درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

تبریك موسسه استخر كارت به رئیس جدید هیئت شنای تهران

استخر کارت هوشمندآقای ناصر ملكی موسس استخر كارت هوشمند و آقایان نادر و منصور ملكی مدیران این موسسه انتصاب آقای حسن ابراهیمی را به عنوان رئیس جدید هیئت شنای  استان تهران به ایشان تبریك گفتند

نتایج مسابقات قهرمانی شنای پیشکسوتان اصفهان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مسابقات قهرمانی شنای پیشکسوتان استان اصفهان ویژه آقایان دیروز (دوشنبه) به میزبانی استخر انقلاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات قهرمانی شنای پیشکسوتان استان اصفهان ویژه آقایان دیروز (دوشنبه) با حضور پر شور شناگران به میزبانی استخر انقلاب برگزار شد. از نکات جالب توجه حضور چند شناگر بالای ۸۰ سال در این رقابت ها بود که می توان به حضور جواد کوهرنگ بهشتی ۸۳ ساله اشاره کرد.

 

 

 

 

 

نتایج مسابقات قهرمانی شنای پیشکسوتان استان اصفهان

رده سنی ۲۵ تا ۲۹ :
۱۰۰ متر آزاد: ۱-فرشاد دادفر ۲-حسین مراتیان ۳-ساسان خردمند
۱۰۰ متر قورباغه: ۱- حسین مراتیان ۲-ساسان خردمند ۳-فرشاد دادفر
۵۰ متر پروانه: ۱- حسین مراتیان ۲- فرشاد دادفر ۳-ساسان خردمند

رده سنی ۳۰ تا ۳۴ :
۱۰۰ متر آزاد: ۱-نوید عمرانی ۲-پیمان گرامی ۳-مرتضی اسدی
۱۰۰ متر قورباغه:۱- نوید عمرانی ۲-پیمان گرامی ۳-مجتبی مکتوبیان
۵۰ متر پروانه: ۱- نوید عمرانی ۲- پیمان گرامی ۳- مرتضی اسدی

رده سنی ۳۵ تا ۳۹ :
۱۰۰ متر آزاد: ۱-امیر کریمیان ۲-محمد ابراهیم زاده ۳-داود شریفی
۱۰۰ متر قورباغه:۱- محمد ابراهیم زاده ۲-امیر طاقونکی ۳-حسین استکی
۵۰ متر پروانه: ۱-امیر کریمیان ۲- محمد ابراهیم زاده ۳-مهدی ریاضی

رده سنی ۴۰ تا ۴۴ :
۱۰۰ متر آزاد:۱-رضا یاسینی ۲-علی محبوب ۳-سید بهداد مهاجرانی
۱۰۰ متر قورباغه:۱-علیرضا پاکدستیان ۲-سید مرتضی موسوی زاده ۳- سید بهداد مهاجرانی
۵۰ متر پروانه:۱-رضا یاسینی ۲-علی محبوب ۳-سید بهداد مهاجرانی

رده سنی ۴۵ تا ۴۹ :
۱۰۰ متر آزاد: ۱-مسعود حجه فروش ۲-محسن عبدالهی ۳-مسعود نیرپور
۵۰ متر قورباغه:۱- محسن عبدالهی ۲- مسعود حجه فروش ۳- مسعود نیرپور
۵۰ متر پروانه: ۱- محسن عبدالهی ۲- مسعود حجه فروش ۳-مهران ذونفن

رده سنی ۵۰ تا ۵۴ :
۱۰۰ متر آزاد: ۱-مسعود محکم کار ۲-مصطفی نصر اصفهانی ۳-آرمان الکساندریان
۵۰ متر قورباغه: ۱-آرمان الکساندریان ۲- مسعود محکم کار ۳-مجید جبل عاملی
۵۰ متر کرال پشت:۱- مصطفی نصر اصفهانی ۲-محمدعلی پناهی ۳- آرمان الکساندریان

رده سنی ۵۵ تا ۵۹ :
۱۰۰ متر آزاد:۱-سعید موحدی ۲-محمد پناهی درچه ۳-نصرالله بیگی
۵۰ متر قورباغه:۱- سعید موحدی ۲- محمد پناهی درچه ۳-محمد عابدی
۵۰ متر کرال پشت:۱-محمدرضا نبرد ۲-سعید موحدی ۳- محمد پناهی درچه

رده سنی ۶۰ تا ۶۴ :
۵۰ متر آزاد:۱-مسعود سهرابی ۲-ابراهیم بهوندی ۳-علیرضا قنبری نژاد
۵۰ متر قورباغه: ۱-مسعود سهرابی ۲- علیرضا قنبری نژاد ۳- ابراهیم بهوندی
۵۰ متر کرال پشت: ۱-مسعود سهرابی ۲-ابراهیم بهوندی ۳-علیرضا قنبری نژاد

رده سنی ۶۵ تا ۶۹ :
۵۰ متر آزاد: ۱-مرتضی انگوری ۲-علیرضا شیروانی
۵۰ متر قورباغه: ۱- علیرضا شیروانی

رده سنی ۷۰ تا ۷۴ :
۵۰ متر قورباغه: ۱- احد فیلا

رده سنی ۷۵ تا ۷۹ :
۵۰ متر آزاد: ۱- علی عمرانی

رده سنی ۸۰ سال به بالا :
۵۰ متر آزاد: ۱- رضا علیجانیان ۲- جواد کوهرنگ بهشتی
۵۰ متر قورباغه:۱- جواد کوهرنگ بهشتی

 

05 06 07 08 01 02


ابراهیمی رییس هیأت شنا استان تهران شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


با برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت شنای استان تهران عصر دیروز (دوشنبه) محمدحسن ابراهیمی به عنوان رییس هیات شنای این استان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ مجمع انتخاباتی هیات شنای استان تهران عصر دیروز (دوشنبه) با حضور رئیس فدراسیون و اعضای مجمع برگزار شد که در نهایت محمد حسن ابراهیمی با پیروزی در انتخابات به عنوان رییس جدید این هیات انتخاب و سکان هدایت هیات شنای تهران را به مدت ۴ سال عهده دار شد.
ابراهیمی پیش از این یک دوره سابقه سرپرستی این هیأت را بر عهده داشته است.


آیین نامه جدید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


فهرست مواد ممنوعه توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی ( ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵) به اجرا در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ ترجمه استاندارد بین‌المللی فهرست مواد و روش‌های ممنوعه سال ۲۰۱۷ میلادی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) اعلام شد. این فهرست از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ (یازدهم دی ۱۳۹۵) دارای اعتبار و رعایت آن الزامی خواهد بود.


فراخوان برگزاری دوره داوری شنا آقایان و بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


دوره داوری شنا آقایان و بانوان توسط کمیته آموزش فدراسیون شنا برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دوره داوری شنا آقایان و بانوان از روز شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ به مدت سه روز از ساعت ۹ صبح در محل فدراسیون شنا برگزار می‌شود. برای شرکت در این دوره افراد باید آزمون مهارتی چهار شنا را پشت سر گذاشته باشند؛ لذا افرادی که کارت مربیگری ندارند جهت شرکت در دوره بایستی تست ۴شنا را انجام داده و سپس در این دوره شرکت کنند.

 

محل برگزاری: دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده

 

 

مدارک مورد نیاز:

۱- کپی کارت مربیگری شنا

۲- کپی شناسنامه و کارت ملی

۳ -۲قطعه عکس

۴- مدرک تحصیلی (کپی برابر اصل)

۵- کارت پایان خدمت (برای آقایان)

۶- واریز مبلغ ۲/۲۰۰/۰۰۰ ریال به حساب درآمدی فدراسیون شنا  به شماره ۰۱۰۸۷۶۱۱۳۱۰۰۰ نزد بانک ملی ایران

 


وحید رضایی: برای اعلام پدیده های لیگ برتر واترپلو زود است

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


دستیار اول سرمربی تیم ملی واترپلو عملکرد تیم ملی را با توجه به شرایط موجود راضی کننده دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ وحید رضایی  با اشاره به اینکه باید عملکرد چیریچ (سرمربی تیم ملی واترپلو) را نسبت به زمان آمدنش به تیم ملی سنجید، در گفت و گو با ایسنا، تاکید کرد: در حال حاضر می‌توانم بگویم که عملکرد تیم ملی امیدوار کننده‌ است. با تلاشی که چیریچ می‌کند می‌توان گفت تیم در مسیری امیدوار کننده برای رسیدن به شرایط آرمانی حرکت می‌کند. البته نمی‌توان از الان قول شرایط آرمانی را داد چرا که همه چیز و همه مسئولان تاثیرگذار هستند.

دستیار سرمربی تیم ملی واترپلو در مورد تاثیر چیریچ برای کسب مقام چهارمی در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: کسب این مقام صددرصد به واسطه تلاش‌های چیریچ و بازیکنان بود. اگر دقت کنیم، می‌بینیم که این چهارم با چهارمی‌ دوره‌های قبل متفاوت است.

او در مورد شرایط فیزیکی نسل جدید و انتقادهایی که از این نسل می‌شود، تاکید کرد: بحث استعدادیابی امری ریشه‌ای است. وزارت ورزش و آموزش و پرورش باید با هم همکاری کنند تا استعدادها کشف شوند اما این همکاری هیچ گاه صورت نگرفت. تعدادی از این بازیکنان خودشان متقاضی بوده‌اند و با یادگیری‌ مهارت‌ها توانستند به تیم ملی وارد شوند.

رضایی در مورد تاثیر و تفاوت قدی تیم ایران با سایر قدرت ها برای رسیدن به شرایط آرمانی ادامه داد: قد بلند لازم است ولی کافی نیست، بوده‌اند بازیکنانی که قد بلندی نداشته‌اند اما استعداد خوبی در واترپلو هستند و برای تیم خود مثمر ثمر بوده‌اند. تیم صربستان در شرایط آرمانی است و این به معنای این نیست که فقط بازیکنان بلند قد دعوت کرده‌ است.

دستیار چیریچ در مورد موجودیت واترپلو در ایران از نظر بازیکن و نبود استعداد ادامه داد: برای حل این مشکل باید خانواده‌ها، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان همه و همه وظایف خود را انجام دهند تا استعدادهای خوب این ورزش از دل مدرسه‌ها خارج شوند. برای اینکه استعدادها شکوفا شوند باید از مدرسه‌ها شروع کرد و نیاز به هماهنگی آموزش و پرورش و وزارت ورزش است اما این امر عملی نخواهد شد چون هر دوی این وزارتخانه‌ها با هم مخالف هستند. در نهایت همین می‌شود که می‌بینید و همه تقصیرها بر گردن تیم ملی خواهد بود که مثلا چرا مساوی کرد و در پنالتی باخت.

رضایی ضمن اشاره به اینکه شرایط لیگ خوب است و می‌توان پدیده‌های خوبی را در آخر این لیگ شاهد بود، تاکید کرد: شرایط لیگ برتر خوب است و ۵ تیم به صورت نزدیک با هم جدال می‌کند. این حاصل تلاش بازیکنان خوب است اما برای اعلام پدیده‌ها زود است و باید کمی بیشتر صبر کنیم.

او در پایان به امکانات خوب تیم ملی در ۸ ماه اخیر تاکید کرد: اگر در طول ۴ سال تمامی امکاناتی که در اختیارمان قرار می‌دهند مثل این ۸ ماه باشد، شاهد عملکرد خوبی از تیم ملی در بازی‌های آسیایی خواهیم بود. ولی نمی‌توان قول مدال داد. با این حال باید بگویم که در طی این چند ماه از ۱۰۰ درصد امکانات ۸۰ درصد آن از جمله اردوها و بازی‌های تدارکاتی برای ما فراهم شده است و باید این موضوع ادامه‌دار و بهتر شود.


اطلاعیه دریافت گواهینامه مربیگری شنا بانوان – سال ۱۳۹۴

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مربیانی که در دوره های مربیگری شرکت کرده اند، باید برای دریافت گواهینامه های خود به کمیته آموزش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو، گواهینامه های دوره های ذیل مربوط به دوره های مربیگری سال ۹۴ ، ممهور به مهر معاونت فرهنگی و آموزش وزارت ورزش و جوانان صادر شده است. از مربیانی که در دوره های ذیل شرکت کرده‌اند خواهشمند است برای دریافت گواهینامه‌های خود به کمیته آموزش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو مراجعه کنند.

 

  • دوره مربیگری درجه ۳ شنا بانوان به مدرسی خانم مونا علی ( دی ماه ۹۴ )
  • دوره مربیگری درجه ۲ شنا بانوان به مدرسی خانم ورنوس ( آذر ماه ۹۴ )
  • دوره مربیگری درجه ۳ شنا بانوان به مدرسی خانم دهکردی ( آذر ماه ۹۴ )
  • دوره مربیگری درجه ۳ شنا بانوان به مدرسی خانم دانه کار ( آذر ماه ۹۴ )
  • دوره مربیگری درجه ۳ شنا بانوان به مدرسی خانم کمره ای ( آذر ماه ۹۴ )

 


شب‌انگیز: دیکته نانوشته غلط ندارد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


حمید شب انگیز پیش کسوت واترپلو ایران با اشاره به عملکرد تیم ملی واترپلو در قهرمانی آسیا گفت: دیکته نانوشته غلط ندارد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران بعد از ۲۱ سال دوری از مسابقات قهرمانی آسیا هفته آخر آبان ۱۳۹۵ در دهمین دوره آن به میزبانی ژاپن حضور پیدا کرد. تیم تازه متحول و جوان شده ایران در این مسابقات در حالی به مقام چهارمی دست پیدا کرد که دیدار رده‌بندی را در ضربات پنالتی به چین قدرتمند واگذار کرد. در خصوص عملکرد تیم ایران با مربی صرب‌اش در این مسابقات با حمید شب انگیز کارشناس با تجربه و مربی اسبق تیم ملی واترپلو کشورمان به گفتو گو نشستیم.

وی عملکرد تیم ملی واترپلو را در مسابقات آسیایی مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید به این نکته که تیمی کاملا جوان در این مسابقات شرکت کرده توجه داشت . جوان‌گرایی خوبی در تیم ملی صورت گرفته، همچون سایر تیم های آسیایی.

 

کارشناس واترپلوی ایران با اشاره به کسب نتیجه مساوی با چین اذعان داشت: این نتیجه قطعا توقع من و علاقه‌مند به این رشته را بالا خواهد برد.با توجه تغییرات صورت گرفته و در صورت صلاح دید فدراسیون برای ملحق شدن چند بازیکن کنار گذاشته شده، انتظار ما شکست چین در مسابقات بعدی است.

مربی اسبق تیم ملی در رابطه با انتقادات پیرامون تیم ملی در وضعیت کنونی گفت کسانی که در بطن کار نمی باشند حق انتقاد ندارند ناگفته نماند که انتقاد هم باید به حق باشد هم سازنده.

وی با اشاره به ثبات رنکینگ تیم ایران در سا‌ل‌های اخیر در مورد چیریچ افزود: اسم و رسم بزرگی نسبت به مربیان بزرگ دنیا ندارد اما من شخصا کار او را تایید می‌کنم. او به عنوان یک فرد توانمند و یک مربی کاردان به درد تیم ما می خورد، ۸سال در کنار تیم ملی با مربیان خوب کروات کار کرده‌ام . چیریچ شخصیت جدی داشته و معلوماتش به روز است از همه مهمتر این‌که از بازیکنان تراز اول دنیا بوده و می تواند خودش هر موردی را که لازم باشد به بازیکنان در آب نشان می دهد.

شب انگیز در پاسخ به این سوال که آیا باید زمان بیشتری به این تیم داد، بیان کرد: چیریچ یک سال و اندیست سکان تیم ملی را در دست دارد ، از این به بعد باید شاهد تغییرات در نتایج تیم ملی باشیم. ملاک تغییر هم برای علاقمندان فقط کسب مدال آسیایی است.

کارشناس واترپلو ایران با اشاره به جایگاه همیشگی تیم چین در سه تیم اول آسیا افزود: بازی خوب ملی‌پوشان با چین را کسی نمی‌تواند نادیده بگیرد و از قابلیت‌‌های واترپلوییست‌های جوان ما کم کند. به نوعی می توان تساوی با چین را برد تلقی کرد. اما این برد باید در رنکینگ تاثیرگذار باشد تا به چشم بیاید.

وی در پایان اشاره کرد باید از این تیم ملی حمایت شود و  نباید بگذاریم این تیم رها شود. در کمیته فنی نیز اعلام کردم چند بازیکن توانمند در حال حاضر به دلایلی دور از تیم ملی به سر می برند چنانچه این بازیکنان به تیم ملی ملحق شوند قطعا تیم ملی نتایج بهتری خواهد گرفت. چیریچ مربی توانمندی است ولی امروز جزو چند مربی مطرح دنیا نیست اما به نظر من وی بهترین گزینه در حال حاضر برای تیم ملی ایران است و امیدوارم با استفاده از تمام پتانسیل واترپلو بتواند واترپلو ما را به مدال برساند.

 


مسابقات قهرمانی کشور بادبانی برگزار می شود

اخبار قایقرانیاولین دوره مسابقات قایقرانی بادبانی قهرمانی کشور در رشته آپتیمیست 15 و 16 دی ماه در بخش بانوان و آقایان در بندرانزلی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، پایگاه بادبانی بندرانزلی 15 و 16 دی ماه میزبان اولین دوره مسابقات بادبانی قهرمانی کشور خواهد بود.

این رقابت ها در رشته آپتیمسیت و در رده سنی 9 تا 14 سال برگزار می شود.
مسابقات بخش آقایان 15 دی ماه و بخش بانوان 16 دی ماه انجام خواهد شد.
هیات های قایقرانی تا 8 دی ماه مهلت دارند تا آمادگی و اسامی نفرات شرکت کننده خود را به فدراسیون اعلام کنند.

مسابقات قایقرانی قهرمانی دانشجویان دختر کشور برگزار شد

اخبار قایقرانیمسابقات قایقرانی قهرمانی دانشجویان دختر کشور در رشته های آبهای آرام و روئینگ امروز 29 آذرماه در دریاچه آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دریاچه آزادی صبح امروز 29 آذرماه میزبان مسابقات قهرمانی دانشجویان دختر کشور بود.
این رقابت ها در رشته های روئینگ و آبهای آرام برگزار شد.
قایقرانانی از دانشگاه های پیام نور زنجان، رجایی تهران، شریعتی تهران، صنعتی نوشیروانی بابل، رازی کرمانشاه، بوعلی همدان، علامه طباطبایی و شهید بهشتی به رقابت پرداختند.
در روئینگ تکنفره سنگین وزن فرحناز عشقی از پیام نور زنجان، مریم امیدی پارسا از رجایی تهران و زهره غلامی از شریعتی تهران مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.
در روئینگ تکنفره سبک وزن نازنین ملائی از علامه طباطبایی، مهدیس حبیبی از بوعلی همدان و طاهره حضوری از شهید بهشتی در جایگاه اول تا سوم ایستادند.
در رشته آبهای آرام نیز در کایاک یکنفره 500 متر گلناز غضنفریان از صنعتی نوشیروانی بابل اول، سمن سلطانی از شریعتی تهران دوم و افسانه سپهری از رازی کرمانشاه سوم شدند.
در کایاک یکنفره 200 متر نیز گلناز غضنفریان از صنعتی نوشیروانی بابل مقام اول، سمن سلطانی از شریعتی تهران مقام دوم و افسانه سپهری از رازی کرمانشاه مقام سوم را بدست آوردند.
این مسابقات با همکاری معاونت تربیت بدنی وزارت علوم و فدراسیون قایقرانی در دریاچه آزادی برگزار شد.

مسئولین کمیته المپیک با راسپنیا و مادرش کوروش قویدل دیدار کردند

اخبار قایقرانیرئیس و نایب رئیس کمیته ملی المپیک با خانواده شهید کوروش قویدل پدر یکی از قهرمانان رشته قایقرانی کشورمان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی به نقل از سایت کمیته ملی المپیک؛ کیومرث هاشمی و رباب شهریان، رئیس و نایب رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به همراه طاهره علی آبادی عضو کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک با حضور در منزل شهید کوروش قویدل با همسر و دختر این شهید بزرگوار دیدار و گفتگو کردند.

هاشمی در ابتدای این دیدار با اشاره به جایگاه والای شهدا اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست وظیفه هر کدام از ما است و باید به نوعی این وظیفه را انجام دهیم. همانطور که پیش از این در اخبار هم اعلام شد دختر این شهید بزرگوار با پیگیری ویژه تمرینات و طی کردن پروسه ورزش قهرمانی جهت رسیدن به سکوهای بزرگ داخلی و خارجی هم آرزوی پدرش را جامه عمل می پوشاند و هم نام و یادش را زنده نگه می دارد.

وی در ادامه افزود: وظیفه ما هم پیروی از راه شهدای بزرگوار است تا بتوانیم رهروان خوبی باشیم و بتوانیم در راستای اهداف بزرگ آنان گام برداریم. حضور ما در اینجا هم جزئی از همین وظیفه است؛ جامعه ورزش چه در دوران هشت سال دفاع مقدس و چه بعد از آن هر جا که لازم بوده حضوری موثر داشته اند و بی شک خانواده شهدا را هم تنها نخواهند گذاشت. انشاله دختر این شهید بزرگوار با حمایتهای کمیته، فدراسیون و همت خود و مادر بزرگوارش بتواند هم راه قهرمانی و هم الگو بودن را بعنوان یادگار این شهید به درستی بپیماید.

رباب شهریان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و نایب رئیس کمیته ملی المپیک نیز ضمن تقدیر و تشکر از مادر شهید قویدل به جهت حمایتهای همه جانبه از دخترش برای پیگیری منظم تمرینات گفت: در اینکه راسپینا قویدل اراده ای آهنین دارد و تصمیم گرفته تا آرزوی پدرش یعنی رسیدن به سکوهای بزرگ ورزشی را فتح کند شکی نیست. اما نباید حمایتهای مادر فداکار و دلسوز وی که در تمامی زمینه های تحصیلی و ورزش قهرمانی و حتی تغذیه و روحی نقش داشته را نیز نادیده بگیریم.

وی در ادامه یاد آرو شد: من به شخصه از طرف خودم، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ضمن ادای احترام به آن شهید بزرگوار از تلاشهای مادر راسپینا و همچنین اراده پولادین این قهرمان تقدیر و تشکر کرده و اعلام می کنم که جهت هر گونه حمایت و پشتیبانی در کنار شما خواهیم بود.
همسر شهید قویدل نیز در پایان این دیدار ضمن تشکر از توجه مسئولین کمیته ملی المپیک و حضورشان در منزل شهید گفت: حضور شما قطعا انگیزه من و راسپینا را برای ادامه این راه سخت بیشتر خواهد کرد. تمام تلاشمان را می کنیم تا یادگار این شهید بتواند الگویی مناسب برای تمام همسن و سالانش باشد که در این زمینه هیچ فردی به اندازه خود راسپینا علاقمند و ثابت قدم نیست. مطمئنم او می تواند با پیگیری خوب تمرینات در کنار تحصیل به جایگاههای بالایی در عرصه قهرمانی ست یابد.

در پایان این دیدار و ملاقات لوح افتخاری از سوی کمیته ملی المپیک به همسر شهید و هدیه ای به راسپینا قویدل که به تازگی عنوان قهرمانی کشور را بدست آورده اهداء گردید.گفتنی است در این دیدار خانم فرحناز امیر شقاقی، نایب رئیس فدراسیون نیز حضور داشتند.

برگزاری آزمون مربیگری درجه ۳ شنا آقایان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ شنا ویژه آقایان در اول دی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فدراسیون شنا در نظر دارد آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ شنا ویژه آقایان برگزار کند. بر این اساس متقاضیانی که سن آن‌ها ۲۰ سال کامل باشد می‌توانند جهت شرکت در این دوره با کمیته آموزش فدراسیون شنا تماس حاصل فرمایند.

زمان برگزاری ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه (اول دی ۱۳۹۵) در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی واقع در خیابان مفتح جنوبی خواهد بود.

تلفن: ۸۸۸۲۳۱۰۴ داخلی ۱۳۰، ۱۳۱، ۱۳۲


حضور ۲۲۵ شناگر پسر درجشنواره استعداد یابی تبریز

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


225 شناگر پسر در جشنواره استعداد یابی تبریز به آب زدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جشنواره استعدادیابی شنا پسران صبح روز جمعه (۱۹ آذر) با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و هم‌چنین هیات ورزش‌های همگانی با حضور پرشور اولیای گرامی در استخر کوثر تبریز برگزار شد.

در این جشنواره ۲۲۵ شناگر پسر به آب زدند که کمیته استعدادیابی هیات شنای استان وظیفه استعدادیابی از این آینده سازان را داشت.


بهمن کیانی‌والا: میزبانی مسابقات جام زنده‌ رود در پاییز ریسک بود

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


میزبانی و برگزاری مسابقات شنای جام زنده رود در این فصل یک ریسک بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بهمن کیانی‌والا سرپرست هیأت شنای استان اصفهان با بیان این مطلب گفت: برگزاری این مسابقات در این فصل یک ریسک بود که با حمایت‌های فدراسیون شنا، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان توانستیم این مسابقات را برگزار کنیم تا حال و هوای شنا را به استان بازگردانیم.
وی ادامه داد: شروع مسابقاتی که روز گذشته به کار خود پایان داد، از حدود ۵۰ روز پیش آغاز شد، در این ۵۰ روز کمیته‌ای با حضور مسئولان هیأت و فدراسیون‌ تشکیل دادیم تا بتوانیم مسابقات را در سه رده بانوان برگزار کنیم.
سرپرست هیأت شنای استان اصفهان عنوان کرد: در این مسابقات رشد بسیار خوبی داشتیم که شاید سالیان سال نیاز باشد تا بتوانیم چنین رشدی داشته باشیم؛ راهی که چند سال به طول می‌انجامد را در ۵ ماه طی کردیم.
کیانی‌والا اصفهان با بیان اینکه از عملکرد بانوان راضی هستیم، بیان داشت: در مورد جام زنده‌رود با توجه به مشکلاتی که هیأت شنا دارد، پس از ده سال میزبانی را گرفتیم و معتقدیم در بخش بانوان کارهای زیادی می‌توان انجام داد.
وی اذعان داشت: به صورت تکی نمی‌توانیم در مسابقات بین‌المللی برگزار کنیم اما با تعاملاتی که با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان داریم، امیدواریم بتوانیم مسابقات جام زنده‌رود آقایان را به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.
سرپرست هیأت‌ شنای استان گفت: از زمانی که به هیأت شنای استان اصفهان آمد‌ه‌ام، از دوستانی استفاده کردیم که بار فنی و علمی بالایی داشته‌اند؛ همچنین با همکاری‌هایی صورت گرفته استخرهای خوبی را در اختیار گرفته‌ایم تا بتوانیم هر روز هفته تمرین داشته باشیم.
وی ادامه داد: از اول سال بسیار تلاش کردیم برای تیم واترپلو اسپانسر بگیریم اما از آن‌جایی که هیأت‌ها نمی‌توانند به طور مستقیم در مسابقات لیگ برتر تیم‌داری کند، این تیم را به مجموعه استخر انقلاب سپردیم.
کیانی‌والا تأکید کرد: برای آینده برنامه داریم که در سه سال اعضای تیم واترپلوی اصفهان همه اصفهانی باشند؛ خود هیأت آستین بالا زده است و اگر اسپانسر حمایت کند، قطعاً حمایت می‌کنیم.
وی ابراز کرد: این هیأت در بخش بانوان و آقایان از ورزشکاران حمایت می‌کند و در حالی که یک هیأت است اما چهار رشته ورزشی را شامل می‌شود.

 


دریاچه زریوار مریوان میزبان ملی پوشان روئینگ مردان است

اخبار قایقرانی


تیم ملی روئینگ مردان در رده سنی جوانان و بزرگسالان از امروز 28 آذرماه در آغاز اولین مرحله اردوی تدارکاتی خود به آب می زند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی روئینگ مردان با حضور 9 قایقران از امروز 28 آذر ماه در دریاچه زریوار آغاز می شود.

این مرحله از اردو تا 17 دی ماه ادامه پیدا خواهد کرد.
سهیل فضل وزیری رئیس هیات قایقرانی استان کردستان به عنوان سرپرست، قاسم بختیاریان مدیر اجرائی، طاهر کبوتری مربی و اتابک پیشیار به عنوان کمک مربی اعضای کادر فنی این تیم هستند.

رضا قهرمانی از آذربایجان غربی، محمد حسین حقی، خشایار عباس آبادی و امیر آقازاده از تهران، بهمن نصیری از زنجان، کژوان سلیمی و شیرزاد قادری از کردستان، امیرحسین محمودپور از گیلان و محمد حمزه نتاج از مازندران نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.