپور شیرجه روی تیم ملی ایران در ماده سکوی ۱۰ متر انفرادى سومین مدال کاروان شیرجه ایران در بازی‌هاى کشورهاى اسلامى را بر گردن آویخت.

صبح امروز (شنبه) شهنام نظرپور و مجتبی ولی‌پور توانستند با کسب رتبه هاى سوم و چهارم به مرحله فینال شیرجه ازسکوی  ۱۰ متر راه یابند.

مسابقه فینال با حضور چهار شیرجه رو از ایران، ترکیه و آذربایجان آغاز شد. نظرپور در فینال این ماده با کسب ۳۰۳٫۶۵ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز سکوی ۱۰ متر این رقابت‌ها را دشت کرد. شیرجه روی‌های ترکه با کسب ۳۲۰٫۹۵ امتیاز اول و آذربایجانی با ۳۰۸٫۷۰ امتیاز دوم شدند. همچنین ولی‌پور دیگر نماینده شیرجه ایران در این ماده با مجموع ۲۸۵٫۷۵ امتیاز در رده چهارم ایستاد.

شیرجه روهاى ایران عصر فردا (یکشنبه) در فینال سکوی ۱۰ متر هماهانگ  براى کسب مدالى دیگر به آب خواهند زد تا پرونده شیرجه این دوره از بازی‌های کشورهای اسلامی نیز بسته شود.


پایان مرحله نخست لیگ شنا بانوان استان مازندران

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مرحله اول لیگ شنای بانوان استان مازندران با نام پاسداشت عفاف و حجاب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ طبق برنامه ریزی هیات شنا استان مازندران برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی لیگ شنا بانوان این استان با نام پاسداشت عفاف و حجاب آغاز شد. این مسابقات در راستای استعدادیابی شناگران رده‌های سنی مختلف و شکوفا کردن این استعدادها و همچنین بالابردن سطح کیفی شنای مازندران برگزار می‌شود. این رقابت‌ها در چهار مرحله، هر فصل یک مرحله پیگیری خواهد شد.
در این دوره از رقابت‌ها ۸ تیم باشگاهی در پنج رده‌ سنی از شهرستان‌های مختلف استان مازندران حضور دارند.

 


راهیابی نمایندگان شیرجه ایران به فینال سکوی ۱۰ متر انفرادی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


شهنام نظرپور و مجتبی ولی پور به فینال شیرجه سکوی ۱۰ متر بازی‌های کشورهای اسلامی راه یافتند.

به گزارش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در هفتمین روز بازیهای کشورهای اسلامی نمایندگان شیرجه ایران توانستند به فینال ماده سکوی ۱۰ متر انفرادی راه یابند.

شهنام نظر پور با امتیاز کل ۲۶۶٫۱۰ به عنوان نفر سوم و مجتبی ولی‌پور با امتیاز کل ۲۵۹٫۳۰ به عنوان نفر چهارم راهی فینال این ماده شدند. فینال این ماده عصر امروز (شنبه) برگزار می‌شود.


اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور قایقرانی ماراتن برگزار می شود

اخبار قایقرانیاولین دوره مسابقات قهرمانی کشور قایقرانی ماراتن در رشته های کانو وکایاک به طول 15 کیلومتر در بندرانزلی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات ماراتن کانو و کایاک آقایان 4 خردادماه به میزبانی هیات قایقرانی استان گیلان در بندرانزلی انجام می شود.

هیات های قایقرانی می توانند 2 قایقران برای حضور در این مسابقات معرفی کنند.
ورزشکاران حاضر در مسابقه باید بعدازظهر سه شنبه 2 خردادماه در محل هیات قایقرانی بندرانزلی حضور داشته باشند و جلسه هماهنگی و آشنایی قایقرانان با مقررات مسابقات ماراتن ساعت 19 این روز برگزار خواهد شد.
قایقرانان شرکت کننده روز چهارشنبه 3 خردادماه برنامه تمرین و آشنایی با پیست و مسیر مسابقه را خواهند داشت.

رئیس فدراسیون قایقرانی از دریاچه شورابیل بازدید کرد

اخبار قایقرانیرئیس فدراسیون قایقرانی به منظور بازدید از امکانات قایقرانی و دیدار با مسئولین استان به اردبیل سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، غلامرضا امینی صبح امروز 30 اردیبهشت ماه با استقبال مرتضی قاطع رئیس هیات قایقرانی و محمد برادران معاون اداره کل ورزش و جوانان وارد اردبیل شد.

رئیس فدراسیون قایقرانی سپس در جلسه ای با حضور ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان در خصوص مسائل مربوط به توسعه قایقرانی استان بحث و تبادل نظر کردند.

در ادامه سفر امینی به اردبیل، به همراه مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیات قایقرانی استان از دریاچه شورابیل بازدید کردند.
دریاچه شورابیل با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه ای می تواند محل مناسبی برای فعالیت رشته های مختلف قایقرانی باشد.
دیدار با مجید خدابخش استاندار اردبیل برنامه دیگر امینی رئیس فدراسیون قایقرانی است که بعدازظهر امروز انجام خواهد شد.
ایجاد کمپ قایقرانی استان اردبیل و توسعه فعالیت های این رشته موضوع بحث دوطرف در این دیدار خواهد بود.

طلای شیرجه سه متر دوبل به ایران رسید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


شیرجه روهای کشورمان طلای ماده شیرجه ۳متر دو نفره را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو؛ تیم شیرجه سه متر دوبل ایران با ترکیب مجتبی ولی پور و شهنام نظرپور با کسب مجموع ۳۳۴ و هشت صدم امتیاز توانست مدال طلای این دوره از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی را به خود اختصاص دهد.
امتیاز ۶ پرش شیرجه روهای ایران به شرح زیر است:

 • پرش اول: ۴۴/۴۰
 • پرش دوم: ۴۲/۰۰
 • پرش سوم: ۶۳/۹۰
 • پرش چهارم: ۶۱/۳۸
 • پرش پنجم: ۶۸/۴۰
 • پرش ششم: ۵۴/۰۰
 • مجموع امتیاز: ۳۳۴/۰۸

 

مجتبی ولی پور دیروز اولین مدال طلای شیرجه ایران را در ماده ۳ متر انفرادی کسب کرد.

مرحله مقدماتی و فینال شیرجه ۱۰ متر انفرادی صبح و عصر شنبه ۳۰ اردیبهشت و فینال شیرجه ۱۰ متر دوبل (( دونفره )) عصر روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت برگزار خواهد شد که تیم ملی شیرجه ایران در آن ها حضور دارد.

 


ولیپور طلاى شیرجه از تخته سه متر را کسب کرد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مجتبى ولیپور در نخستین روز رقابت هاى شیرجه بازی هاى کشورهاى اسلامى موفق به کسب مدال طلا در تخته سه متر انفرادى شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجتبی ولی پور شیرجه روی تیم ملی ایران با درخشش خیره کننده در ماده تخته سه متر موفق به کسب نخستین طلاى انفرادى شیرجه در بازیهاى کشورهاى اسلامى شد.

صبح امروز (پنج شنبه) مجتبى ولیپور و شهنام نظرپور توانستند با کسب رتبه هاى اول و ششم به مرحله فینال شیرجه از تخته سه متر راه یابند.

مسابقه فینال با حضور پنج شیرجه رو از ایران، اندونزى و آذربایجان آغاز شد. ولیپور که با عملکرد خوب خود در مرحله مقدماتى شانس اصلى کسب مدال طلا در این رویداد بود فینال را هم چشم نواز پیگیرى کرد و با مجموع ۳۳۸٫۳۵ امتیاز نخستین طلاى ایران در ورزشهاى آبى را کسب کرد. پس از او رفى و سوروکین از اندونزى و آذربایجان با ۳۳۲٫۴۰ و ۳۳۱٫۲۵ امتیاز دوم و سوم شدند. شهنام نظرپور دیگر نماینده شیرجه ایران در این ماده هم با اندکى اختلاف دستش از مدال کوتاه ماند و با مجموع ۳۲۷٫۲۵ امتیاز در رده چهارم ایستاد.

شیرجه روهاى ایران عصر فردا (جمعه) در فینال تخته سه متر هماهانگ  براى کسب مدالى دیگر میجنگند.


راهیابی نمایندگان شیرجه ایران به فینال سه متر انفرادی

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مجتبی ولی پور و شهنام نظرپور به فینال شیرجه سه متر بازی‌های کشورهای اسلامی راه یافتند.

به گزارش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در آغاز ششمین روز بازیهای کشورهای اسلامی نمایندگان شیرجه ایران توانستند به فینال پرش سه متر راه پیدا کنند.
در این ماده مجتبی ولی‌پور با رکورد تاریخی و امتیاز کل ۳۵۶ و ۶۵ صدم به عنوان نفر اول و شهنام نظر پور با امتیاز کل ۲۸۷ و ۱۰ صدم به عنوان نفر ششم به فینال این ماده راه یافتند.
ولی‌پور در پرش اول خود امتیاز ۵۵ و ۵۰ صدم در پرش دوم امتیاز ۶۳ و ۵۵ صدم در پرش سوم خود امتیاز خوب ۶۶ و ۵۰ صدم در پرش چهارم ۶۴ و ۵۰ و صدم پرش پنجم ۵۲ و ۵۰ صدم و در پرش آخر ۵۶ و ۱۰ صدم را کسب کرد.
همچنین شهنام نظرپور توانست در اولین پرش امتیاز ۶۲ در دومین پرش امتیاز ۵۵ و ۵۰ صدم در سومین پرش خود امتیاز ۳۶ در چهارمین پرش امتیاز ۴۳ و ۲۰ صدم در پنجمین پرش امتیاز ۵۴ و در آخرین پرش خود امتیاز ۳۶ و ۴۰ را کسب کرد.
فینال پرش سه متر انفرادی ساعت ۱۷:۰۰ امروز(پنج شنبه) برگزار می‌شود.
همچنین نمایندگان شیرجه کشورمان فردا(جمعه) عصر در فینال دوبل سه نفره که ساعت ۱۷:۳۰ برگزار می شود به آب می زنند.


انصاری مدال برنز ۵۰ متر پروانه را به گردن آویخت

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


نمایندگان شنای ایران در آخرین روز مسابقات شنا بازی‌های کشورهای اسلامی در دو ماده انفرادی و یک ماده تیمی با حریفان خود به رقابت می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی از روز جمعه( ۲۲ اردیبهشت ) در باکو آذربایجان آغاز شد. رقابت‌های شنای این مسابقات که از روز شنبه(۲۳اردیبهشت ۱۳۹۶) استارت خورد امروز (چهارشنبه) به ایستگاه پایانی خود می‌رسد.  امروز (چهارشنبه) نمایندگان شنای ایران در دو ماده انفرادی ۵۰ متر پروانه و  ۱۰۰ متر آزاد با حریفان خود به رقابت می‌پردازند. همچنین عصر امروز(چهارشنبه) تیم شنای چهار نفره ایران در ماده چهار درصد متر مختلط تیمی به آب می‌زند تا پرونده شنای چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی بسته شود.

 

نتایج آخرین روز مسابقات شنا بازی‌های کشورهای اسلامی:

 •  ۵۰ متر پروانه  

مرحله مقدماتی  ساعت ۱۰:۳۸ صبح :

مهدی انصاری با ثبت زمان ۲۴:۹۷ در رتبه پنجم ایستاد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت .

 

مرحله نیمه نهایی  ساعت ۱۷:۳۹ عصر :

مهدی انصاری با ثبت زمان ۲۴:۷۱ در رتبه پنجم ایستاد و به مرحله فینال راه یافت .

 

فینال   ساعت ۱۸:۳۲ عصر : 

مهدی انصاری با درخشش در فینال ۵۰ متر گروانه و ثبت زمان ۲۴:۳۲ مدال برنز این ماده را بر گردن آویخت.

 

 •  ۱۰۰ متر آزاد 

فینال  ساعت ۱۷:۵۶ عصر:

سینا غلامپور در فینال ۱۰۰ متر آزاد با ثبت زمان ۵۱:۹۲ در جایگاه ششم قرار گرفت.

 

 • ۴ * ۱۰۰ متر مختلط تیمی

فینال  ساعت ۱۸:۵۶ عصر:و به فینال رسید 

تیم ایران با نفرات جمال چاوشی فر ، آریا نسیمی شاد ، مهدی انصاری و سینا غلامپور با ثبت زمان ۳:۴۸:۲۷   در ماده چهار در صد متر مختلط  بر سکوی سوم ایستاد و مدال برنز این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

 


تیم ملی واترپلو ایران نایب قهرمان بازی‌های کشورهای اسلامی شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلو ایران پس از تساوی با ترکیه به مدال نقره چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیجه و واترپلو؛ واترپلوئیست‌های ایران با وجود تساوی مقابل ترکیه، به مدال نقره مسابقات واترپلو باززی‌های کشورهای اسلامی اکتفا کرد. تیم ملی واترپلو ایران که در سه بازی نخست خود موفق به شکست حریفان شده بود در دیدار با ترکیه به تساوی ۹ بر ۹ تن داد و برای نخستین بار مدال نقره بازی‌های کشورهای اسلامی را بر گردن آویخت. ترکیه هم به دلیل تقاضل گل بهتر قهرمان این مسابقات شد.

 

نتایج روز پایانی واترپلوی بازی‌های کشورهای اسلامی : 

 •   ایران    ۹    –   ۹  ترکیه         
 • آدربایجان    –    عربستان      چهارشبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰

 

جدول رده بندی رقابت‌های واترپلو بازی های کشورهای اسلامی
تیم تعداد بازی برد باخت مساوی گل زده گل خورده تفاضل امتیاز
ترکیه ۴ ۳ ۱ ۰ ۶۴ ۲۰ ۴۴+ ۱۰
ایران ۴ ۳ ۱ ۰ ۵۱ ۳۲ ۱۹+ ۱۰
عربستان ۳ ۱ ۲ ۰ ۲۳ ۳۳ ۱۰- ۳
آذربایجان ۳ ۱ ۲ ۰ ۲۱ ۴۱ ۲۰- ۳
اندونزی ۴ ۰ ۴ ۰ ۲۴ ۵۷ ۳۳- ۰

 


برنز چهار در صد متر مختلط هم به تیم ملی ایران رسید

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی شنا ایران در بازی های کشورهای اسلامی در ماده چهار در صد متر مختلط بر سکوی سوم ایستاد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ امروز (چهارشنبه) نمایندگان شنای ایران در دو ماده انفرادی ۵۰ متر پروانه و  ۱۰۰ متر آزاد با حریفان خود به رقابت پرداختند. تیم ملی شنا ایران با نفرات جمال چاوشی‌فر ، آریا نسیمی شاد، مهدی انصاری و سینا غلامپور با ثبت زمان ۳:۴۸:۲۷ در ماده چهار در صد متر مختلط  بر سکوی سوم ایستاد و مدال برنز این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.