درباره سایت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

پایان کار شناگران و شیرجه روهای ایران در قهرمانی آسیا

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


مجتبی ولی‌پور به صورت انفرادی موفق به کسب مدال نشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در آخرین روز مسابقات، امروز(یکشنبه) مجتبی ولی‌پور در شیرجه آخرین تلاش خود را انجام داد. مجتبی ولی‌پور که پیش از این دیروز (شنبه) توانسته بود از همین سکو به صورت هماهنگ به همراه شهنام نظرپور جایگاه سوم را کسب کند امروز به صورت انفرادی موفق به کسب مدال نشد و پس از رقبای چینی و ژاپنی در جایگاه پنجم قرار گرفت.

همچنین در روز پایانی و در مسابقات شنا بنیامین قره حسن لو  ۵۰ متر آزاد با زمان ۲۳٫۹۵ طی کرد. جمال چاووشی فر نیز در ماده ۱۰۰ کرال پشت ۵۸٫۹۱ را ثبت کرد و به فینال نرسید.


واترپلو ایران در ضربات پنالتی حریف چین نشد/ شاگردان چیریچ چهارم شدند

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلوی ایران در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا در ضربات پنالتی بازی را به حریف چینی واگذار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلوی ایران در چارچوب رقابتهای قهرمانی آسیا مقابل چین صف آرایی کرد و در حالی که در وقت های قانونی مسابقه دیدار دو تیم با نتیجه ۷ بر ۷ به اتمام رسید اما در ضربات پنالتی این ملی پوشان چینی بودند که در کسب نتایج گوی سبقت را ربودند و با نتیجه ۱۱ بر ۸ به پیروزی رسیدند و مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دادند.

تیم ملی واترپلوی کشورمان با این شکست عنوان چهارمی این مسابقات را از آن خود کرد. در دیدار فینال هم ا ساعتی دیگر قزاقستان برابر ژاپن به میدان می رود.


شهنام نظرپور: رقبای سرسختی در شیرجه داشتیم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


ملی پوش شیرجه کشورمان گفت: تمامی حریفانی که در مسابقات شیرجه قهرمانی آسیا شرکت کردند خوب و سرسخت بودند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شهنام نظرپور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی به ژاپن اظهار داشت: کسب عنوان سومی مسابقات شیرجه آن هم پس از گذشت بیست سال بسیار با ارزشمند بود و خوشحالم که توانستم به همراه مجتبی ولی پور برای ایران افتخار آفرینی کنیم و مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیای توکیو ۲۰۱۶ را بدست آوریم.
وی تصریح کرد: ما در این تورنمنت با رقبای سختی مثل چین، مالزی و ژاپن که از امتیاز میزبانی این دوره از مسابقات بهره مند بود رقابت کردیم و معتقدم که نه تنها ملی پوشان این چند کشور بلکه سایر تیم های ملی شیرجه حاضر در این رقابتها بسیار قدرتمند و سرسخت بودند.


وزارت ورزش و جوانان، موفقیت شیرجه را تبریک گفت

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


وزارت ورزش و جوانان در پیامی کسب مدال برنز تیم شیرجه ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این پیام آمده است:

«کسب مقام سومی تیم شیرجه ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، نویدبخش آینده ای روشن برای این رشته پرمدال است. این موفقیت تاریخی را به اعضای تیم، مربیان و کادر مدیریت شنا و شیرجه ایران تبریک گفته و آرزو می کنیم موفقیت های این رشته مهیج ادامه پیدا می کند.»

تیم ملی شیرجه ایران با ترکیب شهنام نظرپور و مجتبی ولی پور به سرمربیگری قائم میرابیان توانست در شیرجه هماهنگ سکوی ۱۰ متر برای نخستین بار در تاریخ شیرجه کشورمان به مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا دست پیدا کند. چین و ژاپن به ترتیب به مقام اول و دوم را کسب کردند.


ولی پور پس از کسب مدال برنز شیرجه آسیا: مزد زحمات خود را گرفتیم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


ملی پوش شنای ایران گفت: خوشحالم که توانستیم در مسابقات قهرمانی آسیا روی سکو برویم و مزد زحمات خود را بگیریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجتبی ولی پور ملی پوش شیرجه کشورمان پس از کسب اولین مدال ایران در سکوی ۱۰ متر هماهنگ در مسابقات قهرمانی آسیا در گفت و گو با خبرنگار اعزامی اظهار داشت: سالها زحمت کشیدم تا بتوانم به مدال مسابقات قهرمانی آسیا دست پیدا کنم و خوشحالم از اینکه به این مهم دست پیدا کردم.
وی افزود: سطح مسابقات آسیایی بسیار بالا است و تیم های خوبی در این رقابتها حاضر شده اند اما ما پس از ۲۱ سال وقفه و حضور نداشتن در مسابقات قهرمانی آسیا توانستیم به مدال برنز این تورنمنت برسیم.
وی گفت: در طول این مدت خیلی زحمت کشیدیم و اذیت شدیم اما بازهم دست از تلاش برنداشتیم و با کمک قائم میرابیان سرمربی تیم ملی شیرجه توانستیم پس از چین و ژاپن روی سکوی آسیا بایستیم


برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ شنا ویژه بانوان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


دوره مربیگری درجه سه بانوان هفته اول آذر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دوره مربیگری درجه ۳ بانوان ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه دوم آذر۱۳۹۵ آغاز خواهد شد. بر این اساس افرادی که در تست ورودی اخیر قبول شده‌اند باید در این دوره شرکت کنند.

مکان برگزاری دوره: استخر ۹دی واقع در خیابان مفتح جنوبی، مجموعه ورزشی شیرودی است.

شماره تماس: ۸۸۸۲۳۱۰۴ داخلی ۱۳۰-۱۳۱-۱۳۲


تیم ملی شیرجه ایران تاریخ ساز شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی شیرجه ایران با کسب مقام سومی در مسابقات قهرمانی آسیا تاریخ ساز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی شیرجه ایران با ترکیب شهنام نظرپور و مجتبی ولی پور به سرمربیگری قائم میرابیان توانست در شیرجه هماهنگ سکوی ۱۰ متر برای نخستین بار در تاریخ شیرجه کشورمان به مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا دست پیدا کند. چین و ژاپن به ترتیب به مقام اول و دوم را کسب کردند.


روز خوب شنای ایران با دو رکورد شکنی در توکیو

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


‌ملی‌پوشان شناگر جوان ایران در ششمین روز مسابقات قهرمانی آسیا ۲ رکورد کشور را جابه‌جا کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ ششمین روز از دهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برای شناگران ملی‌پوش کشورمان با رکورد شکنی همراه بود. در این روز چهار شناگر ملی پوش در ماده های ۱۰۰متر آزاد و ۵۰ متر کرال پشت به آب زدند. در ابتدا سینا غلامپور شناگر جوان نیشابوری که پیش از این توانسته بود رکورد ۵۰ متر پروانه را بهبود بخشد بار دیگر توانست در ۵۰ متر کرال پشت رکورد شکنی کند. او با ثبت زمان ۲۷٫۸۲، یازده صدم رکورد پیشین که  ۲۷٫۹۳ بود را جا‌به‌جا کرد و رکورد این ماده در رده‌های سنی کشور را بدست آورد.

بنیامین قره‌حسنلو هم در ۱۰۰ متر آزاد در رده سنی جوانان رکورد این ماده را  ارتقا داد. او با ثبت زمان  ۵۳:۲۲ رکورد این ماده را در کشور به اختیار گرفت.

جمال چاووشی‌فر و مهدی انصاری هر کدام به‌ترتیب با ثبت زمان ۲۷٫۳ و ۵۳٫۶۵ در ماده‌های ۵۰ متر کرال پشت و ۱۰۰ متر آزاد به کار خود پابان دادند.

 


پتانسیل تهران در رشته روئینگ فوق العاده است

اخبار قایقرانیمسابقات قهرمانی کشور روئینگ آقایان 26 و 27 آبان در دریاچه آزادی برگزار شد. تیم تهران در رده سنی بزرگسالان به عنوان قهرمانی و در جوانان به عنوان نائب قهرمانی دست یافت. سیدمحمد عسگری گهر مربی هیات قایقرانی استان تهران معتقد است پتانسیل هیات قایقرانی تهران با توجه به در نظر گرفتن همه شرایط در رشته روئینگ فوق العاده است.

مربی هیات قایقرانی تهران با اشاره به کسب نتایج خوب این تیم در مسابقات روئینگ قهرمانی کشور آقایان اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کشور روئیگ آقایان 11 ورزشکار جوان و بزرگسال از تهران برای کسب مدال جنگیدند و در پایان عنوان قهرمانی بزرگسال و نائب قهرمانی جوانان را از آن خود کردیم.

محمد عسگری در رابطه با نحوه انتخاب نفرات برای این مسابقات بیان کرد: با برگزاری مسابقات قهرمانی استان در شهریور ماه، ورزشکاران تهران با هم به رقابت پرداختند و در پایان نفرات برتر برای شرکت در قهرمانی کشور انتخاب شدند.

وی در خصوص نحوه تمرینات و آماده سازی ورزشکاران تهرانی عنوان کرد: ورزشکاران هر روز و بدون وقفه در تمرینات شرکت می کردند و پس از پشت سر گذاشتن تمرینات بدنسازی و پاروکشی به آمادگی خوبی برای این مسابقات رسیدند.

محمد عسگری با تاکید بر سطح بالای مسابقات گفت: در این مسابقات بیش از 60 ورزشکار از 12 استان شرکت کردند که حضور ملی پوشان دشواری این رقابت ها را دو چندان کرد و با توجه به این که هر استان در فینال می توانست فقط یک نماینده داشته باشد نفرات برتر پس از پشت سر گذاشتن مسابقات پیش مقدماتی و مقدماتی در هر 3 ماده به فینال راه یافتند و موفق به کسب مدال شدند.

وی روند تمرینات در هیات تهران را در کسب نتیجه موثر دانست و افزود: علیرغم آغاز فصل مدارس با توجه اهمیت تمرینات قبل از مسابقه ورزشکاران بدون وقفه تمرین کردند تا بتوانند نتایج خوبی در این مسابقات کسب کنند.

عسگری در پایان از حمایت های فدراسیون و هیات قدردانی و تصریح کرد: با تلاش بیشتر و تکیه بر این حمایت ها انشاالله در آینده شاهد حضور نفرات بیشتری در تمرینات و کسب نتایج بهتر تیم تهران در مسابقات خواهیم بود.

واترپلوی ایران حریف ژاپن نشد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلوی ایران در پنجمین روز از مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا مغلوب ژاپن شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلوی ایران در پنجمین روز از رقابتهای واترپلوی قهرمانی آسیا به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۶ از تیم ملی واترپلوی ژاپن شکست خورد.
هدایت این تیم برعهده الکساندر چیریچ است و وحید رضایی وی را همراهی می کند.
همچنین سیروس طاهریان و احمد یاقوتی به عنوان مدیر فنی و سرپرست تیم ملی واترپلو کادر فنی تیم را یاری می کنند.
امید لطف‌پور،مهدی یزدان‌خواه، امین قویدل، ارشیا الماسی، علی پیروز‌خواه، سهیل رستمیان، امیرحسین کیهانی، حامد ملک‌خانبانان، محمدجواد عباسی، امیر دهداری، پیمان اسدی، امیرحسین رهبر و شایان قاسمی‌داریان ۱۳ ملی پوش واترپلوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.
مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی توکیو ژاپن و در استخر بین المللی متروپلیتن برگزار می شود.

 


ولی‌پور در شیرجه تخته ۳ متر نهم شد

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


نماینده شیرجه ایران در مسابقات قهرمانی آسیا امروز در ماده تخته سه متر انفرادی در جایگاه نهم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجتبی ولی پور در دومین روز از مسابقات شیرجه قهرمانی آسیا در میان ۱۷ حریف آسیایی در ماده تخته سه متر انفرادی در جایگاه نهم ایستاد.


غلامپور رکوردش را شکست

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


ملی پوش شنای جوان کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا رکورد خودش را بهبود بخشید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سینا غلام‌پور یکی از ۴ نماینده شنای ایران در مسابقات قهرمانی آسیا توانست با ثبت زمان ۲۵٫۶۲ رکورد پیشین خود را در ماده ۵۰ متر پروانه یک‌صدم ثانیه بهبود بخشد. وی در پایان رقابت مسافت ۵۰ متر پروانه با حریفان آسیایی در رده پانزدهم قرار گرفت.

هم‌چنین مهدی انصاری ملی پوش شنای ایران در دومین روز از مسابقات شنای ۵۰ متر پروانه با زمان ۲۵٫۱۲ مسیر را به پایان رساند و دوازدهم شد. وی در ماده ۱۰۰ متر قورباغه زمان ۱:۰۵:۱۲ را به نام خود ثبت کرد و بیستم شد.


الماسی: انتقام جوانان آسیا را از ژاپن می‌گیرم

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


ملی پوش واترپلوی کشورمان گفت: می‌خواهم انتقام مسابقات آسیایی اندونزی را از ژاپنی‌ها بگیرم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ ارشیا الماسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی به ژاپن اظهار داشت: مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا سطح بالایی دارد و ما تاکنون توانسته ایم دو سه تیم را از پیش رو برداریم و جزو چهار تیم برتر آسیا قرار گیریم البته من قصد دارم تمام توان خود را بکار گیرم تا انتقام مسابقات واترپلوی جوانان آسیا را که در اندونزی برگزار شد از ژاپنی ها بگیرم.
وی افزود: امیدوارم مقابل ژاپن عملکرد خوبی داشته باشیم تا کادر فنی از ما رضایت کامل داشته باشد.
الماسی تصریح کرد: سعی داریم تا در مسابقات قهرانی آسیا دست پر به ایران بازگردیم تا زحمات کادر فنی را جبران کنیم.


تقابل مردان واترپلوی ایران با سامورایی ها

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلوی ایران در پنجمین دیدار خود در چارچوب رقابت های قهرمانی آسیا رو در روی ژاپن میزبان به آب می‌زند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران درحالی در بازی پنجم از سری مسابقات قهرمانی آسیا رو در روی تیم ملی واترپلوی ژاپن به آب می‌زند که تاکنون سه پیروزی و یک شکست را در این رقابت‌ها تجربه کرده و ساعت ۱۹ به وقت محلی باید مقابل سامورایی ها صف آرایی کند.
تیم ملی واترپلوی ایران در رقابت‌های مرحله گروهی و در نخستین مسابقه موفق شد با نتیجه ۸ بر ۴ از سد حریف سنگاپوری عبور کنند و در بازی دوم مقابل قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ متحمل شکست شد. شاگردان چیریچ در دیدار سوم برابر هنگ کنگ نیز به پیروزی ۱۹ بر ۸ دست پیدا کردند.
تیم ایران موفق شد در بازی چهارم با نتیجه ۱۵ بر ۶ عربستان را از پیش رو بردارد.
هدایت این تیم برعهده الکساندر چیریچ است و وحید رضایی وی را همراهی می کند.
همچنین سیروس طاهریان و احمد یاقوتی به عنوان مدیر فنی و سرپرست تیم ملی واترپلو کادر فنی تیم را یاری می کنند.
امید لطف‌پور،مهدی یزدان‌خواه، امین قویدل، ارشیا الماسی، علی پیروز‌خواه، سهیل رستمیان، امیرحسین کیهانی، حامد ملک‌خانبانان، محمدجواد عباسی، امیر دهداری، پیمان اسدی، امیرحسین رهبر و شایان قاسمی‌داریان ۱۳ ملی پوش واترپلوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.
مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی توکیو ژاپن و در استخر بین المللی متروپلیتن برگزار می شود.

 


صعود واترپلوی ایران به نیمه نهایی با برد دلچسب عربستان

اخبار شنا و شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلوی کشورمان در چهارمین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تیم ملی واترپلوی عربستان به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران در بازی چهارم از سری مسابقات قهرمانی آسیا رو در روی تیم ملی واترپلوی عربستان به آب زد و با نتیجه ۱۵ بر ۶ حریف را شکست داد. با این برد شیرین شاگردان الکساندر چیریچ به جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا راه یافتند. نکته جالب توجه در دیدار ایران و عربستان حضور دانش‌آموزان مجتمع آموزشی سفارت ایران در ژاپن به همراه اصغر ولی‌زاده رایزن سیاسی ایران در سفارت ژاپن بود که در تمام طول مدت مسابقه ورزشکاران ایران را تشویق می‌کردند.

در رقابتأ‌های مرحله گروهی و در نخستین مسابقه شاگردان الکساندر چیریچ موفق شدند با نتیجه ۸ بر ۴ از سد حریف سنگاپوری عبور کنند و در بازی دوم مقابل قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ متحمل شدند و در دیدار سوم برابر هنگ کنگ نیز به پیروزی ۱۹ بر ۸ دست پیدا کردند.
هدایت این تیم برعهده الکساندر چیریچ است و وحید رضایی وی را همراهی می کند.
همچنین سیروس طاهریان و احمد یاقوتی به عنوان مدیر فنی و سرپرست تیم ملی واترپلو کادر فنی تیم را یاری می کنند.

امید لطف‌پور،مهدی یزدان‌خواه، امین قویدل، ارشیا الماسی، علی پیروز‌خواه، سهیل رستمیان، امیرحسین کیهانی، حامد ملک‌خانبانان، محمدجواد عباسی ، امیر دهداری، پیمان اسدی، امیرحسین رهبر و شایان قاسمی‌داریان ۱۳ ملی پوش واترپلوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.

مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی توکیو ژاپن و در استخر بین المللی متروپلیتن برگزار می شود.